Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Piotrek,

No to jak wspomniał Andrzej: jak nie w trybie mono, to trzeba inaczej - jedna końcówka na niskie tony w obu kolumnach, druga na wysokie i lecisz :-) ... po nowe kable xD

Misiek X,

gratuluję zakupu. A odnośnie kolumn PMC -mówiłem, że warto. Więc cieszę się, że miałeś możliwość ich posłuchania z porządnym wzmacniaczem (słusznej firmy :D).

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Samcro napisał:

Do tłumaczenia user manuali i nie będę oddawał, bo tłumaczenie serwisowych i tak pochłonęło niezłe pieniądze.

A moja Córka zdała pierwszy poziom zaawansowania z języka japońskiego (N1)... może mi wkrótce potłumaczy serwisówki :) 

 

Ja chyba też, tak jak wspomniał doktormun, nie palę się do zabawy w bi-amping i bi-wireing... natomiast, jakbym miał pofantazjować, to wolałbym mieć 2x B2105MOSmonoMOD! ;) 

 

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem nie miałem czasu, siły, ani możliwości zebrać myśli i pisać, ponieważ dziecko nie chciało iść spać i do późnych godzin domagało się swoich praw.

Sansui nie robiło klasycznych monobloków. Natomiast pre C-2105 jest przewidziane pod podłączenie dwóch końcówek. Czyli możemy podłączyć np. 2 x B-2105 jednocześnie. Nie tak jak klasyczne monobloki. Trzeba posiadać kolumny z podwójnymi gniazdami głośnikowymi i mamy 2 końcówki stereo podłączone jednocześnie + dodatkowy kabel głośnikowy. Podobnie robią osoby, które pod wysokie podłączają np. końcówkę lampową, a pod niskie tranzystorową (lub odwrotnie) i w ten sposób uzyskują hybrydowy dźwięk lampowo-tranzystorowy. 

Także to wyjście 1+2 w C-2105 nie powstało w celach dekoracyjnych i można je śmiało wykorzystać.  Kolumny, których obecnie używam posiadają jedną parę terminali głośnikowych, także i tak nie dałbym rady sprawdzić takiego połączenia, nawet gdybym pożyczył drugą końcówkę do testów. 

Piotrze, ale Ty chyba masz możliwość przetestowania 2 końcówek + jedno pre, czyż nie? Ciekawe jak takie połączenie gra?

No i oczywiście szkoda, że Sansui nie robiło klasycznych monobloków, choć z drugiej strony wychodzi taniej, że nie produkowali monobloków. ;)

pozdrawiam,

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ;)

A nawet gdybym dalej miał, to mnie znasz i wiesz, jak podchodzę do faktu, że muszę kombinować  z odsuwaniem, rozłączaniem,  przenoszeniem, podpinaniem itd. itp. klamotów, które ważą > 35 kg. 

Na samą myśl  o tym tzw. "wk*rw" jest dość wysoki. Widzieli to niektórzy z Kolegów, którzy załapali się na przenoszenie i testowanie wszystkiego w jednym pomieszczeniu. 

Ty nie widziałeś, bo jak testowaliśmy Wasze MRki i AU-07 to na antresolę sam wnosiłeś :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek X

Gratuluje ?pierwszego klocka Sansui. Pojechales, posluchales, polubiles. Dalej juz z gorki, bo masz odnosnik jak sprzet moze zagrac, bez godzenia sie na kompromisy ( +- bas, wysokie, stereofonia) jak w niektorych sprzetach bywa.

Skoro regularnie sprowadzamy Sansui, moze warto by przypomniec o (naszej) mapce Panie Samcro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samcro napisał:

Z mapą to jest problem chyba, bo chcą jakaś kasę a poza tym mamy RODO. Ale muszę się temu w wolnej chwili przyglądnąć.??

Faktycznie polecieli z tą zee maps jak z burakami - proponuję ponowić temat normalnie na google maps i czółko - przynajmniej nikt nie wyskoczy po czasie z żądaniem kasy ... Założyłem sobie swoją mapę z zamkami , pałacami , itp - ponad 550 odwiedzonych i naniesionych miejsc z opisami zdjęciami itp no i ... straciłem miesiące pracy bo komuś kasa w oczach zaświeciła ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎08‎-‎16 o 17:45, Samcro napisał:

To ja napiszę tak..

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce 607XR. Piękny, czarny,  żadnych rys itp. na obudowie, prawie jakby wyjechał z fabryki wczoraj.

Po podłączeniu go okazało się, że niebywale mnie zaskoczył. Mam 907XR, miałem 707 XR i wydaje mi się, że pamiętam różnicę między 907 a 707, więc miałem jakieś wyobrażenie, jak 607 powinna grać.  Czyli różnica powinna być łatwo wyczuwalna i stosunkowo duża. Otóż nic bardziej błędnego. Ta 607XR zagrała tak, jak....wydawałoby się grać nie powinna. Detale, przestrzeń, scena...trzeba się wsłuchać, żeby poczuć różnicę. NO i jeszcze ta niesamowita żywiołowość i naturalność, która najbardziej ze wszystkich Alph charakteryzuje modele serii XR właśnie .... Bardzo bardzo mocno pozytywnie zostałem zaskoczony. Co zresztą potwierdza jeden z wcześniejszych wpisów Mario100007, który też miał okazję tej integry posłuchać, i to nawet wcześniej niż ja.

Tak więc tak to. Niestety nie zostaje ze mną, bo brak miejsca i opór piękniejszej połowy się pojawił, i to dość zdecydowany. A dziecko powiedziało, że ten denon co go ma to mu wystarcza :( Więc gdyby ktoś chciał zacząć przygodę z Sansui za niewielkie pieniądze, ale za to na bardzo przyzwoitym poziomie to zapraszam na PW.. 

Zdjęcia robione dwa tygodnie temu zaraz po przywiezieniu do domu.

 

IMG_20180731_112557.jpg

IMG_20180731_112609.jpg

Witam.Ja odnośnie tego co napisał Samcro w kwestii brzmienia ciut niższych modeli...mnie ostatnio też to spotkało, z tym że ja porównywałem alfę 707 L Extra z 907 XR. Po usawieniu prądów w 707, to co pokazała to naprawdę, klękajcie Narody! Piękna scena, dużo powietrza i czaru, jedyna różnica to to, że jest troszkę delikatniejsza i cieplejsza od 907 XR, ale cholera sam nie wiem czy to wada czy zaleta;-)  Jedno wiem na pewno, dobrze wyregulowany wzmacniacz to dopiero jest Sansui w pełnej krasie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na szybko macie jak podłączyć 2x 2105 lub 2x 2103 tylko kolumny muszą mieć 4 wejścia na górę i dół .

http://lambdarepos.org/bi-wiring-speakers-diagram/6-horizontal-bi-amp-for-bi-wiring-speakers-diagram/

Żeby cała operacja przebiegła bezbłędnie należy zaopatrzyć się w podwójną ilość identycznych przewodów wszelkiej maści, czyli 2x takie samo IC i 2x identyczne głośnikowe, dotyczy to samych kabli jak i użytych wtyczek, długość, rodzaj wyczystko identyczne.

Inaczej będzie do duszy, bo nie zgrają  się fazowo i barwowo, zamiast spójnego dźwięku popłynie z głośników kociokwik.

Pozdrawiam

Pygar

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek

NO teź :( 

Krzysiek,

Było wszystko na tych samych drutach, więc tu nie widzę problemu.

Natomiast czasu na każdy - szczególnie 2105 i AU-07 było zdecydowanie za mało. No ale tak musiało być.

Czy taki szybki odsłuch kilku klocków daje jakiś pogląd  i na ile prawdziwy jak to gra - jakiś pewnie tak, ale ja wiem i wy też, na ile daleki od godziny, dwóch na klocek.

Czy dało to cos Marcinowi - mówił, że tak. Ale to może on powinien napisać. 

Witek - byłeś u mnie kilka razy i wiesz co i jak może i potrafi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty zdrajco  :) 

Srebrna.

Czarna czeka na  pewne meblowe zmiany, :) które nabrały swój bieg i wkrótce się wydarzą...

a propos meblowych zmian, za niewielką ilość złotówek oddam taki stolik, który kilka razy się pojawiał wypełniony sprzętem:

blat dół 50x50

blat góra - 59x59

światło między półkami = 50 cm

oczywiście bez tego całego stafu w środku i na górze.

Stan super, jak nowy

image.thumb.png.9d7fa5c624b70b9b65fb5d3ad50c1890.png

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio udało mi się uslyszeć ciekawe połączenie. Sansui 907MR z kolumnami Adam Pencil. Firma Adam specjalizuje się w sprzecie pro i mialem okazję wielokrotnie slyszeć monitory odsluchowe ale wersji cywilnej nigdy. Pencile urzekają łatwoscią z jaką przychodzi im odtwarzanie dźwięku. Na pewno mają na to wplyw superlekkie membrany etona na srednicy i niskich tonach. Prawdopodobnie zrobione są z włokna węglowego splecionego w ksztalcie hexagonalnym.

Lekkie, zwiewne wysokie tony emitowane są z przetwornika heil w najmniejszej jego wersji.

Bas dzięki lekkim membranom jest pełen faktur.

Polecam te kolumny do sansui. Jest jedno ale. Pojawiają się niezwykle rzadko. Nowych juz nie ma, a ceny obecnie produkowanych Adamow przyprawiają o ból głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...