Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cześć,

chciałbym sprzedać deck Sansui D-X301iR, ogłoszenie jest tutaj: https://www.olx.pl/oferta/sansui-d-x301ir-CID99-IDo1zeY.html

A tak przy okazji - może poruszymy temat mebli, na których stoją Wasze sprzęty? Jakiś czas temu zamówiłem sobie na wymiar mebel z litego dębu, bo jakoś nie miałem zbytniego zaufania do "papierowych" mebli z rynku detalicznego i muszę przyznać, że jest to kawał porządnej roboty. W razie czego polecam firmę z Krakowa - Szyszka Design - bardzo chętnie realizują indywidualne projekty klientów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Z racji tego, ze mój wzmacniaczyk znajduje się w najwyższej jakości tajnym laboratorium i jest poddawany zabiegom tuningowym oraz regulacyjnym i nie mam na chwilę obecną na czym słuchać muzyki, odwiedziłem ostatnio kilka razy mojego Serdecznego Kolegę (którego przy okazji silnie pozdrawiam). Żeby nie pisać za dużo wklejam fotki pomieszczenia w którym przebywaliśmy.

IMG_0494.thumb.JPG.5bb52e3c145f6d875c9953d18502623a.JPG                                                                                                                                      

IMG_0486.thumb.JPG.e92b7f113fd5e955c2725fb32c0c74b9.JPG

 

Panowie, zwróćcie uwagę na ściany i wyobraźcie sobie ile szczęścia mógłby dać te pomarańczowe kwadraciki na ścianach. A co dopiero gdyby dodać jeszcze te szare elementy. No i oczywiście te wspaniałe czarne maty w rogach.

Czyż nie o wiele piękniej wyglądałby nasze salony/pokoje ze sprzętem, upiększone takimi wspaniałościami na ścianach/sufitach? :1_grinning:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

U Ciebie gra to na 1000% lepiej. Drewno jest doskonałym naturalnym materiałem, który naturalnie oddziałuje na dźwięk, natomiast wszelkiej maści gąbki, dosłownie "wciągają w siebie dźwięk" i robi się wielka cisza, nie ma życia, basu, brak pogłosów, odbić od ścian i wrażeń typu koncert organowy w katedrze, znika aura wokół muzyków.

Trzymam kciuki za dalsze prace i serdecznie pozdrawiam.

Pygar

P.s. Pilnuj na aledrogo ofert na podkładki pod kolce Acoustic Revive, będą rządzić pod tym stolikiem i odseparuj elektrostatycznie przewody, które stykają się z podłogą. Drewniane klocki z podklejoną gumą 1-2mm i masz dźwięk o klasę lepszy. Płyty CD powinny być powysuwane w różnych odstępach, co 3-4 płytka, w ten sposób masz dodatkowy mini dyfuzor za kilka minut zabawy i zero złotych. Identycznie postępuje się z książkami.

Edytowano przez Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Skyline uporządkowały i sprecyzowały mi scenę ale jest to jeszcze kropla w morzu bo mam wzbudzający się bas w okolicach 50-60hz. i echo trzepoczące.Pułki na książki i płyty specjalnie są zrobione w tym miejscu. Tylko kable głośnikowe leżą na podłodze. Żadne kable się nie stykają.

Po ostatniej wizycie bardzo osłuchanych kolegów (których systemy są naprawdę ekstraklasą brzmieniową) poprosiłem o tylko krytyczne uwagi. Zbyt techniczny dzwięk, za mało dociążony dolna średnica i twardy bas. Nieco za płytka scena. No i zaczyna się podkładanie pod pre i dac drewienek, filców itd. Dalsza adaptacja akustyczna w postaci rozpraszaczy na pierwsze odbicia od scian bocznych i kotara na okno z pluszu bawełnianego.

Acha. Tylko, że mamy inne gusta brzmieniowe. Ja jednak wolę bardziej kontrolowany dzwięk. Ale mieli rację przyznaję, bo troszkę się zagalopowałem.

Krzysiek. Im dalej w las tym więcej drzew :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia tego pomieszczenia wrzuciłem jako ciekawostkę. Pomieszczenie służy raczej jako studio, niż pokój odsłuchowy (choć właściciel również lubi słychać muzyki).

Jeżeli te materiały wytłumiające nie nadają się do pomieszczeń odsłuchowych to nawet bardzo dobrze. Gdyby ktoś chciał wyłożyć cały pokój czymś takim to po pierwsze naprawdę sporo by to kosztowało, po drugie w moim przypadku musiałbym mieć zgodę swojej lepszej połowy. Zapewniam, że ten ostatni czynnik skutecznie leczy z "chorych" pomysłów :37_disappointed:, także sprawa rozwiązała się sama. 

Niemniej jednak każda sugestia/informacja dotycząca adaptacji pomieszczenia odsłuchowego zawsze prędzej czy później, może okazać się przydatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam firmę produkującą sprzęt audio, która zaleca całkowite wygłuszenie ale większość odradza.

Drmun, są ustroje akustyczne akceptowalne przez żony, więc nic straconego ;). Żeby zrobić dobrą adaptację to potrzebne są pomiary i profesjonalni akustycy ale wiadomo...kasa. Ja to wiesz...na ucho dostrajam ;). Taka zabawa dla większych chłopców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit, fajny pomysł na rozpraszanie na środku sceny. Jakiego gatunku drewna są te klocki?

Co do 

11 godzin temu, audiowit napisał:

Zbyt techniczny dzwięk, za mało dociążony dolna średnica i twardy bas. Nieco za płytka scena.

to muszę cię zmartwić bo filce itp. tu nie wiele dadzą. To w duzej mierze wina tego stolika. To przecież kamień i metal...... Zdobądź platformę ze sklejki brzozowej przynajmniej a najlepiej z dobrej jakości pod względem akustycznym drewna. Zobaczysz jaka porażająca zmiana na lepsze cie czeka.

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 cm korka na to 2cm sklejki brzozowej i 0.5cm korka pod nóżki. Znam oczywiscie ten przepis. Broniłem się przed platformą ale ok.

Nie chcę też przesadzić bo jestem z dzwięku zadowolony ale chłopaki twierdzą, ze można wyciagnąć więcej...

Filc byl na chwilę. Już go nie ma. Strasznie zmulał i straciłem wysokie...

Mario, niestety z sosny. Buk jest 2 razy droższy, a wyszło 60mb kantowki.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro, stosowałeś ten minerał? Bo ja pierwszy raz o nim słyszę. Po wczytaniu się w jego skład zastanawiam się czy aby efekt jego zastosowania nie jest zmienny. Bo każda sztuka może różnić się ilością różnych składowych.  

Audiowit, jak oceniasz zmiany po zastosowaniu tych sklejek? To z brzozy? Co do podkładek pod kolce A.R. to mam jeden komplet, do odstąpienia jakby co. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejki wpłynely na płynność. Ogólnie wrażenie większego spokoju i przyjemnosci. Bas jest bardziej miękki. 

U mnie bas jest potężny i bardzo mocno kontrolowany. Jeśli dotknołbyś membrany midbasu to jest jak skała. Teraz również jest kontrolowany ale dlużej wybrzmiewa. Czyli efekt zgodny z oczekiwaniami.

Jestem zadowolony. A podstawek nie mam jak zastosować bo te w stoliku są zintegrowane.

Tak. Sklejki są brzozowe.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czasem warto słuchać ciszy na maxa - hasło które Roro ma w stopce, czy jak tam to się nazywa. Nabrało dla mnie właśnie większego znaczenia :-). Otóż każdego dnia włączam i słucham przepięknych dźwięków ze swojego systemu  będącego mieszanką referencyjnych modeli firm  Sansui, Ortofon, Tary Labs i Cantona. Niestety wszystko tak mi się osłuchało, że zacząłem się zastanawiać czy aby z jakiegoś powodu nie nastąpiła degradacja dźwięku. Tak się jednak złożyło że dwa dni sprzęty sobie odpoczywały i moje uszy też. Ale jak włączyłem to.... Nie było gadania że sprzęt zimny a dźwięk taki czy siaki. Tylko wielkie WOOOW! Jak to gra!!! A następnie pytanie do siebie co było nie tak z tobą przedwczoraj? Też tak macie że czasem musicie dać sobie odpocząć żeby potem bardziej docenić co macie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście

są takie dni że nic nie cieszy i wszystko wydaje się jakieś gorsze

Jest jedna rada : "wstrzymać konia" jak to powiadają ... i przeczekać :-) Ja mam tak często z czepianiem się lewego kanału a bo to ciszej a bo balans przesunięty w prawo a jak dobieram się do ustawień to wychodzi że wszystko jest OK ... no to grzebię dalej a to przekaźnik a to pr-ki i tak robak drąży ale na spokojnie dochodzi do mnie że prawa kolumna jest całkowicie odsłonięta a w dodatku górna część jest bliżej od powierzchni odbicia niż w przypadku lewej kolumny która dodatkowo w połowie przysłonięta jest bokiem narożnika i jak się stanie w przestrzeni wolnej od przeszkód to raptem wszystko jest równo .... Bądźmy rozsądni oraz sceptyczni - nawet względem siebie i zanim zaczniemy winić sprzęt to najpierw dajmy sobie czas ...

 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2017 o 20:07, mario100007 napisał:

 Też tak macie że czasem musicie dać sobie odpocząć żeby potem bardziej docenić co macie?

Oj tak :-(
Są takie dni, że kiepsko się słucha... Albo człowiek jest przemęczony i potrzebuje paru godzin by przejść w "tryb słuchania" albo po prostu jakiś sąsiad bawi się wiertarką, czasami nawet ulubiony repertuar nie pasuje i trzeba odpalić coś mniej ambitnego i na innym sprzęcie (wtedy odpalam sobie karuzelę + Soniaka i po prostu muzyka gra w tle), a Sansui sobie czeka na swoją kolej. Inne wyjście to zamiast CDka przełączam na tuner i też sobie czas gra w tle.

Zazwyczaj słucham niezbyt głośno, ale czasami przychodzi taka chwila że z chęcią "odkurzam głośniki" gałką Volume przekręconą na prawo dużo bardziej niż normalnie :D

Pozdrawiam
PS. A swoją drogą to czasami brakuje mi drugiego wejścia z XLRami w moim Sansui, to bym kolejny CD podłączył albo DACa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro poruszyłeś ciekawy temat wiertarki u sąsiada ;-). Ja u siebie pociągnąłem osobną linię z licznika żeby uniknąć niepotrzebnych zakłóceń. Ale doszedłem do wniosku, że do końca nie da się ich wyeliminować w ten sposób. Może szalony pomysł o osobnym podpięciu się do głównego transformatora wysokiego napięcia by problem rozwiązał. Bardzo dobrym czujnikiem na zakłócenia jest trafo redukujące napięcie. Jak żona włącza w łazience suszarkę do włosów to można zapomnieć o osobnej linii. Z miejsca słychać jak trafo się wzbudza. Ale ciekawostką jest dla mnie czy ma to wpływ na brzmienie bo nie raz próbowałem wychwycić zmiany niestety z niepowodzeniem. Cóż tak naprawdę to się cieszę z tego faktu. No może gdybym porozłączał stabilizujący tor zasilający (audiofilska przejściówka - kabel zasilający - listwa ( mod )- audiofilska przejściówka - 907 NRA )  i podpiął wzmacniacz bezpośrednio do trafa to może wtedy coś bym usłyszał.

Jednak dobre brzmienie zaczyna się od zasilania. Bez niego to jak jazda samochodem na oszukanym paliwie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Romkiem ostatnio rozmawialiśmy z facetem mającym specjalne 3.5kw trafo. Mieszkal na wsi kolo kosciola. Jak byla masza to napiecie siadalo do 200V i nawet plyty indukcyjnej nie mogł wlączyć. Rozwiazanie to mialo jedną wadę. Trofo trochę buczało. Więc stało w garażu.

U mnie podczas pomiarów wyszło, że nie jest źle. W różnych porach dnia 230-227V. Dodatkowo mam do rozdzielni osobną linię. Kiedyś do listwy/kondycjonera podłączylem twardy dysk z plikami. Oczywiście pojawil się brum.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie wychodzi na to że lekkie ,,brum'' trafa wcale nie musi wpływać na brzmienie.

Co do hałasów remontowych u sąsiadów to oczywiście przeszkadzają zawsze, ale wiele zależy od akustyki budynku. Inna jest w kamienicy/domu wielorodzinnym, a inna w bloku/wieżowcu. W budynkach z wielkiej płyty np. jest tak, że każda ingerencja w ścianie niesie się jak po łączu telefonicznym. Trzeba być wytrwałym gdy taki remont się przedłuża...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy też tak macie w swoich cd 717 lub 917, że jak włączycie cd do sieci to włącza Wam się play?

U mnia tak jest i mnie to wkurza bo czasem mam krótką przerwę w dostawie prądu(przepięcia) i cd mi rusza. Oczywiście idzie sobie płyta bezproduktywnie do końca, bezsensownie zużywajàc mi nienajmłodszego już playera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam za każdym razem gdy włączam power w 607. Ale wystarczy że zaraz po włączeniu użyje jakiejkolwiek funkcji pilota i już się nie włączy sam. W  717D LTD takiego zachowania nie ma. Natomiast gdy raz czy dwa zabrakło prądu w budynku to od razu wyłączałem sprzęty bo nieraz się zdarzało z powodu prac energetycznych że kilka razy prąd pojawiał się i znikał a coś takiego nie służy żadnym urządzeniom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...