Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

14 godzin temu, czubsi napisał:

Jestem tego samego zdania, że 607 NRA (oraz NRAII) zdecydowanie lepiej prezentuje się bez boczków.

Źle mnie zrozumiałeś ... wiercić w konstrukcji trzeba jak się uprzesz montować oryginalne boczki z 707 /907 do 607 !!!!! Lub odwrotnie ... Wszystkie trzy mają inaczej zaplanowane otwory w oryginalnych boczkach ... W dorabianych to chyba oczywiste, że robisz otwory tam gdzie chcesz ... Sądziłem, że to oczywiste ...

 

Ale skad ja bym takie orginalne wzial? :) Tylko dorabiane na module oryginalnych wchodzily w rachube ale i teraz juz widze ze nie ma o co walczyc. Wzmacniacz wyglada calkiem niezle bez boczkow. 

Znow z troche innej beczki. Czy ktos uzywa kolumn o wysokiej skutecznosci ze wzmacniaczami Sansui? Mi chodza po glowie Klipsh Heresy III ale nie mam ich gdzie odsluchac. Nie mowiac juz o tym zeby odsluchac ich z Sansui... 

Edytowano przez luckyguliver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, luckyguliver napisał:

Ale skad ja bym takie orginalne wzial? :) Tylko dorabiane na module oryginalnych wchodzily w rachube ale i teraz juz widze ze nie ma o co walczyc. Wzmacniacz wyglada calkiem niezle bez boczkow. 

Znow z troche innej beczki. Czy ktos uzywa kolumn o wysokiej skutecznosci ze wzmacniaczami Sansui? Mi chodza po glowie Klipsh Heresy III ale nie mam ich gdzie odsluchac. Nie mowiac juz o tym zeby odsluchac ich z Sansui... 

Ja używam:

96db Splu Pionki w 17m2.

Źródło to lampizowane TDA1541A ( bylo wiele innych, pewnie cos tam sie jeszcze przewinie, ale kompleksow nie ma )

 

http://www.audiofilek.pl/de/baza-du/baza-vintage-audio-du/produkt/5-kolumny-glosnikowe/1861-pioneer-cs-811

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, hubert hubert napisał:

Dlatego celowo zrobilem takie zdjecie, zeby nie bylo tak oczywiste. Wizualnie posiada kilka mikro rysek, ktore z metra sa niewidoczne, wiec z kanapy prezentuje sie pieknie. Gra przyzwoicie na ile moze grac seria 607 :) na kolana nie powala ale jest przyjemnie :)

Dobrze zestrojona α607, też zrobi super wrażenie. Tym bardziej na "mniejszym metrażu", gdzie wyższe modele nie miałyby możliwości się wykazać.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hubert hubert napisał:

Było pytanie o źródło itp. Mrx zagra u mnie tylko ze źródłem cyfrowym, z raspberry po USB.
Kolumny to DIY, ale takie z dość trudnych, ostrzejszych, one są w najbliższym czasie do wymiany. Będę rozglądał się za czymś ciekawym do pomieszczenia dziennego około 25m2.

Brawo Ty. Też preferuję źródła cyfrowe. Jednak wolę streaming i Tidal'a.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety miałem rację ... z zewnątrz MR a wewnątrz .... 911-ka ... Słabe zagranie ze strony Japońców od marketingu w Sansui ... Chyba dobrze, że nie doszło do szerszej sprzedaży bo przy takich praktykach to dość słabe jest ... Nie dziwię się, że gra jak gra - koło MR to niestety nawet nie stało .... Ale jest też dobra informacja - możesz zrobić z niej MR ! Musisz tylko zdobyć części ... W zasadzie wszystkie kondensatory są do wymiany + kilka - kilkanaście rezystorów + parę boczników i zacznie grać jak MR ... Zrób jeszcze fotkę od spodu (oczywiście jak ściągniesz podłogę 🙂 oraz od góry całość bez budy - chodzi o główną filtrację - raczej nie wyrokuję by były cuda ... ale może się miło zdziwię ?

 

Ile dałeś ? Dlaczego nie celowałeś w MR ? Pisałem wiele razy, że MRX to nie MR - szkoda pieniędzy ... Rozumiem, że nie wszyscy mi wierzą ale ... chyba warto zacząć ? ... Na dole masz fotkę 607MR - wszystko na Elnie Silmic itd ...

a.JPG

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest z MR jakość części na poziomie 911-ki -teraz lepiej ???? 🙂 Rozumiem, że dostałeś ją po prostu tanio ?  Jak tak to szczerze gratuluję - w końcu to Sansui ! Jeśli nie tanio to .... trochę się dziwię - i tyle ... Wrzucisz jakieś fotki jeszcze ??? Mimo tego czy to dla Ciebie miłe czy też nie da innym pojęcie jak bardzo mogą się zdziwić co kupią  mimo jednej literki w nazwie - to doświadczenie jest naprawdę ważne !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak lepiej :) choc ja nie mialem okazji ogladac i sluchac 911 a Ty mrx-a :) Moze warto by bylo zrobic takie porownanie. Mam porownanie do 711 - tutaj roznica w czesciach wydaje byc wyrazna - kondensatory fizycznie wieksze, co zazwyczaj, oczywiscie nie zawsze, oznacza lepsza jakosc. rezystory wizualnie inne - oczywscie nie rikeny :)

W zyciu nie bede bronil tego sprzetu to nie w tym rzecz - ja jestem raczej krytyczny wobec sprzetu. To jest podstawowy model serii. Staram sie jednak, jesli sie da oceniac obiektywnie.

Poki co bedzie grac (nie gorzej niz 711) a przy tym cieszyc oko, czego 711 nie robi :) Dotrwa do czasu zmiany na 907 lub B dajac radosc obcowania. Pozniej bedzie cieszyc kogos innego, kto bedzie cenil sobie rowniez komfort uzytkowania wynikajaca z zasilania na 230V lub zasili drugi system.

ps. Tanio - drogo, dla kazdego oznacza cos innego. Jak na rynku pojawia sie pojedynczy egzemplarz, to nie ma wartosci porownawczej.

@czubsi, co ma do rzeczy czy mile dla mnie czy nie. To forum audio - klub sansui i o tym mowimy a nie o autorach postow.

Ja wiedzialem przed zakupem co kupuje, jestem swiadomym konsumentem i ten watek uznajmy za zamkniety. Jesli chcemy rozmawiac o sprzecie - zapraszam do dyskusji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie słyszałem 607 MRX ale znam te kondensatory i znam 907 MRX i to mi wystarczy :-)

Dla mnie nie ma problemu - jestem ciekaw co Cię skłoniło do zakupu czegoś co jest na gorszych (!) częściach niż 711-ka choć ładniej wygląda (bo te brązowe nippony to już seria premium jak by nie patrzeć) ... To trochę jak kupić replikę ferrari z silnikiem Pontiaca Firebirda ... odkąd mamy ze sobą kontakt zawsze wybierasz jakieś rozwiązania zastępcze ... Rozumiem, że nikt nie lubi wydawać bez sensu ciężko zarobionych pieniędzy ale tu rozwiązania zastępcze są średnim pomysłem ... No ale nie w tym rzecz. Możesz zrobić z niej MR - wiem, że nie będzie to dla Ciebie problem ! To, że to najniższy model serii o niczym nie świadczy - to wzmacniacz oparty na świetnym schemacie ! Pozostaje to wykorzystać ! Zmień mu kondensatory na Silmic tak jak w oryginale (to nie jest jakiś dramatyczny koszt) + 6 Rikenów i parę innych drobiazgów i zmieni się wzmacniacz w to czym być powinien od początku ! Sam zobaczysz jak niewiele da baaaardzo wiele :-) Lubisz eksperymentować a tu przy okazji naprawisz popelinę jaką zrobili tej świetnej konstrukcji ! Trzymam kciuki za nadanie wzmacniaczowi pełnej wartości - na jaką zdecydowanie zasługuje ! No i czekam na fotki od góry i zasilacza jeśli będziesz łaskaw ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, zaraz dołączę zdjęcie środka. Wzmacniacz dopiero jak będę tam zaglądał, póki co tylko regulację robiłem, więc jakiś fotki na szybko środka mam.
@czubsi, lepiej czy do przekaźników dostęp taki sam jak w 711, czy jakoś inaczej się do nich dobrać. Chcę koniecznie je wyczyścić, wzmacniacz długo stal, więc przyda im się kąpiel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...