Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

No to już wszystko wiadomo :(. Tak. Sprzedalem 607mos. Nigdy nie czulem takiej straty po sprzedaży audio. To naprawdę duża strata. Nie jest to kokieteria. Pboczek najlepiej mnie rozumie.

Nowemu wlaścicielowi gratuluję. Obaj zrobilismy dobry interes. Takich transakcji wszystkim zyczę. Najszybsza sprzedaż świata i zdecydowani są zwycięzcami. Ten wzmacniacz ma znane pochodzenie, gra znakomicie. Dziś bardzo szybko zdobyl serce Marcina. Nie bylo to dla mnie zaskoczeniem. Bardziej bylem zaskoczony, ze po połgodzinie juz chyba była podjeta decyzja. Marcinie, ten wzmacniacz po ulozeniu sie w torze i rozgrzaniu dopiero pokaze co potrafi.

Pboczku, mos grał głównie z Vandersteenami 1ci i podobne brzmienie dzis osiagnelismy z Dali grand diva.

Na koncu gral u mnie z proac tablette 50 signature. Te proac to sygnowana wersja wlaściciela proaca. Wyszlo tego z 500szt. Bardzo dobry monitorek do malych pomieszczeń. No i te monitorki są piekne. Stoją po cieplej stronie z wybitnymi wysokimi i bardzo rozbudowaną sceną. Nie mają nic wspólnego ze standardowymi tabletkami. No przepraszam, jeden przetwornik.

Pboczku, ja mialem przerobionego mosa na 220V. Pamietaj, ze to wzmacniacz Janka, a on dobral trafo na europę oczywiscie trafo sansui. Nie jest potrzebny zasilacz.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek czułość tych tablettów to 84 dB (8ohm) niezbyt wysoko. MOS dawał radę?

Vandersteen 1ci już lepiej - 90 dB (8ohm) i powiem Ci że te kolumny chodzą za mną od jakiegoś czasu, chodzą...

Nie wiedziałem że w 607 MOS Pre montowano trafa na 220V. To db rozwiązanie.

@mkk jaką mają spec. te Dali?

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczku w monitorach nie uzyskuje się wysokich efektywnosci.

Muszę przyznać, ze Divy mogę polecic do 607mos. Graja podobnie do V1ci. Ja tam jak zwykle mam duzo zastrzeżeń ale Marcin ma bardzo dobre podejscie melomanskie, a nie audiofilskie. Jemu się po prostu podobalo, a ja się czepialem szczegółw. A prawda jest taka, ze mnie tez się bardzo podobalo.

To prawda, wynioslem ze spotkania duzo płyt cd. Fanych plyt ;).

Chyba Marcin mogę powiedzieć, ze wyprzedajesz swoją kolekcję? :)

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90dB i 4 ohmy ( nie znam przebiegu krzywej ). Generalnie bardzo ok jak dla mnie to się zgrało.

No i w oryginale nie wkładali trafa 220 , Janek dołożył .

 

No tak, wyprzedaję , jeszcze z jakieś 200 zostało :) Muszę to skatalogować i wrzucić gdzieś na forum :) 

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem też jest, ze mos gra już od godz 7 30. Nie trzeba go rozkrecac do 9 00. I loudness jest zbędny. 

Jeśli chodzi o Divy vs V1ci. Dali ma głębszy, mocniejszy bas. V1ci bardziej rozbudowaną, glębszą scenę. Ale V1ci trzeba dobrze rozstawić. Divy wydają się mniej na to wrazliwe. Obie te konstrukcje są ciepłe i kolorowe. Nie są mulami. Sluchalismy dzis też metalu i zle zrealizowanych płyt. Nie ma buly na basie i kolumny unikają sybilantow, wyostrzeń. Jest przyzwoita separacja i polaryzacja źrudeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk - gratuluję, kawał dobrego Sansui. I chętnie spojrzę na listę płyt :)

@Smoothtone

To nie takie proste.

Każdy z nas ma jakiś ranking sprzętu, którego słuchał. Paweł podał taki, jak mam inny, Koledzy jeszcze inny (jest o tym kilka postów ze trzy strony wstecz). Wszystko zależy od naszych własnych preferencji. Co do MOD - to z czasów, gdy wszystkie części  były dostępne i nie kosztowały masy złotówek.

W odróżnieniu od wersji 907, niezależnie której, wersje limited czy specjalne tak jak napisałem mają to dodatkowe coś w przekazywaniu dźwięku, co jest mi ciężko nazwać, tak naprawdę. NO i są limitowane, rzadkie itp itd, ale to nie wpływa na jakość dźwięku :), tylko raczej na cenę.

Rozumiem, że zdobywasz wiedzę, ale jak dla mnie to trochę skaczesz - od ampli z lat 70 do ostatnich, najwyższych produkcji Sansui, nie pomijając końcówek itp. Rozumiem. Ale nikt nie da Ci tylu odpowiedzi, jak przeczytanie tego wątku całego. Co do cen to o nich nie piszemy, ale jak pośledzisz trochę np hifishark https://www.hifishark.com/search?q=  to będziesz wiedział, co w jakich cenach jest dostępne na świecie teraz oraz co i w jakich cenach kiedyś było (zakładka sold / expired). I wtedy będziesz wiedział, ile co kosztuje , kiedy jest przewartościowane a kiedy za tanie = trzeba uciekać i broń Boże nie kupować  tego .

A później, jak już się na coś zdecydujesz, to trzeba być cierpliwym, bo jak widzisz całkiem fajny sprzęt uciekł Ci sprzed nosa :) ale czasem się coś pojawia , tak jak napisałem,  z pewnego źródła.

Łatwo nie jest, ale kto mówił, że będzie łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczku mos zamiatal tymi Proac. Pamietaj, ze to male dwudrozne kolumny. Do szarpania membraną nie trzeba tam wiele mocy. 

Smoothtone, cena sprzetu używanego nie jest ustalona. Jest wypadkową wielu czynników. Wysoka cena naprawdę dobrych komponentow audio i niska jakość tanszych powoduje, że sprzęt z lat 90,80 a nawet 70 zyskuje na wartosci.

Teraz żeby zlozyć dobry zestaw trzeba dysponować bardzo rozleglą wiedzą lub bardzo grubym portfelem. Lub jeszcze moja teoria kupować w polskich manufakturach.

Mkk slucha kazdej muzyki. Rzeczywiscie klasyki nie widziałem. Od metalu przez rock polski, grange, alternativ, elektronikę. Ma raczej dobre wydania. Acha, popu nie widziałem. Jest typowym melomanem czerpiacym przyjemność ze sluchania. Pboczku niestety klasyki u niego nie znajdziesz.

Co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to nie szukal dziury w calym i nie interesowało go, że tu boczek od spodu ma malą skazę czy na pokrywie gornej jest jakieś otarcie. Interesował go dźwięk, a ja od razu wyluzowalem bo nic mnie tak nie wkurza jak cheć zbicia ceny na sprzęcie z 91r jakąś kropką. Marcin powiedział, ze dla niego amp jest w stanie perfekt, a ja odetchnolem i spokojnie moglismy sluchać muzyki.

Mój sprzęt jest w stanie perfect. A jeśli nie jest to o tym mowię. A czemu o tym mowię? Bo każdemu zyczę takiego klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy ja wiem?

Może nie będzie to najlepsze do takiej muzy...ale bez przesady.

Może Witek coś nam powie, lub mkk .

Ja słuchałem różnych kawałków na tym u Witka, i nie pamiętam, żeby z czymś 607 mos premium miał problem... Ale to dawno było i już nie pamiętam, co słuchaliśmy

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham duzo elektroniki rownież tej z subwooferowym basem ( ale nie tanecznej). Np Solar fields. Mkk mozesz wpisac w Tidala solar fields ,,movement'' Pierwsze 10min prawdę Ci powie. Bas powinien wchodzić w rezonans z pomieszczeniem. Jesli nie wejdzie to znaczy, ze membrany nie nadążą.

Pboczku sluchasz na Kl. Te kolumny nie zagrają elektroniki. To kolumny z czasow kiedy jeszcze nie było takiej muzy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2018 o 21:53, Pboczek napisał:

Elektro.

Przesada, że 607 MOS Premium nie zagra elektroniki ?

Słuchałem u siebie (innego egzemplarza niż miał Witek) 607 MOS Premium na małych (hehe) Concertach i nie było problemu z elektroniką ?. Więc popieram zdanie Witka...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja odnośnie słynnego rankingu :-)

Tak jak koledzy zauważyli -zbyt mocno przywiązujemy się do tego co ktoś lubi - polubmy sami !!!

Dziś ten ranking wyglądałby inaczej ... np zawsze "jechałem" po 07 a dziś czego słucham na co dzień ??? ... no właśnie 07 :-) No i ? ... Dziś moi drodzy różnice w rankingu polegałyby na jednoczesnym zajmowaniu tej samej pozycji przez wiele urządzeń , kiedyś siliłem się pozycjonować różnice w brzmieniu jako lepiej gorzej a przecież nie o to chodzi bo tak naprawdę często uważałem je za równie doskonałe ale jeden bardziej trafiał akurat w mój gust a drugi mniej i z racji narzuconej zasady coś musi być wyżej a coś niżej tworzą się krzywdzące tezy ... Najbardziej ten ranking rozdmuchali koledzy z zachodu ... Tam wszyscy musieli usłyszeć jak wysoko jest ich "pupil" Tymczasem w ogóle nie wplotłem tam starszych modeli czy niskich specjalnych ....

Osobiście uważam (biorąc pod uwagę najbardziej obiektywne podejście na jakie jestem w stanie się zdobyć ...) , że najbliżej wzorca brzmieniowego jest .... no właśnie .... AU07 - model który powstał trochę przez przypadek bo w zasadzie z opróżniania zasobów magazynowych (stąd bardzo różnie wykończone w środku egzemplarze ...). No ale jakbym miał odnieść się do tego z odrobiną własnego wzorca oczekiwań to do grona urządzeń przeze mnie ulubionych na pewno natychmiast dodaję B2105 (!) oraz ..... 907 limited (z oczywistych walorów brzmieniowych oraz ulubionej przeze mnie linii dźwiękowej serii XR) a także .... B2301L i to z zupełnie innych pobudek niż te trzy pierwsze :-) A jak to możliwe ??? No właśnie - uznałem, że B2301L (oczywiście lekko "dotknięty"z racji wieku i konieczności odświeżenia) jest najprzyjemniej , najpiękniej , najbardziej bajecznie brzmiącym Sansui jaki dane mi było usłyszeć ale z kolei oryginał już taki nie jest ... i myślę, że nie dlatego że nie umieli  ale dlatego że dzieliło go parę ładnych lat doświadczeń, które pojawiły się później - mi nikt nie zabroni cofnąć się w czasie i zrobić to czego oni nie mieli szans zrobić ... A czym się różni przerobiony od oryginału ? Tym co wszystkie modowane czyli ilością i aplikacją w ważnych miejscach RIKENÓW  itp ... Celowo nie wspominam o 911-ce Pygara bo to temat na osobną historię.

No właśnie  - wychodzi kolejna sprawa - słynnych modyfikacji ... Niezręcznie mi mówić o takich sprawach bo musiałbym promować samego siebie ale nie bez powodu w końcu powstały i nie bez powodu jest ich tylko kilka !!! To inna sprawa kaloszy. Skoro modele specjalne brzmią wyraźnie lepiej od podstawowych to należało zdiagnozować czym się różnią ... Po raz tysięczny chyba przypomnę, że różnica sprowadza się do ilości "szlachetnych" komponentów i paru drobnych rozwiązań technicznych (!) Schematy są zbieżne !!! (choć nie takie same - jak się mamy czepiać szczegółów - główne różnice odnoszą się do wartości napięć i prądów - w tych specjalnych są zdecydowanie mniejsze moce  tak by wszystkie części pracowały na minimalnym dla nich obciążeniu i termicznym i prądowym :-) (choć i w seryjnych modelach ta wartość jest na poziomie 30-40 % możliwości komponentów !!!! - to w sposób oczywisty przekłada się na walory soniczne ale także na ich długowieczność ...) .... Trafo to w ogóle inna historia ...

 

A teraz o cenach ...

 

Powiem tak - jakiś tam luxman z serii 5xx kosztuje sobie jakieś tam 35 tysi no i raptem właściciel z zaciśniętymi zębami po konfrontacji z 907 MR ma ochotę rzucić nim o glebę .... podobna sytuacja dzieje się z accu z serii równie wysokiej (mogę się mylić  6xx ???) - chyba nawet topowej  ich integry w konfrontacji z 907NRA - chyba nie muszę silić się na podawanie ceny Accu ??? .... No to teraz wróćmy do "wybujałej" ceny AU07 ... Jakieś wnioski ??? No właśnie  - w kontekście jakości nie ma tu stresu ani niedomówień tylko czyste fakty natomiast też zgodzę się, że cena z allegro jest zawyżona ale z zupełnie innych pobudek ... nie dlatego, że nie jest wart tej ceny tylko dlatego, że po prostu da się go jeszcze kupić taniej (!!!) ... Zapewne niezbyt długo bo nieco ponad 400 egzemplarzy AU07 to bardzo mało a biorąc pod uwagę że przetrwało ich o wiele mniej niż połowa i do tego 90 % ludzi w życiu się z nimi nie rozstanie to posiadanie tak wyjątkowego (biorąc pod uwagę cechy  brzmienia) urządzenia a przy tym ponadczasowego i bardzo pięknego wizualnie staje się swoistym celem samym w sobie (!!!) Czy cena 39 tysięcy za coś takiego przy wzięciu pod uwagę wszystkiego co napisałem jest przysłowiowym upadnięciem na głowę ??? sami sobie odpowiedzcie ... pomijam tu opinie osób, których najzwyczajniej na niego nie stać (i mają z tym problem ...) bo Ci "pojadą z urzędu" po znacznie tańszych propozycjach ale w końcu nie wszystko jest dla wszystkich a przyjemność włączenia takiego sprzętu jest moi drodzy niemierzalna i każdy kto tego doświadczy w realu - czy podziela czy nie politykę potężnych cen zapewne bezwiednie przyzna mi rację bo te wyjątkowe Sansui z serii 907 mają coś czego nic innego nie ma i zapewne szybko mieć nie będzie ...

 

P.s.

Proszę wziąć pod uwagę że sprzedawca 07 z allegro jest jak dla mnie zupełnym przeciwieństwem tego co rozumiem pod pojęciem dobrego sprzedawcy więc nie ma tu osobistych zażyłości z tym petentem z mojej strony !!!! Ponad to oferowanie sprzętu posługując się zdjęciami z japońskich komisów sieci hifido jest czysto buraczane żeby gorzej tego nie określić ...

Tak więc słuchajcie i sami oceniajcie co Wam w duszy gra !!!

Pozdrawiam !

 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak w kwestii serwisu naszych ulubionych urządzeń taki film

https://www.youtube.com/watch?v=RIAR6feTvDY&feature=youtu.be

Chciałoby się mieć taką firmę już nawet nie w Polsce, ale gdzieś w Europie... odległość... taka, żeby w jeden dzień dojechać jest do przyjęcia, jak dla mnie :)

Albo co najmniej zaufanego człowieka który jest w stanie ogarnąć takie sprzęty i zrobi to porządnie i bez kombinacji...a tak cóż, nie pozostaje nic innego jak kupić kilka mierników, lutownice i samemu zacząć się szkolić....

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samcro, współczuję. Ja już mam kogoś takiego. Slyszałem kilka rzeczy skonstruowanych, przerobionych przez niego. Jest geniuszem. Słuch też ma nienajgorszy. Ale robi to tylko dla przyjaciół. Zawodowo zajmuje się...konstruowaniem audio ;)  niestety często wyjeżdza zawodowo za granice. Ostatnio porównywałem w swoim systemie grzebniete dvd z moim transportem i dac! Tak troszkę grzebniete i ustawiane do innego systemu. Miałem kłopot z wyłonieniem zwycięzcy. Dvd kosztuje 200-300 zł. Czyli jakoś 20 razy taniej niż moj zestaw uzywany. Popytam, w wawie mam kilku znajomych.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...