Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Piotrze, mnie też było miło Cie zaprosić choćby nawet na 15 minut :-). Na pewno kiedy indziej nadarzy się okazja dłużej posiedzieć. Wstępnie jest plan bym wziął kilka gratów i przyjechał do Ciebie. Sam jestem ciekaw efektu po ich podłączeniu bo jak dotąd na czterech różnych systemach efekty były pozytywne..... Stąd mój wniosek o uniwersalności posiadanych elementów w torze zasilającym. Ale zawsze może się okazać, że nie we wszystkim to się sprawdzi. Właściwie dzięki takiemu efektowi chciałbym się czegoś jeszcze nowego nauczyć.

Piotr, mogę Cię pocieszyć, że tego basu dziś mam mniej ;-))  Dodatkowo zaraz po Twoim wyjściu wymieniłem w kablu zasilającym wtyczki na Fi 50 NCF i po 24 godzinach mam przekonanie, że w końcowym efekcie będzie jeszcze lepiej niż było. Pojawiło się jeszcze więcej - nazywam to - rozdzielczości strukturalnej poszczególnych dźwięków i przestrzeni w głąb, a także czegoś bardziej organicznego w brzmieniu. To takie przekraczanie granic o których jeszcze rok temu nie miało się pojęcia, a jak wiesz, w planie jeszcze kilka dalszych zmian odnośnie zasilania.... :-)

pozdrawiam

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u Mario100007 NRA kilka razy, zawsze po kilka albumów za każdym razem i ten dźwięk powinien być wizytówką możliwości brzmienia tych wzmacniaczy, a ściślej prezentacją jaki potencjał w nich drzemie na dzień dobry prosto z pudełka. Winowajcą u innych klubowiczów w tym u mnie również, jest cała reszta systemu i otoczenie w jakim prowadzony jest odsłuch.

Nic tylko szlifować, szlifować ... i szlifować, by osiągnąć podobne rezultaty, czego wszystkim życzę z całego serca.

Pozdrawiam

Pygar

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe jest zrealizowane w ten sposób, że symetryczny sygnał z końcówek jest kierowany bezpośrednio do gniazdka słuchawkowego, które jest realizowane w ten sposób, że sygnał jest osłabiany przez rezystory 33R 1W, a na końcu przechodzi przez transformatory wyjściowe.

Na przekaźnikach można przełączyć tryb pracy : samo gniazdo słuchawkowe a kolumny wyłączone, gniazdo słuchawkowe + zaciski kolumnowe A, gniazdo słuchawkowe + zaciski kolumnowe B, gniazdo słuchawkowe + zaciski kolumnowe A+B

Moc wyjścia gniazda słuchawkowego dla przykładowych modeli :

AU-517, AU-717                                           100mW + 100mW/8 Ohm
AU-919                                                        120mW + 120mW/8 Ohm
AU-X711, AU-X911DG                                 400mW + 400mW/8 Ohm
AU-Alpha907LIMITED                                  400mW + 400mW/33 Ohm
AU-X701,AU-X901, AU-Alpha907XR            500mW + 500mW/33 Ohm

Pozdrawiam
Pygar

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To ja napiszę tak..

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce 607XR. Piękny, czarny,  żadnych rys itp. na obudowie, prawie jakby wyjechał z fabryki wczoraj.

Po podłączeniu go okazało się, że niebywale mnie zaskoczył. Mam 907XR, miałem 707 XR i wydaje mi się, że pamiętam różnicę między 907 a 707, więc miałem jakieś wyobrażenie, jak 607 powinna grać.  Czyli różnica powinna być łatwo wyczuwalna i stosunkowo duża. Otóż nic bardziej błędnego. Ta 607XR zagrała tak, jak....wydawałoby się grać nie powinna. Detale, przestrzeń, scena...trzeba się wsłuchać, żeby poczuć różnicę. NO i jeszcze ta niesamowita żywiołowość i naturalność, która najbardziej ze wszystkich Alph charakteryzuje modele serii XR właśnie .... Bardzo bardzo mocno pozytywnie zostałem zaskoczony. Co zresztą potwierdza jeden z wcześniejszych wpisów Mario100007, który też miał okazję tej integry posłuchać, i to nawet wcześniej niż ja.

Tak więc tak to. Niestety nie zostaje ze mną, bo brak miejsca i opór piękniejszej połowy się pojawił, i to dość zdecydowany. A dziecko powiedziało, że ten denon co go ma to mu wystarcza :( Więc gdyby ktoś chciał zacząć przygodę z Sansui za niewielkie pieniądze, ale za to na bardzo przyzwoitym poziomie to zapraszam na PW.. 

Zdjęcia robione dwa tygodnie temu zaraz po przywiezieniu do domu.

 

IMG_20180731_112557.jpg

IMG_20180731_112609.jpg

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda! Jak tylko usłyszałem jak ta 607xr gra pomyślałem - to nie możliwe!.... Z drugiej strony nie ma się co dziwić. Wystarczy spojrzeć na jego stan. Po żadnym upadku, trzęsieniu, powodzi i innych takich. Poprzedni właściciel dmuchał i chuchał aby nawet żadnych rys nie było. Wiele tez mówi sposób wysyłki. Nie wiem jak to zrobił ale w kartonie było coś jak pianka albo styropian, jak pamiętam, w delikatnym materiale na styk jak odlew specjalnie dla tego wzmacniacza od dołu i od góry ;-). W kartonie było wszystko dokładnie ze sobą spasowane. Można by nagrać film podczas rozpakowywania i zamieścić w sieci jako wzór przygotowywania sprzętów do wysyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Moje były dla 607 ltd za ciężkie :( tak więc niechętnie bo niechętnie, ale rozstałem się zarówno z 607 jak i 9070 ltd, do której też trochę inne kolumny musiałyby być niż te, które mam. Gdybyś jeszcze wtedy miał Proac czy co tam miałeś, bo nie pamiętam,  na których grałeś z 607 premium, to byśmy inaczej rozmawiali. 

Ale ta 607 XR to jest trochę coś innego. Ona po prostu nie powinna tak grać.  chociaż... może to kwestia tego,  że obecnie wszystko jest bardziej dopasowane niż wtedy. gdy zaczynałem z 707XR... pewnie trochę tak. Zresztą ty bywałeś u mnie najczęściej to sam wiesz.

Będę musiał się zmobilizować i  ją rozkręcić, żeby zobaczyć, co w środku siedzi, bo powiem szczerze, że nawet do niej  nie zaglądałem. 

Ale to nie dzisiaj, bo  dzisiaj z jednym z Kolegów, który ma 907MR  zacznie się za chwilę się odsłuchowo-porównawcze  popołudnie: AU-07, 907XR i 907MR ...

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pod Akustyki.

Wiesz przecież, jak reaguję na samą myśl o jakiejkolwiek kombinacji w salonie :) i przesuwaniu / przenoszeniu tych ciężarów.

Z Evo oba miałyby łatwiej :)

--------------------------------------

Wczorajszy odsłuch bardzo fajny. Co prawda dla mnie nie było specjalnych zaskoczeń i nic się nie przewartościowało: AU-07 to nadal integra, która najbardziej ze wszystkich Alph mi odpowiada brzmieniowo. Każda ze słuchanych to ta sama, bardzo wysoka jakość dźwięku, tyle tylko,  ze w każdym z nich trochę inaczej podana.

Natomiast dla Kolegi Pawła było to ciekawe doświadczenie, porównać MR, XR i AU-07. 

XR jedyna w swoim rodzaju, to inna sprawa.

A Paweł - cóż, jeszcze jeden bardzo pozytywnie zakręcony, uwielbiający muzykę i trzeźwo podchodzący do audio człowiek, który został "zarażony" AU-07. Fajnie, że niedaleko mieszka :) A czasu, podobnie jak w innych odsłuchowych przypadkach  było stanowczo za mało. 

 

Z innej beczki . mam do sprzedania w bdb stanie tuner TU-719. W pełni sprawny, wizualnie - na "5-" . Gdyby ktoś chciał, to zapraszam w wiadomości prywatnej.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grono Sansujowych melomanów wzbogaciło się o kolejnego zadowolonego młodego człowieka ! Stal się szczęśliwym posiadaczem 907DR ! Czekamy na opinie kolegi ! Cenne będą też oczywiście wrażenia kolegi Pawła co to wszedł w posiadanie elitarnego modelu 07 !!! 

 

Ps.

 

Piotrze Ty wiesz, że ludzi uznających bezkonkurencyjność 07 jest więcej niż jeden :-) ... oczywiście nie wspominamy o 907 XR MOD bo ta jest jedna ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Misiek X.

Nowy Hegel H200 kosztował w sklepach x kasy. Po kilku latach można go kupić za 25% ceny sklepowej. Takie Accu po kilku latach to można kupić 25% ale taniej od ceny katalogowej. Także ja nie zaprzątam sobie głowy Heglem od kilku lat, a kiedyś o tym myślałem. Sansui nie można wyceniać w ten sposób, ponieważ dawno nie istnieje.

A_ndy:

W C-2105 masz wyjście 1+2. Czyli możesz podłączyć dwa B-2105 jednocześnie.

Także jeżeli posiadasz 2 x B-2105 + C-2105 to naprzód z takim zestawem.

Ogólnie jest wiele osób kumatych w audio, które wytłumaczą każdemu, że bi-amping i bi-wireing (np. konstruktorzy drogich kolumn) to lipa. Ja tego osobiście nie oceniam, piszę jak jest. Chętnie wysłucham opini innych użytkowników jak to jest według ich własnych doświadczeń, ponieważ to bardzo ciekawy temat.

p.s.

Gdybyś przetestował takie połączenie to koniecznie opisz wrażenia jak to jest z dwiema końcówkami względem jednej podłączonych pod jedno pre.

pozdrawiam,

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się to skończyło na serii BA, wydaje mi się?

Ale kiedyś bodajże Paweł wrzucił taki film, na tym forum lub sąsiednim, gdzie były pokazane dwa spięte 2105 właśnie... ale to było jakieś 2 lata temu co najmniej, więc dokładnie nie pamiętam.

Kiedyś mocno srebrno u mnie było....ale już nie jest :( 

 

 

IMG_20170402_085400.jpg

29 minut temu, doktormun napisał:

A_ndy:

W C-2105 masz wyjście 1+2. Czyli możesz podłączyć dwa B-2105 jednocześnie.

Także jeżeli posiadasz 2 x B-2105 + C-2105 to naprzód z takim zestawem. 

 

Tomek, jakoś tego nie widzę. wg mnie wyjście 1+2 daje Ci to, oba wyjścia dają ten sam sygnał. Czyli teoretycznie możesz podłączyć do dwóch końcówek. Tylko w końcówkach nie masz trybu MONO, który sprawia, że działają jak monobloki. No, chyba że się mylę i czekoś nie rozumiem, co jest prawdopodobne.

Przeglądnąłem manual do B i C 2105 - co prawda nie rozumiem krzaczków, ale każde połączenie jest bardzo fajnie rozrysowane i nie ma nigdzie tam podłączenia pod pre dwóch końcówek. Do tłumaczenia user manuali i nie będę oddawał, bo tłumaczenie serwisowych i tak pochłonęło niezłe pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...