Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Marr

Rowniez bylo mi milo, no i szkoda, ze tak krotko. Mysle ze bedzie jeszcze okazja sie spotkac.

Piorut

Dziekuje za super popoludnie z referencyjnym dzwiekiem. To bylo jak u Hitchcocka, (najpierw trzesienie ziemi a potem napiecie narastalo) ale chyba jestesmy zgodni, ze ostatnia konfiguracja sprzetu, trafa i kabli to cos naprawde Wielkiego. Mozna pisac dziesiatki stron o sprzecie, ale jak sie uslyszy na zywo transport+ DAC, to jest to bezcenne. Cyfra tez moze brzmiec jak analog, pod warunkiem, ze jest na 100V ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B2103MOS w trakcie działań ... Mimo, że znam ten wzmacniacz na wylot to chyba poznaję go na nowo ... Tak jak rozmawialiśmy w licznych rozmowach telefonicznych z kolegami z forum - chyba wiem skąd się bierze tak dobry efekt w tej konstrukcji ... To prawda, że rdzeń schematu oparto na modelu DR (ma nawet te same płytki na końcówkach mocy) ale na tym podobieństwa się kończą ... To jedyna znana mi konstrukcja Sansui, w której zrobili mixt rewelacyjnych kondensatorów Hitacon z serii Pure Focus Alpha (poszukajcie jakikolwiek inny wzmacniacz gdzie są takie same - oczyiście poza Sansui :-)...)  i bardzo rzadkich Nipponów z Silmikami alpha !!! Trudno oprzeć się faktom, że było to uczynione z pełnym rozmysłem ! W każdym późniejszym modelu (nawet w B2105MOS) jako przeciwwagę dla Silmików stosowano w filtracji głównej Nichikon Gold (świetne bo solidne i mocne ale brakuje im finezji, którą z kolei próbowały zrekompensować Silmiki). Hitacony to rewelacyjne kondensatory i wierzcie mi - baaaaaardzo szkoda, że się skończyły ... Połączenie niemal neutralnych Hitaconów z jedwabiście grającymi Silmikami Supergold dały efekt wyjątkowy ! Tych co znają 607 MOS premium chyba nie dziwi to co napisałem (?) w końcu ona tez jest na schemacie DR ... Dziś biję się w pierś, że swego czasu tak nieładnie potraktowałem wcześniejszy egzemplarz B2103MOS ale cóż miałem wtenczas ją razem z B2105MOS i zwyciężyła zasada nowszego modelu a niekoniecznie lepiej grającego ...

IMG_2828.JPG

IMG_2831.JPG

IMG_2832.JPG

IMG_2833.JPG

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marr napisał:

Prawdopodobnie jest identyczny we wszystkich modelach, nawet 907mr ma identycznie opisana plytke

Ja bym to po prostu skleil a sciezki naprawil, to tylko dioda

W sumie tak, ale to jednak Limited i musi wyglądać tak jak gra. "Dawca organów" też pewnie przyda się na przyszłość. Poza tym ten element działa razem z "lampkami" od: cd direct, line drect itd. które przez to też nie świecą.

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czubsi napisał:

Raczej odwrotnie - ta dioda świeci tylko wtedy gdy załączysz lewym selektorem któreś z bezpośrednich wejść

Tak wiem. 

Ale wydaje mi się, że jak jest przerwa w obwodzie to nie świeci się żadna? Na selektorze power amp direct operation "pali" się tylko integrated. 

Wpływu na dźwięk z wejść bezpośrednich nie ma, działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Samcro napisał:

JA z mojej będę miał takie coś.

? Tak myślałem tym Twoim zapasie, ale miałem zapytać jutro. Jakby co to oddam takie samo.

I tak przyda się jakieś "koło ratunkowe", więc zamówię kit parts u "producenta" :). Tylko trzeba zaczekać jak doślą, czyli po feriach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i one, T+A Criterion TCI 3R i porównanie z DIY

w końcu basu jest tyle ile być powinno, linia transmisyjna daje niesamowite wrażenie, szczególnie dla kogoś kto ma z tym typem obudowy styczność pierwszy raz, cala reszta pasma oczywiscie tez na znacznie wyzszym poziomie

b57aa757fc2b.jpg
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę - to te z allegro za coś koło 5700. Fajne i solidne paczki bez nadmuchanego marketingu - warte ceny i spokojnie przystające do klasy wzmacniacza ! Gratuluję ! Zrób im miejsce bo te kolumny wybitnie potrzebują przestrzeni - linia transmisyjna generuje częstotliwości, które potrzebują miejsca na pełne rozwinięcie ! Sam wpadłeś na T+A czy istny przypadek ???? Wiele jest fajnych i mniej znanych (nagłośnionych) kolumn jak właśnie te lub np holenderskie Driade ... o innych nie będę pisał bo zaraz węszyciele aukcyjni będą ceny windować ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze jako jedyne w kwocie do 8tyś mnie zainteresowały z tego co było dostepnego na allegro, miałem tez farta bo znalazłem człowieka (ktory zreszta jest obecny na forum) który posiada te kolumny i mieszka 10km ode mnie wiec wiedziałem już jak to zagra, a pozniej to juz tylko 13h jazdy 940km i kolumny stoją.

Ustawieniem naturalnie zajme sie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka przemyśleń po kilkunastu przesłuchanych płytach na T+A Criterion TCI 3R + Sansui AU-Alpha 907MR + Sony CDP-557ESD + Victor XP-DA1000

Głównym powodem zmiany był nadmiar basu docierający z moich poprzednich podłogówek opartych o 2x 8 calowego głośniki w obudowie zamkniętej.

T+A spełniły założenia w 100%, początkowo basu wydawało się mało, przez myśl przeszło mi nawet stwierdzenie , że nie są w stanie zagrać nisko, z każdą kolejną płytą utwierdzałem się jednak w przekonaniu że to był dobry zakup, basu jest dokładnie tyle ile przewidział realizator, sa płyty na których mam trzesienie ziemi w domu, na innych jest krótko spokojnie i dostojnie, tak więc musi byc. Linia transmisyjna wytwarzaja tylko tyle basu ile jest go zawartego w utworze, nie spłyca basu jak OZ i nie przeciagaja jak BR.

Przed odsłuchem miałem obawy również o głośniki wysokotonowe, praktycznie całe życie słucham metalowych głośników, te są tekstylne o średnicy 35mm i tym zakresem pasma jestem również bardzo pozytywnie zaskoczony

Kolumny te są również mniej podatne na zmiany ustawienia, mogą stać bliżej ścian bez uszczerbku dla dźwięku, producent podaje, że odpowiada za to skztałt obudowy

Nie bedę tutaj kwieciście opisywał brzmienia ale cel osiągnąłem i jestem zadowolony w 200% z dźwięku, w porównaniu do tego co było a jest to jak niebo a ziemia, cena niestety też :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marr a mógłbyś napisać coś o charakterze tego basu? Kiedyś przez "chwilę" miałem u siebie kolumny z linią transmisyjną JMLab Daline 6.1 i charakter basu mi nie odpowiadał. Był cholernie suchy, bez zróżnicowania, taki monotonny. Lubię jak bas barwi resztę pasma, tam było takie jednorodne suchotne uderzenie, nie schodzące zbyt nisko. Nie wiem czy te kolumny to był wybryk natury czy jednak to charakterystyczna cecha linii transmisyjnej. Druga sprawa że napędzałem je wzmacniaczami Audiolaba (Integra 8000S + końcówka 8000PX) ale po wymianie na kolumny z bass reflexem JMLab Spectral 909.1 piece dawały radę i bas był o niebo lepszy. Stąd moje pytanie ponieważ napędzasz je 907MR a to inna klasa wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal bym ze bas jest bardzo zroznicowany ale to zbyt ogólnikowe stwierdzenie.

Dopiero na tych kolumnach odkryłem partie basu który ma kilka faktur i wystepuje w jednym czasie na płytach które znam, wcześniej to było raczej zlane w jedna całośc.

To moje pierwsze doswiadczenie z linia transmisyjna, ale juz od pierwszych taktów slychac ze to cos innego niz slyszelem dotychczas, nie wiem jak inne firmy ale T+A zjedli zęby na TL i nie spotkalem sie jeszcze z negatywna opinia z wyjatkiem np TMR160 ale trzeba miec na uwadze ze te kolumny czesto maja juz wymieniane zawieszenia glosnikow a po takich zabiegach nigdy nie gra juz tak oryginal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan mocy, czyli B-2301 i "nówka sztuka (bo świeżo z pudełka?)" dynamiczna precyzja, czyli α607 MOS Premium, która mimo 45W na kanał przy moich 8Ohm (Focal Electra 1028Be) oddaje moc tak, że przy głośności na godz. 9.00 sąsiedzi pytacją co się dzieje???.

Zdjęcie tylko prezentacyjne.

3E67D44F-DD3B-4CFA-952F-A7FB5180D44F.jpeg

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bkeram

Piekny zestaw. Gratulacje i czekamy na kilka zdan o dzwieku za jakis czas. 

Jesli to tylko mozliwe, to postaw pre na najlepszych podkladkach antywibracyjnych jakie masz. Ja po dwoch latach to zrobilem, i tak sie zdziwilem, jakbym zmienil sprzet na klase lepszy.( Ja tez mam C 2301 i wiem co mozna z niego wycisnac ) 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nowe stoliki. Potem będę "kombinował" z podkładkami.

Na razie B-2301 idzie w odstawkę. Teraz będzie grał B-2301L. W końcu udało się kupić.

Mos Premium może niedługo przetestuję w innym zestawieniu i na kolumnach podobnych do Twoich ??.

Marek

P.S.

A ha, 917XR spisuje się.

pozdrawiam

Edytowano przez bkeram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wuwuzela napisał:

Marek

Jesli pojawila sie Lka to koniecznie musisz zaprosic Piotrka  "moje trzecie ucho". Strasznie jestem ciekawy porownania do calej reszty. 

Na pewno, tylko L będzie grało u mnie w gabinecie w pracy, a nie wiem czy Piotrek przyjedzie do Grodziska Maz.??

P.S.

Wejdź na stronę o której mówiłem Ci kiedyś przez telefon i poszukaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...