Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

2 godziny temu, bartasxx napisał:

Wygląda na to ,że wszystko zależy od typu uniwersalnego  pilota. Prawdopodobnie funkcje były dodawane do danego modelu  Logitecha. Ja posiadam Harmony 600 i w bazie danych są  717DR oraz X317  , jednak oba mają takie same funkcje bez możliwości regulacji.

Daj mi 2 tygodnie (teraz mam urwanie głowy i nie mam pod ręką 600tki) to dogram regulację głośności dla Sansui 717 do modelu Harmony 600 i dam Ci znać.

No chyba że jesteś/bywasz w Warszawie-to możemy to zrobić szybciej jak się pojawisz ze swoim pilotem :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoRo napisał:

O ile pamiętam to piloty do 717 i 917 działały z zarówno z jednym jak i drugim modelem.

Mam nadzieję że Piotrek, Paweł  lub inni Koledzy którzy mają/mieli oba te modele to potwierdzą.

Pozdrawiam - i powodzenia! Napisz proszę czy się udało...

Wszystkie ze zdjęcia niżej działały z 717 , 917, Alpha 507 i 607

 

IMG_20171006_133314.jpg

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Właściwie to jedyny model który mnie zauroczył to AU-07 (nie chcę wywoływać wojenki )

czy mogę prosić na priw orientacyjne cenę takie go egzemplarza "zrobionego" ?

Bo XR i 2105 za krótko słuchałeś ?

Wpisujesz w hifido i masz trzy oferty, w różnym stanie.  Dodajesz 600$ za transport, całość przeliczasz na złotówki, dodajesz 25% i masz cenę w PL po sprowadzeniu. Mniej więcej, bo jeszcze prowizję pośrednika w JP... Inaczej nie chce być.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubert hubert  , Marr

 

Mam złe wieści !

Tam nie ma dwusekcyjnego tylko 6-ciosekcyjny !!! (2x100k + 4x5k) - nie do dostania !!! Zwłaszcza, że jest zbudowany inaczej od typowego niebieskiego RK27 (jest mniejszy i sekcje są lustrzanie do siebie a nie jedna za drugą ...) Współczuje bo ratuje Cię tylko przeszczep z innego ... masz pecha bo ostatnio oddałem od 911-ki (jest taki sam tylko ma dołączoną sekcję silnika ...) Jeśli znajdziesz - tanio nie będzie ...

 

Napiszę wprost - to jest najgorsze co mogło się stać  bo o ile w alfach potencjometr jest rozbieralny tak tu nie jest bo go zanitowano i próba rozebrania kończy się z reguły totalnym rozwaleniem ... A nawet jeśli to znajdź trzpień do 6-ciosekcyjnego alpsa starego typu ...

 

Na dole zdjęcia poglądowe - niebieski RK27 i potencjometr z 911-ki (taki sam jest w 711-ce bez ostatniej sekcji silnika !)

IMG_2684.JPG

IMG_2693.JPG

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz widziałeś średnice tych ewentualnych śrub ?????? ... - ja mam potencjometr do 711-ki ale nie rozbieram bo nie ma takich śrub - nigdzie (średnica 1-1,5 mm dlugość ok 8 cm ... fajnie nie ? To nie RK27 ze standardowymi śrubkami ...

 

Dla Huberta jest jedno rozwiązanie - więcej w tym sztuki modelarskiej niż naprawy ale i tak czasem trzeba ... - nawiercić osiowo oba elementy wiertłem 1-1,5 wsadzić na klej epoksydowy trzpień i złączyć oba elementy osi potencjometru dbając o właściwe spozycjonowanie - jeśli wystaje część z obudowy potencjometru można naciąć go w poprzek i to samo z drugą częścią i również na klej wsadzić klin - odpadnie centrowanie !!! Zdziwi się ten co myśli, ze takie rzeczy to coś nowego ... Najczęściej strzelają potencjometry regulacji tonów bo przy obudowie trzpień jest zdecydowanie cieńszy bo podtoczony (i przy tym mocno osłabiany - nie wiem czy nie celowo bo trudno to uzasadnić od strony technicznej potrzeby  ...)

 

Jest jeszcze bardziej eleganckie rozwiązanie - dostać niebieskiego alpsa 6-ciosekcyjnego tylko wtenczas trzeba go łączyć na kable no go dostać - nowe to koszt ok 250 euro za sztukę !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2016 o 18:01, Piotrek608 napisał:

@czubsi Ty to rzadko kiedy pocieszysz czlowieka... masakra jakas... masz jakies zdjecie wnetrza takiego potencjometru?

@Marr Sprobuje go najpierw zdemontowac, zeby sprawdzic wizualnie co widac. Nie wiem jaka jest konstrukcja wewnetrzna, ale wyglada na to, ze trzpien do potencjometru wchodzi jakies 2cm, nie wiem ile powinien, przyjrze sie, czy wyglada na zlamany. Troche watpie zeby byl zlamany, bo to kawal preta, ale kto wie.

hubert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety się zdziwisz ... Pręt jest okrągły (półokrągły) na początku - mniej więcej tyle co u Ciebie widać a potem przechodzi w profil prostokąta o bokach ok. 1,0 mm na 2,5 mm i tak na długości ok. 7-8 cm ...

 

Temat z potencjometrami od 711-ki i 911-ki to temat rzeka ale ogólnie znany więc dziwię się, że tak wszystkich zaskoczył ... Jeszcze lepsze jaja są z silnikiem do 911-ki, który przestaje raptem pracować i nikt do dnia dzisiejszego nie może zdiagnozować co jest na rzeczy skoro sam silnik działa , układ podczerwieni sprawny jak rydz ... Przypadków takich znam już 4 ... Nie bez powodu proponuje ludziom 607 -ki jeśli się chcą rzucać na 711-kę albo 911-kę - nie dość,  że podobne pieniądze to lepsze jakość i lepszy dźwięki to każdej 607 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2016 o 18:01, Piotrek608 napisał:

@czubsi, to porazka w takim razie :/ jak zyc... szczescie w nieszczesciu, ze to w tym drugim, ktorego jeszcze nie dotykalem a nie w tym co dostal ANy. Da sie cos zrobic, zeby nawet jakos na stale ustawic glosnosc, bo ten projekt mosowy chcialbym mimo wszystko zrobic...

Co do 607 vs 711 to, wiesz, w cenach regularnych to jest dwukrotna roznica - dopisek alpha robi ta roznice niestety. A sam wiesz, ze granie DRki przykladowo to nie bedzie jakos istotnie lepiej od 711. Nie mowie wyzszych, lepszych modelach oczywiscie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż musisz liczyć na łut szczęści, że ktoś Ci taki potencjometr "załatwi" - wszystko jest możliwe ale .... bardzo dużo kosztuje .... np ... (4 sztuki NOWYCH potencjometrów 6-ciosekcyjnych do serii alfa) ! Części są ściągnięte bezpośrednio z serwisu - o ceny nie pytajcie spróbujcie kupić to otrzeźwiejecie ...

IMG_2767.JPG

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to 1,2 mm nie mierzyłem - szukałem w ogóle jakichś typu 1,5 mm gdybym znalazł to bym przynajmniej wierzył, że to możliwe ?  Z tego wszystkiego Mariusz nie pogratulowałem Ci nawet 907MR - wybacz ! Bardzo się cieszę, że udało Ci się w końcu dojść do upragnionego cudeńka !!! Teraz mogę oficjalnie wraz z kolegami (posiadaczami Sansui) przywitać Cię w rodzinie pasjonatów tej marki !!!

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie owijam w bawełnę - zapłaciłem za sztukę 250 euro z wysyłką - dwa już są sprzedane .... (jeszcze zanim przyszły - dwaj koledzy wiedząc, że jest szansa zapisali się w ciemno no i ja chyba sam nie wierzyłem ... ale się udało ?) Wiem, że to nie jest rekord cenowy - sekcji 5 kohm nie ma na rynku już od ładnych 5-6 lat więc nawet nie da się tego pozyskać z innych pojedyńczych - ceny 100kohm podał Mariusz ... Oczywiście można ćwiczyć za 67-130 zł; zł. z allegro ale ja tam chińskich wypustów nie toleruję a i tak setki są bardzo rzadko ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Samcro napisał:

Już przez chwilę myślałem, że o trafie piszesz.... ale sobie przypomniałem o co chodzi :) Ale to nie będzie downgrad. Na pewno nie w dźwięku, o czym już wiesz.

Oj nie, zdecydowanie nie. Nie da się zapomnieć. Za krótko miałem to wszystko pod jednym dachem.

bartasxx - Twoje też fajnie wygląda. Da się takie rzeczy dostać tu w Pl, czy trzeba aukcje zagraniczne oglądać?

 

 

Edytowano przez piorut
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...