Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

U mnie Kethley i Leader a to nie amatorszczyzna no i nic nie pływa..

1 godzinę temu, czubsi napisał:

Ja najczęściej Kyoritsu KEW1061 kolega KEW1062 paru innych "Flukiem" ...

elektron to nie forum dla elektroników z zawodu - wiara wie o czym jest pisane więc w czym problem, w niefachowym nazewnictwie ???? ...

A czy może być elektronik bez zawodu? To ciekawy temat choć w Polsce to co druga osoba to elektronik... teraz wiadomo skąd tylevsprzętu zgrzebanego na ale drogo. Kazdy kto ma kawałek lutownicy siedzi i przerabia sprzęt..

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto podczas pomiaru ma łapać palcami punkty pomiarowe czy tez przewody pomiarowe? Kto powiedział ze rozmawiamy tylko o miernikach cyfrowych? Jesli cyfra nie jesteś w stanie zmierzyć poziomow kilku mv to wybacz twój miernik ma kiepska kompensacje ... kup lepiej inny 

I jak podoba się wycieraczka?

625EEB8D-1A09-4FA6-B6A8-AC2877C34EB1.jpeg

I żeby nie było ze nie na temat to popatrzmy na AU-x1111 😊

61CC4844-5D30-4442-9888-C89647BD21FB.jpeg

67786D7D-9D57-4727-9F63-26BCA25FEB49.jpeg

6601807F-8934-4B8B-AC64-487C86249C0F.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marr napisał:

To zlap palcami miliwoltomierz, multimetr elektroniczny nie nadaje sie do pomiaru wszystkiego, jesli tego nie wiesz i uwazasz ze drogi multimetr zmierzy wszystko i wszedzie to przykro mi ale na laborkach z miernictwa chyba spałeś 

Co do ceny miernika - tak wierze ze drogi miernik zmierzy wszystko... tak samo jak większość tutaj osób wierzy iż zagra tylko drogi wzmak, zagrają tylko drogie kable, sieciówki, bezpieczniki, gniazda rca... kable za 10zl za metr nie grają a te 200zl za metr już tak...

Te forum mnie tego nauczyło.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, czubsi napisał:

Też tak myślę .... Wejście dla zamętu nic o wrażeniach z odsłuchu, szkoda człowieka - musi mieć smutne życie chyba czy jak ? ...

Poprostu lubię poczytać bzdury jakie piszą co niektórzy elektronicy...a ze sam jestem praktykującym elektronikiem to jest i ubaw z co niektórych wpisów. No brak wiedzy Panowie i tyle.

21 minut temu, Fortepiano napisał:

Co sądzicie o starych amplitunerach serii solid state, modelach 5000, 4000, 2000, 1000, 800 ? Która seria amplitunerów sansui brzmi najlepiej? 

Jak każdy amplituner Sansui z lat 70 - tych- ciepły i dynamiczny dźwięk plus piękny wygląd oraz solidne wykonanie.

204807C0-6144-4E89-87E6-119DB1AD49A6.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marr napisał:

Ty juz sie popisales swoja wiedza twierdzac ze cyfrowym jestes w stanie zmierzyc wszystko i wszedzie, i na tym zakonczmy

Tak dokładnie i koniecznie musi to być cyfra mega droga w myśl ogólnie stawianych tutaj tez iż wszystko co drogie to gra ..a szczególnie kable, bezpieczniki i zatyczki. Poniżej 1000zl za gadżet nie rozmawiamy..

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o SANSUI, więc jeśli ktoś ma nieodpartą chęć pisania o miernikach - to niech to robi w dziale DIY lub niech skorzysta z PW.

Bo robi się niepotrzebne zamieszanie, a i temperatura dyskusji wzrasta niepotrzebnie.

Pozdrawiam
PS. Proszę tę "sugestię" potraktować poważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elektron6 napisał:

 

Jak każdy amplituner Sansui z lat 70 - tych- ciepły i dynamiczny dźwięk plus piękny wygląd oraz solidne wykonanie.

204807C0-6144-4E89-87E6-119DB1AD49A6.jpeg

 

Następne serie: xx1,  x0x0 , G zmieniały się brzmieniowo na lepsze czy stawały się mniej melodyjne?

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fortepiano napisał:

Następne serie: xx1,  x0x0 , G zmieniały się brzmieniowo na lepsze czy stawały się mniej melodyjne?

Według mnie seria G gra już tak bez duszy no i wykonanie tez nie ci gorsze. Model G 8700 ma częsty problem z usterka czy to wyświetlacza czy tez jego sterownika ( item nie do dostania)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do starszych modeli sansui to sprawa całkiem dziwaczna.

Np. Sansui qrx 9001 uważam za ciekawe rozwiązanie kwadrofoniczne chodź stereo da się zmienić z podbicie mocy x2. Jest to dźwięk jak raz spotkałem w opisie w necie - bardziej lampowy od lampy. Posiada ciekawe tryby eklalizera-" hala itp działa. Ma Tuner który odbiera wspaniałe a Dolby jest już przystepne.

Wygląd obledny jeśli chodzi o stary vintage.

Ceny 4000 a 5000zl to rozsądna cena. Ja kupiłem jako import z US to można szukać w EU.

Co do serii G to mam 9000DB.

To już zupełnie co innego, inne granie. Jest to mocne twarde może bezmyślne po qrx'sie lecz już bardziej nowoczesne.

Moc to były wojna światowa na wattyyyy.

Jakość jak zawsze uderzające. Dolby fajne z możliwością ustawień filtracji, odbioru.

Wejście gramofonowego nawet - kulturalne.

Jest tu możliwość grania z całego pre lub na samą końcówkę - przydatne. Korekcja w niskich o wysokich na dwóch podzialach. Waga jak i w qrx taka ze stawia się i już nie przenosi bo mozna do szpitala trafić. Dziwactwa to niefornirowana gumowa nakładka.

W obu modelach środek to piękno topologia projektowania(mam fiola na tym punkcie) a jednocześnie jeśli się rozkręca to jestem tam tyle upakowanych elementów że dzieciaki powiedziały by " na bogato".

Jeśli człowiek  odbiera świat na zasadzie rozumienia ze coś jest dzielem sztuki a coś tylko praktyczne to oba sprzęty są w kategorii dzieło chodź nie porownywac do ostatnich modeli marki. Cieszy oko a gra z lat 70 a i pachnie i więcej niż nawet nagrzewnice się od stanie mosyyyyy.

 

155334931890955693676552949406.jpg

15533493719404877689123790040465.jpg

15533494051765618645635332127815.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BR-20T napisał:

15533494051765618645635332127815.jpg

 

BR-20T zauważyłem  mini radyjko Sonego... też mam takie cacuszko :}

 

Wciąż mile wspominam czasy, kiedy miałem G-8000. Słuchałem dużo radia i do dziś żałuję, że go sprzedałem :(

Seria G-X000 jest śliczna i warta przesłuchania, może trafić w gust. Miałem też okazję słuchać i szczerze polecam amplitunery Sansui 9090db oraz lampowy 1000A.

 

PS. W serii G dodatkowo oko cieszyły te wielkie gałki...

491760730_bigknobs.jpg.f2a90bce38b65d677c25dd88549f14b7.jpg

 

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czytam ten temat od początku, ale zanim dobrnę do końca minie trochę czasu. Dlatego już teraz chciałbym zadać Wam pytanie. 

Jak niektórym wiadomo jestem w posiadaniu wzmacniacza równie zacnej firmy Luxman LV-117. Świetny klocek, który podpasował mi bardzo brzmieniowo z resztą mojego toru. Wzmacniacz jest wyposażony w bardzo przyzwoity dac. Brak mu pre gramofonu. O pilocie nie wspomnę, ale nie jest to najważniejsze. Wzmacniacz generuje 250 W przy 4 omach, 110 W przy 8 omach. Więc jest bardzo przyzwoicie. Moje kolumn to 4 omowe Phonary model Laser 250. Ale nie w tym rzecz. 

Proszę o poradę, czy znajdę coś przyzwoitego z Sansui, ale z przedwzmacniaczem gramofonowym i daciem? Za swój wzmacniacz po konserwacji zapłaciłem trochę poniżej 2000 zł. A patrząc na ceny to chyba liczyć jeszcze 2000 plus. Czy któryś z Was miał ww model Luxa i porównywał go z Sansui? 

Obecnie stoję przed zakupem gramofonu. Prawdopodobnie będzie to Sony PS j20 od kolegi z naszego forum. Z racji że ma wbudowany wzmacniacz (pre?). 

W która stronę iść? Dokupić dedykowany pre Luxmana, później lepszy gramofon. Czy przejść na Sansui? 

Zdaję sobie sprawę, że sygnatura dźwięku jest trochę inna. 

Zupełnie mi się nie śpieszy. Nawet jeśli miałoby to trwać kilka lat. Nie mam parcia na już. 

Może jest ktoś z dolnośląskiego, gdzie mógłbym się wprosić na kawę?  I posłuchać przy okazji jak gra Sansui? Oferuję od siebie dobrą kawę, świeżo mieloną. 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender

Kup ZEWNĘTRZNE przyzwoite pre gramofonowe. Przyda Ci się, niezależnie od tego, jaki kiedyś będziesz miał wzmacniacz, nawet taki z wbudowanym pre.

Zewnętrzne pre jak będzie przyzwoite zawsze będzie lepsze niż wbudowane, wiem z własnego doświadczenia. Co prawda mam i  porównywałem RCM Sensor2 (czyli naprawdę wysoko) z pre w C2105 ( też bardzo przyzwoite pre) i zewnętrzne było lepsze. A pre w C2105 jest o niebo lepsze niż w jakiejkolwiek Alphie907.

Wbudowany DAC ma  911DG, i ma pre gramofonowe.. Ale próbkowanie jak na dzisiejsze std niskie: Mam i porównywałem z zewnętrznym DAC ( Norma Audio). Też nie bardzo jest co porównywać .

Zawsze możesz posłuchać i porównać Twojego Luxmana z Sansui, w twojej okolicy jest ich parę. Wtedy zadecydujesz.

Ale co do pre gramofonowego jak i DAC - zdecydowanie zewnętrzne, niezależnie od wzmacniacza, który wybierzesz. Taka moja rada. Wzmacniacz zmienisz a pre zostanie.

I jeszcze co do gramofonu, który chcesz kupić...  Cóż Ci powiedzieć... Nie idź w tą stronę. Odłóż trochę kasy i kup inny. Tyle. Jakis vintage ...już nawet w budżecie do 1000 zł jest w czym wybierać...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 

@Samcro  ten gramofon sonego jest przejściowy, na parę miesięcy może rok. Teraz mam trochę innych wydatków. Najwcześniej za pół roku, myślę że będę mieć coś odłożone. Do tego czasu musi wystarczyć. Chyba, że ktoś ma inne propozycje gramofonu ze wzmacniaczem do 150 zł? To by nie zasmiecać wątku proszę o ewentualne sugestie - poniżej link.

Dziękuję i pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, 1Ender napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. 

@Samcro  ten gramofon sonego jest przejściowy, na parę miesięcy może rok. Teraz mam trochę innych wydatków. Najwcześniej za pół roku, myślę że będę mieć coś odłożone. Do tego czasu musi wystarczyć. Chyba, że ktoś ma inne propozycje gramofonu ze wzmacniaczem do 150 zł? To by nie zasmiecać wątku proszę o ewentualne sugestie - poniżej link.

Dziękuję i pozdrawiam 

 

Zdaje się, że kolega 1Ender ma szczęście bycia melomanem a nie audiofilem! Skoro dostęp do sklepu z płytami jest punktem wyjścia, to ten Sony z wbudowanym pre zamyka temat na parę miesięcy....

Potem trzeba, tak jak zasugerował @Samcro: zapomnieć o zewnętrznym pre do czasu zakupu porządnego gramofonu, posłuchać Sansui, upolować okazję, kupić zewnętrzy dac do plików, wymienić gramofon, itd... cały czas słuchając dobrej muzy :)

Pozdrawiam, Andrzej

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki budżet potrzebuję na podstawowe pre i gramofon??

A Sansui robił osobno pre? Ale pewnie kosmicznie drogie...  Bo jestem teraz gdzieś na 11 stronie Sansui.. Więc może ktoś już coś na ten temat pisał.. 

Czy np. 300 na gramofon i 300-500 pre jest wystarczające na podstawowy budżetowy zestaw? Za około 6 m-cy. Myślę, że nie będę inwestować w lepsze wkładki, tylko kupię lepszy gramofon za następne 6 miesięcy. Czy to słuszne podejście? 

U mnie trwa to dość długo, lubię poznawać marki i cieszyć się z kiedy jest progres z lepszego dźwięku. Nawet jak to bardzo budżetowy sprzęt. 

Sansui zamierzam odsłuchać. Bo ta marka mnie nieco zaintrygowała. Kiedy? Jak czas pozwoli. 

Koledze @A_ndy odpowiem, że czuję się tak samo melomanem jak i audiofilem. Nie zależnie jak to jest zdefiniowane. Ja poprostu lubię muzykę i wiarygodny dla mnie przekaz. Mniej lub bardziej podkolorowany, bogaty w szczegóły. Lubię bardziej ciepło grające zestawy, niż neutralne. I kiedy dźwięk nie męczy. 

Przepraszam Kolegów, bo zrobił się OT. 

Jeżeli to komuś przeszkadza, to proszę o przeniesienie do tematu z linku powyżej. 

Pozdrawiam 

Edycja 

@Marr dziękuję chętnie skorzystam. A można przywieść swoje graty? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...