Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

3-5 tyś. Pln to z robocizną czy same części? - jak rozumiem kondensatory i rezystory w ilości +/- trzydzieści sztuk na wzmacniacz. tak dopytuję z ciekawości,  nie żeby pognębić kogokolwiek. ogólnie to dość ciekawe jest samo w sobie, że tak niewielkim kosztem można zrobić sobie topowy wzmacniacz. lepszy niż topowe markowe fabryczne.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2019 o 22:36, hayman napisał:

3-5 tyś. Pln to z robocizną czy same części? - jak rozumiem kondensatory i rezystory w ilości +/- trzydzieści sztuk na wzmacniacz. tak dopytuję z ciekawości,  nie żeby pognębić kogokolwiek. ogólnie to dość ciekawe jest samo w sobie, że tak niewielkim kosztem można zrobić sobie topowy wzmacniacz. lepszy niż topowe markowe fabryczne.  

 

Rozumiem "sens" i ironię w Twojej wypowiedzi, jednak to samo mógłbyś insynuować na forach DIY lampowych wzmacniaczy... choć tam też by Cię pewnie "zlekceważyli"...  odpuść więc proszę tą retorykę, bo zamiast o Sansui czytam wciąż o kondensatorach. Przypomnę, że modyfikacjami zainteresowany jest może procencik użytkowników a temat traktowany jest raczej jako ciekawostka a nie kierunek do naśladowania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Cię tutaj ,,krzywdzą" wszyscy. Aż żal patrzeć. 

Powracając do tematu wątku Sansui. Jeżeli ktoś lubi charakter grania serii XR a posiada inny wzmacniacz  to nic straconego. 🙂 Po ułożeniu się z systemem Onkyo Dac 1000 wprowadza w brzmienie tak wiele z tej serii jakby był wyprodukowany specjalnie do kompletu z XR. A najlepsze jest to, że nie kosztuje nie wiadomo jakich pieniędzy. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario100007 napisał:

Ale Cię tutaj ,,krzywdzą" wszyscy. Aż żal patrzeć. 

🙂

No właśnie o takie wpisy chodzi. A tak na marginesie, kolega Mario na sąsiednim forum był pierwszy do banowania etc, jak mu się zwróciło uwagę, że do spółki z Janvideo wypisują głupoty - forumowicze zazwyczaj w takim wypadku odpisują np. o fajnie, czegoś się tam dowiedziałem, ale w wypadku wszystkowiedzących najlepiej guru marki, to raczej nie przystoi, lepiej takiego wyrzucić z forum.

Edytowano przez hayman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ludzi wszechwiedzących a dziękować za rady można pod warunkiem że wypowiedzi nie są w tonie obraźliwym,  poniżającym bądź mającym na celu przypisać negatywne i niegodne cechy innym kulturalnym i ogólnie szanowanym członkom forum takim jak JanVideo.

Na pierwszym miejscu zawsze jest stawiany wzajemny szacunek i kultura wobec drugich, a potem brana pod uwagę merytoryka wypowiedzi. Jeżeli ktoś toksyczny nie potrafi się do tego zastosować powinien być usuwany. 

Dlatego prośba do moderatora o małe czyszczenie i ew. porządek z powyższym toksycznym forumowiczem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok hayman, zacząłem to wyjaśnię... w sposób, którego najwyraźniej oczekujesz.

Szacunek; pisząc o Tobie w poście powyżej używam zwrotów grzecznościowych i traktuję Cię z Wielkiej litery.

Kultura; użyłem powszechnie zrozumiałego określenia proszę, formując uwagę do Ciebie. 

Merytorycznie; wyraziłem jasno uwagę o marginalnym znaczeniu zjawiska modyfikacji, który próbujesz "nakręcać".

Niestety, to raczej Twoje "riposty" przekraczają oczekiwane przez Ciebie standardy. Czy to nie hipokryzja i brak samokrytycyzmu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czubsi napisał:

Uroczo !

Jeszcze "Extra" , "L" , "DR" i "KX" i będzie komplet

Niestety, tylko MOS Premium będzie reprezentowała serie DR i KX (z zewnątrz prawie identyczne, za to dźwięk dla mnie o niebo lepszy).

Extra i L, już poza moimi zainteresowaniami (nie ten design). Za dużo czarnego tworzywa. Jednak wolę aluminium.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, A_ndy napisał:

Gratulacje, bardzo gustowny zestaw.,,, a gdzie B-209? Gra w innej konfiguracji? 

Bardzo bym chciał posłuchać... choćby poczytać o B-209 w zestawieniu do takich alf na przykład ;)

🙂 Tak, gra w domu z już dopasowanym do niej zestawem C/B 2105.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, A_ndy napisał:

To znaczy w bi-ampingu? Napisz proszę coś więcej... plisssss :)

Nieeee. Bardziej "normalnie". Jedno pre (C2105) i dwie końcówki (B2105 i B209), każda podłączona do swojego zestawu kolumn. B209 i B2105 to całkowicie odmienne granie (inna moc, przestrzeń i scena). Tutaj bi-amping nie zdałby egzaminu (chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarekB napisał:

Nieeee. Bardziej "normalnie". Jedno pre (C2105) i dwie końcówki (B2105 i B209), każda podłączona do swojego zestawu kolumn. B209 i B2105 to całkowicie odmienne granie (inna moc, przestrzeń i scena). Tutaj bi-amping nie zdałby egzaminu (chyba).

Bardzo mnie ciekawi to porównanie, też mam zestaw B/C 2105, więc ciekawy jestem jak w porównaniu do B2105 wypada B-209. Głośniki dobierane były pod cechy konkretnych końcówek? Myślę, że nie tylko mnie ciekawi jak gra to lampowe cacko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, A_ndy napisał:

Bardzo mnie ciekawi to porównanie, też mam zestaw B/C 2105, więc ciekawy jestem jak w porównaniu do B2105 wypada B-209. Głośniki dobierane były pod cechy konkretnych końcówek? Myślę, że nie tylko mnie ciekawi jak gra to lampowe cacko ;)

Pewnie. W wolnej chwili i jak "złapię" trochę weny twórczej spróbuję coś opisać. 

Głośniki to na razie:

do B2105 to Focal Kanta No 2

do B209 to Vienna Acoustics Haydn Grand

pozdrawiam

Marek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarekB napisał:

Tak dla załagodzenia wojowniczym nastrojom panującym ostatnio na Forum.

Kolekcja α607 "różnej maści".

 

9C4174D5-E3FA-489A-8897-32FF97C7E116.jpeg

622A6EAE-E179-4394-93C3-2CEFF5D41249.png

Piękna kolekcja do pozazdroszczenia, też chętnie bym przyjechał posłuchać jeżeli mieszkasz niedaleko.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekB

Koniecznie napisz cos o B209, to bedzie the very first time  na forum.

Mialem okazje posluchac tej lampy z transportem Esoteric P-0 przy okazji, kiedy odbieralem NRA ale na kablach (o Jezu) z Castoramy. Robilo wrazenie, tylko nie ma jak to u siebie w porownaniu do reszty Twoich skarbow.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wuwuzela napisał:

@MarekB

Koniecznie napisz cos o B209, to bedzie the very first time  na forum.

Mialem okazje posluchac tej lampy z transportem Esoteric P-0 przy okazji, kiedy odbieralem NRA ale na kablach (o Jezu) z Castoramy. Robilo wrazenie, tylko nie ma jak to u siebie w porownaniu do reszty Twoich skarbow.

Pozdrawiam

 

I to jest najgorsze. Pierwszy opis B-209 w ogóle w internecie (poza danymi technicznymi), nie tylko na Forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...