Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

NIe ważne, jak duże, ważne , jakie i z czego uzwojenie ma.

Tak mi chodzi po głowie taki pomysł, aby kiedyś różne trafa porównać - jakość, brzmienie, itp. itd. i dać na przyszłość odpowiedź, które jest lepsze. JAkie tak napradę jest potrzebne do mocy wzmacniacza aby dobierać tak, żeby nie było ani zbyt małe, ani przewymiarowane.

wiem, wiem, za dużo różnych zmiennych (jak prąd u każdego itp.) , ale takie coś znacznie ułatwiałoby życie wielu na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten prąd u co niektórych ;), ale fajnie, że Mariusz ma inny produkt niż ja, już się coś potestuje, zobaczy. U mnie powinny być w końcu nawet dwa pod koniec stycznia, to już będziemy mieć 3 do porównania. A jak przyjedziesz to co najmniej 4 - można by powiedzieć, że materiał na mini test jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i takie, także cichutkie. Ten z lewej to australijski 3000W 240v do 100v. Z prawej Hong Kong ale przyzwoity 1500W. Zmuszony byłem próbować różnych. W gniazdkach mam aż 237-239v.

Nie będę pokazywał transformatorów od środka, boję się że zepsuję?.

509E1501-D179-49DD-8E3D-0C3D073CF990.jpeg

Lub japoński NISSYO NDF-1100E, kosmiczny wygląd, ale swoje „robi”. 

Tego nie słychać wcale, może stać nawet w sypialni?.

 

4942BC60-D92D-4778-947C-D2FC793A657A.jpeg

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

 

Nie zepsujesz :) Ja też niekoniecznie lubię rozkręcać takie ustrojstwa, ale to  raczej z lenistwa...

Kiedyś jeden z kolegów bardzo mocno się zdziwił, że mając  ponad pół roku listę AR RTP-6 nie rozkręciłem jej, żeby zobaczyć, co ma w środku … jakby to mogło mi w czymś pomóc ?

Podłączyłeś wszystko? Bo tak się zbieram, żeby zadzwonić, ale zawsze coś.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjedzie „zbalansowany” AirLink JACBS2000. 

1 godzinę temu, Samcro napisał:

Marek

 

Nee zepsujesz :) Ja też niekoniecznie lubię rozkręcać takie ustrojstwa, ale to  raczej z lenistwa...

Kiedyś jeden z kolegów bardzo mocno się zdziwił, że mając  ponad pół roku listę AR RTP-6 nie rozkręciłem jej, żeby zobaczyć, co ma w środku … jakby to mogło mi w czymś pomóc ?

Podłączyłeś wszystko? Bo tak się zbieram, żeby zadzwonić, ale zawsze coś.

Na razie jestem po operacji siatkówki, jak Ci wcześniej wspominałem, więc przez trzy tygodnie zero dźwigania i schylania.

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście wiedzieli na jakim trafie gra mój tata a przy tym  jakiej klasy ma dzwięk to co niektórzy by nie uwierzyli. HAHA na takim chińskim gówienku chyba za 100zł 400w a więc nawet bez bez żadnego zapasu mocy i jakości najniższa bebechów.2103 zapierdala aż miło za 100-120zł tylko trzeba mieć resztę  toru ok i akustykę .Jak się ma babola w tych wymienionych przeze mnie rzeczach to i elektrownia atomowa z wyjsciem 100v nie pomoże.Różnice oczywiście są w graniu dobrego trafa i słabego ale najpierw trzeba zająć się ważniejszymi rzeczami .Jak dla mnie po pierwsze akustyka następnie dobór kolumn i zródła okablowanie a na końcu trafo.Jak nie masz ogarniętej akustyki to tak naprawdę nie wiesz jak gra twój zestaw.Wielu o tym zapomina i próbuje leczyć sraczkę mlekiemTo moje zdanie ale 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surfbrother

W sumie masz rację. Ale ponieważ jakieś trafo trzeba mieć od początku w tym naszym hobby, więc tak się zastanawiamy...

Ja się przekonałem, jak akustyka jest istotna i teraz każdemu doradzam zacząć od tego, przed zabawą z kablami czy czymkolwiek. Kilka paneli to koszt stosunkowo niewielki ok. 1000 zł - i teraz wiem - o wiele bardziej istotny niż szukanie brzmienia przez kable itp. Kable tak, ale PO minimalnej chociażby adaptacji.

No i byłem u Ciebie z 2103 i pamiętam, co słyszałem - a masz akustycznie super. Ale nie każdy może sobie zafundować remont z uwzględnieniem akustyki, z różnych powodów. A trafo Twoje - jeżeli mnie pamięć nie myli - to wtedy też coś takiego "dziwnego" było? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tak to taki japoński dziwolong natomiast ten chiński hiend za 100 to u mojego taty zapodaje elektryczność .

Oczywiście jest jak piszesz natomiast zauważyłem że co niektórzy budują sobie trafa za grube tysie Jak chcą i stać  ich to nikt bogatemu nie zabroni.Natomiast jak miałbym do ogarnięcia u siebie akustykę lub miał do zmiany kolumny albo inny element układanki to te kilka -kilkanaście tyśi wydałbym właśnie na jeden z nich a nie akurat na trafo. No chyba że mam wszystko inne dopracowane to dopiero wtedy zabrałbym się za trafo.Dlaczego?Bo uważam że trafo ma wpływ na dzwięk ale jest on stosunkowo nie duży.Na pewno  dla mnie nie wart kilku -kilkunastu tysi. 

Edytowano przez surfbrother
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązuja do wpisu Bkeram i ja wtrące swoje dwa grosze.
Za całe 150 zł kupilem na All....o transormator Nissyo MF1000  (jako przejsciowy, przed docelowym Airlinkiem).
Ufając japonskiej mysli technicznej (jakby nie było z bardzooo głębokimi tradycjami w produkcji traf...) chyba dokonalem "bestbuy'a"
Trafo to dokładnie model jak niżej:
https://www.ebay.ca/itm/Nissyo-Up-Down-T ransformer-MF-1000U-/142715706431?nordt= true&orig_cvip=true&rt=n c&_trksid=p2047675.m43663.l44720
http://aucfree.com/items/l452833840
https://www.ebay.ie/itm/NISSYO-UP-DOWN-T RANSFORMER-MF-1000-U-/183141972578

Trafo absolutnie bezgłosne. 220/100. U mnie w sieci jest 237 a trafo na wyjsciu podaje 105-107.
Jedyne co mnie zastanawia to fakt, że troszke się grzeje (nawet bez obciążenia). Byc może dlatego, ze stoi w zamkniętej szafce.
Mój ma 1000 W. Sprzedający miał jeszcze 500 (pewnie do mojej 607 by wystarczyła ale uznałem ze zakup na wyrost nie zaszkodzi).
Nie znam sprzedającego i nie wiem czy sprzedał ten transformator ale wklejam link do zakończonej aukcji tego drugiego trafa  (byc może jeszcze aktualne i ktoś skorzysta).

https://allegro.pl/transformator-konwerter-zasilacz-220-100v-500-va-i7560114869.html

 

Pzdr

20181026_120345.jpg

Edytowano przez Matt79f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surfbrother,

Ja jestem jednym z lepszych przykładów (wiem to teraz) , że niekoniecznie słuchałem bardziej doświadczonych i nie wszystko robiłem tak, jak powinienem, nie w tej kolejności. Ale z tego zdaję sobie sprawę teraz - zupełnie inne doświadczenie niż kilka lat temu, gdy zaczynałem tą zabawę.

Co do wpływu trafo… no nie wiem.

Słyszałem std, mam moje audio balanced lekko grzebnięte, słyszałem Twoje, Mario100007, Wuwuzeli ( u siebie) , Pygara, Czubsiego.. Jest różnica, tak powiem, Tylko znowu się potwierdza zasada, że od pewnego poziomu niewielka zmiana kosztuje stosunkowo dużo.

 Ale wiem, jaki wpływ u Ciebie miał bezpiecznik, który zmieniałeś ?. W co BARDZO, BARDZO  WIELU nigdy nie uwierzy.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz mały przyrost w stosunku do zaangażowanej monety dlatego ja jak poukładam sobie system do końca dopiero wtedy zajmę się swoim trafem.Co do bezpieczników to sam wiesz że to ma sens ale to inna skala inwestycji.Jak miałby dać za bezpiecznik kilka tysi to bym się grubo zastanawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości pomierzyłem pobór prądu przez trafo, przy poziomie z jakim nie dałbym rady długo wysiedzieć w pomieszczeniu (a lubie czasem głośno posłuchać ale to była juz przesada) trafo pobiera z sieci 230V prąd 2,8A czyli moc ok 644W, kolumny notuja najnizszy spadek impedancji w okolicach 2,7ohm muzyka elektroniczna aby mocno obciążyć głośniki niskotonowe. Wnioskuje wiec ze ten 1kVA to bedzie wystarczajace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ja mam 1200 i wszystkie klocki jakie miałem lub mam bez stresu śmigają bez najmniejszej zadyszki ! Tak czytam o Waszych perypetiach i stwierdzam, że to jakiś SF ... albo ja mam jakieś dziwne szczęście ... Przy włączeniu burknie (bardziej szafka niż trafo) ze dwie sekundy i jest cisza ! Jeśli się dobrze przysłucham to raz na miesiąc gdy trafo jest włączone bez obciążenia da się słyszeć ledwo rozpoznawalne "ćwierkanie" szeleszczenie górnymi dźwiękami (nie wiem sam jak to nazwać) i to tyle - jak włączę sprzęt jest cisza no ale wnętrze mojego trafa jest mocno niestandardowe ... Jedno jest tu istotne - kolumny - jeśli są naprawdę trudne to trzeba dużego trafa bo Sansui ma to do siebie , że potrafi bardzo zassać prądzik, żeby ogarnąć kolumienki !!! Te wzmacniacze przerzucają przez siebie w bardzo swobodny sposób bardzo duże dawki energii i to jest głównym wyznacznikiem jak dużego trafa nam trzeba !!!! Przy Renaissance można grać nawet 607-ką ale trzeba jej dać z czego pociągnąć prąd !!! To powinno być dla wszystkich jasne co choć trochę ogarniają temat elektroniki i prawa fizyki - wystarczy zobaczyć jak są zbudowane te urządzenia - bardzo mała filtracja główna (ale bardzo szybka i bardzo wysokiej jakości !) i duże klasowe transformatory  !!! Rzadko która firma tak inwestowała w efektywność wzmacniacza bo wsadzić 10 kondów po 20 zł i toroidek za 100 zł to nie to samo co ręcznie robiony transformator za parę tysięcy + robione na zamówienie kondensatory w wersjach nigdzie indziej nie spotykanych (owalne Nichikon KG czy Silmic Super gold o pojemności 3800 - dokładnie takiej jaka wg Sansui kompensowała Nichicona 5600 ...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, filozofia nigdzie indziej nie stosowana, zazwyczaj producenci stosowali niezbyt duze trafa i ogromne pojemności, ma to swoje wady, dawno doszedlem do tego ze to dosc mocno spowalnia dzwiek, pewnie dlatego sansui gra z taka swoboda bo glownym motorem jest fenomenalne trafo i to ono dostarcza prad w ilości jakiej potrzebuje koncowka i czasie w jakim zaden kondensator nie zdola oddac.

Kondensatory glowne 5600uF 85V maja esr którego nie jest w stanie zmierzyc moj mostek rlc metoda 4 przewodowa czyli ponizej 1mOhm'a.

Tu nie ma kompromisow, wlasnie dlatego kondensatory przy tej pojemności sa tak duze, a przecież koncowka jest zasilana napięciem tylko 32V z tego co pamietam.

Po 15 stycznia mam nadzieje na dluzej zaczac rozkoszowac sie dzwiekiem bo poki co w pracy mam na glowie caly projekt i uruchomienie linii technologicznej a poki co jestem w lesie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, surfbrother napisał:

Dobry gwożdzik z hiednowej chińskie stali załatwi sprawę?

Zawsze  powtarzam, że pieniądze nie grają. Sprawdza sie wiedza którą może zdobyc każdy ale do tego trzeba cierpliwości, zacięcia eksperymentów i umiejętności łączenia faktów, wrażliwosci i intuicji. Nie każdy to potrafi ale każdy ma inne zalety z których korzysta dlatego tutaj można sie wypowiadać i korzystać z doświadczenia innych i warto to robić zamiast sie cofać w sprawach wydawało by sie oczywistych. 

pozdrawiam

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mario100007 napisał:

Zawsze  powtarzam, że pieniądze nie grają. Sprawdza sie wiedza którą może zdobyc każdy ale do tego trzeba cierpliwości, zacięcia eksperymentów i umiejętności łączenia faktów, wrażliwosci i intuicji.

Pieniądze grają - pod warunkiem, że się potrafi zrobić dobre zestawienie wybitnych (a co najmniej "bardzo dobrych") klocków - tak, by dobrze ze sobą zagrały, Więc często tak się składa, że np. tańszy kabel zagrał lepiej od droższego - bo bardziej pasował do systemu. Więc warto korzystać z doświadczeń innych Kolegów i nie wyważać otwartych drzwi, oszczędzając czas i nerwy (o pieniądzach nie wspominając).
Ile razy na AudioShow  (i nie tylko - czasami również w salonach) było połączenie sprzętów bardzo drogich - i źle grających (o akustyce nie wspomnę).  A wtedy człowiek może sobie powiedzieć: mój system gra lepiej i kosztował dużo taniej. :D

No i  oczywiście Mariusz masz rację, że liczy się wiedza, cierpliwość  i pozostałe wymienione przez Ciebie czynniki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ANy graja na razie jedynie jakies 100 godzin w komplecie. Czlowiek to sie za szybko do dzwieku przywyczaja. Trudno ocenic, bez porownania jeden do jednego, a jak pisalem, w jednym ze wzmacniaczy mam urwana galke od regulacji glosnosci... ktorej poki co jeszcze nie dotykalem, bo mnie nosi....

Na pewno na AN wzgledem silmic II jest dzwiek bardziej bogaty w tony wysokie i niskie. Mam watpliwosci co do tonow srednich w szczegolnosci wokali. Tutaj mi czegos brakuje, szczegolnie na malej glosnosci. Nie wiem czy jest gorzej - moja pamiec dziwiekowa jest dosc slaba, ale potrafie powiedziec ze mi czegos brakuje. Lubie puscic Korteza, jego ciekawy glos jest dla mnie dobrym testem - nie ma gesiej skorki, znaczy ze to nie jest to co moze byc :) a nie ma :) tyle ze na silmicach tez nie bylo. Byla za to z sony 808 na innych kolumnach :)

Nie wiem, czy wysokie dzwieki nieco nie kuja po uszach - moje kolumny graja niestety dosc mocno gora, wiec nie wyrokuje.

Uruchomie drugi piecyk, to bedzie bezposrednie porownanie i wiecej wnioskow. Do tego czasu, mysle ze ANy pograja jeszcze dobre 100godzin, a to lacznie da pewnosc, ze juz sposob grania sie nie zmieni.

Gdyyby ktos z Warszawy lub okolic chcial sprawdzic jak to gra, moge udostepnic wzmacniacz na potrzeby testu. Wiem, ze to tylko 711, ale kilka poprawek jest zrobionych, wiec moze kogos to zainteresuje :)

ps. gdzie kupie oryginal 2sc3298/2sa1306? jeden z nich jest "wystrzelony" w tym z urwana galka... 

 

hubert

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ? sama cyna wpięta w kolumny jako zworka zagrała jakoś inaczej od kabla. Spokojniej. Ale tylko dlatego bo posłużyła jako maskownica niedostatków systemu podczas gdy kabel je uwidaczniał. To wybijanie ,,klina klinem".  W efekcie nic dobrego z tego nie wychodzi bo zawsze pozostaje jakiś niedobór w brzmieniu. To błędne koło. Sam wiesz przecież, że w jednej z kolumn dochodziło do zwarcia na cewce co uwidaczniało się pękaniem cyny przy niskich tonach. Ale na cynie oczywiście nic po uszach nie kłuło. Tylko czy akurat o to chodzi w dążeniu do prawdy w brzmieniu?

W rezultacie żeby dojść do oczywistych wniosków trzeba brać pod uwagę wpływ jakość każdego elementu w torze audio. 

 

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...