Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

No niestety tu są sami nawiedzeni audiofile- niegodne towarzystwo do rozmowy dla Ciebie niestety. Dla jednych ważna kasa i masowy szajs, o którym zaraz się zapomina, a dla innych istotna jest jakość i sprzęt który po 40 latach nadal brzmi rewelacyjnie. Firmy robiąc porządny sprzęt zdają sobie sprawę z jego żywotności i tego, że to nie jest chleb który kupujesz codziennie dlatego kosztuje on sporo by firma była w stanie przetrwać. Często jest tak, że firmy obok top sprzętu produkują masówkę, ale wierz mi że na takiej masowce nic się nie zarabia. Główny zarobek firm jest na sprzęcie premium czy to w audio czy w innych działach handlowych.

Nie dziw się, że Czubsi odpowiedział Ci w ten sposób( i tak delikatny) jak walisz tak bezsensowne teksty w temacie o Sansui... Troszkę rozwagi życzę przed kliknięciem "odpowiedz".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzysztof Obcy Obcowski napisał:

Tak, tak. Macie najlepsze sprzęty tylko jest was za mało żeby utrzymać firmę kupując od niej klocek raz na czterdzieści lat.

Witam,

Posiadam wzmacniacz SANSUI serii 907 i nie jestem nawiedzonym audiofilem. Ja po prostu uwielbiam słuchać muzyki. Skoro można to robić na ''lepszym" sprzęcie niż "gorszym'', to dlaczego nie. Nigdy nie twierdziłem, że Sansui jest najlepsze. Jest masa ciekawego sprzętu na świecie, różnych firm na zasadzie, dla każdego coś miłego. Oprócz wartości sonicznych przyjemnie jest jak sprzęt również cieszy oko (przynajmniej w moim przypadku). Bardzo podobają mi się wizualnie sprzęty Accuphase, po prostu są piękne i wyglądają lepiej niż Sansui (moim zdaniem). Chętnie bym przytulił wybrane modele jednak nie mam takich możliwości na obecną chwilę. Póki co zostaję przy Sansui i nie zamierzam tego zmieniać. W chwili obecnej wywody dlaczego firma padła czy nie padła nie mają żadnego znaczenia. Albo ktoś to akceptuje takim jakim jest, albo szuka czegoś innego.

 

Z racji tego, że lubię kupować polskie rzeczy od polskich producentów, przesyłam link do producenta polskich wzmacniaczy. Toż to wizualnie dzieło sztuki jak dla mnie:

http://www.struss.com.pl/struss-r500.html

Cena ponad 140 tys. zł

Wygląda tak pięknie, że naprawdę chciałbym go mieć.B|

 

P.S Można kupić sobie wzmak za 800zł i też być bardzo zadowolonym.

pozdrawiam,

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za trzysta i się nie chwalę.

Jakością produktów buduje się markę, prestiż firmy. To jak z koncepcyjnym samochodem wystawianym na targach. Jest dopracowany w każdym szczególe i najbogatszej wersji, tylko że na rynek trafia golas z opcjami do dokupienia których wartość przewyższa cenę auta gdyby go doposażyć tak jak prototyp wystawiany na pokaz przed rozpoczęciem masowej produkcji. Tak samo jest i z audio. Pojawiły się serię Alpha jako szczytowe osiągnięcie producenta ale policzcie ile jest ich np. w Polsce? Ile jest ich na świecie? Przychód ze sprzedaży wszystkich tych klocków nie pokryłby miesięcznego utrzymania firmy dlatego Sansui oprócz niższych, niczym nie wyróżniających się na tle konkurencji modeli produkowała również AGD by potrzymać budżet i mieć kasę na rozwój techniki audio. Niestety również w AGD nie miała takiej siły przebicia jak inne sławne marki w dziale AGD bo bardziej skupiała się na pracach nad serią Alpha co doprowadziło do końca i upadki firmy.

 Macie krew na rękach drodzy audiofile.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, nie mozesz enigmatycznie pisać na forum bo połowa nie zrozumie przenośni, druga sarkazmu, a trzecia połowa ;) uzna, że trollujesz. Nikt osobiście Cię nie zna i Twojego charakteru. Na forum nie ma komunikacji pozawerbalnej i nie dziw się, że za chwilę będziesz zlinczowany :)

Ciekawe czy ten Struss zagrałby lepiej od mojego sprzętu....;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kryste Panie znow watek wyjezdza na bezdroza...

A ja bym prosil o pomoc w diagnozie. Podczepilem dac'a wspomnianego na poprzedniej stronie do dwoch wzmacniaczy i gra zupenie cicho bez tego przydzwieku. Czyli wniosek jest taki kombinacja 707DR z zewnetrznym transformatorem i tym Dackiem powoduje ten "przydzwiek". Sam wzmacniacz z transformatorem oraz DVD playerem jest zupelnie cichy. Z kolei ze streamerem powoduje bardzo ciche prrrry-brrr. Mam ochote zabrac sie najpierw za transformator audio link bo ostatnio w transporcie ulegl chyba malej awarii. Nie odpalil. Okazalo sie po otwarciu ze cos wyskoczylo z niego i trzeba bylo mala czesc wepchac z powrotem zeby dzialal. Zapewne najlatwiej bedzie kupic nowy i wpiac w system. Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof Obcy Obcowski napisał:

Moje przekonania zostawię dla siebie. Dodałem merytoryczną odpowiedź na temat przyczyn upadku tak zacnej i marki na tym zakończę bo nie widzę adwersarza do dalszej dyskusji.

Więc trzymaj się tej wypowiedzi i skończ wreszcie z prowokującymi wypowiedziami!

Kolejne wypowiedzi nie na temat będą usunięte. Podobnie będzie z tymi które godzą w dobre imię użytkowników Forum-bo tekst "nie widzę adwersarza do dalszej dyskusji" nie świadczy o Tobie dobrze (odpowiadając po raz pierwszy lekko złośliwie w stylu Twojej wypowiedzi: może po prostu masz problem ze swoim wzrokiem! Bo to wcale nie jest problem z innymi uczestnikami bieżącego wątku o Sansui).

pozdrawiam

PS. O przyczynach problemów finansowych firmy Sansui było już wiele razy pisane w tym wątku-kolejny raz nie był potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc definitywnie temat upadku firmy zacytuję fragment piosenki polskiego zespołu :

"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść - niepokonanym".

Otóż drogi kolego Krzysztofie, sprostuję Twoją wiedzę na ten temat.  Mianowice, kilka lat temu spadkobiercy i właściciele praw do marki sprzedali prawa do nazwy i logo Chińczykom, którzy w ten sposób chcieli wypłynąć na szersze rynki pod szyldem rozpoznawalnej marki z całą gamą produktów elektroniki użytkowej, w tym AGD. Ci sami panowie wykupili również markę Akai i Nakamichi .

Wracając do ilości urządzeń w kraju z serii Alpha 607/707/907 i modeli specjalnych, to już od dawna jesteśmy drugą Japonią.

Z najwyższym współczynnikiem ilości urządzeń w przeliczeniu na mieszkańca i km2 w Europie, a wg. innych szacunków na całym świecie.

Pozdrawiam

Pygar

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak jest, że wyjazdy na południe Europy kończą się ostatnio u mnie powiększeniem stanu posiadania Sansui.... Podobnie teraz - tym razem płyta demo Sansui. Stan top, jakby nigdy nie grana. Co więcej, jest szansa na jeszcze dwie części :) jeszcze nie słuchałem, bo większość sprzetu  jest "wakacyjnie wywieziona" dla regulacji i takich tam zabiegów kosmetycznych :)

IMG_20170805_172358.jpg

IMG_20170811_200725.jpg

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...