Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cytat użytkownika Czubsi;

AUalpha 607 extra (wersja exportowa nosi nazwę AU-X711, wersja japońska z dodatkowym DAC-em to AU alpha 777DG której wersja exportowa otrzymała oznaczenie AU-X911DG)

 

Czy te wszystkie wzmacniacze o symbolach w cytacie powyżej brzmią jednakowo, czy jest jakaś różnica w brzmieniu wyżej wymienionych wzmacniaczy, bo jak rozumiem jest to ten sam projekt z różnej jakości elementami?

Zależy mi na bardziej chłodnym i czystym brzmieniu. Która z poniższych spełni najbardziej moje oczekiwania; 607dr, x711 czy x911dg?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 błędy.1 Za małe pomieszczenie. 2 Kolumny te są przeznaczone dla mocnej lampy lub vintagowego mocnego tranzystora. Zależy jaki dzwięk chcesz z nich uzyskać. Chyba nie chcialbyś ich połączyć z wymienionymi.

Szkoda, że wcześniej nie skonsultowałeś z nami ich kupna.

Do 12m proponuję niewielkie monitorki podstawkowe.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję takie brzmienie. Kolumny grają dskonale. Zanim je nabylem, miałem różne. Podstawki, podlogowki, sub to wszystko na nic. Dopiero sansui dało wrażenie jak na rejwie przed ścianą. Potrzebuję do nich bardzo energetycznego, dynamicznego wzmacniacza, takiego żeby przy niskich poziomach głośności pokazał wszystko co w muzyce najlepsze. Przede wszystkim rytm i potęgę brzmienia. Bas musi kopać przy cichym słuchaniu.

c427628f3599c6d48fb2ec75ff2d07e0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Jeśli chodzi o bas to nienajlepiej wybrałeś. Masz 40cm membranę na twardym zawieszeniu. Te kolumny nie zagrają nigdy niskoschodzącym basem. One nie do takiego grania zostaly stworzone. Zaufaj mi mialem spx 9000. To o niebo lepsze kolumny od Twoich i wlaśnie ze wzgledu na bas się z nimi pożegnalem. Poza tym w 12m to one uduszą się. Będzie Ci dudniło. Poczytaj trochę o akustyce. 

Jakie mialeś te podstawkowce? Jakie podłogówki?Subwoofer w stereo? Oj, musisz troszkę poczytać o stereo.

Do rejwu nie tędy droga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić cb w przystępnej cenie SP-X9000. W czym są lepsze od x9? Jeśli chodzi o sposób grania tego typu konstrukcji to gra tak jak zamierzyłem, płytkim ale szybkim basem. Góra i przede wszystkim średnica, a to w niej najwięcej się dzieje również bardzo dobra. Silna i wyrazista. Słucha się przyjemnie i jasno stwierdzam po pół godziny od podłączenia że zostają u mnie na zawsze. Potrzebują jednak silnego wzmacniacza, szybkiego na basie. Szybkiego i silnego. Słucham głównie elektroniki, radia internetowe, mp3 , YouTube czasem coś we FLAC. Zastanawiam się czy jest sens inwestować w tak drogie wzmacniacze serii Alpha. Może wystarczy tylko silny, dynamiczny wzmacniacz z wykopem. Z takim jak stopa perkusji na żywo. Głównie na tym mi zależy.

Co do rejwu to właśnie Sansui najbardziej oddają ten realizm. Stojąc przed ścianą wysokości budynku, nie słychać jak bardzo nisko schodzi bas, bo nie to jest priorytetem rejwów. Głównym celem jest efekt potężnej siły takiej ścianki. Nie wiele ma to wspólnego z powszechnymi koncertami w plenerze na których rzeczywiście trzepie portkami. To nie to. Potrzebuję właśnie płytkiego szybkiego jak diabli wzmacniacza, który nadąży w punkt przy 200 -300 uderzeń na minutę a pomiędzy nimi usłyszę wieczność w oczekiwaniu na kolejne uderzenie.

Głównie takie pieśni.

Ja widać i słychać, niektóre bity niemal zachodzą na siebie. Zwykły be to muł. Kolumny Sansui dają radę ale z LUXMANem bas jest zbyt łagodny, zbyt wolny i ospały. Z prymitywną lampką jest jeszcze gorzej, dlatego cała nadzieja w szybkim i mocnym tranzystorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że gardzi pan taką Muzyką panie audiowid. Otóż ma taką samą wartość jak ta którą pan słucha ale ja nie krytykuję pańskich upodobań choć pewnie też wiele zbędnych komentarzy możnaby przykleić. Dla mnie to sztuka i tak samo potrzebuję dobrego sprzętu do jej odtwarzania jak i pan panie audiowid. Co do Rotela to kierunek jest odpowiedni. Całkiem niedawno miałem Rotela RA-840BX4. Bas jak na taką prostą konstrukcję bardzo fajny. Krótki, szybki, zwarty. Jednak na średnicy i w górnych rejestrach brak mu było ogłady i szlachetności. Efekt był taki że dół nawet fajny ale średnica i góra prawie jak na zwarciu. W nadziei jestem, że Sansui podoła wyzwaniu. Jeśli nie to proszę zaoszczędzić mi czasu i cierpliwości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan audiowit chodził na rejwolucje od 97 w Łodzi kiedy jeszcze Pan Krzysztof podejrzewam jeszcze nie wiedział co to blant i mylił go ze smoczkiem. Zresztą Pan audiowit organizował taką imprezę w Katowicach w Spodku chyba 5 lat później.I nie jest to forma sztuki bo techno jest bezosobowe. A jeśli Wam mówią coś innego to wciskają wam kit.

I pan audiowit mowi Panu Krzysztofowi rotel 980rb a nie jakiś rotel. Tyle z mojej strony reszta proszę do Ender1.

P.S. Rejv jeszcze istnieje? Myślałem, ze dawno umarł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych rzeczy się wyrasta ;). I raczej nie sluchałem tylko się bawiłem. Ta muzyka raczej do tego służyła. Ale te czasy wspominam dobrze. I nie neguję techno bo trzeba być otwartym na różne gatunki. Czasy się zmienily i dobrze. Ale kilka lat spędziło się w Łodzi i Krakowie w Łodzi Kaliskiej i Fabryce.

Spróbuj bardziej końcówkę 980bx ma damping factor 1000 i jest lekko ocieplona. To akurat dobrze bo te sp9 są trochę za chłodne. Końcówka ma też ciekawszą barwę średnicy ale niestety jak to rotel wysokie takie se. Ale i tak najlepsze jakie slyszałem z rotela.

Piotrek.Baaardzo długo byłem niegrzecznym chłopcem...;) zresztą nadal jestem. Rokendrol przez 10 lat. Kiedy jeszcze muzyka była muzyką. Teraz to popłuczyny po naszych czasach ;)

Zresztą wspominalem Ci przecież, ze robiłem imprę w EMI... nie skojarzyłeś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest oferta na allegro, jak i olx

 http://allegro.pl/wzmacniacz-sansui-au-x911dg-najwyzszy-model-hi-end-i6878407399.html?reco_id=f145263d-608f-11e7-9296-ecf4bbcfe688&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Search 

Stan wizualny opłakany ale nie ma to dla mnie znaczenia, nie jestem kolekcjonerem. Sprzedawca buja się z tym od listopada zaczynając od ceny 3500. Mam 200 km w jedną stronę po ten wzmacniacz. Nigdy nie słyszałem żadnego Sansui więc nawet podczas odsłuchu nie będę w stanie stwierdzić czy gra prawidło jak Sansui. Czy warto sinteresować się tym egzemplarzem? Mając na uwadze naganny stan wizualny i oczywiście niewiadomy techniczy, ile można dać za tą 911?

załączam pare zdjęć od sprzedawcy

3_f.jpg

4_f (1).jpg

20161230_171435.jpg

20161230_171443.jpg

20161230_171502.jpg

20161230_171508.jpg

20161230_171528.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiowit napisał:

Z pewnych rzeczy się wyrasta ;). I raczej nie sluchałem tylko się bawiłem. Ta muzyka raczej do tego służyła. Ale te czasy wspominam dobrze. I nie neguję techno bo trzeba być otwartym na różne gatunki. Czasy się zmienily i dobrze. Ale kilka lat spędziło się w Łodzi i Krakowie w Łodzi Kaliskiej i Fabryce.

Spróbuj bardziej końcówkę 980bx ma damping factor 1000 i jest lekko ocieplona. To akurat dobrze bo te sp9 są trochę za chłodne. Końcówka ma też ciekawszą barwę średnicy ale niestety jak to rotel wysokie takie se. Ale i tak najlepsze jakie slyszałem z rotela.

Piotrek.Baaardzo długo byłem niegrzecznym chłopcem...;) zresztą nadal jestem. Rokendrol przez 10 lat. Kiedy jeszcze muzyka była muzyką. Teraz to popłuczyny po naszych czasach ;)

Zresztą wspominalem Ci przecież, ze robiłem imprę w EMI... nie skojażyłeś ;)

Witku pamiętaj. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąciB|.

W tamtych czasach były 2 legendarne kluby w Łodzi grające muzykę elektroniczną - ALIEN i ALCATRAZ. Muzyka w nich grała tak głośno, że normalnie ruszały się mury (a nie były to byle jakie mury). Oba kluby zamknęła milicja, bo było za mocno i za grubo (w tamtych czasach przyjeżdżali na amnezje ludzie z całej Europy, a nawet spoza).

Łódź Kaliska (kiedyś klub punkowy praktycznie, również legenda) funkcjonuje do dziś, jednak straciła swój charakter (czasami leci tam nawet coco jumbo i do przodu, itp. dyskoteka się zrobiła). 

Druga sprawa, jeżeli Panu Krzysztofowi Obcemu kolumny Sansui w takich warunkach jakie ma grają, to najważniejsze (nawet jeśli pozornie nie jest zgodne ze ''sztuką'' lub może być lepiej). Każdy słyszy dźwięki inaczej i to że ktoś dąży do dźwięku np. jak najbardziej realnego i naturalnego - prawdziwego, nie znaczy, że sprzęt który podkolorowuję przekaz gra źle. W chwili pisania postu nie sprawdziłem co to za muzyka z linku powyżej, jak dożyję to sprawdzę wieczorem.

Szczęśliwy człowiek któremu udało osiągnąć się w audio to do czego dążył.

pozdrawiam,

 

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  Kaliskiej grali różną muzykę. Wiem, ze podupadla. Bywalem tam jako gość bo jak wiesz mam tam kilku kumpli i dla pewnych okoliczności ale tam nie mieszkałem. Ale macie tam teraz fajny klub ,,Wytwornia'' bardzo przyzwoita akustyka i bardzo fajne koncerty jazzowe i nie tylko. Byłem w ostatnią sobotę. Co prawda nie koncert tylko teatr ale kolego chadza tam na jazzik i chwali.

Krzysztof, ja bym chwilę poczekał. Może ktoryś klubowicz sie odezwie. Nie znam tej 911 z alle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie.

Digital Analog Converter to technika cały czas rozwijająca się.  W 911 to dwa jedno bitowe Mash-e już leciwe. Radzą sobie całkiem fajnie, ale to już stara technika. Można lepiej, choć za większe pieniądze. Czy akurat ta 911 z aukcji jaką pokazałeś ? Hm, ideał to nie jest wizualnie a w środku już stare kondy. Na początku pisałeś o 607 DR, już rozsądniej a dużo bardziej sensownie było by przy 707 DR. Było by tak, jak lubisz i ciut ,,nowiej,, w środku.  Jak się chce kupić dobrze, lepiej uzbroić się w cierpliwość. Szybki zakup nie zawsze jest dobry.

Takie to moje ,, swobodne,, dywagacje .

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam Dac w 911DG jest na tyle dobrej jakości że trzeba było się mocno wsłuchać by usłyszeć różnicę między nim a sekcją audio. Różnica polegała głównie na trochę większej jasności/natarczywości góry że strony tego Daca. Jeżeli tylko barwa brzmienia tego wzmacniacza ci odpowiada to tylko brać i się cieszyć bo podoła wszystkiemu co na nim puścisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ja widzieć tego co rozpozna dźwięk z tego DACA i np bezpośrednio  z 717DR na tym samym odczuwalnym poziomie głośności ... (prez DAC jest po prostu ciszej ...)

Wielu się dziwiło, że tak stara konstrukcja a tak dobrze gra ... nakupiłem się paru wynalazków z Chin na nowych kościach bo ponoć "miażdżyły" konkurencję i się jakoś okazało , że zmiażdżyły mój budżet jedynie ... 911-ka to dobry trop a stan jak stan - z zewnątrz jest sposób (skuteczny !) na doprowadzenie go do pięknego stanu (chodzi o tą czarną lakę) a w środku kondensatorów jest dosłownie parę sztuk i to o wartościach typowych - jak się ktoś uprze to wymiana na właściwe (elna silmic) wiąże się z potencjalnie niskim kosztem i wzmacniacz będzie jak nowy a potencjał ma - było na obu forach o tym miliony informacji ... Nie żebym zachwalał ten egzemplarz ale zarówno o cenach jak i o stanie rozmów na forum w moim odczuciu być nie powinno bo zdecydowanie częściej napotykam "ładne egzemplarze" w stanie agonalnym jeśli chodzi o stronę techniczną i kompletnie odwrotnie - niemal nie używane a z zewnątrz dosłownie trupy od lat pokryte centymetrem klejącego się kurzu ...

Chyba najlepiej po prostu samemu posłuchać - tak zrobili wszyscy faktyczni pasjonaci Sansui i jak mniemam - nie żałują :-) ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...