Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

7 godzin temu, MarekB napisał:

I to jest najgorsze. Pierwszy opis B-209 w ogóle w internecie (poza danymi technicznymi), nie tylko na Forum.

 

Tylko 200 sztuk wyprodukowanych, ciekawe ile z nich wciąż gra? Jednym słowem jesteś niemalże zobowiązany do tej recenzji/porównania z lepiej znanym 2105 :) 

Jeśli rzeczywiście można się wprosić kiedyś na odsłuch, to ja też jestem baaardzo chętny!

Pozdrawiam, Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A_ndy napisał:

 

Tylko 200 sztuk wyprodukowanych, ciekawe ile z nich wciąż gra? Jednym słowem jesteś niemalże zobowiązany do tej recenzji/porównania z lepiej znanym 2105 :) 

Jeśli rzeczywiście można się wprosić kiedyś na odsłuch, to ja też jestem baaardzo chętny!

Pozdrawiam, Andrzej

🙂Ja wiem na 100% o dwóch sztukach w Polsce.

Co do opisu to powoli. Najpierw muszę je dłuższą chwilę odsłuchać. B-209 już trochę gra, ale B/C 2105 jest nowe w systemie. Poza tym jeszcze eksperymentuję z lampami w B209. Dla niewtajemniczonych w "lampy", (bardzo ogólnie) w zależności od rodzaju lampy i jej producenta można naprawdę uzyskać różne i bogate brzmienie, jak również trochę je zepsuć.

Jeżeli będą chętni do słuchania to proszę o info poprzez priv. Mieszkam w Markach pod Warszawą. Myślę, że w któryś weekend majowy da się zorganizować jakieś spotkanie. Będzie można posłuchać i porównać także α907MR, która trochę ma naśladować "lampę".

Właśnie słucham na B-209 "klasykę" gitarową, polecam:

 

45A52CF9-7C0E-4486-A810-5950B8DFE8ED.png

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarekB napisał:

Właśnie słucham na B-209 "klasykę" gitarową, polecam:

Panie Kochany toż to jeden z moich ulubionych utworów. 

Na płycie zespołu z którego oryginalnie pochodzi utwór dodatkowo można posłuchać hymnu Liverpool FC - You’ll Never Walk Alone (który wczoraj przegrał z Barcą 0:3 😩)

Płytę oryginalną uwielbiam a tym bardziej koncertową. Mettavolution kupuję zatem tylko dla tego jednego utworku.

Dzięki MarekB za Echoes w takiej wersji.

Pozdrawiam, polecam i przepraszam za offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2019 o 10:22, audiowit napisał:

MarekB, ja się wproszę. Ale w blizej nieokreslonej przyszłości :). 

mogę spojrzeć w spec tech ale może Ty napiszesz jakie lampy tam siedzą i z jakimi eksperymentujesz?

Przepraszam, nie zauważyłem. Majówka, majówka, majówka.

Oczywiście zapraszam. W grają w niej następujące lampy:

4x 6L6GC, 2x 5U4G, 2x 6SL7, 2x 6SN7

Na razie "siedzi" mieszanka różnych producentów od JJ poprzez Sovtek i Sylvania (i nieznana ilość przepracowanych godzin, i takie "przyjechały").

Przymierzam się natomiast do Philipsów i Tung-Sol (czekam na zamówienie). Po "wstępnej zabawie" i "nauce obsługi" (manual nie do dostania) będę poważnie myślał o lampach Mullard/Marconi (lub coś z tej półki).

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie

Porządki ciąg dalszy, czyli na nowego właściciela czekają:

gramofon Sansui SR-838, 220V, stan plinta bdb, pokrywa db+ , wymieniony kabel zasilający oraz sygnałowe (oryginalne są do oddania) , oryginalny headshell, wkładka, dwie igły (stan ciężki do określenia), krążek centrujący do singli (Sansui oryg), zamontowana wkładka Shelter201, grała może 20-30 h

korektor Sansui SE-88, w pełni sprawny, 220V, stan bdb, drugi zapasowy pilot

tuner Sansui TU-719

kolumny KEF reference 203

standy pod kolumy Rogoz

 

zainteresowanych zapraszam na prv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie, 

Panowie udało się! W końcu jest długo oczekiwany Samuraj. 

WIELKI PODZIĘKOWANIA dla Mariusza alias Marr/Bumpalump/K4m! Bez Ciebie nie byłoby Samuraja w moim stereo. 

Bardzo mi pomogłeś i wisze Ci porządny cognaq. 

 

Jeszcze raz dzięki!

Został jeszcze zakup transformatora i budowa skrzynki , jednak z Mariuszem damy rade i w końcu będzie tak jak powinno.

 

Pozdrawiam wszystkich członków klubu. 

20190514_133833.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907XR - gratuluję, dobry wybór. Naturalność i neutralność z olbrzymią dynamiką - taka  jest moim zdaniem 907XR.

Z zupelnie niejasnych dla mnie powodów cały czas trochę niedoceniony u nas model....podobnie było za czasów produkcji. 

Jaka reszta zestawu?

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przyczyną małej popularności jest brak regulacji barwy dźwięku?

Taka ciekawostka, mój dobry kolega nie kupi wzmacniacza bez regulacji... Dla mnie to nie ma znaczenia, bo i tak zawsze "leciałem" w trybie direct. 

Poza tym poprzednik Accu e302 również nie miał regulacji , a i tak niczego nie brakowało. 

907Xr sporo zyskuje przy bezpośrednim kontakcie, zdjęcia nie oddają piękna tego wzmacniacza. Dodatkowo asymetria (brak gałek regulacji) dodaje uroku w mojej ocenie.

Kolumny Jamo c807 i tuner Sansui Tu x701 na rynek Arabii Saudyjskiej, co za tym idzie środek jak w Tu a 707. Jednak poszedł pod młotek i za moment zmieni dom. 

Na pewno poszukam za jakiś czas dobrego Daca z jakimś lampowym zacięciem, powinni się uzupełniać z Samurajem. 

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Accu odjechał i zapominam o tej marce. Porównując bezpośrednio Accu vs Sansui , ten pierwszy wyglądał jak zabawka. Podczas obcowania z Sansui Alpha czuć respekt do tego urządzenia. Sam widok robi robotę , ale co ja będę Wam drodzy forumowicze opowiadał , sami to najlepiej wiecie.

Nie mniej jednak Accuphase e302 to fajny wzmacniacz i można się z nim naprawdę cieszyć , aczkolwiek do Samuraja nie ma startu.  Po prostu nie ta liga... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Pawle Twoje "przygody" na forum z jak to nazwać? Ludźmi nie obytymi z Sansui lekko pisząc. Pamiętam Twoje początki z 911dg bodaj w 2009' , którego reanimowałeś z jednym z pierwszych  forumowiczów na sąsiednim forum.  Wtedy mnie zaciekawił temat Sansui , jednak jakoś tak długo dochodziłem do Alphy. Co ciekawe pierwsze moje Sansui to był tuner...

Twoje ciężkie zabaweczki 😉 to nie lada rarytas i nie ukrywam , że kiedyś chciałbym taką  jedną przytulic. Pocieszam się , że marzenia się spełniają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, faszi napisał:

Dodatkowo asymetria (brak gałek regulacji) dodaje uroku w mojej ocenie.

Ja również lubię jak jest "mało gałek" i nie traktuję ich niedoboru za wadę (choć jak są to nie będą przeszkadzać). Gratuluję wyboru. Zdecydowanie 907 MR i XR to 2 najlepsze 9-tki ze wszystkich alph (według mnie oczywiście). Nigdy nie kupiłbym żadnej innej oprócz tych dwóch. 

Z racji tego, że ostatnio koncepcja mi się zmieniła gdyby ktoś poszukiwał 907XR w naprawdę fajnym stanie to zapraszam na priv. Jednak wyszło tak, że nie znajdę dla niej miejsca u mnie na chwilę obecną, także 907XR szuka nowego domu.

pozdrawiam,

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faszi - po jakimś czasie i 907 limited osiągniesz ! Małymi kroczkami do celu a się uda ! Ja też zawsze stroniłem od "ciężkich kloców" ale B2301L bardzo cenię a przy okazji trochę przypadkiem (a głównie przy wsparciu przyjaciół) udało mi się zdobyć części do modyfikacji docelowej więc ... A przy tym świetnie i klasycznie to wygląda w nowym miejscu ! Esoteric ma sterowanie wyjściem od 0 więc jest bajka bo pre mi kompletnie niepotrzebne ! Dla dociekliwych - to na zdjęciu to B2301 na regale i B2301L na ziemi ale żadna z nich nie jest moja 🙂 Moja końcówka nie załapała się na fotkę ale przyjdzie dzień i przyjdzie chwila - szczególnie po modyfikacji  ....

 

A tak dla poszerzenia wiedzy. baron to dla Ciebie - wersja V końcówki mocy B2302 ma oznaczenie jedynie w kodzie - dotyczy wzmacniacza częściowo wykorzystującego Elna Silmik i Riken RFA. W wersji podstawowej wszystko jest na Nipponach (!) Co do B2301 - istniało parę wersji wyposażenia wewnątrz (!!!) Ta którą mam w domu ma wnętrze bardziej przypominające B2302V niż B2301 ... wszystko przez to, ze pochodzi z ostatniej serii produkcyjnej (np w wyjściu mamy ... Amtransy AMRA !!!) B2301L to już dosłownie loteria - jak trafisz tak masz 🙂 Mam dwie sztuki a połowa wzmacniacza w środku jest inna ... Jeden oparty o brązowe Rikeny 5% (starsza) a drugi na niebieskich RMG 1% !!! No i bądź tu mądry ... Oczywiście mam na to dowody .... 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czubsi napisał:

Esoteric ma sterowanie wyjściem od 0 więc jest bajka bo pre mi kompletnie niepotrzebne !

Słuchanie końcówki bez pre jest oczywiście możliwe, jednak pre wprowadza taką robotę w dźwięku, że nie wyobrażam sobie posiadania końcówki bez pre (regulacja sygnału w CD nie ma tu nic do tego).

Sama końcówka gra dźwiękiem nieujarzmionym, nieokiełznanym można by rzec chaotycznym. Dopiero po podpięciu pre dźwięk się układa, stabilizuje, dostaje niesłychanej ogłady i kultury. Po prostu pre powoduje że dźwięk się porządkuje, wszystko zaczyna do siebie pasować, układać w logiczną całość, czytaj: grać jak należy. 

Dlatego jeżeli ktoś myśli o końcówce, powinien również bezwzględnie myśleć o pre do kompletu, aby mógł w pełni cieszyć się możliwościami zestawu i spać spokojnie.

Sama końcówka to jednak kalectwo na dłuższą metę. Końcówka + pre to symbioza oczywista i naturalna jak amen w pacierzu. Tylko Nie Mów Nikomu.

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...