Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Potrzebujesz wydajnej integry, więc każda alpha 907 powinna spełnić Twoje oczekiwania. Było ich trochę począwszy od serii DR z 1990 r. do ostatniej NRA z 1999 r. Bez limitu na wydatki celował bym w AU-907 NRA, to najmłodszy i teoretycznie najbardziej dopracowany model. Na pewno nie zawiedziesz się również produktami limitowanymi: AU-907 LTD, AU-07 Anniversary. Te mają coś specjalnego.

Tu znajdziesz wykaz http://www.sansui.us/Issues_IntvsDomestic.htm

Większość była produkowana tylko na rynek japoński i wymaga odpowiedniego zasilania. Do kupienia są transformatory mające 100 V na wyjściu dedykowane do audio z którymi gra to właściwie. 

https://airlinktransformers.com/category/conditioning-balanced-power-supply?input_voltage=230&output_voltage=100&va=

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek, 

Z tym, że AU07 czy 907 ltd mają coś specjalnego to bym nie przesadzał. No może limitowana liczba wyprodukowanych egzemplarzy, trochę części różnych... Pamiętajmy, że KAŻDA (DR, XR, MR, NRA...)Alpha gra troszkę inaczej. I tutaj trzeba swoje brzmienie znaleźć. 

Więc znowu wracamy do kwestii starej jak świat: słuchać słuchać i jeszcze raz słuchać :)

JaCa, odezwij się na PW, może mógłbym Ci coś z moich sprzedać....

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2018 o 23:03, Samcro napisał:

Tak w kwestii serwisu naszych ulubionych urządzeń taki film

https://www.youtube.com/watch?v=RIAR6feTvDY&feature=youtu.be

Chciałoby się mieć taką firmę już nawet nie w Polsce, ale gdzieś w Europie... odległość... taka, żeby w jeden dzień dojechać jest do przyjęcia, jak dla mnie :)

Albo co najmniej zaufanego człowieka który jest w stanie ogarnąć takie sprzęty i zrobi to porządnie i bez kombinacji...a tak cóż, nie pozostaje nic innego jak kupić kilka mierników, lutownice i samemu zacząć się szkolić....

Takich ludzi w Polsce jest wielu, to sa pasjonaci, ale ludzie wola oddac gdzies do duzego serwisu bo mysla ze zrobia to lepiej co jest bledem.

 

Jak ktos jest z dolnego slaska to zapraszam osobiscie, chociaz wysylkowo ludzie sla sprzet nawet z niemiec, irlandii

https://www.youtube.com/user/Mr1Raziel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Postanowiłem zmienić swój obecny wzmacniacz ( Yamaha as700 ) na Sansui.

Po przeczytaniu całego wątku, uznałem, że najlepszym wyborem dla mnie, będzie model Sansui au-X911DG. 

„Jak kupować Sansui, to z pewnego źródła”, dlatego też piszę tutaj :

kupię wzmacniacz au-X911DG w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Może ktoś z forumowiczów, będzie chciał się akurat pozbyć. Jeżeli nie, dopiero zacznę szukać poza forum. Ewentualne oferty poproszę na priv.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario100007, myślałem. Nawet próbowałem dwa razy kupić 707xr, ale znalezione oferty były już nieaktualne. Zainteresowałem sie też innymi alphami...

ale przeanalizowałem wątek jeszcze raz, wpisy użytkowników, i uznałem, że to będzie dla mnie wystarczający, bardzo dobry wzmacniacz. A w razie potrzeby, jak pisał jeden z kolegów, jest podatny na tuning, w stronę alphy :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie grał jak nowy. Brawo dla właściciela.

To dobrze wiedzieć, że grupa pozytywnie zakręconych się poszerza i właściciel  tak dba o sprzęt, że funduje mu totalny przegląd i "generalkę".

Ja z podziwem oglądam na jednym z fb grup Sansui , jak we Francji są totalnie odnawiane o wiele starsze jeszcze sprzęty, z lat 60 - 70, jak AU-555 itp.

Czasem porównując zdjęcie "przed" i "po" ciężko uwierzyć, że to ten sam  sprzęt. A panowie mają tam nawet jakiś patent na odnowę frontów łącznie z nowymi nadrukami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem jak zawsze to elementy mechaniczne, przełącznik przed i po. 

Ale jest tez pewien fenomen, sprzet z lat 70/80 jest niemal kompletnie pozbawiony problemu zimnych lutów, ręcznie lutowane płytki, sporo spoiwa i problem nie występuje.

670ecdcf5e46.jpg

4737cf70b06d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie propo serwisu Sansui. Wszyscy wiedzą, że  zajmuję się nieco hobbystycznie grzebaniem w sprzęcie audio. Ostatnio trafiło do mnie kilka grubych klocków tej firmy. Z tymi naprawami różnie to wyszło... raczej grube niepowodzenia. Więc w związku z tym proszę o NIE KIEROWANIE  do mnie zapytań w kwestii serwisu czy napraw sprzętu tej marki. Tak bezpośrednio jak i poprzez osoby drugie. (to, ze ktoś jest z wrocławia też wcale nie pomaga) Od zawsze moim ulubionym konikiem były odtwarzacze cd Denona i to lubię znam w ciemno każdej porze dnia i nocy i zapraszam. Lecz nie sansui !!!!! Sansui mówię stanowcze nie, stop!!>:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...