Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Misiek X 

Gratuluje XR ki i koncowki ?.

Piotrek

Jesli daliscie rade sushi jesc paleczkami, (jak widze maja wiele zastosowan ;-), to cierpliwosci Ci nie zabraknie. Trzymam kciuki i chyba dokupie drugi miernik przed Twoim przyjazdem. 

Ps. W kwestii kolumn, pamietaj, ze mozna zwrotnice przerobic tak jak Pan Bog chcial a nie jak fabryka dala.

Pozdrawiam

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2019 o 15:40, misiek x napisał:

Przy okazji hehehe,jak już kupiłem XRkę to przygarnąłem jeszcze B-2103.Wygrzewają i układają się teraz w systemie. Nawiasem mówiąc,przez pół roku ,od sierpnia 2018,podczas moich trzech wizyt w Polsce,zdążyłem przesłuchać DR,XR,MR,NRA,AU-07 (tą tylko przez chwilkę) B-3103 no i wisienkę na torcie B-2302. Pozdrowienia i podziękowania dla Jana,dzięki niemu mam i cieszę się z moich nabytków.

Jak widać, sobota była owocna nie tylko u Piotrka ?
Jan miał podwójną wizytę, więc i zakupy były podwójne (XR oraz 2103), choć tylko Mirek kupował.
Posłuchać wreszcie Martinów kolejno na 3 piecach - bezcenne, spotkać się z miłym gospodarzem - podobnie.  Mirek też się dopasował - zarówno do sprzętu, jak i do Jana  ?.
Fajnie się było spotkać w takim gronie, a w końcu ktoś musiał Mirka pilnować ? by nie kupił wszystkiego...

Świetne jest to, że w Loganach niskie tony są takie jak trzeba już od niedużych poziomów głośności.
No i dół jest dużo lepszy niż np. w Magnepanach (jak już jesteśmy przy grających foliach).

Najgorsze jest to, że po paru latach od pierwszego spotkania z końcówkami i po kilku odsłuchach coraz mniej mi już przeszkadza  wygląd B-2103/B2105 i sam nie wiem jak to się skończy. Bo jak ktoś słucha końcówek to jest to niebezpieczne dla portfela.
Co za szczęście że seria 2301/2302 nie mieści mi się w szafce ..

Pozdrawiam
PS. Podziękowania dla obu Panów za miłą atmosferę i okazję do spotkania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecho - witaj na Forum! Wraz z fajnym wzmacniaczem...

Wyleciały niestety posty z ostatnich kilkudziesięciu godzin (m.in. Piotrka i moje, a Grzecho na szczęście już wstawił post o swoim nowym Sansui) i chyba się nie uda tego przywrócić 😞
Zaś wpisy z ostatnich dni mają zamiast daty - "napisano". To również za parę dni powinno wrócić do normy.

Pozdrawiam
A poniżej parę wpisów które Koledzy napisali wczoraj:

Mikoo odpowiedział:
To ja się chciałem już teraz oficjalnie przywitać - dzień dobry. Czas zacząć odkrywać muzykę na nowo. 
 

Marr odpowiedział:
Gratuluje wszystkim nowych nabytków

 

misiek x odpowiedział:
Gratulacje Mikołaj. Słuchaj i ciesz się z nowego nabytku i muzyki którą zapewne odkryjesz na nowo.

 

czubsi odpowiedział:
Gratulacje ! Cieszę się, że poszedłeś w tym kierunku ! Przy okazji usłyszałeś co dają przy Sansui 607 XR lepsze kolumny ....
 

Grzecho odpowiedział:
Witam
Jako że jestem na tym forum nowy, chciałbym się przywitać😉

Oczywiście przedstawić moje nowe "nabytki". Dzięki Wielkie Jankowi gdyż za jego to sprawą i ja słucham teraz z SANSUI AU-607 NRA II

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że przybywa nowych użytkowników - słuchaczy

Mikołaj - mam nadzieje - znaczy wiem po sms, że warto było, i że mimo późnego powrotu i dnia w pracy ciężko iść spać, bo wszystko teraz gra inaczej. To chyba w tej naszej zabawie jest najfajniejsze.

Grzecho - też gratuluję, łady bardzo to zestaw jest razem.

607XR po raz kolejny zaskoczyła mnie łatwością z jaką gra...

NRAII to chyba będziemy słuchali w najbliższy piątek w większym gronie Kolegów i sprzętu, jeżeli dobrze pamiętam. Podobno "będą jeszcze"  NRA i  MR oraz KX.... taki rozrzut. No I zawsze dołączyć może czarny koń, czyli 911DG. 

Właśnie - 911DG MOD: to w poniedziałek wróciłem do AU-07, żeby nie zapomniała, jak prąd wygląda. I powiem tak - 911DG jest naprawdę bardzo blisko. Podstawowa różnica, którą dostrzegam to jednak słyszalna większa KLASA w AU-07. DG za to o wiele łatwiej buduje dźwięk, jest jakby lżejszy i szybszy.  Jakby to opisać...DG to taka trzpiotka, wesoła, trochę roztrzepana, lekka i zwinna. AU-07 - może nie dostojna matrona, ale pełna świadomości swojej doskonałości. Potrafi lekko zatańczyć, zakręcić się, ale ma niewątpliwą klasę... to takie porównanie żebyście nie zapomnieli jutro o Swoich piękniejszych połowach....  

DG ma w sobie pewien rodzaj łatwości grania, który można znaleźć w końcówkach, ale raczej w 2103 niż 2105, co już kiedyś pisałem. Au-07 - klasa, klasa i jeszcze raz najwyższa klasa. Różne integry i to bardzo, ale być może dlatego właśnie każda ich zamiana daje tyle frajdy.

W DG coś jeszcze można lekko zrobić - nie wiem, czy do tego czy innego może projektu, ale jedzie paczuszka rzadkich rikenów, jeszcze kilka silmików Alpha  i zobaczymy.

Tak oto.

Jak wiecie, nie jestem specjalnym zwolennikiem brzmienia serii MR, bo bardziej mi odpowiada DR a jeszcze bardziej XR. Ale jakoś za tydzień  - półtora będę mógł sobie posłuchać 607MR - zobaczymy, jak panowie z Sansui poradzili sobie w najniższym z wyższej serii. Może czymś do siebie mnie przekona, a może nie... zobaczymy.

Niemniej frajda będzie i radość ze słuchania też. 

Kombinowanie ostatnimi dniami ze sprzętem  też pomogło w podjęciu decyzji : KEF Reference 203 vs Vienna . Zostają Vienny z różnych powodów (gdyby ktoś chciał KEFy to wyglądają  nowego domu). CO zadecydowało to ciężko powiedzieć. Czasami jest tak,  że coś chcesz mieć i tyle. Vienny bardzo za mną chodziły i to od dawna. Później posłuchałem u Maćka i zostały zawsze w głowie... minęły jakieś dwa lata  i decyzja podjęta (nie ukrywam, że zbierałem się do tego jak sójka za morze)…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

no to przez 2 lata doszedłeś do docelowych kolumn!

i fajnie 🙂 Gratuluję i cieszę się jak pięknie ewoluował Twój sprzęt i coraz lepsze kolumny ...a w dodatku jeszcze coraz ładniejsze 🙂

Pozdrawiam
PS. W czwartek i piątek były problemy z wiadomościami na PW (niektóre zniknęły - np. u mnie przedpołudniowa wiadomość na PW zniknęła po kilku godzinach). Mam nadzieję że niedługo wszystko wróci do normy - ale na wszelki wypadek lepiej uważać i zachować sobie kopie wiadomości PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman

To nie są docelowe kolumny. To są (bardzo) dobre kolumny, które teraz bardzo mi odpowiadają.

A Vienny są też wyższe modele 😉  i cała sterta innych marek, z których niektóre trochę mnie przyciągają. Fakt, na razie nie tak jak Vienny,  ale jednak.

Piszesz, jakbyś mnie nie znał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

znam Ciebie (oczywiście w pewnym zakresie) ... i znam też siebie 🙂

Niestety nie wszystkie kolumny o których kiedyś marzyliśmy mogą się teraz załapać na sprzęt jaki mamy obecnie.
Z jednej strony trochę szkoda że będą to niespełnione marzenia - a z drugiej strony dobrze, bo mamy lepsze (lub lepszych szukamy) ... niestety zazwyczaj też droższe.

Poza tym nie wszystkie droższe (i np. większe) modele sprawdzą się lepiej niż te które posiadamy. Chodzi również o warunki lokalowe - dlatego przygodę z Thielami skończyłem ładnych parę lat temu na maleństwach które są u mnie (i u Ciebie ) no i większe Thiele się niestety nie załapią na granie u mnie.

Zaś wracając do Vienny - to o Beethovenach marzyłem jak się tylko w Polsce pojawiły (pierwsza seria, jeszcze przed wersją Grand), no i jak kosztowały sporo mniej niż obecnie.

Pozdrawiam
PS. Bardzo dziękuję Kolegom za pomoc w uzupełnieniu brakujących wpisów w bieżącym wątku: Audiowit, Hubert Hubert i Samcro !
Dzięki Wam mamy już chyba wszystko z dwóch ostatnich dni, a również pozostali Koledzy wpisali się ponownie (Misiek X, Mikołaj), a  Grzecho znowu wkleił fotkę swojego nowego sprzętu. Trochę to trwało, ale już mam nadzieję że jest to koniec z takimi zdarzeniami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, warto było. Spałem w sumie ze trzy godziny na dwie doby, ale co tam. Posłuchałem. Niestety, z przyczyn technicznych przed kilkoma godzinami musiałem podpiąć vintage Pioneera zamiast 607XR. Różnica jest - delikatnie pisząc - odczuwalna. Szybko mnie Sansui uwiodła.

Jeszcze raz zdjęcie kapryśnej ślicznotki:

 

san.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca wiem, artystka się mi zbuntowała i po włączeniu tylko mruga czerwonym oczkiem z lewego górnego rogu panelu czołowego. Co ciekawe - jak wyłączę obie pary kolumn (A i B) - przestaje mrugać i tylko ładnie patrzy, jak wcześniej. Ale milczy, zołza.

Od dwóch godzin z okładem siedzi w kącie, za karę zabrałem jej prąd. Rano znowu sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj  - współczuje problemów.

Sprawdź jeszcze jutro na spokojnie po odłączeniu kolumn - co będzie jak tylko podłączysz słuchawki.
Bo może coś nie tak z kablami głośnikowymi albo ...

Pozdrawiam - i życzę powodzenia. Bo weekend bez Sansui to (często) weekend stracony!
PS. Dobrze że jest do kogo się zwrócić o pomoc 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj odpowiedz na pytania a potem zrób co napiszę i odpisz :

- czy masz do xr podpięte dwa komplety kolumn ??? jeśli tak to jakie

- spróbuj odłączyć oba komplety i uruchomić wzmacniacz najpierw bez załączonych włączników a i b potem po włączeniu załącz "A" następnie po włączeniu załącz "B"

- potem po włączeniu załącz "A" i "B"

Opisz co się działo !!! (po kolei) Wygląda to na zwarcie na wyjściu albo zbyt duży "rozrzut" specyfiki kolumn (jeśli masz dwa komplety) albo przekaźnik klęknął ... Tak czy siak protektor załącza bez przekaźników głośnikowych więc obie końcówki przechodzą test zatem są w pełni sprawne , zasilacz też bo inaczej nie byłoby w ogóle reakcji protektora zatem problem jest na wyjściu ...  

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi

Mam tylko jedną parę kolumn.

Wczoraj wzmacniacz grał z podłączonymi pod wyjścia "A" kolumnami Canton Ergo 902 DC (wciśnięty tylko przycisk wyboru kolumn "A"). Skończyłem słuchać i wyłączyłem wzmacniacz. Po godzinie włączyłem ponownie w tej samej konfiguracji i protektor już nie puścił - cały czas migała dioda PROTECTOR. Od tego czasu każde włączenie wzmacniacza z wciśniętym przyciskiem wyboru kolumn "A" lub "B" lub "A" i "B" jednocześnie kończy się tak samo - miga PROTECTOR. Gdy wzmacniacz włączam z przyciskami "A" i "B" wyciśniętymi - PROTECTOR po kilku sekundach przestaje migać, jednak załączenie kolumn nic nie daje - wzmacniacz nie gra.

Z odłączonymi kablami jest dokładnie to samo - PROTECTOR miga tylko, gdy wybrane są kolumny "A", "B" lub "A" i "B" jednocześnie. Kabli do kolumn nie próbowałem podpinać na włączonym wzmacniaczu.

Aha - jeśli włączę wzmacniacz z wybranymi kolumnami A lub B to PROTECTOR cały czas miga, ale jeśli w tym momencie wyłączę kolumny przyciskiem - PROTECTION przestaje migać po kilku sekundach.

Mam nadzieję, że jasno opisałem sytuację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju zadam tylko jedno pytanie bo wcześniej mimo tego co napisałem to i tak zakręciłeś a właśnie w tych niuansach jest szansa znaleźć zdalnie przyczynę ...

włącz wzmacniacz bez wciśniętych przycisków A i B i teraz włącz przycisk A - napisz czy słychać w ogóle jakieś kliknięcie przekaźnika czy od razu protektor z ciągłego świecenia przechodzą w miganie (bez żadnego dźwięku kliknięcia itp) Taki sam test zrób z przyciskiem B czyli włącz wzmacniacz bez włączonych przycisków A i B potem włącz przycisk B i napisz czy jest jakiekolwiek kliknięcie czy nie i lampka protektora po wciśnięciu bezgłośnie przechodzi w ze stałego świecenia w miganie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marr: mieszkam między Wrocławiem a Opolem

@czubsi: nie słychać żadnego kliknięcia. Gdy wzmacniacz grał to po jego włączeniu protektor migał przez kilka sekund, po czym słychać było kliknięcie i dioda świeciła ciągłym światłem. Teraz gdy włączam go bez wciśniętych przycisków A i B miga również przez kilka sekund, po czym świeci ciągłym światłem, ale bez tego 'kliknięcia'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju !!! Matko jedyna - oczywiście, że nie klika skoro masz wyłączone przyciski A i B ....

Dioda mruga a po przejściu testu napięć kontrolnych układ protektora załącza wszystkie obwody aż do wyjścia , pozostaje wtenczas już tylko załączenie bramek (przekaźników) czyli włączenie zasilania na cewki przekaźników i wtedy słychać załączenie ich styków ... Dlatego prosiłem żebyś zrobił DOKŁADNIE to co napisałem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KROK po KROKU i napisał co się dzieje !!!! Chcę się przekonać, czy jest zwarcie na płycie protektora czy po prostu padł przekaźnik .... Cofnij się do mojego postu albo zrób co napiszę - dokładnie tak jak napiszę ... :

 

1) na wyłączonym wzmacniaczu upewnij się, że oba przyciski A i B są wyłączone

2) włącz wzmacniacz

3) poczekaj aż zaświeci się na stałe czerwona dioda

4) załącz kolumny A i opisz co się dzieje (czyli czy pojawi się jakiś dźwięk czy od razu lampka zacznie migać

5) wyłącz wzmacniacz

6) powtórz wszystko tak samo od początku (od punktu 1) dla przycisku B

7) opisz co się działo !!!

 

 

A tak z innej beczki - koledzy pytają jakie możliwości połączeniowe ma B2103 MOS otóż wzmacniacz ten dysponuje zarówno wejściami regulowanymi jak i stałymi (variable i i fixed)

Ma ich :

2 x RCA variable (czyli można

1 x XLR variable

1 x RCA fixed

1 x XLR fixed

Taki urodzaj daje możliwość każdej kombinacji z pre i co najmniej dwoma źródłami (albo trzema z XLR), które nie posiadają regulowanych wyjść !!!

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czubsi przepraszam, wydawało mi się, że opisałem to jasno. Tak, robię dokładnie to, co opisałeś.

 

1) na wyłączonym wzmacniaczu upewnij się, że oba przyciski A i B są wyłączone - zrobione, oba przyciski są wyłączone

2) włącz wzmacniacz - włączam

3) poczekaj aż zaświeci się na stałe czerwona dioda - po kilku sekundach dioda protektora przestaje migać i zaczyna świecić ciągle (przy tym nie słychać żadnego kliknięcia)

4) załącz kolumny A i opisz co się dzieje (czyli czy pojawi się jakiś dźwięk czy od razu lampka zacznie migać - nie dzieje się NIC - protektor nadal świeci światłem ciągłym, nie słychać kliknięcia, wzmacniacz nie gra

5) wyłącz wzmacniacz - wyłączam

6) powtórz wszystko tak samo od początku (od punktu 1) dla przycisku B - powtarzam jak wyżej dla przycisku B i efekt dokładnie ten sam - nie dzieje się NIC, protektor świeci ciągłym, nie słychać kliknięcia, nie słychać nic w kolumnach

7) opisz co się działo !!! - tym razem dobrze opisałem?

 

Niestety, nie mam słuchawek by sprawdzić czy tam pojawia się dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...