Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Mariusz

To są Thiele CS 1.5  i raczej nie można powiedzieć o nich, żeby jakoś specjalnie ostrzyły. Z AU07 zgrały się idealnie od samego początku.

Dzisiaj jest lepiej niż wczoraj - cały dzień grało na nich radio. Myślę, że bardziej niż głośnikowych jest to kwestia braku xlr  na połączeniu amp/pre... Będę musiał go wypiąć z innego systemu i spróbować, bo pre/cd zawsze było łączone AR.  Bo Kryna może jest i jasnym kablem, ale nie aż tak. Ale to prawda, że z miedzianymi Divine było łagodniej.

Dzisiaj teraz słucham na 917XR, więc dźwięk ze zmianą źródła stał się jakby bardziej "dociążony".

Ale z Tarami tez spróbuję, bo skoro wtachałem to po schodach, to trzeba sprawdzić wszystkie możliwości.

Podkładki pod kolce jak i kolce są od ROGOZa, bardziej je daję, podobnie te  jak pod pre (tylko tam nie są od ROGOZa) jako zapewnienie dodatkowej przestrzeni do wentylacji niż z powodu wibracji, a tak to mam jedno i drugie od razu.

No i nie wyobrażam sobie postawienia czegokolwiek na kolcach bez podstawek na pre czy jakimkolwiek sprzęcie :)

 

P.S. a dla tych, co zastanawiają się dlaczego przeżywam wnoszenie czegokolwiek po schodach -  jak nie przymierzając mrówka okres, niżej zdjęcie. Powiem tylko, że są tylko parę cm  szersze niż alfy czy B... :)

 

IMG_20170526_124316.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel 1,5 mają wspaniałą stereofonię. Napewno nie są jasne. Klasyfikowane są jako hi end i nastepca thiel 1.6 nie zdobył już takiego uznania. Mają aluminiową kopułkę, ktora mi nie odpowiadała tak jak Piotrkowi nie odpowiada mój scan speak iluminator. Inne brzmienie wysokich. Mamy inne podejscie z Piotrkiem do tego pasma. Wiedzialem od początku, że te kolumny zgrają się z 07 bo wiem jaki dźwięk lubi Piotrek. Na tych kolumnach 07 nadal gra angażująco, nie tracąc tej cechy, a thiele nie pozwalają na zmulenie, zbytnie zaokrąglenie konturów. 

Kolumny są wymagające. Potrzebują dużo prądu. 07 jest w stanie je wykarmić.

Takie kolumny są w posiadaniu jeszcze jednego z forumowiczow i u niego właśnie mnie ujeły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno z Cyrusem, jak i wzmacniaczem SANSUI nie było żadnych problemów z ostrością. Zresztą zarówno Marek jak i obaj przedmówcy słyszeli :-)

Kable !!!

No i jak się gra bardzo cicho - to Thiel nie gra, bo trochę więcej elektronów musi sobie pobiegać między wzmacniaczem a kolumnami by się pojawił prawidłowy bas, bo membrana pasywna ma swoje wymagania (ale powtarzam: gdy jest cicho, bo przy normalnych poziomach głośności jest OK).

Pozdrawiam

PS. Przecież z jakiegoś powodu namawiałem na te kolumny 9_9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,

Membrana pasywna uaktywnia się od razu - to  fakt. Ale gra porządnie dopiero chwile przy położeniu gałki ciut bardziej w prawo (no chyba że ktoś gałki nie ma i przyciskami się bawi....).

Przy okazji: miałem na małych Concertach na których gram, bo Thiele jak wiesz grają na stałe w moim drugim (?) systemie z "pudełkami po butach"  :D, trochę za dużo niskich tonów na znanych Ci z autopsji B| i gry w Twoich systemach MIT Terminator 2 (przy normalnym graniu, bo przy cichym było idealnie) i w końcu podłączyłem również bi-wire'owego Cardas Croslinka 1s i jest bardziej wyrównane. Jeszcze nie wiem który kabel zostanie z Sansui, bo jednak MIT ma ładniejszą scenę i ciut wyraźniejszy drugi plan.

Optymalne to u mnie są MITy, a przy głośniejszym słuchaniu minimalne zejście na basie (nie lubi korzystać z korekcji barwy dźwięku, ale jak już mam te pokrętła to może wytrzymam).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,

od pewnego czasu gram na "Złotku"- bo jak już w końcu wygrzały się (długo niegrane) małe Concerty to zrobiłem transfer między pokojami: lampa poszła do sypialni, "Murzyn" do pudełka. Dlatego zacząłem kombinować z kablami głośnikowymi.

Teoretycznie powinienem poszukać szampańskiego CDka odpowiedniej klasy żeby pasowało wizualnie, ale na szczęście to nie problem (a żona już nie reaguje), a ponieważ nie przejmuję się kolorami to wystarczy mi to, że mogę jakiś CD podłączyć XLRami do mojej MRki.

Pozdrawiam

MR_2-495.jpg

MR_3-624.jpg

MR_1-006.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaskoczenie. Kolejna MR w kraju. Już wiem wszystko bo przeprowadziłem rekonesans. No coż dobre wzmacniacze rosną jak grzyby po deszczu. 

Gratulacje Roro zlowiłeś mojego faworyta. 

Tak na marginesie to MR też powinien dobrze zgrać sie z Thielami. Na tle Jamo dobrze widać rozmiar Thieli. Dopóki nie znalazły się u mnie te kolumny to miałem wrażenie, że są większe. Idealne do pomieszczeń 10 do 20,25m. Czyli metraż uniwersalny w polskich wzrunkach.

Grasz MR na Thielach czy Yamo? bo się pogubiłem. Jeśli na Yamo i Mit to nie jestem zaskoczony dużą iloscią basu.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,

Małe Thiele tylko na chwilę odłączyłem od zgrai Cyrusów (bo tam jest ich miejsce! choć może kiedyś trafią do sypialni do lampy, z którą hektar czasu temu zaczęły swoją karierę u mnie).

Po prostu na chwilę podpiąłem je pod Sansui gdy Piotrek wspomniał o ostrości w połączeniu z Jego B+C 2105, by sprawdzić jak u mnie Thiele "gadają" z MRką.  A dzięki temu odłączyłem też MITy i wpiąłem Cardasa oraz Xindaka (widocznego m.in. jako kobylaste trafo na zdjęciach).

Raczej MITy jednak zostaną-tylko nie wiadomo które... Może jakieś wyższe?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman tak cieszy, że kolejny zacny wzmacniacz pojawił się w naszym gronie. Moim zdaniem dobrze wygrzane MIT-y, chodźmy Matrix 18 powinny tu pasować. Czy MIT daje dużo basu? Może taka sytuacja się pojawić, choć nie przy każdym kablu tej firmy. Matrix-y mają trochę bardziej zrównoważone pasmo. Przykładowo u mnie  707DR połączona jest z ADAM-ami właśnie MIT. Daje to dobre efekty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thursday, May 18, 2017 o 08:19, czubsi napisał:

w modelach 701 i 901 są praktycznie w 80 % Nippony NSI lub SME oraz dosłownie parę AWD lub AWF ... w zasilaczu natomiast Nichicon oraz Hitacon. Zastępowanie jak leci Silmikami da coś na obraz tego co masz ale nie do końca. Te konstrukcje są w sumie bardzo mało podatne na zmiany i albo uzyskasz to co masz albo gorzej ... Zestrojenie tych wzmacniaczy też do łatwych nie należy i jeśli Twój znajomy targnie się na strojenie w myśl instrukcji serwisowej to ... trzymam za niego kciuki ... Najpierw niech ktoś Ci go ustawi a potem myśl o wymianie części.Jeśli się nawet na to zdecydujesz to nie ruszaj tych w filtracji głównej bo kompletnie ten wzmacniacz bezpowrotnie utracisz (a raczej to co w nim lubisz ...) Pozdrawiam !

Witam,dzisiaj zarejestrowałem  się, aby zapytać, czy  byłby  Pan uprzejmy ulepszyć moją  901,pozdrawiam Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlon

Jeśli masz temat do konkretnej osoby, to należy wysłać go jako wiadomość prywatną. Wskaźnikiem myszki "najeżdżasz" na avatara (podobiznę) wybranego użytkownika forum i pokaże się malutkie okienko, klikasz na kopertę i piszesz do niego prywatny list, a nie na kanale ogólnym.

To tak na przyszłość ...

Pozdrawiam

Pygar

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Widzę teflon na kondensatorach w głównej filtracji pre.

Sansui nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.

Skubańcy byli najlepsi i umieli zbudować dopieszczony sprzęt jak nikt przed nimi i po nich !

To jest mistrzostwo świata z jakim pietyzmem i namaszczeniem "stroili" takimi drobiazgami granie całego zestawu.

Po prywatnych doświadczeniach z teflonem wiem już, że jest to specjalna przyprawa, którą należny stosować z umiarem, żeby nie przedobrzyć ale bez niego to już nie jest to samo.

Pokażcie mi choć jedną firmę z branży, która wykon-ała/uje takie cudeńka, z użyciem takich materiałów lub lepszych :-) .

Dziś zalewa nas chińska chała która "gra" bo wielcy gracze poszli w oszczędności i pomału widać jak wraca się do ciut solidniejszej budowy urządzeń ale nikt póki co nie przebił Sansui i nie zanosi się, żeby w przyszłości to się zmieniło.

Niech działa 100 lat i zniewala swym niebiańskim dźwiękiem.

 

Pięknie dziękuję za zdjęcia i pozdrawiam

Pygar

 

 

 

 

Edytowano przez Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł.

Może to zabrzmi dziwnie, ale MRka mało u mnie gra - choć jej dźwięk jak najbardziej mi pasuje i Crosslinki się sprawdzają (no chyba że dorwę na testy wyższego i nowszego MITa, bo też jest taka możliwość że zmienię znowu kable głośnikowe). Po prostu wolnego czasu brak, trochę wyjazdów i urlop. Więc jak mam wolne pare minut to włączam Cyrusa i gram na Thielach. A skoro wiadomo, że 907 zostaje u mnie na długo, to i się śpieszyć nie muszę  :D

Tym niemniej myślę jeszcze o sprawdzeniu innych kolumn i w planach powakacyjnych będzie chyba podpięcie podstawkowych Xavianów XN (najlepiej 250 - tylko pierw je trzeba zdobyć na testy odsłuchowe i trafić w rozsądnej kwocie) albo podstawkowe lub podłogowe SF. Zresztą jest jeszcze paru kandydatów w podobnej cenie, ale trudno dostępnych - więc jak znajdę, to się wtedy pochwalę B| Wiadomo, że 907 ma wielki potencjał i moc, więc można będzie poszaleć z wymagającymi kolumnami... Tym niemniej nie chciałbym, by kolumny były droższe niż ten wzmacniacz - bo zasoby finansowe są jednak ograniczone ¬¬

Piotrek - możesz zdradzić, jaki model "sfociłeś" w podróży, bo taki środek wygląda pięknie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam Państwu w pełni sprawnego, po czyszczeniu,  w stanie 9,75 / 10 Sansui SR-838.

IC wymienione na miedź z wtykami WBT, wymieniony także zasilający. Niestety ponieważ nie pomyslałem wczesniej o zamówieniu czegoś dobrego na zasilanie, więc gra na "stokowym" :)

Co więcej, gra na oryginalnej wkładce i igle. Po dokładnym przeglądnięciu igły wygląda na to (i gra tak) , jakby   wcześniej tylko kilka godzin była używana, czyli ledwie jest dotarta. Więc postanowiłem zostawić oryginał, a co. Zakupiony pod 838 SHELTER 201 (mega super wkładka za BAARDZO przyzwoite pieniądze) będzie musiał poczekać.

Kilka zdjęć niżej.

p.s. czarne Sansui mają swój urok...może by tak sobie jakiś jeden czarny zestaw wyczarować...

p.p.s Trochę mi brakuje na naszym forum informacji o innych sprzętach Sansui:  monsterach, gramofonach, ogólnie produktach niższych niż to o czym piszemy w 99% chyba, czyli najwyższych modelach.

IMG_20170622_190710.jpg

IMG_20170622_190825.jpg

IMG_20170622_191251.jpg

IMG_20170622_191505.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro, przy takiej mnogości sprzętu jak u Ciebie to nic dziwnego. Całe szczęście dzięki temu dobranie odpowiedniego towarzystwa do MR nie powinno nastręczyć problemow. Co najwyżej problemem może być czas zeby te wszystkie konfiguracje posprawdzać...

Piotrze, narazie po głowie nic mi nie chodzi. Po wakacjach zobaczymy czy coś mi się znudzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,

co do kolumn to ja po prostu mam paru kandydatów i biorę ich w ciemno. Tym bardziej że jak nie w jednym, to w drugim systemie. Tylko chałupa i porządny metraż pokojów by się zdał do tego. Po tylu latach to preferowałem dobieranie kolumn do wzmacniacza i pojechanie ze swoim wzmacniaczem do sprzedawcy lub kolegi by przetestować takie połączenie -teraz zaś przy masie własnej Sansui to by się pewnie (czytaj: na pewno !) nie chciało.

Poza tym np. co do źródła - nie muszę szukać, bo CD z regulowanym z pilota poziomem wyjścia albo M-DAC będą jak znalazł (tzn. odpiąć gdzie indziej i podpiąć pod Sansui) czyli odpowiednim lekarstwem na moje lenistwo :6_smile: Na razie nie mam lenia, więc gram (taaa - gram >:(, raczej usiłuję znaleźć czas i grać) po XLRach stałym poziomem. A z gramofonem też się przyjdzie zmierzyć i porównać kiedyś Grahama oraz wbudowane w MRkę pre. Kombinacji do testowania to bym miał spokojnie na całe wakacje ... i może połowę bym sprawdził.

Piotrek,
docisk był w komplecie - czy to Twój stary "obciążnik"? Ile on waży?
Aż się człowiek uśmiecha na widok Twojego gramofonu...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i melduje się jako zafascynowany użytkownik kolumn Sansui SP-X9. 

Poszukuję dobrego wzmacniacza który jest w stanie dobrze wysterować i jednocześnie trzymać za gębe SP-X9. 

Na portalach aukcyjnych widzę parę ofert ale nie wiem który z nich zagra z tymi kolumnami najlepiej. 

Pytanie mam do wybitnych znawców tematu; Czym różni się 607 DR od modelu 607 Extra i eksportowej wersji X711 

A oto moje skrzyneczkiP_20170118_211935.thumb.jpg.95beac8f0d3750a4f726efaefb8916a0.jpgP_20170118_211746.thumb.jpg.a73c30b2cb620a6b5398b7a21841b65c.jpg

P_20170118_211746.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwiękiem :-) ...

a na poważnie DR jest nieco bardziej surowa od 607 extra / 711 które z kolei są lekko ocieplone i bardzo kolorowe. główna róźnica między 607 DR i dwoma pozostałymi to parę zmian w wartościach części oraz rodzaj samych części. Aby uprzedzić pytanie która lepsza ... musisz posłuchać ale fakt faktem DR jest młodsza i nieco bliżej wzorca ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...