Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

MR to taki wzmacniacz, który potrafi cieszyć długo, bardzo długo lub na zawsze. Zresztą inne Alphy (i nie tylko) też.

Ważne jest przy nich kilka rzeczy, a najważniejsze - naprawdę nie oszczędzać na kolumnach. 

W czwartek - czyli jedzie, kupiłeś u nas czy JP? 

@piorut

Zacnie ?

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas, kolumny to mój projekt na głośnikach Seas 27TBFC/G, SB Acoustics SB12NRX25 i 2x SB23NRX45

Może Piotr coś więcej napisze bo słuchał u mnie tylko ze jeszcze wtedy na innym wzmacniaczu.

 

No i zostaje kwestia trafa ale z tym sobie poradze, na 100% musi być na rdzeniu EI
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marr - Twoich kolumn słuchałem dawno, ale zacytuję siebie z przeszłości: "pamiętam bardzo dużą rozdzielczość, ogromną dynamikę. Kolumny skrojone pod muzykę elektroniczną. Świetnie ją odgrywały."

Może na wiosnę - musiałyby stanąć u mnie, wtedy ta sama akustyka, cały sprzęt. W innym pomieszczeniu, z innym źródłem i wzmacniaczem to będzie na 100% totalnie inne granie. Dziś słyszeliśmy jak Harpie inaczej grają tylko przy innym wzmacniaczu, a gdy wszystko jest inne to Twoje paczki zagrają diametralnie inaczej. Przypuszczam, że lepiej.

Temat trafa - tu już muszę w końcu coś zrobić. Oby się udało i dotarło do mnie jedno, wtedy AirLinka trzeba będzie doprowadzić do porządku.

Edytowano przez piorut
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafo ważna sprawa.

Mnie cały czas zastanawia kwestia "brumiacych" AirLinków, o których pisali niedawno koledzy. Przysłuchuje się mojemu i poza naturalnym, chwilowym przy włączeniu wzmacniacza cicho.

Jedyny powód, jaki mi przychodzi do głowy to bałagan w sieci. Tym bardziej, że jedno z "brumiacych" było moje i u mnie nic takiego nie działo się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Samcro napisał:

Trafo ważna sprawa.

Mnie cały czas zastanawia kwestia "brumiacych" AirLinków, o których pisali niedawno koledzy. Przysłuchuje się mojemu i poza naturalnym, chwilowym przy włączeniu wzmacniacza cicho.

AirLink u mnie - tak samo jak u Piotrka: pierwsze kilkanaście sekund po włączeniu jest trochę brumienia, później już jest cicho i pięknie ?

 

1 godzinę temu, Marr napisał:

Moje odczucia z tego odsłuchu:

...

Tak wiec kolejny odsłuch zaliczony, Accu jak na swoją cene gra bardzo dobrze, pozostaje czekac na E-405, i E-406 mysle ze ten drugi z racji nowej topologii ale jeszcze nie tak odchudzonej jak E-406V moze isc łeb w łeb z MR, ale to narazie przypuszczenia, czas pokaze

A póki co pozostaje mi odliczac dni aż zagości u mnie 907MR juz jako własność.

Marr - gratuluję zakupu!

 


Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo  marr=bumpalump, ja poprosilem ostatnio administracje o usuniecie konta, ale jednak wrocilem :)

 

 

To jest wlasnie paradoks, bo trafo toroidalne z natury nie powinno być skłonne do brumienia

Jak pewnie zauwazyliscie trafo przy starcie nie brumi za kazdym razem, jest to zwiazane z momentem zalaczenia trafa w tzw zerze, dlatego robi sie soft start na triaku który zawsze pilnuje aby uruchomic transformator w szczycie sinusoidy.

Nie mylic tylko takiego soft startu z takim który posiada wiele wzmacniaczy bo tam chodzi o cos innego, tam obciazeniem transformatora jest pojemnosc ktora w momencie startu stanowi niejako zwarcie dlatego soft start polega na ograniczeniu napiecia i tym samym pradu ladowania kondensatorow glownych, w tutaj w trafie 230/100v obciazenie jest czysto indukcyjne

Jeśli o mnie chodzi to ja uważam ze jesli po wyeliminowaniu wszystkich smieci z sieci, przefiltrowaniu skladowej stalej trafo dalej buczy podczas eksploatacji to mamy tu do czynienia z bledem w produkcji, rdzen transformatora po prostu pracuje na granicy nasycenia a wiaze sie to z liczba zwoi na uzwojeniu pierwotnym, wystarczy nawinac wieksza ilosc zwoi, oraz zwiekszych srednice drutu poniewaz musimy zrekompensowac strata sprawnosci, oczywiscie to samo wtedy dotyczy uzwojenia wtornego aby przekladnia transformatora pozostala niezmieniona a problem zostanie rozwiazany

Edytowano przez Marr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do traf Airlink. Moje wcześniejsze 2kV odzywa się tylko przy włączaniu a potem cisza. Natomiast 4kVA które kupiłem kilka miesięcy temu słychać cały czas. Oba mają miękki start. Czwórka trochę brumi ale nie do tego stopnia żeby przeszkadzała w słuchaniu, tym bardziej że stoi za sprzętem. Słuchałem różnych "czwórek", o różnych konstrukcjach, Japońskich czy USA i wszystkie było słychać. Ta od Airlink jest stosunkowo najcichsza z 4kV. Podejrzewam że wielkość ma wpływ na brumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

AirLink u mnie - tak samo jak u Piotrka: pierwsze kilkanaście sekund po włączeniu jest trochę brumienia, później już jest cicho i pięknie ?

Pozdrawiam

Roman,

Ja nie powiedziałbym, że kilkanaście sekund. U mnie   słychać je tyle, ile pracuje protektor, czyli kilka sekund na początku.

Dioda protektora przestaje migać i jest cisza. 

….

Jeżeli macie jakieś antywibracyjne ustroje - podstawki, cokolwiek - postawcie na tym trafo :) Ciekawe doświadczenie. I opiszcie różnicę. 

Kiedyś z racji tego, że były inaczej niewykorzystywane postawiłem trafo na standach pod kolumny Rogoz (20 kg jeden). Różnica mnie zdziwiła. Bardzo

Teraz trafo, jak i listwa AR RTP-6 stoją na Gravity. 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Baron napisał:

Co do traf Airlink. Moje wcześniejsze 2kV odzywa się tylko przy włączaniu a potem cisza. Natomiast 4kVA które kupiłem kilka miesięcy temu słychać cały czas. Oba mają miękki start. Czwórka trochę brumi ale nie do tego stopnia żeby przeszkadzała w słuchaniu, tym bardziej że stoi za sprzętem. Słuchałem różnych "czwórek", o różnych konstrukcjach, Japońskich czy USA i wszystkie było słychać. Ta od Airlink jest stosunkowo najcichsza z 4kV. Podejrzewam że wielkość ma wpływ na brumienie.

Tyle, że u mnie to 1,5 kVA. Do tego brumi bez obciążenia, samo trafo tylko włączone. Ale to okresowo. Teraz już ze 3h już błogiej ciszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Trafo 3KV odzywa sie sporadycznie i trwa to +- 1 minute i cichnie (nie ma zadnej reguly). Najbardziej martwi mnie inna przypadlosc, mianowicie fatalny wplyw tzw. miekkiego startu na jakosc dzwieku. Teraz mam podlaczone trafo bezposrednio do sieciowki i jest znaczna poprawa. Rozdzielczosc dzwieku z nowa zabawka w torze (+ ominiecie tego ustrojstwa) zmusza mnie do przesluchania plytoteki po raz kolejny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

Pamietasz jak szukalem lepszego wydania plyty Petera Gabriela "US" ?

Juz znalazlem... wyzsze wcielenie Sansui. Nareszcie da sie tego sluchac. Panowie prad i kable to podstawa mojej subiektywnej piramidy audio?...a na jej szczycie sa Focale la Scala Utopia ( !!! tak mnie trzyma po ostatnim odsluchu) 

 

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek a co z dzielonką accu ?

Marr dobrze, że wróciłeś ! Nie ma się co unosić honorem - najważniejszy jest w tym wszystkim sprzęt i rzetelna o nim opinia. Ty mając styczność z szerokim spektrum porównawczym będziesz miał możliwość choć częściowej weryfikacji faktów i mitów co na pewno przysłuży się marce Sansui a o to wszystkim miłośnikom chodzi. Kiedyś dałeś sobie szansę spróbowania i jak widzisz dziś NIE ŻAŁUJESZ ! Co do 07 to jest to wzmacniacz, który w naszym mniemaniu (moim i Piotrka) nie ma niczego co mogłoby być gorsze niż w MR - zresztą środek tłumaczy to w 100 % ... bo jak to brzmi gdy ktoś mówi, że woda z kranu jest lepsza niż ta sama przefiltrowana a taka mniej więcej analogia jest między MR i 07 !!! .... no chyba, że komuś chodzi właśnie o moc ale wtedy podpina się odpowiednie dla 07 kolumny lub XR, ktory różni się od MR detalami (jeden istotny - sektor biasu w MR podwójny fet a w XR kondensator 100/50 ) ... Myślę, że to jeszcze przed Wami :-)

 

Co do Accu to kiedyś na audiostereo pisałem jak odnoszę ich modele do Sansui - bodaj właśnie do MR - jak pamiętasz lub nie paru kolesi prawie mnie tam zjadło ... :-) Ciebie zresztą też :-)

 

Pozdrawiam ! 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Samcro napisał:

Piotrek

To znaczy, że masz sąsiada który jakieś gówno ma zapięte w tą samą linie. Np. piecyk gazowy, telewizor potrafi nieźle namieszać... albo coś... Nie ma innej opcji.

To Twoje trafo - to nie ode mnie? Bo komuś odsprzedałem 1,5 kVa jakiś czas temu, tylko nie pamiętam, komu ???

 

Tak, to Twoje. Ale wierzę, że uda mi się okiełznać problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze jest to tylko warystor czyli tylko ogranicza prad udaru.

 

Czubsi trzeba zakopać topór i cieszyc się wybitnym sprzetem. Pozdrawiam 

Jak sam wspomniales, porównuje bardzo duzo sprzetu czasami wartego kilkadziesiat tysiecy jak topowe krelle czy marki levinsony, ale zaden nie czaruje i nie wciaga tak jak sansui. Z tym sprzetem mozna zostac na dlugie lata, niech to bedzie najlepsza rekomendacją :)

Edytowano przez Marr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Radek Jaworski

To ja poprosze nastepnym razem dwa ale jak sie pojawia bez adnotacji Sold. I to jest cena tego konkretnego egzemplaza, wiec tak zostal wyceniony. Juz ktos sie przekonal w jakim stanie tech. sa sprzety z Saint-Petersburga ale ze nie ma sie czym chwalic, to tez bylo o tym cicho. 

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...