Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Piotr, właśnie miałem pisać dokładnie w myśl tego co napisałeś.... Paweł znasz się na schematach jak nikt inny. Zapewne z NRA jest jak mówisz. Jednak na myśl o połączeniu MR i L extra kojarzy mi się brzmienie które nijak ma się do tego jak NRA rozswietla brzmienie oraz ilość informacji ktora przekazuje z wręcz nieograniczoną ilością powietrza połączona z rozdzielczością. W efekcie przy odpowiednim źródle uzyskuje się na niej efekt trójwymiarowej przestrzeni muzycznej w całym zakresie przy czym to właśnie dolne pasmo oddane przestrzennie daje najlepiej mrożący krew w żyłach, hipnotyzujący efekt. Z moich obserwacji wynika że  następuje to przy właśnie odpowiednio skoncentrowanym basie. Idzie to w parze z rozdzielczością z każdego zakresu  pasma. Jezeli mamy źródło odpowiednio muzykalne to  w połączeniu mamy brzmienie które powala na kolana... Na pewno mają na to wpływ tranzystory Lapt 23 ( stosowane też w końcówce mocy 2302 ) i konstrukcja o wyjątkowych właściwościach związanych z redukcją drgań. NRA jak widać jest konstrukcją, która zawiera wiele zaporzyczeń z poprzednich modeli dokonanych w sposób przemyślany w konkretnym celu. Umieszczona w ulepszonej pływającej konstrukcji gdzie i drewniane boki są eliptyczne. Dopiero całość tych elementów daje obraz tego dlaczego ten model tak się różni brzmieniowo od pozostałych integr. Lepiej czy gorzej to już sprawa upodobań oczywiście. Z pewnością jest to wzmacniacz, który wymaga odpowiedniego podejścia. Inaczej może nawet rozczarować. 

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wiem, że ją lubisz i się nie dziwię ale skoro tak ją wypieścili to czemu tak przyoszczędzili na częściach ???? Czyżby stwierdzili, że one nie mają znaczenia ... ???? L extra gra właśnie tak otwarcie i rześko jak piszesz i wynika to z podwójnej stabilizacji - żywcem zerżniętej w NRA ... Ten sam efekt jest słyszalny w AU-X1111 MOS ...  Wiem - ideologię można dorabiać w nieskończoność i wszystko nią udowadniać ale ja np sentyment odkładam na bok jak coś oceniam ... Mariusz najpierw musiałbyś faktycznie posłuchać takiej AU07 na bardzo dobrze zgranym systemie . Nie znaczy to że NRA jest słaba - wręcz przeciwnie ale stawianie jej na piedestale przez pryzmat własnych preferencji i sympatii płynącej z godzin spędzonych na autodopieszczaniu urządzenia nie może stanowić wykładni jakości a tym bardziej podważać zamysłu samych twórców Sansui, którzy raptem modelem NRA strzeliliby sobie w kolano tworząc go lepszym niż modele limitowane nie prawdaż ???? 

Nie odbieraj Mariusz moich słów osobiście ale NRA gra dokładnie tak jak schemat i fizyka się tu nie ugnie ... Tak jak pisałem - gra bardzo podobnie do B2301L a wielu uważa ją (w tym i ja ! ) za o WIELE lepszą niż "przesadzoną"  B2302 ... Uważam, że lekko podrasowana B2301L jest NAJPIĘKNIEJ grającym modelem Sansui co nie oznacza najlepszym jakościowo ! Całkiem podobnie jest z NRA ... 

 

Ps. 

Kupiłem NRA i rozsądek nakazywałby pisanie o niej w sposób podobny do Twojej opinii ale jak widzisz tak nie jest .... Ja po prostu oceniam ją w skali bezwzględnej i w szerokim kontekście - nie jestem na nią zdany i to właśnie pozwala mi być do bólu obiektywnym i chyba właśnie o to chodzi w opinii dla szerszego grona odbiorców - przynajmniej ja tak myślę :-). Prawdą jest, że kupiłem ją - tak jak wspomniałem - celem bezpośrednich porównań i ewentualnej weryfikacji mojej oceny więc może dojść do jakiejś korekty opinii - nie wykluczam tego ! To przecież ostatnia 907 w produkcji i choćby z tej racji jej cena jest bardzo wysoka a fakt niewielkiej ich ilości na rynku jeszcze ją sukcesywnie podnosi ... Zresztą spójrzcie - cena NRA taka jak limited 220 tys. jenów ... a MR 180 tys. ....

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/o236649987

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/s580510977

 

Pozdrawiam !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkowe wyjaśnienia bo wnoszą nieco więcej. Nie zaprzecza to też temu co napisałem. Z pewnością mowa o konstrukcji mechanicznej i rozwiązaniach pod tym względem wyprzedzających epokę na tamte czasy nie jest dopisywaniem ideologii, a uzupelnieniem. Nie jest też zwykłym wizualnym posunięciem o ,włoskim charakterze' i miało swój konkretny cel. Nie można tego bagatelizować.  Charakterystyka jej pełnych zalet nie stawia jej w pozycji dominującej. Jestem akurat przeciwnikiem pozycjonowania najwyższych modeli.  Modele limitowane mają zalety brzmieniowe, które również z chęcią opisałbym mając bezpośrednią styczność z nimi na własnym systemie. Na forum czasem pojawiały się opisy tych, którzy je posiadają i nie tylko akurat te modele. Czytanie ich bardzo cieszy i nikt nie powinien czuć się skrępowany do zamieszczania własnych wrażeń, a wręcz odwrotnie.  :-)

Pozdrawiam

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2018 o 22:25, audiowit napisał:

Jak wszystko w hiendzie. Nie ma lączenia najwyzszych wzmacniaczy czy kolumn z czymś kiepskim jakosciowo. Ta kiepskosć bedzie wychodzila. Do tego jeszcze odpowiednia reka i ucho.

Witek - nie da się ukryć, że na tym poziomie to już trudno coś słabego (czytaj: odstającego jakościowo) podłączać by nie pogorszyć brzmienia całego systemu.
Tym niemniej są na szczęście elementy które można dopasować po przetestowaniu w swoim systemie i niekoniecznie np. kabel głośnikowy musi być w cenie połowy wzmacniacza.
 

W każdym razie fajny jest (prawie: był) ten długi weekend!
U mnie jeden dzień w pracy, jeden na wyjeździe, kilkanaście godzin na oglądanie wyścigów F1 i MotoGP – i wreszcie parę dni na posłuchanie sprzętu. Bo w kwietniu to u mnie była posucha.

Więc wykorzystałem sytuację i podpiąłem Thiele pod MRkę – i na razie się przyzwyczajam :D To chyba najmniejsze podłogówki które grają niskimi tonami jak lubię.
Od zawsze wiedziałem że coś jest w tych kolumnach, przeżyły lampy, tranzystory i w końcu się złapały na SANSUI.
Moc podobna jak w Cyrusie (czyli bardzo przyjemny nadmiar) i to co lubię najbardziej: szybkie i trzymane „za pysk” niskie tony. No i głośnikowe MITy które grały z MRką jak znalazł przydały się do Thieli - wychodzi na to, że mam ostatnio wzmożone zapotrzebowanie na pojedyńcze kable głośnikowe i połowa bi-wire poszła sobie w odstawkę.
 

Thiel-1_758.thumb.jpg.ec7cf81401c5a0ee3daf46406ce7ac54.jpg

Mam nadzieję, że u Was również ten tydzień był "grający"...:9_innocent:

Pozdrawiam

PS. Jakby ktoś chciał zadbaną i ustawioną AU-07 ... to jest do wzięcia (no może raczej "do kupienia), bo znajomy będzie się pozbywał swojej "siódemeczki" a ja tej ślicznotki nie wezmę do siebie - bo żona będzie zazdrosna :4_joy:
Więc mimo jej dobrego pochodzenia to kolejnego wzmacniacza Sansui nie przytulę w najbliższym czasie. Chętnych zapraszam na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi. Dla mnie otworzyły się kolejne wrota z kablami. Kolejny level. Tanie nie są ale do połowy wzmacniacza to im brakuje. Szkoda, ze nie wpadłeś w weekend majowy. Posluchałbyś mosa i nowych ic. Mos co prawda teraz nie gra no ale dla Ciebie zrobilbym wyjatek i go odpalił :). Moze Ci go pożyczę....? Oddam...?  Oczywiście na chwilę. Znów mam nadmiar wzmacniaczy. Może wymienimy się. Do dogadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż szukam integry a w międzyczasie słuchając pozyczonej 907MR, ten sprzet potrafi czarować i robi to niezmiennie od pierwszego odsłuchu, jeśli ktoś dodatkowo zna sie i pasjonuje elektronika to jednoczesnie doceni kunszt z jakim ten sprzet zostal zaprojektowany i zbudowany, wzmacniacz gra z odtwarzaczem Sony CDP-557ESD i kolumnami zbudowanymi w oparciu o przetworniki SB Acopustics i Seas

e79b6df26e81.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K4m 

Jak posłuchałeś u siebie to już po Tobie :)

Od jakiegoś czasu na allegro jest taka MR, nie wiem, kto sprzedaje, ale - patrząc na ceny w JP i obecnie brak  MRek , to przyzwoita bardzo, co zresztą już pisałem kiedyś. Pewnie jeszcze coś można urwać... Kup, będę jechał w Twoje strony to Ci przywiozę ;)

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu nudą wieje ...

Ja intensywnie pracuję nad 907NRA ... Na razie nie daję fotek bo gdybyście zobaczyli w jakim była stanie to łzy niejednemu by pociekły ....

W tej chwili jestem już na dobrej drodze a w zasadzie na ostatniej prostej :-) Muszę jeszcze poczekać na części z drugiego wzmacniacza bo potrzebuję wymienić gniazdo słuchawek , potencjometr balansu , selektor procesora ... Cóż egzemplarz po trzęsieniu ziemi najwyraźniej ale przynajmniej żaden as się do niego nie dobrał ... bo nie umiał ściągnąć pokrętła wzmocnienia - co skutkowało oczywiście oderwaniem ozdobnego pierścienia od frontu ... Nieważne - zobaczycie jak wyglądał przed (oczywiście nie wszystko pokażę bo naprawdę się załamiecie ...) i po - zobaczycie ile wymaga pracy doprowadzenie takiego wzmacniacza do stanu w jakim mam wszystkie swoje urządzenia ... o koszty nie pytajcie bo dwa wzmacniacze + ogrom pracy zarówno przy czyszczeniu , naprawie i regulacji jest ciężki do ogarnięcia .... ale - raz się żyje bo jak nie ja to kto ? :-) ...

 

Ważne jest to, że dzięki zakupowi 507NRA, z której pozyskam parę elementów przywrócę 907NRA do pełnego oryginału no a 507 pozostanie na części (wiele z nich jest takich samych we wszystkich modelach serii alfa jak np tranzystory sterujące , podwójne mosfety desymetryzatora , rezystory , tranzystory końcowe ...) a jeżeli się uda to ją uruchomię i będzie do oddania za niewielkie pieniądze a pamiętajmy że 507 NRA to jest to samo co 607NRA tyle , że bez selektora bezpośrednich wejść !!! Będzie można mieć brzmienie 607 NRA za bezcen - jeżeli komuś nie przeszkadzają braki w gałkach (które sobie jakoś można dobrać) i parę drobnych ułomności !!! Myślę , ze jest to temat dla tych co chcą wydać o wiele mniejsze kwoty niż na 911-kę a mieć o wiele lepsze brzmienie ...

No dobra ... chociaż tak na zachętę fotki z telefonu ...

IMG_20180510_231006.jpg

IMG_20180510_231017.jpg

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eugeniusz28 napisał:

Muszę wymienić tranzystor 2SK389 w mojej 901. Znalazlem w Impelu taki tranzystor z oznaczeniem 2SK389BL (ZIP-7) Podpowiedzcie, czy będzie pasował i czy nie jest to jakiś fake? - kosztuje 84 złote za szt. A może inne pomysły?

Z góry dziękuję.

mozesz zastosowac ale polecam wymienic rowniez w drugim kanale aby zachowac symetrie, jesli masz ten tranzystor uszkodzony w koncowce mocy to takie same masz w pre gramofonowym, zostaw oryginalne w koncowce a wymien ewentualnie w pre gramofonowym, po wszystkim obowiazkowo strojenie

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, szczerze zazdroszczę umiejętności i doświadczenia. Oby po wszystkim zagrała jak nówka sztuka albo i lepiej! 

Czas leci do przodu i pewnie trzeba by poważnie podejść do podszkolenia się w tych sprawach i na jakimś ,,niedobitku'' ze znakiem Sansui najpierw poćwiczyć to i owo by nabrać wprawy..... 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy problem jak w kazdym sprzecie to zawsze trzeszczace przyciski, selektory, potencjometry, na szczescie kazdy mozna rozebrac i zregenerowac, musze ponagrywac tutoriale video jak sie rozne przelaczniki rozbiera, regeneruje, i sklada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie kolega , który uczestniczył w wylutowaniu , rozebraniu selektora , czyszczeniu i ponownym wlutowaniu i wierzcie mi , że po tym był w niemałym szoku jak łatwo zrobić nieodwracalny błąd ... Zasada jest taka - wszyscy mogą wszystko ale nie wszyscy powinni ... Nie każdy ma te same umiejętności manualne tak jak nie każdy może być astronautą ...

Co do 907 NRA byłem o krok od błędu krytycznego ... Warto czasem wziąć głęboki oddech i sprawdzić samego siebie - rutyna jest naszym największym wrogiem !!!  w serii NRA moduły są wsadzone odwrotnie niż w pozostałych seriach !!!! Jesli tego nie zauważymy połączymy plus do minusa ... Warto robić fotki ... Coś mi nie pasowało z tym ułożeniem radiatorów ... no i kontrola zdjęć otworzyła mi oczy ... A tak poza tym powiem Wam, że ten egzemplarz wyglądał fatalnie a jest prawdziwym leżakiem ! To dosłownie cukiereczek !!! Nie miałem żadnego tak stabilnego wzmacniacza - stroi się cudownie i w punkt !!! W końcu kurdę jakiś bonus !!! Zapewne po trzęsieniu osunął się z regału i go odstawili na 18 lat ...  

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi

To jeszcze troche potrwa zanim ten egzemplaz odezwie sie " pelna piersia" po dluzszym lezakowaniu. Koncowka 2302 zaczela grac po dwoch, trzech miesiacach.

Moj NRA czeka na mnie grzecznie bo nie chce zeby jakis kurier zafundowal mu trzesienie ziemi.

Ps. Fajnie miec mozliwosc i umiejetnosci przywrocenia do swietnosci nastepna 907ke.

IMG_20180511_222859.jpg

IMG_20180511_223200.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman 

Oczywiscie odbior osobisty ( juz odbieralem 911 nogami do gory. Nastepnego razu ktos moglby nie przezyc ?)  Nie odmowie sobie tez przyjemnosci posluchania Sansui B-209 The Tube. Podobno jest to mega fajny dzwiek . 907 NRA zamierzalem kupic zanim trafila sie koncowka 2302 i jestem pewny, ze zestaw B 2302 i C 2301 jako moj najwiekszy skarb zostanie ze mna do konca, a Nrki jestem bardzo ciekawy. Stan wizualny igla. Karton, serwisowka, wszystko jak z salonu Sansui. Bede mogl porownac i opisac czym rozni sie od Limited i B,C.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...