Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

911DG

Zawsze bardzo mi się podobał, głównie z tego, jak wygląda. Design będący mixem lat 80 i 90 - uwielbiam... Podobnie jak 1111, z którym jeszcze nie miałem przyjemności ? , ale w celach poznawczych na pewno wcześniej czy później do mnie zawita...

DG dochodzi do siebie po drodze, ale już wiem, że warto było zrobić to i owo. 

IMG_20190217_014619.jpg

Dla niektórych może to być nie do pomyślenia, ale porównywany będzie z AU-07. I już wiem, że AU-07 łatwo nie będzie miał, a normalne 907 (z dowolnymi literami) już dzisiaj zjada na przekąskę...

A przecież DG wygrzane jeszcze nie do końca....co będzie za jakieś 100 godzin???

Podjarany nim jestem jak Joanna D'Arc na stosie ? I przyznać się muszę, że już dawno żaden sprzęt nie sprawił mi tyle radości od pierwszej chwili po włączeniu. Kto by pomyślał...wiedziałem, że będzie dobrze, ale za aż tak?

IMG_20190217_014935.jpg

Paweł - dzięki!

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia w kraju ale myślę, że najbardziej dopracowana z nich wszystkich bo zebrałem wszystkie dotychczasowe doświadczenia i nie było tu działania po omacku ! Wyszło dokładnie to czego oczekiwałem a, że gra aż tak ??? O to chodzi - niech się ludzie dziwią ? Teraz ja też choruję na 911-kę ... tylko skąd ja części dostanę ...??? Sam wiesz, że w szafie AU07 i 907 limited na podłodze B2103MOS a grała .... 911-ka ? No ale jak usłyszałeś na dzień dobry niewyszukany utwór A.Lamberta odtworzony z takim zejściem i rozmachem to chyba się nie dziwisz ? .... ?

Taka maszynka gra jak najlepsze modele Sansui, wygląda bezpiecznie i klasycznie, kosztuje konkurencyjnie a względem efektu sonicznego to po prostu przypadek porównywalny z kolibrem na opolskiej wsi no i .....jest na pilota !!! Tyle tylko, że sama się nie zrobi ... ? ... i dobrze, że tak jest ! Chodzi o to, żeby pokazać jak wielki potencjał drzemie w każdym Sansui ja się po prostu trochę mierzę z rozwijaniem ich koncepcji i myślę, że całkiem to wychodzi ? ...

Najfajniejsze są jednak reakcje ludzi którzy mają lub znają 911-kę po tym jak usłyszą tą .... zresztą nie tylko 911-kę ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

Że będzie bardzo dobrze nie wątpiłem ani chwilę. Po prostu nie spodziewałem się, że aż tak, że bezpośrednie przepięcie z AU-07 będzie takie... drastyczne, zaskoczenie tak olbrzymie, a różnice zupełnie nie tam, gdzie - wydawałoby się - powinny być.

W założeniach miało być blisko do 907, miał być to taki wzmacniacz przyzwoicie grający cały dzień jako tło w czasie pracy.... A tutaj naprawdę, będę musiał poświęcić dużo czasu i uwagi, żeby zdecydować który jest lepszy. DG czy AU -07, którą jak wiadomo uważam za najlepiej grającą integrę Sansui. 

Pomyśleć co by było, gdyby jeszcze mieć ze cztery nieosiągalne w żaden sposób elementy...

Koszt DG jest stosunkowo niewielki, to fakt. Natomiast modyfikacja, części (pod warunkiem że się znajdą, a sam wiesz, że niektóre były bo mieliśmy szczęście lub kiedyś zaryzykowałem jeden czy dwa zakupy) to zupełnie inna sprawa.  Ale i tak całość wychodzi w atrakcyjnej cenie, oczywiście  porównując do Alph. Pieniądze nie do odzyskania przy sprzedaży - tylko że  po pierwsze nie po to był robiony, żeby sprzedawać czy odzyskiwać pieniądze. Po drugie to nie będzie do sprzedania bardzo długo...

No i nie do przecenienia jest, kto modyfikacje zrobi z sensem. 

Efekt jest wypadkową tych wszystkich elementów.  A że efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, to tylko się cieszyć.

No i jeszcze samo DG w idealnym stanie,z kartonem, papierami i pilotem...

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Piotrze, 911DG jest bardzo ładna. Kiedy ją zobaczyłem na żywo, od razu przykuła moją uwagę. Twoja jest... no właśnie, fenomenalna pod względem wyglądu i wszystko wskazuje na to, że również i dźwięku skoro stawiasz ją w szranki z AU-07.

Byłem ciekaw, co tam wykombinujecie zwłaszcza pamiętając słowa Pawła, iż 711 jest dużo prostsza przy modyfikacjach. Jeśli pomyliłem model, popraw mnie proszę Pawle.

Prawdziwy, rasowy, kapitalnie wyglądający klocek.

Serdecznie gratuluję! Jestem ciekaw wrażeń, kiedy zagra na pełnym wydechu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i 711-ka i 911-ka są podobne tyle, że 711-ki za bardzo nie ma co ruszać - ma swój charakter i niech tak zostanie ... 911-ka to taka solidna podstawa - jak z grubsza ociosany klocek a, że powstała po to by sprzedać odrobinę magii Sansui w Europie za rozsądne pieniądze to nie żal w niej dziubać ... Niczym nie skażony podstawowy schemat alpha x balanced aż się prosi by na jego podstawie popróbować różnych dróg rozwojowych ? Te kondensatory co tam są mają jednego dużego plusa - są dosłownie wieczne i przy tym solidne ale brak im koloru , magii swobody ... itp itd. no więc .... W 711-ce są inne i od razu zmieniło to charakter wzmacniacza - jak widać 711-ka i 911-ka na tej samej podstawie a zupełnie dwa różne dźwięki - to powinno dać ludziom do myślenia i wręcz zachęca do odkrycia co za tym stoi ... no i się swego czasu zaczęło poszukiwanie ? ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czubsi napisał:

i 711-ka i 911-ka są podobne tyle, że 711-ki za bardzo nie ma co ruszać - ma swój charakter i niech tak zostanie ... 911-ka to taka solidna podstawa - jak z grubsza ociosany klocek a, że powstała po to by sprzedać odrobinę magii Sansui w Europie za rozsądne pieniądze to nie żal w niej dziubać ... Niczym nie skażony podstawowy schemat alpha x balanced aż się prosi by na jego podstawie popróbować różnych dróg rozwojowych ? Te kondensatory co tam są mają jednego dużego plusa - są dosłownie wieczne i przy tym solidne ale brak im koloru , magii swobody ... itp itd. no więc .... W 711-ce są inne i od razu zmieniło to charakter wzmacniacza - jak widać 711-ka i 911-ka na tej samej podstawie a zupełnie dwa różne dźwięki - to powinno dać ludziom do myślenia i wręcz zachęca do odkrycia co za tym stoi ... no i się swego czasu zaczęło poszukiwanie ? ...

Poszukiwanie..., a za poszukiwaniem stoi pasja i chęci. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję ?

P.S. Czekam i pewnie nie tylko ja na odczucia Piotra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Piotrek -szacunek za pomysł, wkład własny i wykonanie. Fajnie że udało się zgromadzić części i że projekt udało się doprowadzić do końca i obaj jesteście zadowoleni z efektów.

O walorach brzmieniowych nie będę pisał bo tylko Wy i osoby które słuchały mogą się wypowiadać. A w związku z uszlachetnieniem wzmacniacza pewnie 911 nabrała też trochę masy :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

 

Kondensatory i inne pierdoły tyle nie ważą, żeby zmieniać masę - poza tym w miejsce wyjętych elementów włożyliśmy inne, nic dodatkowo!

Jeżeli przybyło jakiejś masy, to tylko masy dźwięku ?

Wiesz, gdzie mieszkam, kilka razy byłeś,  masz do mnie jakieś 12 - 15 km , zapraszam, sam posłuchasz

 

p.s. A projekt ruszył dlatego, że Młody, dla którego w sumie kupowałem DG (bo ma pilota, a on chciał) w końcu trochę się przestraszył tak zadbanego Sansui u siebie w pokoju ( bo jakby coś się stało to...) i zdecydował, że zostaje ze starym Denonem bez pilota.  To pomyślałem : co tak będzie taki oryginalny stał, trzeba go podciągnąć , bo to fajne doświadczenie w końcu... Okazało się, że jest na tyle fajne, że znowu muszę chyba coś sprzedać, bo sprzętu za dużo...A to coś to raczej nie będzie 911DG.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman

DG zawsze można dać do modyfikacji. Tylko to nie jest tania impreza - oczywiście pod warunkiem, że uda się kupić niektóre części - oczywiście pamiętam, że "taniość" jest względna. To, co dla jednego będzie bezproblemowe, dla innego stanie się barierą nie do przejścia. 

A ta bariera - to w  zależności od szczęścia - myślę, że drugie tyle co średni koszt DG. A szczęście jest dość istotne w poszukiwaniu części.

Piszę o tym dlatego, bo miałem dzisiaj kilka pytań i chętnych, że kupią, że chcą, że kto i że jak. Żaden z nich nie został po tym, jak usłyszeli koszt.

Tak, jak pisałem - zrobiłem to trochę dla kaprysu, trochę żeby zobaczyć co można i trochę bo...była taka możliwość.  Ot, taka fanaberia. Ale warto, bez dwóch zdań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy myślą, że te koszty to jakiś żart ... Wydaje się, ze wszystko jest dla wszystkich ale tak nie jest ... Zobaczcie sobie co trzeba wydać by kupić 22 szt. Black Gate STD/F/K , 10 szt. Riken RFA (jeśli je dostaniecie bo to jest warunek konieczny - chodzi o pomarańczowe metalizowane ...) , sporo sztuk niebieskich Riken RMA/RMG (im więcej tym lepiej - 98 % potrzebnych wartości jest niedostępna ... i trzeba dosłownie szamana żeby coś dostać nie wspominając o kosztach do tego parę u-conów parę ASC no i słynne Silmiki alpha ? Aaaa zapomniałbym - trzeba jeszcze pozyskać "zwykłe" Silmiki ARS 470 uF / 50 oraz 220 uF / 50 co nie jest rzeczą prostą bo są na rynku same dwójki więc zostaje tylko i wyłącznie ... dawca ... No i to tak pokrótce

O ilości pracy nawet pisać nie będę ... (o tym jakie i gdzie wsadzać części to już zupełnie inna historia - wystarczy zobaczyć kto dzieli się publicznie taką wiedzą ot tak ... a tego, że my często zdradzamy naprawdę fajne rzeczy nikt nawet nie potrafi odrobinę docenić ...) Takie są fakty - starcie z nimi warunkuje sukces ale czy każdego na niego stać ???? ...

... Teraz to trochę zapał każdemu siądzie ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim . Jestem jednym z tych trzech szczęściarzy którzy mają modowaną przez Pawła 911dg. Mam ją już kilka dobrych latek i do tej pory mnie zadziwia pozytywnie. Usilnie staram się zrobić ten krok do przodu w dźwięku, ale w integrach nie mam co szukać jakiegokolwiek progresu niestety. Piotrek teraz wiesz o co mi chodziło jak byłem u ciebie i opowiadałem o modowanej 911 w stosunku do innych uznanych modeli, dlatego tak ciężko podjąć jakąś decyzje. Paweł pełen szacun za pasje i całą wiedzę włożoną w szerzenie wiedzy o marce Sansui bez ciebie pewnie dalej bym się bujał z soniakami itp wynalazkami. Moja 911 gra sobie z JBL250ti limited jest to mega zgrany duet który nie jednego osłuchanego potrafi mega zaskoczyć. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich miłośników marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Tomek

To fakt, teraz już wiem.... 

Ciężko to było sobie wyobrazić, ale teraz nie muszę sobie wyobrażać. Jeżeli ktoś zaczął od modowanej 911DG to ma problem. Bo wtedy żadna Integra 907 nie rusza za bardzo i nie jest to żaden krok do przodu, tylko gdzieś w bok. Zdaję sobie sprawę, że brzmi to jak zachwalanie nie wiadomo czego, ale niestety tak jest, proszę państwa. Jak będzie w stosunku do AU-07 to jeszcze nie wiem, okaże się jak DG się ułoży do końca i porównam.

Jedyne, co wtedy zostaje to końcówki, bo tylko one dają porównywalne do modowanej DG odczucia co do powietrza, lekkości i jednocześnie potęgi dźwięku.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiowit napisał:

Wezmę od razu konwerter z masterclockiem zebyś posluchał džwięku ze zminimalizowanym jitterem.

Witek - jak sam wiesz nie tylko M2Tech potrafi  jitter zminimalizować ?

Dnia 19.02.2019 o 08:16, czubsi napisał:

Wszyscy myślą, że te koszty to jakiś żart ... Wydaje się, ze wszystko jest dla wszystkich ale tak nie jest ...

O ilości pracy nawet pisać nie będę ... (o tym jakie i gdzie wsadzać części to już zupełnie inna historia - wystarczy zobaczyć kto dzieli się publicznie taką wiedzą ot tak ... a tego, że my często zdradzamy naprawdę fajne rzeczy nikt nawet nie potrafi odrobinę docenić ...) Takie są fakty - starcie z nimi warunkuje sukces ale czy każdego na niego stać ???? ...

... Teraz to trochę zapał każdemu siądzie ...

Nie wszyscy ?

Doceniam wkład własny i koszt części oraz ich zdobycia. A że nie wszyscy spodziewają się, że zmodyfikowana DG jest więcej warta i wyszła drożej niż alfa 707 to ich sprawa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...