Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Troszkę mocniej nagrzewa .... ma się grzać !!! I to ze trzy razy bardziej niż bipolar !!! Dopiero gdy gorąca to gra jak powinna - to przecież MOSfet !!! 907 limited Jest bardziej sklejona i mniej swobodna od XR MOD choć podobnej nuty ? - a jak ma nie być skoro XR MOD to jej kopia w zdecydowanie większym rozwinięciu !!! (tyle że bez MOS- ów) ? 907 limited to klasowy wzmacniacz salonowy - gra dokładnie tak jak ktoś chciał by grał - taki był dokładny jej zamysł na chwilę gdy powstała, potem przy projekcie kolejnej limitowanej intergy (AU07) już tak powściągliwi nie byli - poszli na całość (co początkowo odbierałem jako dzieło przypadku ale czas pokazał, że jednak byłem w błędzie ...)

Jeśli się nie boisz rozkręcić pokrywy to poświeć latarką i daj znać jakie masz kondensatory na płytkach mocy (chodzi o to czy Silmic alpha czy Silmic II alpha) Te wzmacniacze na pierwszych Silmikach są zdecydowanie lepsze od tych na dwójkach i dotyczy to zarówno Limited , AU07 oraz B2105 .... Są bardzo rzadkie ale może miałeś bonusa i nie wiesz ? ... Egzemplarze na Silmik miałem we wszystkich trzech przypadkach w/w - końcówka trafiła do Andy-ego ale limited i 07 mam do teraz - może też Ci się udało ??? Nie każdy zwraca na to uwagę a już na pewno nie każdy o tym wie ... Wersje na dwójkach są delikatnie "suchsze" w przekazie i przy bardzo wysublimowanym systemie może to być różnica jak między różnymi modelami ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, czubsi napisał:

Troszkę mocniej nagrzewa .... ma się grzać !!! I to ze trzy razy bardziej niż bipolar !!! Dopiero gdy gorąca to gra jak powinna - to przecież MOSfet !!! 907 limited Jest bardziej sklejona i mniej swobodna od XR MOD choć podobnej nuty ? - a jak ma nie być skoro XR MOD to jej kopia w zdecydowanie większym rozwinięciu tyle., że bez MOS- ów ? 907 mos to klasowy wzmacniacz salonowy - gra dokładnie tak jak ktoś chciał by grał - taki był dokładny jej zamysł na chwilę gdy powstała, potem przy projekcie kolejnej limitowanej intergy (AU07) już tak powściągliwi nie byli - poszli na całość (co początkowo odbierałem jako dzieło przypadku ale czas pokazał, ze jednak byłem w błędzie ...)

Jeśli się nie boisz rozkręcić pokrywy to poświeć latarką i daj znać jakie masz kondensatory na płytkach mocy (chodzi o to czy Silmic alpha czy Silmic II alpha) Te wzmacniacze na pierwszych Silmikach są zdecydowanie lepsze od tych na dwójkach i dotyczy to zarówno Limited , AU07 oraz B2105 .... Są bardzo rzadki ale może miłąeś bonusa i nie wiesz ? ... Egzemplarze na Silmik miałem we wszystkich trzech przypadkach w/w - końcówka trafiła do Andy-ego ale limited i 07 mam do teraz - może też Ci się udało ??? Nie każdy zwraca na to uwagę a już na pewno nie każdy o tym wie ... Wersje na dwójkach są delikatnie "suchsze" w przekazie i przy bardzo wysublimowanym systemie może to być różnica jak między różnymi modelami ...

Po otwarciu. I jak???

 

3B43BC5C-9A87-49CE-87A3-4E51EB0CEC98.jpeg

324AE204-AA13-4FF4-B2B7-9E79F4AEFD8A.jpeg

96E61251-0888-4801-BFCA-377A7CD43B6C.jpeg

DC1616AF-AD33-48E3-9DE7-6D3CDA238AF3.jpeg

9DCE3F60-9375-417F-A2D1-804E06DAAF88.jpeg

DA507845-1811-4DF9-8BC8-5118451A5861.jpeg

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi 

Wybacz ale chyba coraz bardziej brniesz w " pokrzywy" ???Najpierw ta zakazana L iterka teraz to z kondensatorami... Jeszcze nie sprowadzilismy wszystkich interesujacych nas modeli do kraju?

Az z ciekawosci pobieglem po srubokret, zeby sprawdzic czy los sie do mnie usmiechnal.

A Prki zostaly zamazane chyba na zyczenie Pygara? a moze to przypadek?

1548245232575-1768753797.jpg

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wuwuzela napisał:

Czubsi 

Wybacz ale chyba coraz bardziej brniesz w " pokrzywy" ???Najpierw ta zakazana L iterka teraz to z kondensatorami... Jeszcze nie sprowadzilismy wszystkich interesujacych nas modeli do kraju?

Az z ciekawosci pobieglem po srubokret, zeby sprawdzic czy los sie do mnie usmiechnal.

A Prki zostaly zamazane chyba na zyczenie Pygara? a moze to przypadek?

1548245232575-1768753797.jpg

Czyli mamy bonusa?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając  na pytanie surfbrothera, jak to było w różnych momentach u mnie:

AU-07 + Teac VRDS25 i/lub 917XR, xlr KrynaBalca5 i/lub xlr MB Audio Aurora2, głośnikowy Divine Acoustic Halley / AR SPC Reference II TripleC, kolumny Thiel CS 1.5 / Akustyk ILR22

AU-07 + 917XR / Alpha 607 + xlr Kryna Balca5 / IC Kryna Inca5,  głośnikowy Acoustic Revive SPC-PA, kolumny KEF Reference 203 / Akustyk / YB Audio EVO

B/C 2105,  xlr MB Audio Aurora2, cd Esoteric K-07X / 917XR/TEAC VRDS25,  xlr Kryna Balca 5 / ic Kryna Inca5, Sansui SR-838 + pre RCM Sensor2 + ic Straight wire Virtuoso, głośnikowy Acoustic Revive SPC-PA, kolumny  KEF Reference 203

AU-07 , cd Esoteric K-07X / 917XR/TEAC VRDS25, xlr Kryna Balca 5 / ic Kryna Inca5, głośnikowy Acoustic Revive SPC-PA, kolumny  KEF Reference 203

inne B/C: xlr MB Audio Diamond, CD 717DR + XLR Kryna Balca5, Kenwood KD-850, głośnikowy Kryna SPCA7, kolumny YB Audio Evo

 

Nie najlepszymi połączeniami były:

907XR - 917XR + JBL Studio monitor spięte srebrem - "witamy w klinice" 

907 MOS Limited + Tara Labs + Akustyk - ciężko to szło

Teac VRDS25 + cokolwiek spięte bardzo ciepłym kablem

 

Wszystkie trafa AirLink, wersja audio (moja custom), lekko "grzebnięte", listwa AR RTP-6,  AR YTP-6, Xindak XF-2000, trafa stoją na Divine Acoustics Gravity, KEFy na Divine Acoustics Keppler. Kable sieciowe w zasadzie stokowe, czyli jakie fabryka dawała w każdym przypadku, chociaż w tej materii też się coś wydarza powoli: jedzie Kryna Acca5, jest AR Power Standard TripleC FM, worek kabli zasilających od RoRo nawet nie ruszony jeszcze... 

Sprzęty na meblach Rogoz.

 

Dużo kombinowania, ale prawdziwe zaczyna się zabawa gdy któryś z Kolegów się pojawia :) 

 

Zacząłem też kompletowanie sprzętu do zabawy z plikami  (Panowie z Trójmiasta, ostatnia szansa na zapoznanie się z moim dyskiem, który jest u Mariusza :) , a tym bardziej z jego 5TB zawartością, bo przy najbliższej wizycie w końcu go zbieram).

Dac to Norma Audio,  (zewnętrzny, bo przecież jest w Esotericu także) pojawił się wczoraj, kablologia do niego to: AR Digital 1,0R TripleC FM, AR USB 1,0 PL TripleC FM, Albedo Digital Monocrystal (?) , stareńki TaraLabs SA-OF8N .  DAC oczywiście zapięty Kryna Inca5 .

Wszystko do digitalu nie wygrzane, więc pisał za wiele nie będę :)

 

p.s. i nie chce mi się rozkręcać, żeby zobaczyć jakie mam Silmiki :) 

p.s.2 wymienione kilka kolumn nie znaczy, że były w jednym czasie, podobnie jak różne kombinacje odtwarzaczy itp. w konfiguracjach. 

p.s. 3. Tak, lubię lekkie, przejrzyste granie Kryny nawet wtedy, gdy w niektórych połączeniach może się wydawać zbyt lekkie

p.s. 4 tak, coraz bardziej mi się podoba idea spięcia systemu kablami jednej marki, co powoli dzieje się na Acoustic Revive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ  jestem świeżo po demontażu i ,,upgrejdzie" listwy A.R. RTP4 mam propozycje dla tych, którzy myślą by nieco podnieść walory brzmieniowe transformatorów w podstawowej fabrycznej obudowie bądź listwy zasilającej. 

Gniazdo Furutech FPX oraz IEC Fi10 oddam za śmieszne pieniądze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchyl sobie pre gramofonowe (na prawej ściance pionowo) - będziesz w szoku ? .....

 

Yyyyy bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że to bebechy C2105MOS ??? ...

Kiedyś jak jeszcze nie miałem do niej serwisówki z 30 razy podnosiłem płytkę żeby obstrykać druk ... Sam rozrysowałem schemat tak jak niegdyś w 907i ... no ale jaki miałem wybór ???

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze

To znow kamien spadl mi z serca. Jesli jest dobrze, to moze byc tylko lepiej. Vienny trzeba troche poprzestawiac zanim znajdziesz optymalny dzwiek. Ja nie jestem obiektywny, bo te kolumny "chodzily" za mna od dawnych czasow. W salonie we Wroclawiu uslyszalem Mozarty i kazde inne porownywalem do Vienny Acoustic. Juz mialem odbierac umowione Nuberty Nuvero11( piekna holograficzna scena) kiedy trafily mi sie nowe Bachy Grand, no i zostana u mnie, bo lubia sie z Limited. Jedyne co zmienie, to wysokotonowe na bardziej rozdzielcze, bo tu jest duza roznica po tym co slyszalem na Bethoven Baby Grand. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wuwuzela napisał:

Piotrze

To znow kamien spadl mi z serca. Jesli jest dobrze, to moze byc tylko lepiej. Vienny trzeba troche poprzestawiac zanim znajdziesz optymalny dzwiek. Ja nie jestem obiektywny, bo te kolumny "chodzily" za mna od dawnych czasow. W salonie we Wroclawiu uslyszalem Mozarty i kazde inne porownywalem do Vienny Acoustic. Juz mialem odbierac umowione Nuberty Nuvero11( piekna holograficzna scena) kiedy trafily mi sie nowe Bachy Grand, no i zostana u mnie, bo lubia sie z Limited. Jedyne co zmienie, to wysokotonowe na bardziej rozdzielcze, bo tu jest duza roznica po tym co slyszalem na Bethoven Baby Grand. 

Maciek

Pamiętam, jak grały Twoje, a to przecież model niżej. To jedno. Drugie, to jesteś w grupie kilku osób, które , gdy mówią o dźwięku, co i jak gra, to potrafię to sobie przełożyć na to, co mogę usłyszeć - w sumie trochę razem posłuchaliśmy]y. . Tak więc byłem spokojny od samego początku. ..no ok, może w 99%, bo ten jeden % to pokój, kable i inne zabawki. No i trochę inny sprzęt, ale jednak Sansui. 

Tak więc naprawdę jest dobrze. 

Najgorsze jest to, że za chwilę trzeba będzie zdecydować, co zostaje : KEF Reference czy Vienna… bo jedne z nich na pewno będą musiały znaleźć nowego właściciela...BO teraz znowu kolumn mam o jeden kpl za dużo. A pewne jest to, że obie, mimo , że inaczej, to grają jednak bardzo, ale to bardzo dobrze z Sansui.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...