Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Paweł nie słyszałem DR, ale pamiętam, że od zawsze pisałeś, że blisko jej do neutralności. A jest coś podobnego (nie mówię o finezji) pomiędzy DR a AU-07 (bo tu to chyba dla Ciebie referencja, jeśli chodzi o przekaz)? Fajnie mieć taką wiedzę o każdym sprzęcie Sansui, zazdroszczę w pozytywnym sensie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy DR a B2103MOS zachodzi relacja :  z grubsza ociosana / klasowa i dopieszczona natomiast jakościowo to skok między modelem fabrycznym a specjalnym + o wiele większa skala ! DR to świetny wzmacniacz do zrozumienia co tak naprawdę podoba się nam w muzyce - niczego nie doda i niczego nie ujmie - trochę powściągliwy ale wierny przekazowi jak pies ? Można na nim zbudować każdy system dobierając klocki wg własnych preferencji i zawsze usłyszymy jedynie ich charakter nigdy wzmacniacza ale z jednoczesną gwarancją, że nic nie zaginęło w szumie czy uległo przekolorowaniu itp ... B2103 to wzmacniacz do budowania na nim wzorcowego neutralnego systemu ... z tym czymś co ma każde Sansui z tej najwyższej półki - niemierzalną ale wyraźnie odczuwalną nutę "luksusu" w dźwięku. W zasadzie trudno sobie uzmysłowić co można by jeszcze poprawić ... Relacja B2103MOS względem AU07 jest niezwykle trudna do określenia. Dla wielu będą to wzmacniacze stosunkowo podobne ale dla mnie na dłuższą metę AU-07 jest jednak o ten krok do przodu jeśli chodzi o różnicowanie gatunków muzycznych - wynika to z tego, że oparto ją o układ biasu bez kondensatora elektrolitycznego (rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w linii MR) oraz z rodzaju zastosowanych tranzystorów. Na bardzo wysublimowanym systemie odkryjemy w B2103MOS specyficzny blask Mosfetów, które w ostatecznym rozrachunku trochę od siebie dodają ? Tak więc w większości naszych systemów oba pokażą co oznacza high-end pod domowymi strzechami natomiast w dokładnie dobranym, "przezroczystym" systemie AU-07 jest jakby stopień wyżej - i to jest fakt - przynajmniej dla mnie ?

Spotkałem się z opinią, że na AU07 jak na żadnym innym można oprzeć system nieskończony czyli taki, w którym postęp w pozostałej elektronice (źródła, kolumny) oraz towarzyszącym osprzęcie (podstawki, kable, listwy ...) nadal będzie słyszalny co oznacza, że jej potencjał jeszcze do końca nie został odkryty i to chyba najlepsza jej rekomendacja ?

 

P.s.

Zazdrościć nie ma czego - wszyscy mają z tego pożytek póki się tym dzielę ? (choć nadal nie brakuje i brakować nie będzie tzw zawistnych ...) Dla mnie najważniejsze, że do grupy forumowiczów dołączają kolejni praktycy z dostępem do szerokiego spektrum porównawczego - to jest wartość nie do przecenienia i czuję, że prawdziwe odkrycie wartości Sansui w znacznie szerszym pojęciu jeszcze jest przed nami !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samcro napisał:

Jak najbardziej pozytywnie.  Za chwilę będziesz mógł sprzedawać bilety na porównania :)

Zapisuję się pierwszy.

Brakuje Ci jeszcze jednego, moim zdaniem. 

Chyba, że o czymś nie wiem ? 

Na pewno solidnego, ładnego i duuużego stolika, a czego jeszcze? Ale to może lepiej napisz na prv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Samcro napisał:

To prawda.

Wybrałeś Rodoz czy ten drugi?

Rogoz, tylko oczywiście z modyfikacjami i cały czas zastanawiam się z czego półki. Ten drugi Savar (typu tower) będzie miał półki granitowe. Rogoz będzie stał w salonie, więc musi wizualnie pasować także Rodzinie. 

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bkeram napisał:

Na granicie będzie stała m.in. B/C-2301,

Jeśli bezposrednio na granicie dźwięk sie nie sprawdzi to go nie przekreślaj od razu. Granit sprawdza sie jako baza pod coś innego. Gdy dojdzie do odchudzenia dźwięku możesz podłożyć jeszcze  np. RIQ 510 A R Pogrubiaja i energetyzują średnicę. Razem z granitami mogą sie uzupełnić. To tylko oczywiście przykład co można zrobić.

W zasadzie to nie spotkałem nigdy takiego elementu, który w pojedynkę dałby pożądany efekt. Zawsze trzeba sie trochę wysilić w tym temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mario100007 napisał:

Jeśli bezposrednio na granicie dźwięk sie nie sprawdzi to go nie przekreślaj od razu. Granit sprawdza sie jako baza pod coś innego. Gdy dojdzie do odchudzenia dźwięku możesz podłożyć jeszcze  np. RIQ 510 A R Pogrubiaja i energetyzują średnicę. Razem z granitami mogą sie uzupełnić. To tylko oczywiście przykład co można zrobić.

W zasadzie to nie spotkałem nigdy takiego elementu, który w pojedynkę dałby pożądany efekt. Zawsze trzeba sie trochę wysilić w tym temacie. 

Dzięki. Wiem doskonale, że teraz niestety metoda prób i błędów do skutku. Będę miał także dodatkowe półki w MDF, więc będzie możliwość podmiany. Miejsce na ewentualne dodatkowe podstawy/ki też jest oczywiście przewidziane. Można powiedzieć, że regał "otwarty" na modyfikacje. ?

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mało pisze o odczuciach a przecież ma o czym ! 907 limited zgrywa się tylko i wyłącznie z klasycznymi odtwarzaczami !!! Polecam Kenwooda LD-1 albo Sony dzielonkę R1 lub integrę R3 ! Oczywiście 917-ka także ! Napisz coś więcej  ! Co Twoim zdaniem jest ciekawsze od tego co słuchaleś dotąd , czym dokładnie Cię ujął itp - to ciekawe wnioski mogą być dla kolegów !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czubsi napisał:

Kolega mało pisze o odczuciach a przecież ma o czym ! 907 limited zgrywa się tylko i wyłącznie z klasycznymi odtwarzaczami !!! Polecam Kenwooda LD-1 albo Sony dzielonkę R1 lub integrę R3 ! Oczywiście 917-ka także ! Napisz coś więcej  ! Co Twoim zdaniem jest ciekawsze od tego co słuchaleś dotąd , czym dokładnie Cię ujął itp - to ciekawe wnioski mogą być dla kolegów !

? Spokojnie wszystko opiszę, ale po pracy. Potrzebny komputer, na telefonie niewygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odradzam, wszelkie płyty paździerzowe, mdfy, hdfy itd.  . Te materiały dają większe lub mniejsze znikanie basu, rozmydlenie krawędzi i zanik rozdzielczości.

Z drewna tylko sklejki liściaste (fornirowane od czoła dla ozdoby), płyty z klejonki (deszczułki ) , a najlepsze są bloki drewniane klejone z wielu prostopadłościanów.

Twarde gatunki, może być bambus i wszelkie egzotyczne. Z łatwiej dostępnych brzoza i klon kanadyjski. Ideał to Hikora.

Pozdrawiam

Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pygar napisał:

Witam

Odradzam, wszelkie płyty paździerzowe, mdfy, hdfy itd.  . Te materiały dają większe lub mniejsze znikanie basu, rozmydlenie krawędzi i zanik rozdzielczości.

Z drewna tylko sklejki liściaste (fornirowane od czoła dla ozdoby), płyty z klejonki (deszczułki ) , a najlepsze są bloki drewniane klejone z wielu prostopadłościanów.

Twarde gatunki, może być bambus i wszelkie egzotyczne. Z łatwiej dostępnych brzoza i klon kanadyjski. Ideał to Hikora.

Pozdrawiam

Pygar

Dzięki. Na pewno wezmę Twoją opinię po uwagę. Stolik jeszcze się buduje, więc jest jeszcze krótki czas na ewentualne modyfikacje co do dodatkowych półek. Wszystki spostrzeżenia są mile widziane. 

Zaraz zapytam producenta czy dysponuje materiałami o których wspomniałeś.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Panowie,

 

Duzo piszemy o wzmacniaczach i zrodlach CD. Ja natomiast duzo slucham ze zrodel cyfrowych w postaci plikow. Napiszcie, bo na pewno tez wielu z Was korzysta, ktore DACi dobrze sie sprawdzaja ze wzmacniaczami Sansui. W ktorych przypadkach ta synergia jest spojna i wyciaga ze wzmacniacza maksimum mozliwosci.

 

hubert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "na szybko" wpiąłem 907 limited i powiem, że mnie oczarowała. W brzmieniu wydaje się "podobna" do 907XR Mod. Jednak w XR Mod czuć większą dawkę energii, natomiast limited po prostu pięknie gra, nie traktuje aż taką mocą. Słychać to wyraźnie mając obydwa obok siebie. W 907 limited słuchany materiał zdaje się być bardziej sklejony w całość, ale mniej jest rozmachu i swobody. I wcale to nie przeszkadza! Jeśli chodzi o barwę to jest podobnie, choć inaczej. 907 limited generalnie sprawia wrażenie bardziej ciepłej, otwartej i prawdziwej. Super rozdzielczość i scena. Limited jest rewelacyjna do słuchania ulubionej muzyki w warunkach domowych. Podejrzewam, że na większych imprezach niekoniecznie by się sprawdziła. Potrafi rozkochać w sobie każdego słuchacza.

Focal Elektra 1028Be do których jest podłączona dają sobie swobodnie radę. Muzyka głównie z Tidal'a.

Opinia Subiektywna, jeżeli Ktoś będzie miał inne zdanie, to oczywiście wolno ?.

To tak na szybko. Pamiętajcie, że dopiero przyjechała. Stoi na podłodze, gra krótko i na byle jakich kablach. Nic nie było regulowane. Moim skromnym zdaniem troszeczkę za bardzo się nagrzewa, więc prawdopodobnie "prądy" do regulacji. Docelowo będzie w zestawie z 917XR oraz źródłem cyfrowym, prawdopodobnie z Auralic Vega G2.

PS.

Rzeczywiście (nawiązując do wcześniejszego postu Kolegi Huberta) jeżeli znacie i polecacie ciekawe źródło do np. Tidal'a lub innych hi-res, to podzielcie się wrażeniami.

 

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...