Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Nie zupełnie :-) ... To był pierwszy raz gdy usłyszałem stare MOS-y Toshiby w akcji i odtąd raczej rozgraniczam obie grupy Sansui. Fakt, że 607 MOS limited jak dla mnie w towarzystwie B2105MOS czy 907 limited raczej nie zabłyszczy ale to fajny sprzęt i dobrze, że powstał bo to tańsza alternatywa Mosfetowej przygody !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze na tym poziomie jest to juz kwestia doboru kolumn i źródła. Z latwiejszymi kolumnami 607mos pokazuje klasę. Prawdę powiedziawszy w tym momencie i w tym zestawieniu jest to jedne z najlepszych sansujowych połaczeń jakie słyszałem.

07 ma ten plus, ze gra ''cicho'' i pelnią pasma od samego dolu podobnie jak 607mos ltd. Nie trzeba jej rozkręcać żeby pokazala swoje walory. Albo moze inaczej. Gra glosno od godz 10, a nie 8.

Premium miał w/g mnie głębszą scenę ale moze dlatego, ze grał zu mnie z vandersteenami, ktorych jeszcze z ltd nie sprawdziłem. Ltd gra obecnie na YB. Zresztą krotko slyszal to zestawienie jeden z naszych kolegów. Szkoda ze nie slyszal w zestawieniu z x-sabre jako źródło. Tu jeszcze doszło trochę powietrza, rozdzielczości.

Ltd do schemat tak jak pisaleś 2105,mr i najnowszy wzmacniacz sansui.

07 byly chyba robione w rózny sposob(chodzi o cześci). Zalezy od egzemplarza. Ten egz, ktory obecnie masz jest chyba z poczatkow produkcji. Tzn chyba z najlepszych do schematu. Napisz Pawle cos o tym bo z 07 to ciekawa historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... parę rzeczy muszę sprostować :-) W tej chwili to ja mam dwa egzemplarze :-)  jeden na samych Silmic alpha super gold a drugi na samych Silmic II alpha super gold

Pierwsza sprawa to ocena urządzeń nazwijmy to słabo zestrojonych ... Wielu kolegów jak do mnie przyjeżdża to nie rozumie dlaczego słyszy to co słyszy .... Jeden mówi, że 907 limited wcześniej nie rzuciła go na kolana ale u mnie się w niej zakochał .... Jeszcze inny po włączeniu AU07 mimo że słyszał ją gdzieś tam wcześniej nie chciał kurde zakończyć wizyty bo ciągle prosił żeby mu coś tam jeszcze włączyć ... Ciężko zatem cokolwiek porównywać jeśli się ze sprzętem nie ma styczności w dłuższym czasie i co już wspomniałem poprawnie zestrojonym (a jak wiemy w Sansui to oznacza wszystko). Nie można też przyjąć tezy że wzmacniacz z dużo skromniejszymi jakościowo częściami i jedynie zwiększonym zasilaniem oraz aplikacją mos fetów (czyli 607 limited) ma w ogóle szansę w tych samych warunkach stawać obok czegoś tak wysublimowanego jak AU07 ... Nie umniejszam broń Boże klasy 607ltd ale fakty są jakie są a to że 607 limited zagrała tak bajecznie dowodzi jedynie tego, że Au07 spowoduje w tym systemie extazę ! 

 

AU07 jest projektem jak dla mnie kontrowersyjnym bo powstała w momencie gdy już było wiadomo, że firma nie wytrzyma zbyt długo ... Niejako rzutem na taśmę podjęto decyzję by stworzyć coś co będzie kwintesencją Sansui bez żadnych ograniczeń. Z początku fakt iż zdarzały się modele z różnymi częściami powodował moje opinie nt składania tego modelu na chybił trafił z zasobów magazynowych które jeszcze były pod ręką i trochę w tym prawdy jest ale czas pokazał i długi okres obcowania z 07 że to jednak bardzo świadomie stworzone urządzenie.  Wszystko w niej jest wyjątkowe i to nie jest przesada ! Na idealnie dobranym systemie AU07 pozamiata wszystkie Sansui i jestem tego w pełni świadomy bo i inaczej być nie może - no chyba, że komuś akurat coś tam się po prostu bardziej podoba co nie znaczy, że jest bliżej poszukiwanego przez wszystkich wzorca realnego przekazu. Przez wszystkie lata analiz i porównań uzyskałem 100% pewności, że zawartość wnętrza jest wprost proporcjonalna w przypadku Sansui do tego jakie miejsce w hierarchii zajmuje. W AU07 zrobili jeszcze dziwniejsze rzeczy np mimo budowy zbieżnej z modelami 907 zastosowano transformator o mniejszej mocy jednak jeszcze lepiej izolowany wewnątrz , obniżono moc aby elementy elektroniczne pracowały bez jakiegokolwiek wymuszenia stanów dla nich niekorzystnych. wszystkie łączenia konstrukcji są izolowane taśmami teflonowymi a wszelkie miejsca stwarzające zagrożenia mikrowibracjami pokryto matami bitumicznymi oraz ekranami miedzianymi. Często te wytłumienia stanowiły wielowarstwowe kanapki jak np w sektorze transformatora ... Możnaby tak w nieskończoność ale skupmy się na pytaniu Witka - otóż w pierwszych egzemplarzach stosowano Silmic alfa super gold a późniejszych mieszano z Silmic II alfa super gold a na koniec stosowano same Silmic II alfa super gold. Wynikało to akurat z narzuconych standardów produkcji kondensatorów i Elna chcąc nie chcąc musiała zmodyfikować swoje flagowe produkty aby w ich wnętrzu nie znalazł się ołów - zbiegło się to w czasie z produkcją AU07 ... Kolejny temat to terminale głośnikowe ... Na początku stosowano wtyki bez nacięć na "widełki" a później już z nacięciami.  Pierwsze modele miały w sektorze desymetryzatora boczniki u-con a potem przestano je stosować (w zasadzie to nie wiem do dziś dlaczego) Czarne egzemplarze początkowo miały powstać tylko jako modele prezencyjne niedopuszczone do obrotu ale jak wiadomo firma ogłosiła zamknięcie projektu "alfa" i wszystko w często dziwnych okolicznościach gdzieś się po rynku rozeszło  (np nie wiadomo skąd w Wielkiej Brytanii w jednym z magazynów dystrybucyjnych (bodaj Sony) znalazło się 8 dziewiczych sztuk 907MR z transformatorami na 220 V, które to potem trafiły do Serbii ...  

A tak na koniec Witku bardzo się cieszę , że ta 607 jest w naszym kraju bo nie wiem czy wiesz ten egzemplarz miał u siebie "kompletnie rozstrojony" na testach niejaki palton i w jego opinii jest to sprzęt nietuzinkowy i co najmniej bardzo ciekawy (nie mógł zbytnio chwalić bo by go kolesie z audiostereo zjedli ...) a w kontekście tego z czym go porównywał daje naprawdę do myślenia ...    

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25 kwietnia 2018 o 11:17, audiowit napisał:

A ja mam coś na poziomie 07 czym nikt się nie zainteresowal pomimo ogloszenia. Potrzebne bylo troszkę wiedzy, miłosci do audio i odpowiednich kabelków. No i słowo klucz ... kolumn :).

...

Tak, ta Jankowa. To ostatni ze sprzetow, ktorych się pozbył Janek...i nie dziwię mu się..

Eeetaaam -nikt? :-)

Zainteresowanie było, a jak byłem u Janka to Limited miał u Niego zostać do końca świata albo dłużej,(stał sobie obok Premium i cieszył oczy i uszy). Wyszło inaczej-i dobrze dla nas.

Co do właściwych kolumn do 607MOS-to Premium grało u mnie przez chwilę z Xavianami i było nieźle (nieźle-bo XNy są pazerne na waty i w dodatku miały roczną pauzę w kartonach, więc nie zagrały tak jak potrafią). Więc z Limited byłoby jeszcze lepiej. Choć nie ukrywam iż 907 to jest właściwe towarzystwo do napędzania tych nienasyconych ślicznotek :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat był wałkowany... ale może są nowe przemyślenia ;)

Muszę końcówkę B-2105 spiąć z drugim źródłem/przedwzmacniaczem... wybrać RCA czy XLR?

Na etapie operowania na wzmacniaczu 907MR odstąpiłem od kabli XLR, teraz muszę i tak dokupić kable i mam zagwostkę?

Czy nadal uważacie, że Sansui po XLR nie daje poprawy... odnoszę się konkretnie do B-2105 lub innych końcówek mocy Sansui.

Pozdrawiam, Andrzej

 

PS. Myślę o używanych Harmonixach 101 GP/SUS lub coś tej klasy...

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A_ndy

Dźwięk po xlr jest jakby głośniejszy, zwiększa się dynamika, to tak jakby do rca dodać mały zastrzyk sterydów (tak to słyszę).

Ostatnio dzięki uprzejmości Kolegi miałem możliwość posłuchać i jednocześnie porównać 907Limited, AU-07, 907 XR MOD oraz B/C-2105. W związku z tym przedstawię taki mini prywatny ranking tych 4 modeli:

1 miejsce: B/C - 2105

Dzielony zestaw dla według mnie gra najlepiej. Dźwięk najbardziej dociążony w każdym paśmie. Najwięcej dźwięku w dźwięku. No ale to zestaw dzielony więc to nie dziwne i nie będę się rozwodził specjalnie. Po prostu lubię ten zestawik i tyle.

2 miejsce: 907 XR MOD

Zanim podłączyliśmy tą XR słuchaliśmy 907 Limited. 907 Limited gra bardzo ładnie, dźwięk lekko ocieplony z racji mosów, taki jak lubię. Wszystkie Alphy grają jak alphy i to nie pierwszy raz gdy je słyszałem, także rewolucji nie było. 907 Limited grało naprawdę w porządku dopóki nie podłączyliśmy 907 XR MOD. Nagle powietrze z 907 Limited zeszło jak z balonika, czar prysł. Ta modowana XR gra o klasę, powtarzam o klasę lepiej w każdym aspekcie oceny dźwięku. Tu nie ma możliwości, ze się coś komuś wydaje lub musi się wsłuchiwać aby wydać osąd. Słychać to natychmiast. XR robi z Limited miazgę. Nie mam czasu dokładnie tego opisać, ale głuchy by to usłyszał różnice między tymi integrami.

3 miejsce: AU-07

AU-07 gra na poziomie 907 Limited. W sumie to całkiem podobnie, choć różnice występują. Jest to schemat MR i bipolar, także różni się od Limited MOS. Jedyna co się da zauważyć to 07 jest najciszej grającym wzmakiem z tych 4. Dla jednych to będzie zaleta, dla innych wada. Jeżeli ktoś słucha muzyki w kilkudziesięciometrowym salonie na lubiących prąd kolumnach to 07 może taką osobę może rozczarować. Ja słucham w małych pomieszczeniach, także dla mnie jest to sprzęt w porządku. 907 Limited jest jednak głośniejsze na tym samym poziomie volume od 07. Standardowe 907 pod względem głośności miażdżą limitowane modele, są po prostu zwyczajnie silniejsze, co dla wielu okaże się nie lada zaletą.

4 miejsce 907 Lmited

Wyszło że 4 zajęło 907 limited. Jednak to moja subiektywna opinia, także jeżeli ktoś powie, że woli Limited od AU-07 to jest to jak najbardziej logiczne. Można postawić w zasadzie znak = między tymi wzmakami. AU-07 jest zdecydowanie najcichszą integrą z wysokich modeli jaki słyszałem, to taki trochę sypialkowy sprzęt, dla mnie to akurat zaleta.

P.S.

Szkoda, że Sansui nie istniało jeszcze chociaż parę lat. Może produkowało by wzmaki na poziomie 907 MOD, a tak to, trzeba się się cieszyć dźwiękiem tylko ze standardowych lub limitownych modeli, które nie dorastają MOD to pięt.

 

Pozdrawiam Gospodarza tej pięknej kolekcji, zatem cheers jak mawiają Anglicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny szlag ... Nie piszcie dobrze o modowanej XR bo znów mnie będą posądzać , że podkręcam temat modowania ... Jest tylko jedna i więcej nie będzie więc nie ma sensu o niej pisać ... Traktujmy to trochę jak ciekawostka . 

 

Jak dla mnie wszystkie 3 konstrukcje B/C 2105 , AU07 oraz 907 limited stoją na tej samej półce jakościowej. Dzielony oczywiście ma przewagę bo łączy cechy obu pozostałych no i ma zdecydowanie większą moc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem podkreślić na wstępie, że w ocenie wyżej wymienionych urządzeń będę brał pod uwagę tylko i wyłącznie dźwięk. Pozadźwiękowe aspekty nie miały wpływu na ocenę, takie jak np. wygląd, preferencje, cena czy jeszcze coś innego.

Także niech będzie:

1. B/C - 2105

2. 907 XR MOD 

3. AU-07 ex aequo 907 Limited 

Każdy ma prawo do własnych wyborów i ocen. Znam kogoś kto na 1000% wybierze zwykłą 907 od limitowanych i nikt nie powinien się dziwić (po prostu osoba ta słucha muzyki naprawdę bardzo głośno i takie rozwiązanie okaże się lepsze).

XR MOD jest nieseryjna, ja to wiem, ale chciałem ocenić dźwięk obiektywnie, więc to zrobiłem. To tak jakby przed odsłuchem nakryć klocki prześcieradłem i nie widzieć, który gra. Oceniamy wtedy tylko i wyłącznie dźwięk. Gdyby modowana zagrała gorzej od limitowanych to bym to opisał, ale było dokładnie odwrotnie (ot taka ciekawostka). Poza tym oprócz Gospodarza, na odsłuchu była jeszcze jedna osoba. Wnioski i spostrzeżenia odnośnie dźwięku miała takie jak ja.

pozdrawiam,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wiecie mialem takze przyjemnosc niedawno goscic u Samcro i musze wspomniec w kontekscie rankingu Drmuna, ze kazdy system gral z innym zacnym zrodlem, kablami a takze kolumnami. To z jednej strony wygoda, bo mozna wlaczyc sprzet i sluchac, ale czy moze sluzyc do porownania modeli?. Jak ciezkim doslownie wyzwaniem jest porownac dwa zestawy dzielone przekonalismy sie z Samcro, ale nawet wtedy nie bylem w stanie pozycjonowac sprzetu wg. mojej subiektywnej opinii. Ocenianie w roznych akustycznie pomieszczeniach i na innych kolumnach musi dawac ... itd. Faktem jest, ze XR Mod gralo z CD 917 XR a takie zestawienie powali na kolana kazdego wyrobionego sluchacza muzyki (audiophila). Przychylam sie do opinii Czubsiego i dodatkowo proponuje uznac XR Mod za model jubileuszowy, tak na zakonczenie produkcji serii Alpha. Samcro ma na czym sluchac, a gdyby wlaczyl jednoczesnie na wszystkich systemach ten sam utwor to byl by to dzwiek idealny ? ? dla kazdego sansujo maniaka.

Pozdrawiam 

Ps. Odnosnie 907 Limited trzeba brac poprawke na czas grania (lub niegrania) i to, ze Sansui uklada sie z reszta toru. A ze zachwyci sluchacza tego jestem pewny.

 

Edytowano przez Wuwuzela
Literowki i Ps.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne małe wyjaśnienie.

Wszystkie sprzęty porównywane były w tym samym pomieszczeniu, na tych samych kolumnach, kable te same. Źródło 917XR, czyli to samo dla wszystkich wzmacniaczy. Tylko takie porównanie ma sens i tak zostało zrobione. Wnioski są wyżej i nie da się zakląć rzeczywistości, że było inaczej. 

P.S.

Każdy Sansui potrzebuje wygrzania i zgrania z resztą toru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, doktormun napisał:

Kolejne małe wyjaśnienie.

Wszystkie sprzęty porównywane były w tym samym pomieszczeniu, na tych samych kolumnach, kable te same. Źródło 917XR, czyli to samo dla wszystkich wzmacniaczy. Tylko takie porównanie ma sens i tak zostało zrobione. Wnioski są wyżej i nie da się zakląć rzeczywistości, że było inaczej. 

P.S.

Każdy Sansui potrzebuje wygrzania i zgrania z resztą toru.

I wlasnie o rzetelnosc porownania chodzi mi najbardziej. Fajnie, ze udalo sie to zrobic, jednak stwierdzenie ( XR robi z Limited miazge) jest dla mnie nie do przyjecia i nie odzywal bym sie gdybym nie wiedzial jak krotko gra Limited. 

Musimy miec swiadomosc, ze wplyw na nasza ocene moze miec nawet ( sorry- dlugosc palenia ziaren kawy jaka serwowal Piotr) a wpisy na Forum czytaja ludzie w kraju i za granica, ktorzy byc moze nie beda mieli mozliwosci posluchac opisywanych powyzej modeli.

Dla mnie Sansui jest jak Aston Martin i mialbym klopot ktory wybrac. Heritage, DB9 czy DBS a moze GT?. Sprzety Samcro to...DB9 itd, tylko jeden ma czerwona nitke a inny ceramiczne tarcze hamulcowe. Chyba mam wiecej angielskiej flegmy dlatego zycze milego tee time.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie bez powodu mam 907 limited i Mieć można wszystko ale 907 limited mieć trzeba ! Jak to stwierdziła moja kuzynka - to milion dolarów w dźwięku i wyglądzie ... To samo tyczy się AU07 ... Fakt niezaprzeczalny jest taki, że schemat XR idealnie nadaje się pod MOS Fety i to słychać !!!! Wuwuzela ma bardzo dużo racji dlatego tworząc swój ranking wspomniałem o tym, że wiele sprzętów Sansui z najwyższej półki  jest tak samo rewelacyjna tylko troszkę inna i zasługują na takie same miejsce w hierarchii. AU07 lubi się natychmiast a 907 kocha na całe życie :-)

A tak z innej beczki ... Z racji tego, że w Japonii ceny poszybowały o około 30-40 % do góry postanowiłem (póki jeszcze się da) zakupić 907NRA. W związku z tym , że zawsze do tego modelu podchodziłem jak pies do jeża chcę go rzetelnie odnieść do pozostałych swoich wzmacniaczy. To pierwszy model 907 jaki u siebie miałem ale nie był mój i nie był ustawiany i w kontekście pozostałych urządzeń wydał mi się na owy czas trochę zbyt "amerykański" gdzie przeważała strona techniczna nad duszą urządzenia. Jednak po paru latach dostałem 607 NRA i muszę stwierdzić, że była to najlepsza 607 jaką słuchałem ... Wiem, że 907 to zupełnie inne tranzystory i na pewno ten dźwięk będzie mniej finezyjny niż w 607 (tak też to pamiętam tyle, że miałem je u siebie z przerwą kilku lat ...) ale czas pokaże. Teraz to ja go sobie ustawię i przy okazji porobię fotki modułów bo nigdzie ich nie ma .... 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to prawda, obserwuję aukcje w Jp i zadbane egzemplarze Au-07, NRA czy limited zaczynają się od jakiegoś czasu na takich poziomach, że .... wniosek mam jeden. Mianowicie chyba Ci co mieli sprzedawać to sprzedali wcześniej, a teraz to już tylko okazyjnie będzie. Pamiętać trzeba, że nikt dokładnie nie wie, ile sztuk danego modelu było wyprodukowanych , a podobno podawane ilości 2tys sztuk limited są dalekie od prawdy, bo finalnie wyszło ich mniej. Ile przetrwało to nie wiadomo. Na pewno o wiele mniej.

NRA. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie. Co prawda słyszałem u Mario10007, i naprawdę jest dobrze. Bardzo dobrze. Nie potrafię przełożyć tego niestety aby jakoś sensownie porównać z innym, bo różnice w np. akustyce w Mariusza (wykonana duża praca) i u mnie (wtedy nic) w momencie odsłuchu były ogromne. No i było to ponad rok temu.

Zobaczymy jak to wygląda, gdy Paweł zamieści zdjęcia, które pokażą, w którą stronę Panowie z Sansui poszli w NRA. 

A nawiązując do XR mod w kontekście NRA dla mnie najistotniejsze jest pytanie, czy i jak Paweł zbliżył się w wersji MOD do NRA.. bo myśląc o brzmieniu obu modeli wg. mnie jesteśmy bardzo blisko. Jeżeli tak by było, to tylko brawo dla Pawła, że udało mu się zrozumieć lata temu gdy robił XR idee przyświecające inżynierom w Sansui. Ciekawe ciekawe.

I może będzie szansa porównać w jednym systemie XR MOD i NRA. Jak napisałem wyżej, mam pewne podejrzenia czy może raczej przypuszczenia. Ano zobaczymy.

 

Co do rankingów to każdy ma swoje. Prawda jest taka że limited była totalnie rozebrana i przeglądnięta, nowa pasta itp itd więc potrzebuje czasu i odpowiedniego wygrzania. Ja już słyszę różnice po kilku dniach.  I w żadnym aspekcie nie jest to model który może być "zmiażdżony" przez jakąkolwiek inną Alphę, nieważne modowana czy nie. Bowiem ani Paweł, ani Maciek ani ja nie zadecydowalibyśmy, że ten model zostaje gdyby nie grał tak jak gra. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś porównuje sobie sprzęt na jakimś poziomie, który jest stosunkowo wysoki, to czasami różnice w wyższych modelach są stosunkowo niewielkie. Są osoby, które są w stanie zapłacić horendalne kwoty aby zrobić mały kroczek do przodu i nie stanowi to dla nich problemu. Są osoby, które tego nie zrobią, ponieważ uznają, że nie warto płacić tak wysokich kwot za stosunkowo niewielki progres.

Wszystkie wysokie modele Sansui grają na podobnym poziomie. Oczywiście, że różnice są, ale mniej więcej tak to wygląda. 

907 Limited to bardzo dobry wzmacniacz, przy odpowiednim typie kolumn można stwierdzić, że nawet jest to najlepsza integra Sansui (bardzo podoba mi się jej dźwięk - zalety schematu xr i wygląd).

907 XR MOD w takiej wersji jest tylko jedyna, także nie ma problemu, że 20 osób będzie ją posiadało jednocześnie. Dźwięk tego wzmacniacza powala na kolana. Proszę mi wierzyć, że dawno nie słyszałem czegoś takiego. Na tym poziomie można to nazwać szokiem i jednocześnie miazgą. Sam jestem zaskoczony. Generalnie wolałbym aby Limited zagrało lepiej, jednak było totalnie odwrotnie. Oczywiście można napisać, że różnica była niewielka, a nie miazga. Zestawy dzielone czy monobloki też nie robią miazgi z integr (choć znajda się tacy, którzy stwierdzą, że robią).

Nieważne co kto napisze, Sansui gra jak Sansui i tyle w temacie. Nie sądziłem po prostu że jakiś wzmak Sansui, aż tak mnie zaskoczy, a XR Mod to zrobił (stąd tak spektakularne słowo). Jeżeli Wam to bardziej pasuje to proszę bardzo, różnica była niewielka. Dla mnie to było po prostu bardzo ciekawe doświadczenie i cieszę się, że mogłem tego doświadczyć.

Natomiast porównanie wzmaka do Aston Martina nic mi nie mówi, ponieważ nigdy nie rozbiłem żadnego samochodu tej marki i niewiele o tym wiem.

P.S.

Paweł gdybyś zrobił z xr mod to o czym pomyślałeś była by to niepowetowana strata dla dźwięku i dobrze o tym wiesz.

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek XR mod nie jest w kierunku NRA ! NRA gra bardzo podobnie do .... B2301L !!!! Ta druga ma jednak odrobinkę cieplejszy bas ale są niemal nie do odróżnienia . B2301L pokazała, że można jej jeszcze dokonać szlifu i to faktycznie w dobrym kierunku ... XR MOD to projekt kontynuujący główny zamysł konstrukcji Sansui. MR,2105 cy AU-07 to tak trochę równolegle szło ... nie nazwałbym tego kontynuacją a raczej nowym projektem bo skręcono w stronę emocji nieco kosztem super analityczności. W NRA dokonano kolejnego zakrętu tym razem w stronę koniunkcji starego schematu (L extra) z ostatnim znanym z MR. Dodatkowo dodano podwójne tranzystory mocy no i .... otrzymali coś na wzór B2301l w formie integry. AU07 i B2105 MOS zyskują dzięki rewelacyjnym częściom cechy, które są tak ważne w ocenie urządzenia pod kątem zbliżenia się do realnego przekazu. Lampowy nalot i ciepło MR są świetnie w nich zrekompensowane !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...