Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

3 minuty temu, Mariusz Ożga napisał:

Szybkie pytanie - czy jest sens wpinać trafo w listwę, a listwę „w ścianę” ? Biorąc pod uwagę niezłą jakość Airlinka i jego zdolność odseparowywania zakłóceń to dodatkowy pośrednik to raczej zbędny (szkodliwy ?) nadmiar. A z drugiej strony - dodatkowa zapora ?

To zależy. To trafo zbalansowane działa jak kondycjoner. Wiadomo, że ludzie kupują kondycjonery na ogół na tysiące lub dziesiątki tysięcy zł. Wtedy właśnie wpinają wzmak/końcówkę w kondycjoner, a kondycjoner do ściany (rezygnujemy z listwy w takim przypadku). Jednak może się zdarzyć, że listwa nie będzie "przeszkadzać" (wiadomo, że listwa listwie nie równa). To zależy od wielu czynników. Najlepiej przetestować obie opcje samemu i podjąć decyzję. Jednak jak jest możliwość wpięcia trafa bezpośrednio do gniazdka (pomijając listwę) to powinno być to rozsądniejsze rozwiązanie. Znam kogoś (osłuchanego fest), kto twierdzi, że najlepsza listwa to brak listwy, ale to już bywa różnie z tym tematem.

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - zawsze milo mi jest posłuchać sprzętu u forumowiczów ? ale wiesz jak jest z praktyczną stroną tego tematu ... Jestem w jakiś sposób też dumny z tych wzmacniaczy bo powstały trochę z tej samej potrzeby co nowe modele Sansui ... Pokazują tylko to, że dobrze odczytałem proces rozwojowy serii alpha i dzięki temu trochę przedłużyłem tym samym żywotność tej marki ? Zresztą moi drodzy - mija kolejny rok a nas - użytkowników i miłośników Sansui coraz więcej ? !!!

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia ! Wielu miłych wrażeń i cudownych wspólnych rodzinnych rozmów przy słodkiej muzyce ! tego Wam życzę z całego serca !

 

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariusz Ożga napisał:

Szybkie pytanie - czy zamiast bezpośrednio w gniazdo ścienne, jest sens wpinać trafo w listwę, a listwę „w ścianę” ? Biorąc pod uwagę niezłą jakość Airlinka i jego zdolność odseparowywania zakłóceń to dodatkowy pośrednik to raczej zbędny (szkodliwy ?) nadmiar. A z drugiej strony - dodatkowa zapora ?

Potwierdzam to co napisał doktormun, wszystko zależy od listwy!

Ja trafo miałem zawsze wpięte do ściany, bo zawsze było lepiej... aż zmieniłem listwę na RTP (Acuostic Revive) a mario10007 mnie "zbeształ", że nie przepinam trafa do tej listwy!?! Przełączyłem, tak jak "poprosił" Mariusz i... jest zdecydowanie lepiej :) 

Wniosek jeden, zawsze lepiej sprawdzić z konkretną listwą! 

Miłej zabawy i Wesołych Świąt dla wszystkich Forumowiczów.

 

big knobs.jpg

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Ożga napisał:

Przyszło trafo balansujące od Airlink, będę zestawiał całość. 

Szybkie pytanie - czy zamiast bezpośrednio w gniazdo ścienne, jest sens wpinać trafo w listwę, a listwę „w ścianę” ? Biorąc pod uwagę niezłą jakość Airlinka i jego zdolność odseparowywania zakłóceń to dodatkowy pośrednik to raczej zbędny (szkodliwy ?) nadmiar. A z drugiej strony - dodatkowa zapora ?

 

MAriusz

powinno być tak:

kondycjoner

trafo

listwa (np. Acoustic revive)

Jest sens, zapewniam Cię.

Mam do trafo podpiętą listwę Acoustic Revive RTP-6 i do tego wszystkie sprzęty. 

Porównanie z listwą i bez - nie ma co porównywać, szczerze.

Tylko z lenistwa  i konieczności kombinacji z kablami nie zapiąłem między gniazdko a trafo kondycjonera (Xindak) , ale na razie robi mega robotę w innym zestawie.

Opcja opisana przez A_Ndy - muszę spróbować u mnie :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz.

Ja jak wersję EU dorwę w normalnej cenie, którą jestem skłonny wydać na takie cudo to biorę w ciemno. 

Dlatego u mnie jest za trafem a nie przed. Chociaż nie wiem, czy dla listwy ma to jakieś znaczenie, na jakim prądzie jedzie (nie wiem bo nie znam się :) ) 

 

Ciekawe, co by było gdybyśmy do listwy za trafem, dodali jeszcze jedną przed....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Samcro napisał:

Ciekawe, co by było gdybyśmy do listwy za trafem, dodali jeszcze jedną przed....

 

Tylko kogo na to stać, ja swoją kupiłem za 1/3 ceny sklepowej... absurdalnej ceny sklepowej!

Recenzja daje pełen obraz zmian po jej podłączeniu.

http://www.highfidelity.pl/@main-3391&lang=

 

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk.... wizyta u @Mario100007  zalega mi już jakiś czas..... jedno, że mamy wspólny projekt na tapecie, a drugie, że  dysk z 4TB muzy różnej pięknej  we flac i innych wysokiej rozdzielczości czeka naodbiór...

8 stycznia mam spotkanie służbowe na północy....w każdym bądź razie będę bliżej Gdańska niż dalej, bo jakieś 100 km myślę....może wtedy się uda.

Byłoby fajnie.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samcro napisał:

Gdańsk.... wizyta u @Mario10007  zalega mi już jakiś czas..... 

8 stycznia mam spotkanie służbowe na północy....w każdym bądź razie będę bliżej Gdańska niż dalej, bo jakieś 100 km myślę....może wtedy się uda.

Byłoby fajnie.

Nie ma problemu, może i Mariusz znajdzie czas. Jestem na miejscu, wysyłam swój kontakt na priv :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek- masz rację to my jesteśmy w centrum :-) 

Więc dla wszystkich miłośników Sansui: centralne życzenia Bożonarodzeniowe (jak w wątku świątecznym,więc nie będę się powtarzał) i wspaniałych prezentów od Św. Mikołaja :-) oraz dobrej zabawy w Nowym Roku.

Pozdrawiam

PS. Ale trochę mało nas w tym centrum :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Panowie, swieta swietami, ale zeby nudy nie bylo :) Czy ktos podejmowal proby wymiany kondensatorow w serii wzmacniaczy au/alpha, szczegolnie w torze audio na Audio Note?

Ja taka probe bede podejmowal w ramach eksperymentu, bo ciekaw jestem efektu, a nigdzie w internecie nie znalazlem informacji, zeby ktos to robil wczesniej.

 

lacze swiateczne pozdrowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubert

nie chodzi o to by na siłę było drogo tylko żeby pasowały sygnaturą do całości a audio note jest daleko daleko od tego dźwięku ...  Również rezystory tantalowe audio note nie sprawdziły się zbytnio w sekcji wysokoprądowej  - już zielone takmany wpisują się tam zdecydowanie lepiej bo neutralniej ! Ma sens wsadzanie Shinkohów ale weź je dostań ... Co do kondensatorów to tylko elna silmic alpha , black gate (tylko do równowagi dla silmików !) i zamiennie najlepsze i najwyższe serie nipponów ale tych nigdy w sprzedaży nie widziałem np żółte albo pomarańczowe ... w ostateczności avg axn itp. istnieją też nippony z oznaczeniem alpha - te serie jak najbardziej są zamienne z silmikiem super gold lub alpha ! 

Wszelkie inne zabiegi to zwykła dewastacja na zasadzie - wsadzę i zobaczymy ... ale rozumiem Cię - też tak kiedyś miałem tyle, że na chwilę i zaraz wyciągałem - więcej już nie próbowałem :-) ... Twój sprzęt i Twoje prawo ! Grać będzie ale Sansuiem bym tego nie nazwał i nie chodzi o części ale o efekt brzmieniowy ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, te kondensatory nie są jakoś specjalnie drogie akurat różne są o nich opinie, w tym takie, ze grają podobnie, podkreślam podobnie a nie identycznie, jak Black gate. Słyszałem je w kilku aplikacjach ale nigdy we wzmacniaczach.
Jak w końcu"zrobimy" mosa, będę miał dobry materiał do porównań

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda męczyć tak zacnego sprzetu jakim jest sansui, wlutujesz kondensatory a za jakis czas je wyciagniesz, naruszając przy tym pady na płytce chyba ze masz dobra stacje ktora nie narobi szkód ale taka stacja to tez wydatek 2tys wiec hobbysci raczej nie używają takiego sprzetu

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...