Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

@mikoo dziękuję z Legnicy będzie to kawałek. Zobaczymy jak czas pozwoli. 

Jak będę się wybierał to chcę zabrać Phonary i Luxmana i źródło do kolegów. Chciałbym zweryfikować co koledzy powiecie na brzmienie tego zestawu, a także chciałbym posłuchać jak zagra Sansui z moimi kolumnami. 

Jest ktoś chętny by posłuchać Phonara? 

Dzięki 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, Piotr, żeby to była jedyna rzecz, z którą zalegam to by było super. Po powrocie z wakacji nie wiem w co ręce włożyć, ten tydzień zapowiada się niezwykle intensywnie. Jak poogarniam ważne sprawy - w planach mam porządne porównanie obu zestawów kolumn już w docelowym miejscu odsłuchowym. Zgodnie z obietnicą - opiszę swoje wrażenia.

@1Ender fakt, to około 130 km w jedną stronę, ale zdecydowana większość autostradą. Jeśli byś się decydował - zabieraj piece, źródła i paczki, pomieścimy wszystko. Jako, że w audio jestem mocno początkujący to chętnie słucham różnych sprzętów w celach edukacyjnych

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

I polecam odwiedzic Dolnoslaska stolice dobrego dzwieku Sansui, czyli Walbrzych. 

W piatek mialem przyjemnosc ponownie odwiedzic pioruta i posluchac kilku zestawien sprzetowych wraz z Jego Harpiami. Kolumny sa wybitne i zapadaja w pamiec. Nie narzucaja jakiegos charakteru grania, sa raczej transparentne, a to czysta przyjemnosc sluchania. Moim celem bylo przetestowac zestawienie Laptopa z transportem M2tech Hiface z DAC Piotrka i moim. Byla prawdziwa burza mozgow i wymiana kabli cyfrowych. Bezcenne wnioski ( KABLEM MOZNA ZMIENIC charakter DACa/ calego systemu).

Jako, ze czasu zawsze jest malo, na koniec podlaczylismy Esoterica Piotrka i tu moje zludzenia, ze mozna przyzwoicie grac z laptopa rozwialy sie z ?hukiem.

Przepasc, Row Marianski, czarna rozpacz itd. Na ta chwile nie ma alternatywy dla dobrego CD. Nastepna runda ( CD vs PC) ma sie odbyc wkrotce. Wnioskow i zaskoczen (dotyczacych kabli sieciowych i zasilania) bylo wiecej, ale nie chcemy ponownie wkladac kija w mrowisko. Koniec i Bomba, kto kabli nie slyszy, ten traba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry CD/transport wydobywa z płyt cały ogrom mikro-informacji, które zatracają się w przypadku transportów plików, winą jest kaszaniaste zasilanie wszystkiego co cyfrowe, badziewiaste części, projekt i wykonanie. W Esotericach jest to zrobione naprawdę solidnie. Bardzo ważną kwestią jest też takie zaprojektowanie obudowy, która , pochłania, tłumi mikro-wibracje całej mechaniki jak i wibracji pochodzących z zewnątrz. Profile, skręcanie, masa własna, materiały to wszystko ma wpływ. Jak ktoś projektuje kompakty od dziesiątek lat i robi to w oparciu o super laboratorium połączone z weryfikacją "na odsłuch", to takie "chińskie daki badziewiaki" wciąga nosem jedną dziurką. W kompakcie jest to wszystko dopracowywane przez  prawie 40 lat od kiedy zaczęli je produkować. W przypadku plików jest po drodze kilka zasilaczy, kilka urządzeń i cała masa okablowania zasilającego i sygnałowego. Komputery / laptopy sieją zakłóceniami ino gwizda. Zrobić "dobry" komputer pod audio to worek kasy . Fabryczne PC-ty i laptopy nie są optymalizowane pod audio, a kompakt jest z tym założeniem budowany od podstaw.

Udanych eksperymentów !

Pozdrawiam

Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziękuję, ale miło się zrobiło! Jeszcze tyle zaproszeń na odsłuchy nie dostałem 😁.  Dziękuję! 

Tak jak pisałem wcześniej u mnie krucho z czasem... 

Jak nie w maju - czerwcu to może dopiero na jesieni. 

Pozdrawiam 

A wracając do tematu to są jakieś pre od Sansui? No i gramofonu bo drapaki to dla mnie całkiem nowy temat, podobnie ja ww zacna marka. Przyszłościowo to jakie modele trzeba mieć na uwadze? I jaki budżet szykować? Jak ktoś nie chce pisać w głównym temacie, to zapraszam na priv. 

Thx. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym porównaniem to chyba sobie jaja robiliście .Hiface + laptop kontra rasowy transport cd.Daci były rozumiem te same?Aby porównać tej klasy transport cd Esoterica z transportem plików to trzeba brać pod uwagę plikograje ,komputery audio jak zwał tak zwał za minimum 10kzł. Wtedy dopiero można mówić o porównaniu transportów.Jak dla mnie dobry transport plików ma tą przewagę nad cd że jest wstanie obsłużyć pliki wysokiej rozdzielczości czego już najlepszy transport cd nie jest wstanie zrobić.A wysoka rozdzielczość =gładkość,płynność ,dynamika,brak wyostrzeń i tzw cyfrowego nalotu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie, porownanie się nie liczy. Ogromny jiitter. Nie wspomne o kilkunastokrotnej,  roznicy w cenie urzadzeń.

Mialo by to sens gdyby. Było Hiface evo2 z femtoclockiem. Nie zaszkodzilby powersuply. Gdyby zamiast esoterica dodac do tego Norme to wynik móglby być...conajmniej dyskusyjny :)

Surfbroder dac hiface to nie ta klasa ale konwerter z zegarem to juz inna bajka. Wiem bo mam. Zegar wykozystuje razem z cd i dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...