Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem forum i najpierw chciałem się przywitać,nie jestem jeszcze posiadaczem Sansui ale właśnie mam zamiar nabyć model Sansui 5050 ogólnie to niewiem za dużo na ten temat,wiec chciałbym prosić Was o kilka porad na co zwrócić uwagę przy oględzinach przed ewentualnym zakupem?

 

 

poz.Gregor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mario100007 napisał:

Andy, to Diatony z tego co widzę. Jaki to model? 

Mariusz, wiesz że mam do Diatone słabość, niemal tak dużą jak do Sansui :)))

Głośniki to Diatone DS-505, protoplasta sławnych DS-5000. W porównaniu do DS-800, których dotychczas używałem, pomimo obudowy bez bass-refleksu, schodzą znacznie niżej z basem. Zresztą nie ma co ich porównywać, 505 kosztowały trzy razy więcej niż DS-800 w tamtych latach... kosztowały tyle co SANSUI AU-alpha 907i! 

Cieszę się nimi dopiero 2 dni, za wcześnie na podsumowania. Jak się wszystko wyklaruje... będziesz jako pierwszy mógł odsłuchać i krytykować :)))

Pozdrawiam, Andy

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gregor.G napisał:

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem forum i najpierw chciałem się przywitać,nie jestem jeszcze posiadaczem Sansui ale właśnie mam zamiar nabyć model Sansui 5050 ogólnie to niewiem za dużo na ten temat,wiec chciałbym prosić Was o kilka porad na co zwrócić uwagę przy oględzinach przed ewentualnym zakupem?

poz.Gregor

 

Witaj Gregor, 5050 to fajny amplituner i niezły wybór na start.

Seria "G" oraz x0x0, z 9090 na czele to warte uwagi produkty vintage Sansui, bardzo muzykalne i bajecznie wyglądające. Najlepiej mieć wyższe modele (od G-8000 lub 7070) i pewność, że są na oryginalnych częściach! Jeśli nie masz znajomego, który zna się na sprzęcie, to sprawdź w necie jak 5050 powinien wyglądać w środku (tranzystory Sankena itp) i poproś o zdjęcie obudowy.

Ceny to już inna historia... szaleństwo i loteria ;(

Powodzenia przy zakupie, Andy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria amplitunerów x0x0 to bardzo udana seria konkurująca z keenwoodami i marantzami w tamtej epoce. Ich dzwięk jest mocno ocieplony choć i tak nie tak jak keenwoodów. Bardzo je chwalę choć szukałbym raczej od 7070 wzwyż. Bardzo ładny mebelek cieszący oko i ucho. Niestety ich ceny są wysokie...za wysokie. Szukałbym poza granicami kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sansui pasuje towarzystwo Diatone, obie marki to legendy... smutne że podzieliły ten sam los... likwidacja produkcji :(

Nie będę się rozpisywał o głośnikach bo sporo informacji jest w necie a to przecież temat o Sansui. Obiecuję naskrobać jeszcze trochę jak posłucham więcej muzyki.

Pozdrawiam, Andy

PS. Pani w moim avatarze też stoi koło głośniczka Diatone (Mitsubishi)!!!

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sansui 5050 juz zakupione ogledziny przeprowadziłem sa i były to tylko powierzchowne gdyż i tak z tego bym nie wiedział jestem raczej tylko uzytkownikiem,ale po przyjeżdzie do domu oczywiście otworzyłem i zajrzałem do środka,wiec z tego co widzę to nie ma diody od stacji stereo i dwie lampki od podświetlenia nie świecą a raczej nie łączą.A tak to wygląda

IMG_2974.jpg

IMG_2975.jpg

IMG_2976.jpg

IMG_2978.jpg

I tu mam pytanie do Was jak zamontować brakującą diodę do podświetlenia stereo,dokładnie w które miejsce się podłączyć?raczej nie powinno być trudne(,nie posiadam schematu) i co myślicie na wymianę podświetlenia na LED z tego co sie doliczyłem 6-żarówek+dioda do podświetlenia stacji stereo.Pytanie następne to jakie kolumny pytam raczej o Sansui lub Marantz chodzi mi raczej aby to przypominało jak najbardziej stan fabryczny.

 

poz.Grzegorz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum widzę totalna cisza ... No tak żeby trochę rozruszać towarzystwo ... Nie jest żadną tajemnicą, ze zawsze mimo posiadania topowych modeli miałem sentyment do 907XR ... A to gadali że te żółte boczki a że nie ma regulacji a że za bardzo minimalistyczna ... a ja Wam powiem , że mimo kilkunastu lat trwania przy Sansui dostałem egzemplarz 907XR do tego stopnia zaskakujący , że zarówno ja jaki mój kolega do teraz nie możemy zrozumieć dlaczego gra tak jak gra ... Zdziwienie moje osiągnęło apogeum gdy przytargałem 907 limited i porównałem 1 do 1 ... no i ... cóż ... jedyna różnica jaką mogę oficjalnie potwierdzić to to, ze 907XR gra po prostu z większym rozmachem ! Niech faktem potwierdzającym moją dekonsternację będzie to, że ... rozebrałem ten wzmacniacz na części szukając przyczyn takiego stanu rzeczy ! (to samo zresztą wcześniej zrobił mój kolega ... ) No i - nie znalazłem nic ! Wszystko zdaje się być takie jak w fabrycznej XR ! Jedyne co zostało zrobione to czyszczenie selektorów , przekaźników i bardzo dokładne strojenie a przyznać muszę, ze zestroił się wzorcowo ! a na koniec coś Wam pokażę .... Sami oceńcie czy lepiej ... 

 

DSC_8231.jpg

DSC_8233.jpg

DSC_8234.jpg

DSC_8235.jpg

DSC_8230.jpg

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cisza... słuchamy muzyki!

Fajnie wyszło, chociaż i tak wolę te z mojej MRki... też Twoje dzieło :)  

Ja wciąż przesuwam głośniki, w pokoiku 15 mkw każdy centymetr ruchu tymi "potworami" w lewo/prawo czy przód/tył zmienia ilość basu, przestrzeni a nawet brzmienie instrumentów!. Nie obejdzie się bez paneli akustycznych. Szykuje się duuużo pracy, znaczy odsłuchów :)

Pozdrawiam, Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo

Ponieważ zaczynam mieć więcej sprzętów niż pokoi :) zatem:

- oddam w bardzo  dobre ręce AU-Alpha 907XR.

Możliwa sprzedaż jako:

- zestaw  z Cd- Alpha 917XR

lub

- zestaw  z cd Alpha 507.

- w komplecie z audio-balanced custom trafo 2kVa z AirLink.

Sprzęt w stanie idealnym, wymienione peer na wieloobrotowe,  gniazda głośnikowe na WBT 0710Cu, selektory były rozebrane i wyczyszczone - wszystko ok  9 miesięcy temu. 

Sprzęt codziennie używany po kilka godzin.

Ta 907XR jest jedną  z dwóch 907XR MOD, które były zrobione.

Co i jak i przez kogo zostało zrobione wielokrotnie było opisane na forum, podobnie to,  jak gra ten wzmacniacz.  

Niektórzy z Kolegów znają / słyszeli  ten wzmacniacz, więc wiedzą jak doskonałym jest sprzętem.

Custom trafo - opisałem także na forum.

Zainteresowanych zapraszam na PW

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czubsi napisał:

Super Darian ! Cieszę się, że jest kolejna 2105 w naszym kraju !!! Oczywiście czekam na opis wrażeń !!!! Fajnie, że dopadłeś czarny egzemplarz - wygląda mi to na kontakt z panem z Sankt Petersburga :-) ....

 

Witaj Pawle

dokładnie tak. Coś tam udało się dogadać, trwało to,kilka m-cy, ale warto.

Pre jest nieco sfatygowane na bokach, pewnie przydałaby się renowacja drewna :)

ale środek wyglada super.

Koncowka jak nowa, w środku idealnie - nie ma śladów ingerencji czy zużycia wyglada świeżo z mała naleciałością pyłku. 

Rozgrywa się :) jedno co powiem to tyle, ze jest rozmach, jeśli coś może wyciskać resztki soków z sytemu to ten zestaw.

wazne, że scena jest idealnie wysrodkowana, przy 907 musiałem chwilkę pograć, żeby się ulozylo

Jeszcze się odezwę, narazie zbieram "szczękę" z podłogi :)

Pozdrowienia dla Wszystkich

Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek czesc

No powiem Ci ze cd 717dr sprawdza się super :)

a ad fontes stoi u mnie od ponad roku, tez powiem, ze im bardziej zacne towarzystwo to gra zdecydowanie lepiej.

Ostatnio po jakiejś imprezce porównywałem dyvision bell floydow w wersji cd i vinyl. Towarzystwo oczywiście nie wiedziało z jakiego źródła podaje i co?

ano w głosowaniu wygrał drapak, dziwek był zdecydowNie świerzy i bardziej naturalny.... ot co :)

pozdrowienia

Darek

PS 

Dobre masz oko :)))

Edytowano przez Darian31
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Piotrek Ciebie to będzie trudno dogonić, ale cieszy jak kolegom się podoba :)

widzimy się w przyszłym tygodniu :)

pozdrawiam

Panowie zrobiłem tez zestawienie 907 i 2105.... No jest to kawał kloca, do mojej szafki nie wejdzie, będzie stała w saloniku audio.

po kilku godzinach grania powiem tak:

 zmiana 607 na 907 to był duży przeskok, można powiedzieć skok o klasę w górę, natomiast teraz to różnica jest i to nawet spora, ale z pewnością nie o klasę, to wielkość w każdym aspekcie to tak jakby rezerwa mocy w stosunku do reszty systemu powodowała lekkość reprodukcji i przy tym detaliczność i wyrazistość, mam wrażenie, ze z tego zestawienia wycisnąłem już max możliwości  :) i aż dziw ile tego jest. 

Poczekamy jak się napasie prądem ten potwór.... 

pozdrawiam

i chyba dzisiaj już po spaniu :)

IMG_2053.JPG

Edytowano przez Darian31
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...