Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

9 godzin temu, bartasxx napisał:

RoRo  czarny tuner to Sony 

Gra to u mnie na 25m2 

Co do kolumn jeszcze nie wiem może jakieś Sonusy myślałem o Grand Piano Domus , Jamo  D 870 ( concert 11)  być może ktoś słuchał ich wraz z klubowymi urządzeniami?

Wiem, że tuner to Sony-pytałem o model (siedemsetka z ESów)?

Duże Concerty o które pytasz śmiało polecam do MRki, a tego modelu SF nie słuchałem z Alfą 907.

Pozdrawiam

PS. Proszę równocześnie o zakończenie sporów dotyczących teorii stawiania lub nie CDka (albo czegoś innego) na wzmacniaczu SANSUI.

A niniejszy wątek dotyczy  starych, porządnych SANSUI, a nie chińskich substytutów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że pisząc to zakręcony byłem, znaczy myślami gdzie indziej. Znaczy przy berylu... Tak czy inaczej, poprzedni właściciel wymienił bo :

- szpilki granie nie do końca mu się podobało

-  żona lub dziecko załatwiła szpilkę, więc musiał wymienić więc wymienił na kopułkę, której brzmienie bardziej mu pasowało.

gra zacnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dobrzy ludzie!

Mam pytanie a zarazem prośbę , mianowicie chce kupić tuner Sansui Tu x701, i potrzebuje porady człowieka znającego tunery Sansui.

Znalazłem jeden na olx w stanie dobrym , ale jest to wersja oznaczona symbolem SS (wg serwisowki na Arabie Saudyjska) plus selektor napięcia 120-220-240V. Na froncie jest stare logo Sansui. 

Moje pytanie dotyczy tego , czy ta wersja do Arabii będzie równa brzmieniowo vs Europejska i czy nie będzie problemów z odbiorem stacji?

Zauważyłem na zdjęciach , że ta wersja ma więcej rezystorów i o kilka kondensatorów niż wersja EU. (Nie wiem czy wszystkie są oryginalne czy ktoś już robil podmianki krzywe nóżki i inny kolor) 

Po zdjęciach widać , większe podobieństwo do Tu Alpha 707. Ostatnie zdjęcie to właśnie Tu Alpha 707, a przed ostatnie przedstawia model europejski z niemieckiego forum.

Bardzo proszę o poradę. Byłoby to moje pierwsze Sansui.

Z góry wielkie dzięki! 

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

IMG_20180923_111200.jpg

IMG_20180923_111243.jpg

IMG_20180923_111116.jpg

IMG_20180927_221443.jpg

IMG_20180927_221449.jpg

IMG_20180927_221455.jpg

DSC00988.jpg

tu-alpha707_02_big.jpg

Screenshot_2018-09-28-09-20-45.png

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstepie chciałem sie serdecznie przywitać w gronie Sansomaniakow.

Piszę z prośbą o wszelkie wskazowki dotyczące wyboru jak i ewentualnych namiarow na konkretny egzemplarz.

Dotychczas bylem (i jestem) fanem lamp. Kilka ostatnich konstrukcji to wzmacniacze oparte na 6c33c (popularnych "diabelkach").  Wybor świadomy (dostępność i cena lamp, ale przede wszystkim profil SE brzmienia). Podaje ta informacje świadomie by wskazać czesciowo o jaki profil brzmienia mi chodzi. 

Reszta sprzetu to kolumny YB Zephyr, Dac na AD1865 Nos SRPP, Malinka transport Philipsa na CDM4/19 i rezerwowy lampizowany Cd Denona na Pcm 1702.

Chciałbym rozpocząć dłuższą przygode z tranzystorem. 

Czego oczekuje od Sansui - zachowania dotychczasowego profilu brzmienia z jednoczesną poprawą dynamiki.

Z racji ceny na początek zabawy myślę o 901,911 lub dostepnej na na znanym portalu końcówce 2102 (ew. inne). Najchętniej juz po modzie i serwisie (cos na kształt wzorowego moda by Czubszi czy Janek.

Jakie sa korzyści (lub nie) w stosunku do wspomnianej koncowki. No wlasnie jakis utarty schemat co do wyboru preampa?  Dość ciężko trafic na c2102. Jak sie paruje ta koncowka  z lampowymi przedwzmacniaczami ?. 

Bede wdzięczny za wszelkie sugestię. A jak ktos mysli o pozbyciu sie swojego pieca w rozsądnej cenie lub zna namiary na takowy, proszę o ofertę na pw.

Pozdrawiam i dziękuję.

 

 

Edytowano przez Matt79f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matt79f

Nie ma czegoś takiego jak modowane Sansui, o których pisałeś i czytałeś. To znaczy są trzy. Dwa chyba nie do sprzedaży ( @Pygar ), trzeci jest u mnie i możemy coś rozmawiać w temacie (jak mnie przekonasz i Ci podejdzie...)  , ale to zupełnie inna półka niż 911. 

2102 - nie słuchalem, więc się nie wypowiem, ale na pewno nie bez pre. Tego jestem pewien. 

Słaby jestem w lampach i opisie ich brzmienia na podstawie symboli lamp. Ale jeżeli @audiowit wie i coś podpowie, to mógłbym coś mieć dla Ciebie w budżecie 911. 

Może warto pomyśleć nad czymś z serii AU-xx00, starsze modele, ale można znaleźć w bdb stanie i niektóre mają wyjście pre, więc miałbyś 2w1 na początek...

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Samcro napisał:

Matt79f

Nie ma czegoś takiego jak modowane Sansui, o których pisałeś i czytałeś. To znaczy są trzy. Dwa chyba nie do sprzedaży ( @Pygar ), trzeci jest u mnie i możemy coś rozmawiać w temacie (jak mnie przekonasz i Ci podejdzie...)  , ale to zupełnie inna półka niż 911. 

2102 - nie słuchalem, więc się nie wypowiem, ale na pewno nie bez pre. Tego jestem pewien. 

Słaby jestem w lampach i opisie ich brzmienia na podstawie symboli lamp. Ale jeżeli @audiowit wie i coś podpowie, to mógłbym coś mieć dla Ciebie w budżecie 911. 

Może warto pomyśleć nad czymś z serii AU-xx00, starsze modele, ale można znaleźć w bdb stanie i niektóre mają wyjście pre, więc miałbyś 2w1 na początek...

 

 

Dzięki za odpowiedź :)

Oczywiście (źle się wyraziłem) chodziło mi raczej o pewny egzemplarz (sparowane tranzystory, bypassy na kondach tam gdzie są potrzebne, może rezystory Rikena itd...)

Dzięki raz jeszcze za odzew

Jak możesz podaj mi na PW co masz no i cenę (niestety to priorytetowy czynnik) zapewne z czasem choroba postąpi na wyższy model ale to  za jakiś czas.

Na chwilę obecną zbieram oferty na pewno coś wybiorę :) 

Dzięki i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi

Ten tuner jest w 100% oryginalny, więc można się dogadywać ze sprzedawcą. ?

 

Matt79f

901,911 na Rikenach z boczkami na ASC i U-Con-ach z wymienionymi kondami na stare japońskie Silmicki (ciemnobrązowe ze złotymi paskami i napisami), to marzenia ściętej głowy.

Prędzej kupisz jakieś 707 lub 907 z takimi częściami.

Problem polega na tym, że tak dobrze zrobionych modeli to jest na pewno 1 szt. w całej galaktyce, którego koszt budowy przekroczył dawno cenę zakupu dobrych modeli 907, a te "mniej" modowane nie miały aż takiego "wypasu", żeby się nimi nie wiem jak zachwycać.

Masz 2 wyjścia kupić w bardzo dobrym stanie 911 i poszukać odpowiednich części, które czasami da się jeszcze upolować, a zależy to od stopnia poświęcenia i samozaparcia.

Wtedy będziesz szedł moją drogą, czyli egzemplarz "igła" i stopniowe wydatki niejako na raty, jedna część tu, druga tam i tak wszystkie koszta rozłożysz w czasie albo drugi wariant zbieraj kasę na wysokie Sansui i kup "gotowca".

Twoje kryteria spełniają tylko egzemplarze zaczynające się od 12 tyś. , bez limitów ceny w górę, w stanie gabinetowym i bez zasilacza . Dobry zasilacz za stosowną opłatą.

Czasami można dostać coś taniej po większych lub mniejszych "przejściach" ale to już trzeba sprawdzić osobiście i na miejscu u właściciela.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowano przez Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar, dzięki za zainteresowanie i odpowiedź! 

Tuner kupiony i wysłany, ale. . . No właśnie jest jedno ale.  Jak to czasem bywa trafiłem na dziwnego kuriera. Doręczenie paczki miało nastąpić w dniu wczorajszym, dlatego siedziałem i czekałem cały dzień. Jakie było moje zdziwienie podczas sprawdzenia gdzie znajduje się przesyłka na stronie DHL śledzenie .  

Moim oczom ukazał się dumny napis jak na zdjęciu poniżej (wczoraj w Sączu padał deszcz i ogólnie pogoda była paskudna, wyjście z ciepłej szoferki zapewnie nie należało do przyjemności).

Oczywiście próbowałem dzwonić na infolinię , a tam kolejny Zonk, w postaci automatycznej sekretarki, co za tym idzie kontakt zerowy. Oczywiście nr telefonu do kuriera również brak. 

W związku z tym jestem zmuszony czekać do jutra i mieć nadzieję, że tym razem jaśnie Pan roznosiciel zechce zapukać do moich drzwi.  

Pozdrawiam serdecznie, 

P.s

Uważajcie na DHL, już wiele osób tak czekało na paczki transportowane za ich pośrednictwem. Co ciekawe z Dpd nigdy nie było takich cyrków. 

Screenshot_2018-10-03-11-39-26.png

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kolumny właśnie zamówione. Będzie komplet, bo to także Sansui: SP-X7700.

Obecnie używałem budżetowych Monitor Audio serii Radius, a wcześniej Magnat Quantum 557.
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...