Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Może ktoś zainteresowany?

https://www.dba.dk/integreret-forstaerker-sansui/id-1052933738/

Po przeliczeniu na zlotówki to ok 2 tys zl. Bardzo często wlasciciele zgadzają sie na przesyłkę do Polski. Koszt przesyłki to ok 200 dkk czyli ok 110 zł. A tym bardziej, że właściciel określa stan jako ,, mint,, z oryginalnym opakowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w ostatnim czasie doszło do ważnych wydarzeń ... Wiele się mówi i mówiło o strojeniu Sansui o czyszczeniu selektorów itd. Tymczasem warto zrozumieć co tak naprawdę ma znaczenie na to co leci z głośników ! Otóż tak się akurat trochę z konieczności stało, że zmuszeni byliśmy zająć się ostatnim elementem w torze czyli ... przekaźnikami ! Mało kto zdaje sobie sprawę, że to najbardziej obciążony destrukcją (spadkiem jakości dźwięku) element w torze !!! Czyszczenie selektorów, potencjometru mocy (to też działanie bardzo pożądane ale trochę dla większości extremalne ...) a potem dokładne strojenie nie usunie nam tego co zabiera ze sobą przekaźnik ... Aby Wam to uzmysłowić to zdecydowanie priorytet regeneracji toru audio w Sansui ma się tak

1) przekaźniki , strojenie

2) selektor source/direct , potencjometr volume

3) selektory wejść i żródeł bezpośrednich

Dopiero po wykonaniu całej tej listy działań regeneracyjnych oczyści nam tor audio i przywróci jej "pełny oddech" Efekt czyszczenia czy wymiany przekaźników (oryginał stosowany w Sansui nie jest produkowany ale można dobrać dostępne zamienniki - nie jest to jednak takie proste i oczywiste więc póki jest możliwość lepiej oczyścić stary niż wsadzać nowy zamiennik ...) usłyszy głuchy ! Kończy się problem z nierównomiernością , pływaniem dźwięku , płytkim zejściem i brakiem swobody - z której te konstrukcje są znane !!! Pomyślmy ile razy przełączamy np selektor natomiast przekaźnik załącza i rozłącza za każdym razem !!! Rozbierzcie sobie kiedyś włącznik światła i przyjrzyjcie się stykom - da to pojęcie o czym mówię ...

Biję się w pierś, że dopiero teraz pisze o tak kluczowej sprawie ...

 

Pozdrawiam !

czubsi

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Stoję przed wyborem wzmacniacza w budżecie do około 4000 zł. Sansui zwróciło moją uwagę modelem AU-919. Wiem, że to wiekowa konstrukcja, ale jeszcze z lat, kiedy Sansui ponoć kosztów za bardzo nie cięło, a egzemplarz, który mam na oku (konkretnie ten) podobno jest we wzorowym stanie. Niestety, to prawie drugi koniec Polski i odsłuch jest trochę problematyczny. Pytanie do Klubowiczów - czy na rozpoczęcie przygody z marką Sansui to będzie dobry wybór, czy w tej cenie są alternatywy, które warto wziąć pod uwagę?

Źródłem w przyszłości będzie odtwarzacz CD, na teraz - streaming. Kolumny Canton Ergo 902 DC (poprzednik 690 DC). Zależy mi na dźwięku szczegółowym, naturalnym, z jak najszerszą sceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci niczego sugerować ale 4 tys. za dziadka AU-919 to  ....

Jak chcesz na dłużej i do scementowania swojego stosunku z Sansui to kup jakąś alfę 607 (XR lub MR) - zmieści się w Twoim budżecie a zadowolenie pewniejsze niż przy "ładnie" wyglądającym dziadku AU-919 opartym na najstarszych kondensatorach i starym rozwiązaniu desymetryzatora ... Na dzień dobry - mimo, że sama w sobie 919-ka to bardzo fajny sprzęt w kontekście innych marek to w rodzinie Sansui mocno odstaje od alf pod względem wiarygodności brzmienia (oddanie realizmu w muzyce) Tak więc zależy też trochę na czym Ci zależy czy na po prostu ładnym graniu (wszystkiego na jedno kopyto) czy prawdziwym i praktycznie niczym niepodbarwionym ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tak, właśnie na tym niepodbarwionym dźwięku w wypadku tego systemu audio mi zależy. Mam możliwość stworzenia sobie zupełnie osobnego pokoju do słuchania muzyki, więc akurat tam chciałbym słyszeć ją taką, jak została nagrana i zrealizowana.

Czy 607MR różni się znacząco od 607DR i 607 XR, czy brzmieniowo będzie to obojętne? Specyfikacja z tego co widzę jest chyba identyczna.

Porozglądam się w takim razie za alfami, ale pewnie łatwo nie będzie, z tego co widzę sprzęt raczej niezbyt często pojawia się w sprzedaży w Polsce (chyba, że źle szukam?). Jest tego sporo do ściągnięcia z Japonii, ale dochodzi do tego cło i VAT, poza tym to inne napięcie zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sąsiednie forum to jakie? Bo tutaj nie kojarzę, bym już o tym czytał, ale skoro było - znajdę. Ten wątek czyta się z ogromną przyjemnością, jednak dotarcie do konkretnej informacji jest trochę utrudnione (ewentualnie ja nie potrafię dobrze korzystać z 'szukajki' tego forum).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono dzieki kturemu zaczeła sie Ma przygoda z sansui  od r7 przez g5700 (kturego juz niema ) ale za to jest alfa 607xr i powiem ze na jak takie pieniadze jest super takze propo pytania  czy AU-919 czy 607xr odpowiadam  "xr" z podstawowego wzgledu chodzi o samo działanie a no ze antyki sa piekne ale wymagaja wiecej cierpliwosci i w kaserwacji i muzyce ai przekaz mniej realistyczny

IMG_20190222_195849.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2019 o 22:32, pawcioo3 napisał:

a ja to kto pisze " Chodzi to to" poprawnie hmm

Proszę o poważne potraktowanie innych użytkowników Forum oraz zasad ortografii!

Jeszcze jeden wpis w takim stylu i niestety (?) będziesz miał czas na dogłębne (a właściwie to raczej: długotrwałe) poznanie zasad pisowni w ojczystym języku.

Pozdrawiam
PS. Usunąłem kilka ostatnich wpisów - obecnie już nieaktualnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli finiszuję wybór kolumn do mojego Alpha 607 XR. Przerzuciłem już bardzo dużo propozycji. Mnie najbardziej podeszły konstrukcje na Scan Speakach... Niedługo znajdę :) Na razie typuję Danish Physic Point Zero 2... Sam wzmacniacz jest MEGA, daje radę najbardziej opornym paczkom... Dobrze zestawiony brzmi przepięknie.

Ale ja nie o tym. Przy okazji testowania kolumn pomyślałem o pewnych "usprawnieniach" użyteczności i chciałem się poradzić. 

Po pierwsze - czy ktoś testował wymianę terminali na kable głośnikowe ? Denerwuje mnie skazanie na "gołe" kable i jakościowo to chyba nie jest jakiś cud... Czy np. wymiana na WBT będzie ok ?

Po drugie - do zasilania mam Airlinka (trochę się ułożył i 'uspokoił' z buczeniem), przez oryginalny kabel. Tak sobie pomyślałem, że kabel jest strasznie długi i chyba niepotrzebna "antena" z niego jest. Ktoś skracał albo wymieniał na inny i/lub dodawał gniazdo IEC ? Warto ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da - pytanie - czy ma sens i ile jest przy tym "rzeźbienia" ...

Najpierw przyjrzyj się jakie są w ogóle szanse umieszczenia tam WBT ... Fantazje to mają wszyscy ale jak się okaże, że stare wtyki po wyjęciu z plastikiem (tym czarnym) pozostawią owalne otwory to już połowie chętnych ochota odejdzie ... Trzeba robić wstawki z blachy itp ... Można oczywiście wykorzystać stary (czarny) plastik ale trzeba ściąć wystające trzpienie co do najłatwiejszych czynności nie należy ... to nadal nie rozwiązuje dwóch kwestii :

1) jak umocować płytkę protektora (w starym rozwiązaniu trzymają ją same trzpienie pinów głośnikowych)                                                                                       2) jak zmieścić WBT (dystans do płytki jest mały i przy tym przeszkadzają przekaźniki ...

 

Tak więc życzę powodzenia - nie, że się nie da ale będzie "wiejskie łatanie" ... No chyba, że się mylę i naprawdę posiadasz mocno ponadprzeciętne możliwości artystyczne z niemałą dozą wynalazczości .... Zanim jednak się za to zabierzesz - przemyśl z czym się zmierzysz bo jak pościnasz plastiki to odwrotu nie będzie ... 

Pamiętaj, że wzmacniacz z wymienionymi wtykami (jakie by tam nie były ...) - prozaicznie odstraszy 90 % potencjalnych kupców a jeśli jesteś zauroczony marką i tym co oferuje zapewne po jakimś czasie (choćbyś nie wiem jak się wzbraniał) będziesz chciał przeskoczyć na model wyżej z jednoczesną sprzedażą tego co masz teraz ... Wymiana kabla lub jego cięcie to w sumie temat, którego komentować nie będę ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, przecież standardowe banany "pasują" do terminali 607XR. Jak je odkręcisz do końca jest tam przecież otwór w trzpieniu na przewód głośnikowy do którego idealnie pasuje banan. Lekko dokręcasz i wszystko. I dalej masz oryginał.

U mnie Airlink ma fabrycznie IEC, a dołożenie lepszego kabla zasilającego na pewno nie zaszkodzi. Czy warto, dla większości pewnie nie, sam posłuchasz,zobaczysz i ocenisz.

Marek

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Kabel zasilajacy trafo ma wplyw na dzwiek kropka Ja jestem przekonany, ze kazdy "centymetr" przewodu ma znacznie ( wymienilem okablowanie wewnetrzne w moim zasilaczu i to slychac b.wyraznie) Jesli wstawisz do Airlinka gniazdo IEC to masz mozliwosc zonglowania kablami zasilajacymi. Jesli ten standardowy jest dluzszy niz 2m to bym go skrocil i wstawil rodowana firmowa wtyczke schuko. Zobaczysz jaki jest przyrost detali w dzwieku. Styki pozlacane, to bulowaty wyolbrzymiony bas i moze sie podobac tylko do momentu, jak sie to porowna z rodem albo srebrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem 607XR na rozgrzewkę... Słuchając różnych sprzętów, mimo wszystko za każdym razem KAŻDA XR mnie zaskakuje łatwością, z jaką gra.... I XR brzmienie jest jednym z moich ulubionych, być może dlatego, że wszystko "poważne" z Sansui zaczęło się u mnie właśnie od XR. 

IMG_20190304_155112.jpg

Druga zmiana był powrót do KEF  Reference 203. Jest inaczej niż z Vienna. ale to podłączenie był  błąd, bo jedne i tak muszą  znaleźć nowy dom ( bo za dużo tego dobra) a tak znowu najchętniej zostawiłbym obie ...szkoda, że nie można połączyć  w jednym najlepszych cech obu..

IMG_20190304_155910.jpg

Mirek

Czekam na wrażenia 907XR vs 2103.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wuwuzela napisał:

Kabel zasilajacy trafo ma wplyw na dzwiek kropka Ja jestem przekonany, ze kazdy "centymetr" przewodu ma znacznie ( wymienilem okablowanie wewnetrzne w moim zasilaczu i to slychac b.wyraznie) Jesli wstawisz do Airlinka gniazdo IEC to masz mozliwosc zonglowania kablami zasilajacymi. Jesli ten standardowy jest dluzszy niz 2m to bym go skrocil i wstawil rodowana firmowa wtyczke schuko. Zobaczysz jaki jest przyrost detali w dzwieku. Styki pozlacane, to bulowaty wyolbrzymiony bas i moze sie podobac tylko do momentu, jak sie to porowna z rodem albo srebrem.

Są firmy, które produkują kable sieciowe i zalecają długość kabla przynajmniej 1,5 metra, także nie zawsze krótszy jest lepszy.

Testowałem kable sieciowe z rodowanymi i złotymi wtyczkami. Zdecydowanie wybrałem pozłacane wtyki. Znam jeszcze inne osoby, które również wybrały złoto po takich testach. Także dopóki ktoś nie sprawdzi samemu to się nie przekona. Jeżeli komuś bardziej odpowiada rod to wybierze rod, proste. Należy bezwzględnie testować samemu u siebie, w przeciwnym razie możemy podjąć błędną decyzję. 

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...