Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Hmmmm, no cóż taki sprzet to walory soniczne, estetyczne i kolekcjonerskie. Kiedys kosztował wiecej i jeszcze nie mial wartosci kolekcjonerskiej wiec cena jest w pelni uzasadniona, a nas po prostu na niego nie stać? 

No i trzeba pamietać, ze nie kazdego bylo stać kiedys na takie cacko. Rzeklbym nawet, ze niewielu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audiowit napisał:

No i trzeba pamietać, ze nie kazdego bylo stać kiedys na takie cacko. Rzeklbym nawet, ze niewielu.

Witek.
Rzekłbym również, że obecnie również nie każdego jest stać na takie cacko (myślę o "niezakręconych", bo "zakręceni" staną na głowie i prędzej czy później coś wymyślą B| ).

Maciek,
jakie tam są lampy? Tryb "Direct" jest do podłączenia preampu i pracy jako końcówka mocy?
Co jest podłączone pod to cudo?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Niestety nie interesowalem sie jakie lampy graja i nie dopytywalem o szczegoly. Jak to sie mowi " nie dla psa kielbasa" ;-) Kiedys mialem  to w planach ale pora zadbac o lepsze zrodlo i kolumny.

A z czym to gra? A jest szlachetnie nie ma co, np. Esoterik X 1S Limited a jak sie znudzi to Esoterik P-0S VUK. O gramofonach nie wspomne, ale japonia i wersje limitowane to standart. Szkoda ze to wszystko napedza kiepskiej jakosci trafo ale z takich sprzetow to i tak sypia sie brylanty zamiast sybilantow.:-)

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominalem zadbalem o kolumny i zabralem sie za Tuning w moich Viennach Bach Grand. 

Zwrotnica urosla do absurdalnych rozmiarow w porownaniu  do malenstw jakie wczesniej byly wlutowane.IMG_20180110_003456.thumb.jpg.1971c705070e431f741c10b0bae523c6.jpg

Po trzech godzinach grania musze przyznac, ze wczesniej gralo to efekciarsko mimo, ze jestem zagorzalym fanem dzwieku Vienny. Zawsze mozna lepiej i mam to szczescie ze znow sie udalo i trafilem. Zdjalem nie kocyk a kolderke ( a i tak bylo super) i teraz wiem, ze kiedy nastepuje pewnego rodzaju "uspokojenie" calosci przekazu to mozna przestac sie miotac i zaczac sluchac muzyki. Wygrzewam a banan nie schodzi mi z twarzy. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez Wuwuzela
Literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dobrzy ludzie, 

Pytanie odnośnie Sansui AU-D11 (pierwsza wersja) , zna ktoś ten model? Napewno jest to "stara szkoła dźwięku Sansui" tyle wiem. Sprzęt jest mocny i stabilny  (w sieci zamieszczony test). Ale, czy ktoś z tu obecnych go słyszał ma własne uszy ? Miał możliwość dłuższego obcowania z D11? 

Pozdrawiam serdecznie, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie bede opisywac co i jak sie zmienilo, zeby nie zasmiecac watku ale wczesniej nie moglem sie powstrzymac. Najlepiej bedzie jak zabiore moje trzy najwieksze skarby ( ZONE...,zasilacz i kolumny) i przyjade na Weekend do Warszawy. Moze uslysze w koncu legendarna XRke i 2105 po regulacji.

Faszi dobrzy ludzie na pewno sie odezwa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wuwuzela napisał:

... i przyjade na Weekend do Warszawy. Moze uslysze w koncu legendarna XRke i 2105 po regulacji.

Maciek ... i poznasz pare osób :-)
Swoją drogą - to ile (około....) waży Twój genialny zasilacz?

Pozdrawiam
PS. Na pewno nie zaśmiecisz wątku pisząc co się w graniu Twoich VA (i nie tylko...) zmieniło!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo by super spotkac sie na zywo. 

Zasilacz wazy ponad 30 kg. Nie wazylem waga ale jest niewiele lzejszy od 907 Limited.

O Viennach mowi sie, ze sa bardzo muzykalne a Bachy Grand cieplejsze od wyzszych Mozartow i Bethovenow. Lubia duuzo pradu i oddaja go w naprawde energetycznym i szybkim dzwieku. Kiedys znajomy szukal w pokoju Subwoofera, bo nie wierzyl, ze z tych malenstw mozna wykrzesac tak niski i szybki bas ( grala Metallica, czarny album) Moim celem przy tuningu bylo poglebienie sceny ale jeszcze musze poczekac na efekty, bo te puszki Coca-Coli Jupitera musza sie porzadnie wygrzac. Zmiany slyszalne teraz to niesamowita realnosc instrumentow i glosow ludzkich. Kazda zle zrealizowana plyta laduje glebiej w szufladzie. Plyta Anny Marii Jopek "Bosa" wymiata jakoscia wszystko co do tej pory mialem, wszystkie Japonskie i Amerykanskie wydania CD. Nie chcialem przeginac ale ta plyta z nowymi  kondensatorami brzmi  jak muzyka na zywo. To nie jest latwa muzyka ale zrobcie sobie prezent i posluchajcie naszych rodzimych wirtuozow nagranych w dobrym Studio."To jest Album nagrany na zywo" i to slychac "czesc z nagranych na Bosej piosenek to pierwsze proby" niedowiary, a do tego piekne teksty znanych piosenek. Dla mnie to plyta referencyjna pokazujaca co to dzwiek Sansui.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek

Podniecasz się wymiana jednego kondensatora ?! 

To teraz spróbuj sobie wyobrazić, co będzie sie działo jak przywieziesz kolumny i rozbiorę je na części pierwsze i dam do środka zawartość godną najwyższych Sansui, a nie tych "paprochów"  od producenta. Wtedy to dopiero będzie jazda na oddział podtrzymania życia ?. Obowiązkowo trzeba dokupić  karton chusteczek do ocierania łez wzruszenia i pieluchomajtki do ... odsłuchów ?.

Pozdrawiam

Pygar

Edytowano przez Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sledze ten wątek od paru dni, jeszcze nie doczytałem do końca, ale od razu nasuwa mi się pytanie, czy istnieje model Sansui, który nie jest high endem, raczej średnią półką     a może i nawet budżetową, który gra wybitnie w swojej klasie i na który warto zwrócić uwagę? Nie powiem, że troszkę się "podjarałem" czytając ten temat i z chęcią bym coś przygarnął z tej legendarnej marki i posłuchał tak na początek, najwyższe modele są póki co po za zasięgiem. Natomiast mnogość różnorakich modeli Sansui na znanych portalach aukcyjnych, mogą przyprawić o ból głowy. Nie chciałbym tu też w żaden sposób ułatwiać polskim i nie tylko Januszom businessu zadania do podbijania cen, które i tak już są chore. Jednak wskazówki i porady dotyczące nie topu, byłby bezcenne. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleaf

Jak nie chcesz podbijać cen to musisz poczytać samemu, to nie jest trudne ...

W miejscu historycznym, jakim jest AS. Tamten wątek czyta się bardzo łatwo, wystarczy zacząć od początku i na kartce papieru zapisać sobie niki osób, których wypowiedzi można/trzeba pominąć i zaopatrzony w taką ściągawkę, będziesz czytał go dużo szybciej i łatwo znajdziesz potrzebne informacje.

Najbardziej treściwe i wartościowe są wpisy kolegów, którzy zaczynali temat Sansui, a potem dali sobie siana jak zobaczyli, jaka hołota pcha się ze swoim "prawem do swobody wypowiedzi i wolnego słowa".

Tak więc zacznij od początku, a przez niedzielę nauczysz się bardzo wiele, dobra kawka lub herbatka z ciastkiem i miłej lektury.

A więc drogie dzieci :

+ Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, była sobie kraina ...

Pozdrawiam

Pygar

P.s.  Szczególnie czytaj 2x to co pisali : "Czubsi, JanVideo24 i zasłużona młodzież, jak poczytasz, to szybko połapiesz się kto coś wie, kto coś tam słyszał, a kto tylko zdjęcia oglądał i filozofuje :-). Powodzenia

 

Edytowano przez Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, eleaf napisał:

Kolego Pygar, dzięki za cenne pouczenie, jak to mawiają człowiek uczy się całe życie...

Pozdrawiam

Nie trzeba się obrażać, udzielanie konkretnych porad na forum kończyło się posądzeniami o reklamę własnych sprzętów... lub podwyżkami wymienionych modeli na serwisach ;(

Rozważniej będzie uważnie przebrnąć przez wątek/ki.

Pozdrawiam, A_ndy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, A_ndy napisał:

Nie trzeba się obrażać, udzielanie konkretnych porad na forum kończyło się posądzeniami o reklamę własnych sprzętów... lub podwyżkami wymienionych modeli na serwisach ;(

Rozważniej będzie uważnie przebrnąć przez wątek/ki.

Pozdrawiam, A_ndy 

Ależ ja się wcale nie obrażam, zadałem pytanie dostałem odpowiedź, a że trzeba się przy szukaniu trochę natrudzić mnie to nie przeszkadza, aczkolwiek muszę stwierdzić, że zagraniczne fora są dużo większym kompendium wiedzy niż polskie, niestety... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleaf

W linku w którym podałem jest wszystko napisane i to nie raz tylko 100x.

Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, a te które zadałeś powtarzały się tam wielokrotnie i już wielokrotnie na nie odpowiadaliśmy.

Wystarczy poszukać i przeczytać. Nie znalazłem nigdzie na całym świecie forum o Sansui, gdzie byłoby choć 15% tego, co zrobili Czubsi i reszta tu i na AS, więc proszę nie grymaś, bo to jest niepoważne ale wybaczam Ci :-).

Jak przeczytasz cały klub na AS i tutaj, to pogadamy i przyznasz mi rację.

Cały świat tu i tam zaglądał i śledził z wypiekami na twarzy, bo nigdzie na świecie nie ma takiego przeglądu Sansui  od A do Z w jednym miejscu, ze zdjęciami zawartości i opisem co i po co oraz jak to wpływa na efekt końcowy.

Pozdrawiam

Pygar

P.s. Oba wątki śledzą handlarze i jak tylko pada nazwa modelu X lub Y, to cena idzie w górę. To nie jest forum z dostępem tylko na hasło, wyłącznie dla zaproszonych, zaufanych i wtajemniczonych po inicjacji w gotyckich podziemiach przy świetle świec i pochodni, tylko jest powszechnie dostępne, wystarczy zapytać wujka Google i raz dwa znajdziesz co tylko chcesz.

 

 

Edytowano przez Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście okazję słuchać CD 607 (1999 r.)? Czy to jest ostatni player Sansui? Jak to gra w porównaniu do CD X711 którego dobrze znam. Jak w porównaniu wypadają inne: 717DR, 917XR, czy wcześniejszy alpha907. Czy do modelu alfa907 podchodzi laser JVC OPTIMA-1? (Wygląda podobnie do dedykowanego lasera Sansui 18734900, lecz ma różną liczbę pinów na wtyku.)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek 

najwyżej jest 917xr, później 717, ale tutaj opinie są różne, która wersja jest lepsza. 607 ja umiesciłbym na równi z 717, jeżeli chodzi o szczegółowość grania, natomiast dla mnie 717 dr ma bardziej pełny dźwięk, bardziej "dociążony" niż jest w 607. Dlatego też 717dr dla mnie jest wyżej od 607. Xr jest o klasę wyżej od 717 dr. Mam wszystkie w/w odtwarzacze, ale jakoś nigdy mi się nie chciało porównywać ich w jednym systemie. Na codzień grają w różnych konfiguracjach. Gdzieś na forum było kilka postów o tych odtwarzaczach. Może @mario10007 coś napisze ? Słuchał u siebie oba w jednym systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję bezpośrednio porównać młodszego brata CD 607 czyli 507 z cd 701. Wiadomo że nad 701 jest 711 i dopiero 717 i 917. Wiem, że pytanie dotyczyło 607,  ale brzmienie 507 to ta sama szkoła.

U mnie 701 pokonało 507. Ogólnie to jest tak,że ta stara seria cd-ków gra: jednym słowem bardziej "analogowo", a ta nowsza bardziej "cyfrowo". 507, 607 grają bardziej sterylnie i sucho, co nie znaczy że gorzej, po prostu inaczej. Na pewno istnieją systemy, bądź preferencje brzmieniowe słuchającego powodujące, że wybierze 607. 607 dodatkowo fajnie wygląda.

Natomiast dźwiękowo na szczycie jest niewątpliwie 917XR i ta stara seria jest według mnie "przyjemniejsza" dla ucha (ma w sobie więcej "duszy"). W przypadku 717-stek kierował bym się między innymi kolorem-wyglądem (lubię jak sprzęty współgrają kolorystycznie, oczywiście jeżeli jest możliwość wyboru). 

P.S.

Szkoda, że Sansui nie robiło transportów. 

Przy okazji jeżeli ktoś miał okazję testować fabryczny coaxial w wyższych modelach cd-ów Sansui, to proszę o opinie i wrażenia, jaki to poziom reprezentuje w przypadku łączenia z  przetwornikami. Część analogowa jest mi powszechnie znana, natomiast cyfrowa nie. Jak waszym zdaniem sprawdzają się te urządzenia w postaci transportu. A nóż ktoś testował. Ile wart jest ten coaxial przykładowo w 917XR.

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...