Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Jeszcze raz powtórzę jak ktoś ma babola w systemie albo w akustyce to mu nawet reaktor atomowy ani najwyższy model kabli Acoustic Revive nie pomoże.A co do tezy że pieniądze nie grają.To przecież wszyscy wymieniamy elementy według nas na lepsze to teraz proszę się przyznać jak często zmieniliście na tańsze?Zakładam że 95% wymieniło na droższe.Ja też nie uważam że zawsze droższe =lepsze tylko w realu jakoś tak bywa różnie.Kto się zgłosi że wymienił wzmaka  żródło kable kolumny na tańsze ? Ale zdarzają się wyjątki sam o tym dobrze wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

odnośnie traf AirLink, właśnie uruchomiłem wersję JACBS2000. Nówka sztuka prosto od producenta.

I ...............

......... Cisza, tylko po „przyłożeniu” ucha do obudowy (dosłownie), ledwo ledwo słyszalny szum.

Na wyjściu pokazuje 106V. Gabarytowo (nie mocowo) największe jakie mam.

MarekB

 

FDD8C4D8-2C3E-4D95-8907-FECFE3CED345.jpeg

B44F42C0-4C32-45DC-B4A9-34E57BC3709C.jpeg

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja zrobiłem sobie kilka płyt,  z różnymi gatunkami, lepiej i gorzej nagranymi, żeby nie wozić trzystu płyt.

Niżej tracklisty dwóch  z nich, które pozwalają moim zdaniem poznać w czasie krótkiego odsłuchu możliwości sprzętu:-

R.Waters - The ballad of bill hubbard

A.Vollenweider- caverna magica

L. Armstrong - What a wonderful world

Imany - slow down (orig)

T.Chapman - Telling Stories

H.Zimmer - Crimson Tide (concert)

Metallica - Sandman

JM Jarre - Arpeagiateur

INXS - Dissapear

Bluezeum - Last night

Jamiroquai - Skake it down

Robert Miles - Children (dream version)

Imany - don't be shy (filatov & karas mix)

Miles Davis - the doo bop song

Bluezeum - Portrait of a groove

Inna:

R.Waters- The ballad of bill hubbard

R.Waters - What god wants

JM Jarre - Arpeagiateur

Leftfield - relase the pressure

OST Bandyta - Temat Eleny na cymbały

Yello - The race

Jose PAdila - Adios Ayer

Sisters of MErcy - Under the gun

Cassandra Wilson - Estrellas

Cassandra Wilson - Redbone

Lamb - Angelica

Bluzeum - Dreamtime

Bluzeum - Last Night

Leftfield - Melt

 

Generalnie  (jak już gdzieś jadę) to biorę tylko w/w lub jakieś  std płyty, żadnych testowych firmowych itp.  (takich zresztą mam może ze cztery ) . Moim zdaniem własny składak z doskonale znanymi utworami to jest najlepsze, co można zabierać na odsłuchy. Mimo (a może włąśnie dlatego) - że cdr, różne kawałki - jak zagra dobrze na odsłuchu to u Ciebie w domu z oryg płyt może być tylko lepiej :)Takie moje zdanie.

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damage Score: https://www.youtube.com/playlist?list=PLb57PLZIuPw7tYO5ciigUfglYH4DKBMJC

Zbigniew Preisner "Damage"  raczej zapomniany i malo znany soundtrack, to moja referencyjna plyta do porownywania kabli, wzmacniaczy itd. Mozna sie skupic na brzmieniu danego instrumentu, przelaczyc kable i dokonac porownania. Utwor Nr 2, 6 pozwala mi na b. szybka ocene obcego sprzetu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Maciek zaraził mnie tą płytą.

Pamiętam, że gdy włączył ją u mnie pierwszy raz to pomyślałem, że chyba trzeba się iść pociąć - taki klimat wprowadziła. Ale trzeba się przyzwyczaić do niej. Teraz często włączam ją w tle, gdy pracuję. A słyszałem o takich, co słuchają jej w samochodzie ... nie próbowałem, ale to chyba dla mnie by było za dużo.

Z OST dużo płyt jest dobrze nagranych, ja bardzo często wracam do "Bandyta" czy " Le Pacte Des Loups"... Nie dość, że przyzwoicie nagrane, to jeszcze muzyka sama w sobie dla mnie bardzo...dobra.

OST "Damage" - też polecam, ciężko znaleźć,  ale w internecie można kupić. Warto.

Z innych gatunków to lubię całą serię "Cafe del Mar" czy serię "Armada lounge" z takimi pitu pitu elektronicznymi ?? . I całą stertę różnych innych gatunków i wykonawców.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dziecko winne nie było - trzpień nie jest złamany tylko ukręcony - maluch nie mógł sam tego zrobić - wcześniej ktoś mocno już konstrukcję nadwyrężył ... Co do potencjometru - nic Ci nie da rozłożenie bo nadal nie masz trzpienia ... Poczekaj jeszcze trochę - może uda się znaleźć jakiegoś dawcę na wymianę , ja mam (tak podejrzewam) lepsze kontakty niż Ty i nie takie rzeczy znajdowałem - kwestia - jak zawsze - ceny ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie obwiniam dziecka, wiem, ze wszystko co jest w zasięgu ręki malucha jest narażone na uszczerbek, takie życie wujka
Kontakty masz na pewno lepsze, to bez wątpienia

Najgorsze jest to, ze nie mogę porównać jak gra ta wersja na kondach an i wersja 711 standard. Ale chyba wciąż brakuje mu wokalu. Chyba muszę dla testu przynieść stare kolumny jamo, bo tutaj nieraz mnie wokal zawodził. W końcu trzeba przebudować zwrotnice i cieszyć się muzyką

Jakby jakiś ciekawy egzemplarz był dostępny to koledzy niech piszą na PW, ja na luzie poszukuje 607 ltd, może xr, 907,07, może końcówka. Tylko cena nie z choinki, już po świętach

Hubert

A, czyściłem w wolnej chwili styki na przekaźnikach głośnikowych, ale szczerze, to po rozbiórce wyglądają jak nowe. A nie było łatwo się dostać, trzeba demontować zaciski głośnikowe. Więc czyste są, ale zmian to nie przyniosło, poza satysfakcja i pewnością, ze jest ok, co też jest niezmiernie ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi, nikt nie pisze o cenach. Zobacz jeszcze raz co napisałem, jaki jest kontekst i jakie emotikony.
Czasem wkrada się tu niepotrzebna spina... Proponuje poświęcić ta energię na jakiś dobry uczynek
Cieszmy się swoimi sprzętami dosłownie i w przenośni

Pozdrawiam, Hubert

Dnia 11.01.2019 o 22:45, Wuwuzela napisał:

Zbigniew Preisner "Damage"  raczej zapomniany i malo znany soundtrack, to moja referencyjna plyta do porownywania kabli, wzmacniaczy itd. Mozna sie skupic na brzmieniu danego instrumentu, przelaczyc kable i dokonac porownania. Utwor Nr 2, 6 pozwala mi na b. szybka ocene obcego sprzetu. 

Czesc, czy ta plyte mozna znalezc na Tidal lub Spotify? Mi sie nie udalo, a chcialbym ja odsluchac. Niestety z youtube nie mam mozliwosci.

hubert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hubert hubert napisał:

Czesc, czy ta plyte mozna znalezc na Tidal lub Spotify? Mi sie nie udalo, a chcialbym ja odsluchac. Niestety z youtube nie mam mozliwosci.

hubert

Na Tidal nie ma. Po tym jak usłyszałam ja u Piotra zacząłem poszukiwania i znalazłem, niestety z jakimś błędem w utworze 2. Ale i tak warto, bo rzeczywiście świetna.

Do odsłuchania wokalu polecam Rebecca Pidgeon, płyta The Raven, utwór Spanish Harlem, wydana przez Chesky Records

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Taka krótka historyjka, kilkanaście lat temu, tata przywiózł z Holandii taki zestaw jaki widać na zdjęciach. Nie był używany przez tatę, ponieważ został przywieziony bez kolumn. W 2006r przeprowadziliśmy się do nowego domu, gdzie  zestaw ten postawiliśmy w pokoju gościnnym na regale i tak stał tam 12 lat jako "mebel". Dzisiaj się nim zainteresowałem po tych kilkunastu latach :) Wszystko jest sprawne, i bym powiedział że niemal w idealnym stanie. Mogę liczyć na Państwa pomoc, w określeniu czy to jest dobry sprzęt, oraz ewentualnie gdybym się zdecydował na sprzedaż, jaka jest realna cena za komplet lub osobne segmenty. Sprzęt trochę zakurzony, na szybko przetarty wilgotną szmatką. Pozdrawiam

20190118_175731.jpg

20190118_175758.jpg

20190118_175809.jpg

20190118_175820.jpg

20190118_175832.jpg

20190118_175933.jpg

20190118_175946.jpg

20190118_175954.jpg

Edytowano przez Arkadiusz Kurij
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie mieć inne zdanie co do xlr-ów  :-) 

Mariuszu - zrób sobie drogę na skróty i od razu podłącz Esoteric - chociaż DV50 no a potem coś z serii K - to ta sama droga i ta sama nuta tyle, że sporo do przodu. Jak chcesz osiągnąć to co prezentuje 917-ka po lekkim szlifie to celuj w Kenwooda LD-1 - jest zdecydowanie bliżej Esoterica niż 917 w fabrycznej wersji ... Ale swoją drogą dobrze, że i ją masz na testy - to podstawowy element układanki. Masz szerokie spektrum porównawcze - jak ją odbierasz względem tego co było u Ciebie ???

 

P.s.

Koniecznie zajrzyj do środka ! ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

917 Pokazała niuanse których nie dostrzegałem wcześniej na dobrze znanych płytach (podobnie jak mieliśmy z Piotrem przy odsłuchu AU-07), niestety wydaje mi sie ze dolny zakres pasma jest zbyt obszerny, co przy moich kolumnach nie jest wskazane bo one graja poteżną masą dźwięku już same z siebie, tak więc będę szukał czegoś bardziej dopasowanego do reszty systemu i ukazującego jeszcze większe różnice, byc może będzie to jakis DAC a wtedy 557ESD zostanie jako transport

Oczywiście w swojej cenie to bardzo dobry CD i jeśli ktoś nie chce zbytnio odjechać to można z nim zostać na długo.

Edytowano przez Marr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz ! Ja za jakiś niedługi czas powrócę do B2103MOS i skonfrontuję czy zagada w linii z Esoterikami DV50s i K07. Ostatnim razem była u mnie tylko przejazdem jakieś dwa tygodnie a teraz to się zobaczy czy nie zostanie na stałe .... Jakoś tak po macoszemu traktujemy tą końcówkę a przecież wg wielu opinii to wzmacniacz bezpośrednio konkurujący z B2105MOS i to póki co w bardzo atrakcyjnej cenie ! Wielu z forumowiczów pozbyło sie swoich zabawek na rzecz właśnie tej końcówki !

 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...