Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

47 minut temu, K4m napisał:

 

 

Piep..sz jak zwykle ! Dostałeś kilka razy propozycję idealniej MR za kwotę ok. 10 tys. i milczałeś ! Jeśli Cię nie stać to przecież nic złego - nie wszystkich stać na wszystko i tym bardziej nie można mieć wszystkiego - każdy z nas ma takie same dylematy z tym związane ale miej chociaż odwagę zachować się jak facet i nie kłam! Za pomawianie kogokolwiek na forum możesz stąd wylecieć o czym chyba zapomniałeś - bo szanujemy się tutaj mimo wszystko i jesteśmy gronem przyjaciół , których łączy pasja ! Dzięki ludziom których obrażasz nikt z forum nie został bez pomocy ! Innymi słowy nikt nie zachował się jak smarkacz tak jak Ty więc stornuj swoje wywody bo wiedzy o marce masz zdecydowanie mniej niż niektórzy koledzy a jej nie nabędziesz od sprawnego operowania lutownicą ... Dałeś nie raz popis na audiostereo a potem kuliłeś ogon więc jeśli faktycznie zależy Ci na łączeniu pasji a nie tylko na robieniu interesu z serwisowania Sansui to zacznij szanować ludzi ! To tyle i nie sil się na odpowiedź bo jest całkowicie zbędna ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej ciśniesz ? Ty rozbierasz każdy sprzęt jaki masz przed sprzedażą nawet jeśli kupujesz na czyjeś zamówienie z Japonii ????

Dostałeś gwarancję oryginału MR za konkretną kwotę i okazałaś się zwykłym fantastą i tyle a wytłumaczenia na twoim poziomie sobie daruj - koniec off topa !!! (jak masz problem to pisz na priv !)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek x. Jakie masz koumny i jaki rodzaj dźwieku preferujesz?

Oczywiscie nie bedziesz kupowal z wysylką tylko pojedziesz osobiscie? Jesli facet nie ma nic do ukrycia, to pewnie pozwoli zdjąć choć pokrywę gorną.

Zawsze ozesz go porosić o zdjecie pokrywy. Odchodzą boczki. Wrzucisz zdjecia na forum i panowie z grubsza! ocenią czy nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Dżwięk jaki preferuję....szeroka scena,stereofonia,separacja instrumentów,słucham dużo rocka i nie chciałbym żeby to się zlewało, SEPARACJA .

Kolumny sprzedałem, szukam Monitor Audio GX100

Lub innych fajnych monitorów,ale takich nie misiowatych ,raczej detalicznych-pomieszczenie 18m

907DR i te monitorki, to może być nawet ciekawe połączenie. 907DR przyda się odrobina ciepełka, jednakże w tym duecie to możliwości głośników zadecydują o ostatecznym werdykcie. Sansui wykorzysta ich potencjał ale nie "przykryje" wad... zejścia na dole pasma (które ma DR) raczej nie uświadczysz. To chyba jedyny czytelny mankament małych monitorów, masz za to niemal gwarancję doskonałej stereofoni!

Pozdrawiam, Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL ma z 1000 różnych modeli, muzykalność i detaliczność ciężko otrzymać w popularnych seriach ich głośników. Dla mnie do rocka przydadzą się raczej muzykalność, separacja jeśli już... detaliczność będzie za to mile widziana w jazzie. JBL do rocka to L100 jako klasyk lub 4412 jako sprawdzony monitor studyjny. Tyle że z takim 4412 bas już jest potężny i 18 m2 może wymagać akustycznych zabaw.

Pamiętaj, to nie zakupy na całe życie... można sprzedać i kupić inne :)

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie stracić. Bo jbl trzymają cenę i tansze nie bedą.

A skoro mowa o monitorach to dalej podtrzymuję swoje studio monitor :) lub Ti1000 jesli uprzesz się na monitory.

 

Harbethow do sansui nie polecam, a już napewno nie do rocka. Z ang lepiej juz splendor. Atc wymagają poteznych wzmacniaczy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem różnymi Sansui z JBL 4412. Nie było problemu z niczym. Jako monitory studyjne  fajnie pokazywały  różnice  w  graniu różnych modeli Sansui. Akustyką zawsze trzeba się trochę pobawić. A te 4412 mam do sprzedania.

I jeszcze jedno ważne - trzeba lubić taki sposób grania, jak dają 4412.

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, K4m napisał:

A wracajac do CD, odtwarzacze nie stanowia zadnej tajemnicy, a te oparte o transporty i kości sonego to już w szczególności, jednak przez zaistniałe sytuacje nie mam ochoty na współprace w srodowisku które pieknie wyglada tylko na forum a w rzeczywistosci każdy pomawia każdego.

...

Zycze jednak każdemu jak najlepiej, polece nawet zaprzyjaznionego serwisanta odtwarzaczy cd który poza mna jest w stanie przywrocic te odtwarzacze do stanu idealnego

Wracając do odtwarzaczy - i innego sprzętu, to proszę o zakończenie dyskusji kto co zrobił, naprawił/nie naprawił/nie chciał naprawić itp., bo wycieczki osobiste robią się coraz wyraźniejsze i niezbyt miłe. A i tak każdy swoje wie..
Zaś życzenie innym jak najlepiej są ze wszech miar godne stosowania na większą skalę xD

Ja akurat swoje sprzęty Sansui kupowałem z pewnego źródła i ustawione prawidłowo przez osoby znane na naszym Forum i na AS. Więc jak będę kupował kolejny - to raczej w ten sam sposób. Ale jak ktoś woli inaczej to jego sprawa.

Zaś co do cen Sansui - kiedyś trzymaliśmy się zasady by ich nie podawać i nie windować cen przy okazji - może warto do tego wrócić...

Pozdrawiam
PS. Zaś z tematów neutralnych - to w poprzednim swoim poście pytałem o decki kasetowe Sansui, więc jakby ktoś z Was miał wiedzę na ten temat i zechciał się nią podzielić w tym wątku to zachęcam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek nie daj się urabiać towarzystwu wzajemnej adoracji, spróbuj innych rozwiązań, porównuj, szukaj, myśl...słuchaj samodzielnie. Nie każde złoto co się świeci:-)
Taki Audiolab 8000a czy też Creek 50a, gra zdecydowanie lepiej niż najlepszy z najlepszych modeli Sansui np. 907 Limited itp:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zacne klocki. Projekty mają swoje lata. Masz szczęscie, ze lampka :).

A po czym wnosisz, ze 907 ltd zagra gorzej od audiolaba? Slyszales 907ltd? Na jakich kolumnach i u kogo?

Ja slyszałem i jedno i drugie. Co wiecej na różnych kolumnach. Co zarzucasz 907ltd? Co więcej slyszałem chyba wszystkie wysokie sansuje. W czym jest gorsza od audiolaba?

Mc275 znam. A przypomnij mi te Klipsche stawia się w rogach pomieszczenia. Dobrze je pamietam?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907Ltd + JBL 4343, to jest takie granie dla japońskiej Gejszy:-) Basy muły, wokale mat itp., to jest płynąca, matowa sztuczność (może dla wielu być przyjemna), udawanie lampy, jak słuchasz lampowców to wiesz. Ale to jest tylko moja opinia, każdy niech słucha sam. Klipsche nie koniecznie w rogach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham na lampach. Dzielone i zintegrowane. Mam tez kilka tranzystorów. Akurat te wszystkie dzielone. W tym momencie zadnego sansui nie mam.

Ale nie uwazasz, ze przesadzasz? Audiolab 8000 to tak na poczatek jest dobry. Udana konstrukcja.

Nie znam jbl4343 i nawet sobie nie potrafię wyobrazić połączenia. Ale 907ltd slyszałem i nie jest matowa...

Odszedlem od tranzystorów ale akurat dźwięk sansui jest jednym z bardziej rzetelnych. Trochę znam wzmacniaczy, nie tylko sansui i nie kupowalbym ich gdyby mi się nie podobaly.

A, ze towarzystwo to prawda, znamy się. Czy adorujemy? Z tym różnie bywa :). Nie zawsze mamy to samo zdanie :).

Te klipshe ma moj znajomy z wawy. Pedzi je gm70 chyba. Ja gram na 211 i el84.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię też el84 (jeszcze lepiej brzmi 7189 Amperex), to dobra lampa w dobrej aplikacji zagra wszystko:-) W sumie konstrukcje lampowe nie zmieniły się nic od 50 lat:-) Sansui też jest fajny, tylko że no nie do końca - rzetelny ale nie naturalny, sam wiesz że dobre lampy lepiej grać potrafią.

Edytowano przez Sensuj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek

Od tego są fora fanów lub wielbicieli danej marki i ciężko oczekiwać, żeby było inaczej. 

Trzeba kupować z głową, a wydawanie, jak napisałeś 10-20k na klocek bez posłuchania, zaznajomienia się czy przynajmniej przekonania, że CHCESZ ten klocek mieć to niezależnie od ilości kasy jaką masz to już nie rozrzutność, ale nawet głupota. I nic to nie ma do faktu ,czy się do tego, przyznasz czy nie...

Jeżeli nie jesteś mocno osłuchany lub zdecydowany na coś konkretnego, to może lepiej zacząć niżej (no. 707) żeby się przekonać, czy Ci leży lub nie. Może poznaj kogoś, pojedź, posłuchaj....opcji jest co najmniej kilka. 

Samo Sansui nie gra, podobnie jak żadna inna marka. Gra system, i o tym warto też pamiętać. Jak dobrze dobierzesz elementy będziesz zadowolony. Jak źle -to nie.

No i przecież nie musisz mieć Sansui...

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, masz calkowitą rację ale jeszcze takiego nie wymyslono.

Jesli lubisz wzmacniacze, ktore w minimalnym stopniu zmieniają, znieksztalcają sygnał to polecę Klein Hummel.

A tu się z Tobą nie zgodzę. Mialem wersje specjalne 607 mos premium i mos ltd i przy odpowiednim dobraniu kolumn mogly zaskoczyć.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...