Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Pboczek

wiemy, co to 717 :);)

też mam nadzieję, że się nie obrazisz.:91_thumbsup:

DAC i cała historia plikowa jeszcze przede mną, mimo, że mam 4TB świetnie zrealizowanych już wybranych płyt (dzięki koledze PePa)....Niektórzy koledzy mogą się także nimi cieszyć już jakiś czas, niektórzy maja wciąż szansę, jak w końcu dojadę np. do Gdyni (tak, Mariusz, pamiętam :)  )

NA razie  wdrażana i obecna jest idea, żeby odtwarzacz CD był  z tej samej serii co integry. I tak będzie przez chwilę, mimo, że zdaję sobie sprawę z pewnych niedoskonałości konstrukcji cd by Sansui.

Ponieważ jestem tradycjonalistą w kwestii muzyki (nośnik, pudełko itp musi być) , więc vinyle też są. SR-838 co prawda "wspomagam" mega super polskim produktem RCM - SensorII - Jest moc. Ale warto.

Tylko czasu na wszystko mało.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pboczek 717 zrobiona już dawno, jak gra? w momencie testów nie gorzej niz przed remontem ale dzwiek bedzie sie zmienial do uformowania kondensatorów, po tej 717 zrobiłem jeszcze 907MR, B2105, C2105, B2101, B2102 i kilkanascie innych ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek, to wlaśnie chcialem powiedzieć. Pomimo, ze budowa cd jest duzo bardziej skomplikowana to przy obecnej popularnosci plikograjów to ich cena jest relatywnie niższa niż streamerow, dacow czy kombajnów podobnej klasy.

No wlaśnie Tomek. Z tą jakością masteringu to już inna historia. Od płyty, pliku wszystko się zaczyna i nie odzyska się czegos utraconego nawet na sprzęcie za ...duże kwoty.

Pliki od Pepe są wysokiej jakosci więc szczęśliwcy, jeśli mogą je odtworzyć, będą się mogli cieszyć wspanialym dźwiekiem. W wiekszosci 24/96, 24/192.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr

Piekne dzieki za kilkadziesiat godzin wysokiej rozdzielczosci jazzu. Porownujac to do plikow DSD wychodzi mi minimalna roznica w jakosci wrecz nie do rozpoznania. Krazki srebrne i czarne maja jednak swoj urok. Ja tez nie dojrzalem jeszcze do winyli na powaznie. Gram tym co mam ale wiem, ze tylko na tym polu mozna uzyskac doskonala jakosc muzyki po zainwestowaniu w porzadny gramofon. 

Lepiej pisac w tym watku o dowolnym modelu  Sansui ( nie tylko najwyzszych) niz o Accuphase itp. Zrobilem kilka zdjec C 2301 min. z pre gramofonowym. 

IMG_20180515_220450.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15 maja 2018 o 23:17, audiowit napisał:

Swoją drogą rozumiem zamysł realizatorow, jednak trochę przedobrzyli z basem. 

Warto zauważyć-jak już jesteśmy przy winylach-że nie samą krzywą RIAA człowiek żyje i może się zdarzyć że starsze płyty były nagrywane w innej korekcji: więc jak 40...60 letnia płyta Deutsche Grammophon gra jakoś płasko to być może warto sprawdzić inne ustawienia (pod warunkiem że macie taką możliwość w swoich preampach). A poza tym inny szlif igły (np.Shibata zamiast eliptycznego) też może pomóc. To tak odnośnie wpisu Witka że winyle jeszcze muszą poczekać na niego ?

Cytat

Piotrek przyjeżdżaj. Jest po co ;)

Oj jest po co ... ja się wybieram i wybrać nie mogę. Jeszcze trochę i Witek mi zaproszenie anuluje ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend miałem okazję podziwiać nowe kolumny Piotrka – czyli EVO. Celowo użyłem słowa "PODZIWIAĆ" xD

Krótko mówiąc: klękajcie narody! Brzmienie bez zastrzeżeń i wreszcie kolumny które dorównują klasie wzmacniaczom Sansui (i „dzielonce” też). Cieszę się, że Piotrek ma już docelową (a przynajmniej na dłuższy czas) parę kolumn do swojego zestawu w salonie – pięknie to się zgrało z resztą toru.

Od czasu poprzedniej wizyty (nie wspominając o jeszcze wcześniejszej) dużej poprawie uległa też akustyka salonu, więc postęp widać nie tylko w kolumnach. Nie znaczy to że kolumny AkustyK od Pana Andrzeja Kisiela grały źle – po prostu EVO zagrały lepiej (w tym przypadku wzrost ceny odpowiadał wzrostowi jakości grania). Te kolumny AkustyK były dobrym zakupem wśród kolumn do 10tys, ale z droższymi kolumnami przegrywają (czyli prosta analogia z Sansui: jakbyśmy porównywali np. 607XR z 907XR to oba modele są bardzo dobre i warte zakupu, ale cena ma też odzwierciedlenie w jakości grania, więc w obu tych kolumnach różnica cenowa i nie tylko jest widoczna/słyszalna). Warto wspomnieć o designie kolumn EVO: są piękne (przynajmniej wg mnie i obecnego właściciela) i bardzo dobrze wykonane (być może do czegoś można by się przyczepić  z uwagi na ich jednostkową produkcję, ale szkoda mi było czasu by gapić się parę minut szukając pretekstu do czego by się tu przyczepić). W dodatku są bardzo zgrabne i mają ciekawe kształty oraz starannie dobrane komponenty – nie tylko głośniki i zwrotnice, ale również skóra na bokach i ciekawe przeszycie.

EVO dla mnie to przede wszystkim świetna spójność całego pasma i zgranie się poszczególnych głośników (Yoshi – dobra robota), nisko schodzące i szybkie /precyzyjne niskie tony – Piotrek „dołożył do pieca” i trochę zagraliśmy na poziomach bardzo rzadko wykorzystywanych przeze mnie , w dodatku na utworze w którym niskotonowce mogły się wykazać.

Nowy stolik, listwa zasilająca i kable też zrobiły swoje!

Miło było usłyszeć (i zobaczyć również – fajne panele na ścianie z przodu i z tyłu) jak gra w tej chwili cały zestaw Piotrka. No i to, że idzie do przodu i kolejne kroki w salonie dały zamierzony efekt – jest lepiej i tak trzymaj!
Jak dla mnie to powinieneś darować sobie na dłuższy czas (no dobra: co najmniej na rok :D) zmiany w salonie. W tej chwili to już raczej będzie dopieszczanie kablami i może coś z akustyki, no i potem "akcja gabinet".

Co prawda co się komu podoba to jedno, a co chce Gospodarz to drugie i miewamy różne zdanie – choćby wygląd paneli za plecami jest fajnie dobrany do wiszących obok rysunków i bym zostawił jak jest, ale Piotr chce to jeszcze poprawić :-(
Co do wałków w narożnikach – po prostu spełniają swoją rolę i już, z tego się nie strzela.

Zresztą co do wyglądu całego sprzętu w salonie - świetny stan (pogratulować lub pozadrościć, w zależności od tego co kto preferuje)  i całość bardzo dobrze się dopełnia, nie tylko dźwiękowo. To też jest powód by napisać to co Jemu powiedziałem: NIE RUSZAĆ! ... a co mi tam, najwyżej się narażę Piotrkowi i dostanę szlaban ma wizyty (na tydzień) by się nie wtrącać do Jego dalszych planów z audio.

Jest bardzo dobra scena - szeroka i rozbudowana na boki, do głębokości też nie miałem zastrzeżeń.

... cdn jutro, bo warto jeszcze napisać o wzmocnieniu - wszak to najwyższe modele SANSUI i nie można tego lekceważyć  B|

Pozdrawiam
PS. Piotrek – bardzo dziękuję za miłe i długie spotkanie i odsłuchy :-) Wybacz, że od razu w weekend nie napisałem - następnym razem się poprawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert hubert

Różnych. To tak w skrócie.

Jeżeli słyszysz, że "kable grają" to musisz testować do momentu, aż znajdziesz taki, który najbardziej będzie ci pasował. 

Jeżeli nie słyszysz, że "kable grają", to w sumie nie ma znaczenia :)

Możesz spróbować MB audio cable, ja mam i kilku kolegów też, przyzwoite są bardzo jakościowo jak i cenowo . Możesz wypożyczyć.

Na sąsiednim forum jest wątek  o MB, poczytaj.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samcro, wlasnie o tych "roznych" chcialbym uslyszec. Macie wzmacniacze Sansui od wielu lat, wiec i doswiadczenie duze.

Warto zawezac testowanie do sprawdzonej grupy kabli.

M&B znam, choc u siebie nie mam, biore je pod uwage ze wzgledu na pozytywne opinie. Tym bardziej teraz, kiedy z sansuiami, jak piszesz, sprawdzaja sie. Zakladam ,ze nie jest to jednak jedyny sluszny wybor  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każdy dobiera do tego, co mu gra. Lub pasuje.

Ja mam różne: Kryna balca5, straight wire virtuoso (tych najwięcej) MB Aurora2 i MB Diamond, jakieś tara labs (ale nie pamiętam jakie).

Głośnikowe : Kryna SPCA7, tara labs ( chyba 8N, nie pamiętam, jakie :) ) Divine Acoustic Halley (też polska manufaktura), pożyczone od RoRo do testowania tellurium q black..i różne inne, bardziej "budżetowe"

Polecam "spinanie" xlr, jeżeli masz zbalansowane źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 10 lat  używam amerykańskich kabli Zu Audio będących mieszanką miedzi i srebra: głośnikowe - Libtec, interkonekt - Mission, zasilające - Birth. Rewelacyjna relacja ceny do jakości, pokazują z łatwością wszystkie zmiany jakie się działy w moim sprzęcie, jeszcze długo przed Sansui.

Można kupić zupełnie nowe, prosto od producenta na ebay.pl. Jedyny problem, to czas zakończenia aukcji: środek nocy :(

https://www.ebay.pl/sch/zu_promos/m.html?item=113008729465&hash=item1a4fd85d79%3Ag%3ASE8AAOxyY9VRP7iA&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562 

Można znaleźć recenzje na 6moons, positive feedback itp., np:

https://positive-feedback.com/Issue55/zu_mission.htm

albo od użytkowników:

https://forum.audiogon.com/discussions/zu-cable-libtec-opinions-comparisons?highlight=zu%2Blibtec%2Bspeaker%2Bcables

Edytowano przez wladers39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert,

jeśli przymierzasz się do zakupu kabli do Sansui to również określ budżet- bo używane przez nas kable XLR zaczynają się od kilkuset złotych (np. Oyaide), a kończą się "nieco" drożej. Interkonekty czy glośnikowe potrafią kosztować więcej niż podstawowe (a nawet nie tylko podstawowe-bo i Alfy się załapią) modele wzmacniaczy Sansui.

Poza tym są różne preferencje odnośnie dźwięku i jest wiele modeli wzmacniaczy Sansui oraz ich zestawień z kolumnami.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit, czubsi -  też chciałem wspomnieć o diy ale dla wladers39 to nie wiele mówi niestety. Ale skoro już zaczeliście..;-) Osobiście stosuje przerobione wysokiej jakości kable marek Krell, Ortofon, Tara Labs no i przymierzam się do przeróbki cały czas używanego zasilającego Acoustic Revive Triplec. Wszystkie zasilające są wyposażone w złocone wtyki Cu OCC z obudową z toczonego stopu aluminium. Natomiast IC Ortofon to wymyślna kombinacja żył miedzi OFC z OCC single core i Cu Ag OCC single core. 

Sądzę że z tym zestawieniem nie rozstanę się przez długi czas.

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...