Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Wzmacniacz jest w oryginalnym stanie......nikt mu (na szczęście) kondensatorów nie po zamieniał ani go nie wykastrował. Tranzystory w końcówkach są oryginalne. Nie chodzi o to że kolega lubi bas, ale basu po prostu w stosunku do reszty pasma jest bardzo mało. 607MR ma świetny niski bas (kolorowy), 907XR wręcz tektoniczny, krótki, twardy. Piszę o tych wzmacniaczach bo je miałem, mam ,słuchałem. 607Ltd, ten dla mnie nie zagrał wyjątkowo . Wierzę że jest to świetny wzmacniacz tylko nie zgrał się z moimi ani z innymi pod które go podłączyłem. Mam jeszcze kilka pomysłów gdzie go  posłuchać. Mam nadzieję że pokarze na co go stać. Zapytałem na forum bo lepiej jest skorzystać z doświadczenia kolegów, którzy posiadają , grają na nim.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2019 o 20:50, Baron napisał:

Super info!!! Kolejna perełka odratowana. Jeżeli mogę coś doradzić to proszę o zwrócenie uwagi żeby nie kupić tranzystorów chińskich podróbek. Niestety ale głupi kupuje dwa razy, pierwsze moje zamienniki były z ebay, kosztowały taniej ale kolega który remontował DRkę tylko się zaśmiał jak je zobaczył. Powiedział że nie użyje ich nawet do taniego sprzętu w czasie napraw. Potem kupiłem zamienniki oryginalne Sankena, a potem dzięki Pawłowi wstawiliśmy oryginalne LAPTY2. Jestem bardzo ciekawy jakie kondy zastąpią Super Goldy.

Marr czekam z niecierpliwością na kolejne części Twoich filmów, szczególnie z remontu DRki, chociaż ciekawi mnie też odnowienie B2302.

Pozdrawiam

907DR juz prawie ukonczona, kanaly juz poskladane, dzialaja idealnie, tak wiec wszystko tym razem zakonczy sie happy endem

swoja droga kolega @Kamill00 moglby tez opowiedziec ciekawa historie serwisowa z ostatnich tygodni

Edytowano przez Marr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę (w dużym skrócie)

Kupiłem Telefunkena TRX 2000, który jeszcze sekundy nie zagrał, a już poszła końcówka.

Dosłownie.....tylko go odpaliłem i od razu kontrolka overdrive.

Sprzęt trafił na serwis......zrobiono niby to co się należy - skasowano podstawową 4 cyfrowa kwotę i......w domu pograł 30 minut z gramofonem i po przełączeniu na szpulowca znow to samo......czerwona dioda Overdrive i ,,piekny" zapach spalenizny w pokoju.

Tele znów wrócił na serwis (pominę tematy że to NIBY moja wina, wina kolumn, kabli itd).

Został naprawiony po raz 3 !!!! (za 40% kwoty wcześniejszej).....wrócił do domu, pograł na radiu ok godzinę (cicho, bo spałem) i po odpaleniu czarnej płyty - po 10 minutach cichego grania jak go podkreciłem do 25-30% volume......ZAGADKA: co się stało??????

To samo !!!!!!

Dalej bez komentarza.

Oto fotka mówiąca wiele......

4 różne firmy

20190927_173413.jpg

20190927_172418.jpg

20190927_172430.jpg

20190927_172427.jpg

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2019 o 21:28, grzecho napisał:

Wzmacniacz jest w oryginalnym stanie......nikt mu (na szczęście) kondensatorów nie po zamieniał ani go nie wykastrował. Tranzystory w końcówkach są oryginalne. Nie chodzi o to że kolega lubi bas, ale basu po prostu w stosunku do reszty pasma jest bardzo mało. 607MR ma świetny niski bas (kolorowy), 907XR wręcz tektoniczny, krótki, twardy. Piszę o tych wzmacniaczach bo je miałem, mam ,słuchałem. 607Ltd, ten dla mnie nie zagrał wyjątkowo . Wierzę że jest to świetny wzmacniacz tylko nie zgrał się z moimi ani z innymi pod które go podłączyłem. Mam jeszcze kilka pomysłów gdzie go  posłuchać. Mam nadzieję że pokarze na co go stać. Zapytałem na forum bo lepiej jest skorzystać z doświadczenia kolegów, którzy posiadają , grają na nim.

 

Witaj

Kluczowe pytanie, czy przy innych wzmacniaczach w systemie kolegi jest "bas" na tym samym okablowaniu do kolumn i źródła oraz kolumnach ?

Czym zasila ten wzmacniacz, czyli co przetwarza napięcie na 100V ?

Jak długo ten wzmacniacz był nieużywany ?

Kiepskie kable "zjadają" bas na śniadanie.

Gdy "urządzenie"  do robienia 100V jest jakąś przetwornicą turystyczną do golarki to też szału nie będzie .

Każdy wzmacniacz Sansui, czym dłużej stał nieużywany, tym więcej czasu musi pograć, żeby wrócił do dawnego poziomu, w ekstremalnych wypadkach zajmuje to kilka miesięcy, a w nowym systemie (kolumny, kable, zasilanie ) dobrze ustawiony i często grany wzmacniacz pokaże na co go stać po 2-3 tygodniach, wszystko zależy jak często i długo słuchamy.

Osobną kwestią jest sprawa tematu "na czym" stoją kolumny (platformy, kolce, podkładki) oraz "to coś" co robi 100V.

Tu też jest szerokie pole do popisu .

W toku wielu eksperymentów można oniemieć  z wrażenia jak takie niby banalne sprawy potrafią przesądzić o efekcie końcowym (ilość i jakość niskich tonów).

Wyżej wspomniane eksperymenty można zacząć dopiero po zestrojeniu wzmacniacza u kogoś kto ma w tym doświadczenie i marka Sansui nie jest mu obca. Ktoś nieobeznany w temacie nie będzie umiał tego zrobić albo stwierdzi że się nie da :-).

Pozdrawiam

Pygar

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Nie odszedłeś zbyt daleko od oryginału no i koszty rozsądne ! Zdobycie kompletu oryginalnych części (tranzystory z oznaczeniem LAPT2 , pomarańczowe Rikeny, Nippony AWF 470/50  itp.) to - nie czarujmy się - i ze dwa tysie ... a tak wzmacniacz gra i to wcale nie gorzej od fabryki ! Niech ten przypadek będzie nauczką dla wszystkich ...

 

Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, luckyguliver napisał:

@MarrWolalbym monitory i to pewnie nie te najwieksze bo walke z podlogowkami mam juz za soba. W tej chwili mam Jamo Concert 8 i czasem slychac ze tego basu jest troszke juz za duzo.

Rozumiem, znam temat ale Linia transmisyjna to zupelnie jeszcze cos innego, ale najlepiej byloby posluchac jak cos to zapraszam Wałbrzych / Wrocław

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2019 o 10:15, Marr napisał:

907DR wróciła do żywych

 

Witam,

Marr jak zawsze świetna robota. Do tej pory myślałem że moje piece przeszły kompletny serwis, ale widzę że sporo im do tego brakuje. Chociaż mój elektronik stwierdził że ich stan jest na tyle świetny że nie ma potrzeby wszędzie dłubać, ale spokojniej spałbym po takim serwisie jaki robisz.

Fajnie że DRka w stanie agonalnym wróciła do żywych. Świetny piec będzie na 100% cieszył dźwiękiem swojego właściciela. Osobiście częściej włączam go nawet od 907 Limited. ;)

Nie pochwaliłeś się serwisem B2302, jestem w trakcie oglądania. Cholernie lubię oglądać takie filmy, może ze względu na to że sporo przeszedłem ze wzmacniaczami Sansui i jakoś osobiście to przeżywam. Zawsze pamiętam to napięcie gdzie po głębszym przeglądzie włączaliśmy przycisk zasilania i czekaliśmy co się stanie, lampka przestanie mrugać czy nie. Właśnie z DRką były niezłe jazdy przez pęknięty mały kondensatorek, dlatego potem przy każdym wzmacniaczu były napięcia w naszych głowach. W 2105 mój elektronik poszedł po bandzie i parował wszystko co się dało żeby było równo, dobierał nawet grubość podkładek pod tranzystory żeby równo się grzały. ;)

Marr oby tak dalej. To jest swoista sztuka. Nie każdemu chciałoby się podchodzić do sprawy z taką pasją, dokładnością i cierpliwością. Na szczęście na tym forum jest jeszcze kilku kolegów dzięki którym możemy spokojnie spać będąc posiadaczami wzmacniaczy marki Sansui. Jeszcze niedawno kupno i użytkowanie tych wzmacniaczy to była ruletka i spore ryzyko. Mam nadzieję niedługo podesłać jakiś swój piecyk do takiego SPA.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie między innymi Pawła miałem na myśli pisząc o kolegach z forum. Paweł to szef wszystkich szefów. :D To on wciągnął mnie w tą otchłań. Ale nie żałuję, tyle co kasy poszło, ile problemów, ciśnień ale ile zabawy, przyjemności, satysfakcji. Zresztą nigdy nie kupiłbym Sansui gdyby nie Paweł i strefa bezpieczeństwa jaką zapewnia swoją wiedzą w tym temacie. A jak już tak słodzę to grzechem byłoby nie wspomnieć o zasługach Krzyśka i Janvideo24.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3 października 2019 o 18:11, luckyguliver napisał:

@MarrWolalbym monitory i to pewnie nie te najwieksze bo walke z podlogowkami mam juz za soba. W tej chwili mam Jamo Concert 8 i czasem slychac ze tego basu jest troszke juz za duzo.

Luckyguliver,

a nie myślałeś o modyfikacji swoich Jamochłonów-m.in. wymianie okablowania wewnętrznego?

Jakie masz podpięte kable glośnikowe? 

Zaś co do innych kolumn podstawkowych-mnie odpowiada brzmienie Xavianów serii XN (250 zmieszczą się w budżecie), choć fajniej mogą zagrać na jeszcze większej powierzchni niż Twoja. Z dużą MRką fajnie się zgrywają :-) Niekoniecznie są do metalu-ale ja zazwyczaj tego nie słucham, więc nie ma problemu. Albo jeszcze Giulietta, czyli mała podłogówka (bo może warto też rozpatrzyć takie rozwiązanie).

Jakiej muzyki słuchasz?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa ! Tak czy siak w sumie "winien" jestem całemu temu zamieszaniu .... :-)

Wiedza praktyczna i setki urządzeń pod ręką Mariusza , lata doświadczenia praktycznego Janvideo , fantazja Pygara i mój skromny wkład wszystkiego po trochu sprawiły, że staliśmy się trochę taką niepisaną rodziną ! Taka mieszanka pasji , przyjemności obcowania z wyjątkową marką audio a przy tym mnóstwo fajnych relacji , rozmów wciąż przybywających do naszego grona nowych wielbicieli świetnego brzmienia to coś niespotykanego ! To właśnie sprawia, że mijają lata a my wciąż mamy taką samą (jak nie większą :-) przyjemność słuchania i podziwiania sprzętów Sansui !!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2019 o 20:58, RoRo napisał:

Luckyguliver,

a nie myślałeś o modyfikacji swoich Jamochłonów-m.in. wymianie okablowania wewnętrznego?

Jakie masz podpięte kable glośnikowe? 

Zaś co do innych kolumn podstawkowych-mnie odpowiada brzmienie Xavianów serii XN (250 zmieszczą się w budżecie), choć fajniej mogą zagrać na jeszcze większej powierzchni niż Twoja. Z dużą MRką fajnie się zgrywają 🙂 Niekoniecznie są do metalu-ale ja zazwyczaj tego nie słucham, więc nie ma problemu. Albo jeszcze Giulietta, czyli mała podłogówka (bo może warto też rozpatrzyć takie rozwiązanie).

Jakiej muzyki słuchasz?

Pozdrawiam

W tym wszytkim chodzi moze nie tyle co o poprawe dzwieku bo na to trzeba srodkow a raczej o zmiane brzmienia. Powiedzmy, ze mi sie Concerto z 707 DR juz osluchaly. Dlatego dokupilem sobie dwie 607: NRA II oraz MR. Teraz chcialbym dokupic jakies fajne monitory i przy tym nie pojsc z torbami :) Na celownik wzialem Dynaduio Focus 160 ale nigdzie nie moge ich dostac. Tak wiec zaczalem szukac czegos innego.

Fajnie, ze wspomniales o tych Xavianach bo wlasnie przygladalem sie XN 250. Zawsze chcialem u siebie posluchac monitorow na Revelatorach. Jedyna rzecz ktorej sie obawiam to czy nie bedzie za malo pradu z 607 bo wszyscy pisza, ze trzeba im go bardzo duzo.

Muzyka rozniasta. Na dzien dzisiejszy najwiecej slucham trip hopu (Tricky,Bonobo itd), ambientu. Ogolnie roznego rodzaju elektroniki. Oprocz tego coraz wiecej slucham gitar i ostatnio jazzu. 

Kable glosnikowe: Chord Odyssey 2

Dnia 3.10.2019 o 17:12, Marr napisał:

Rozumiem, znam temat ale Linia transmisyjna to zupelnie jeszcze cos innego, ale najlepiej byloby posluchac jak cos to zapraszam Wałbrzych / Wrocław

Niestety nie po drodze ale dziekuje za zaproszenie.

A na fotce moja 707DR wpozyczona koledze ktory podpial ja do B&W 802. Okazaly sie to potwory nad podziw pradozerne bo nawet jak podkrecilem volume na maxa to nie zdolalem uruchomic diody, ktora wskazuje ze kolumny dostaly za duzo pradu i zaraz wybuchna :) Odsluch choc trwal bardzo krotko byl dla mnie uczta. Super separacaja instrumentow i dzwiekow, wielka scena 3D, wokale jak zywe, nic nie klulo w uszy itd itd. Tak to moglym siedziec i sluchac muzyki calymi dniami. Choc prawda jest taka, ze bardziej zazdroszcze koledze pokoju niz kolumn bo wzmacniacz juz mam :) 

IMG_20191006_191442.jpg

Edytowano przez luckyguliver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z kolegą Marr posłuchaliśmy w zasadzie dla tradycji i porównaliśmy tym razem Accuphase E-405 i Sansui AU-07. Mimo, że wiekowa integra od Accuphase'a to chyba najbardziej spodobała mi się z dotychczasowych modeli. Poprzednio słuchaliśmy E-550 i dynamika była na zdecydowanie wyższym poziomie, ale co z tego jak bas odstawał spójnością od reszty. Tu przynajmniej wszystko ze sobą współgrało. Opiszę krótko, bo nie ma się co rozwodzić, na plus Sansui: lepsza scena wszerz i w głąb (ta w głąb to nawet na bardzo cichym słuchaniu ujawniła się w AU-07, które słuchaliśmy jako drugie. To pierwsza rzecz, na którą zwróciłem uwagę), szybkość i dynamika, większy realizm i to wszystko składa się na lepsze tło i rozdzielczość. Jedyne co to chwilami mógłbym zapożyczyć bas z Accu, tu mi się podobał w niektórych momentach. Ogólnie ten model Accuphase jest bardzo stonowany, delikatny. Generalnie duża przewaga Sansui w każdym aspekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...