Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

9 godzin temu, Yasica napisał:

3h w sumie.

Nie mam tyle czasu by ogladac z uwaga.

W ktorej minucie w ktorym filmie jest o Sansui i co tam ciekawego mowia?

Stricte o Sansui nic nie znajdziesz. Być może melomani na odsłuchach mieli coś z integr bądź dzielonek Sansui, ale nie zauważyłem. Przede wszystkim chodzi o ciekawe informacje z zakresu akustyki, starych i nowych technologii, koncepcji rozwojowych Tonsilu jak również, a może przede wszystkim o spotkanie wielu ludzi w jednym miejscu okraszonym wieloma sprzętami grającymi, których łączy zamiłowanie do muzyki. Być może ktoś z klubu Sansui już tam był.

15 minut temu, Samcro napisał:

AU-07 to AU-07 😀

A tak z innej beczki troszkę...co by tu wybrać: 911DG czy lepszego japońskiego brata, 999DG?

IMG_20191010_214624.thumb.jpg.46feafce1656ad47f941fb69040765f3.jpg

IMG_20191010_214646.jpg

Zważywszy Piotrze na to, że 911 jest po modzie Czubsiego, faktycznie masz twardy orzech do zgryzienia :D

Edytowano przez Smoothtone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak. Niby na 999 też był taki pomysł ( i wspólny "dil' z jednym z Kolegów), ale się zbył 😂

Brak części i droga impreza, generalnie.

Można by w zasadzie cofnąć mod 911 i części użyć do 999, ale chyba wolę mieć na 220/230, bo z se-88 i tu-x701- które też mam na 220V -DG tworzy wizualnie super zestaw.

Tak więc 999DG chwilę pogra i pewnie będzie szukał nowego domu, jak się nie pojawi jakiś nowy pomysł....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Samcro napisał:

ale chyba wolę mieć na 220/230, bo z se-88 i tu-x701- które też mam na 220V -DG tworzy wizualnie super zestaw.

Piotrek,
jeszcze  pare elementów na 230V też będzie pasowało wizualnie do tego kompletu - CD-X701i oraz jakiś trzygłowicowy deck - choćby Sansui D-X701?
A najlepiej coś wyższego 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RoRo napisał:

Piotrek,
jeszcze  pare elementów na 230V też będzie pasowało wizualnie do tego kompletu - CD-X701i oraz jakiś trzygłowicowy deck - choćby Sansui D-X701?
A najlepiej coś wyższego 🙂

Pozdrawiam

Kto wie? Mam pomysł, żeby na antresoli zrobić sobie takie "analogowe centrum" (trzy kaseciaki Akai, Aiwa i Technics już są) więc to by się wpisywało w całość.😀

19 minut temu, Smoothtone napisał:

Skoro 911DG po modzie porównałeś do AU-07, to sprawa jest przesądzona :D Aspekt wizualny współgrający z resztą "klocków" dopełnia całości.

Pamiętam jednak Piotrze, że finalnie i tak pozostawiłeś palmę pierwszeństwa AU-07.

Porównywałem z AU-07 bo tak stały, że nie było za dużo kombinowania z kablami. Na razie w kwestii AU nic się nie zmieniło u mnie: AU-07 to AU-07. I tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek nie słucha, to nie słucha. Ale jak zacznie to przestać nie może.

IMG_20191010_235944.thumb.jpg.e43eb1dd9861d057d938cd4e8bb0f2b1.jpg

Jest wieczór więc wyciągnąłem i odpaliłem "świecidełko" SE-88...a co!

Cały efekt psuje srebrny cd...i płytowy bałagan.

Ale 999DG bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Chociaż w sumie z jednej strony niby wiedziałem, to jednak z drugiej...to nie bardzo, czego oczekiwać.

Wydaje mi się, że dźwiękowo to dla mnie jest bardzo podobnie / najbliżej do serii DR, czyli tak, jak w sumie lubię (chyba się starzeje): nie ma kliniki, która z XR potrafi się pojawić, i nie ma też tego ciepła tyle, co w MR. Takie "analogowe" granie w najlepszym wydaniu.

A jakościowo- chyba 707ki w bezpośrednim porównaniu mogą mieć ciężko. 

No i 999DG ma pilota. Co jest nie do przecenienia, skoro już jest.

I do łask wróciły KEF Reference 203. Niezbyt to był dobry pomysł, bo znowu mi namieszały w głowie w tym, co sobie umyśliłem.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od dłuższego czasu mam sprecyzowaną ocenę co do najlepszego modelu Sansui w moim systemie 🙂 Podłączyłem sobie po dłuższym czasie odsłuchu modowanej końcówki swoją AU07 i po 10 minutach wsadziłem z powrotem do szafy .... Esoteric K05 z modowaną końcówką B2301L na drutach AuAg i SF Venere 2.5 naprawdę robią robotę, Myślę jeszcze o jednym rozwiązaniu, które już stosowałem w tych końcówkach (B2301) ale potrzebuję jeszcze chwili czasu... Jeśli będzie tak jak pamiętam to osiągnę skok porównywalny z przeskokiem z integry na końcówkę ! Zmiana wpłynie najbardziej na przestrzeń i efekct realności powietrza na scenie (tego prawdziwego powietrza, które pozwala nam odróżnić koncert na żywo  np.) Wokal odrywa się od warstwy instrumentów przez co staje się niewyobrażalnie czytelny ale przy tym wszystko jest bardzo delikatne i bardzo realistyczne, Wydaje się niemożliwe ? no to zobaczymy 🙂 ....

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Samcro napisał:

No i 999DG ma pilota. Co jest nie do przecenienia, skoro już jest.

Piotrek,

czy pilot od 911 obsługuje 999 (przy okazji - czy to jest identyczny pilot czy inne)?

Zaś jeśli chodzi o pomysł, żeby na antresoli zrobić sobie takie "analogowe centrum" - to może Tobie zabraknąć wejść we wzmacniaczu ... Ja już miałem pary razy u siebie takie ograniczenie i w jednym systemie przydał mi się wtedy MiniDisc, który poza kasetami MD był wykorzystany jako DAC i jednocześnie wejście na tuner, dzięki temu zyskałem możliwość podłączenia 3 dodatkowych urządzeń 🙂

Pozdrawiam
PS. Jak patrzę na zawartość Twojej szafki - to czarno to widzę ... poza CDkiem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kashimurę można brać w „ciemno”. Bez obaw. 

Piotrek ten transformator działa w dwie strony. Można go przestawiać by działał z 230V na 100V i ze 100V na 230V (jednym blokowanym przyciskiem).

Przed podłączeniem sprzętu radzę jednak sprawdzić miernikiem napięcie (lepiej dmuchać na zimne).

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Samcro napisał:

Tak, to wiem.

Bardziej pisałem pod kątem luckygulivera żeby dobrze popatrzył, bo w tym jego  linku to jest ich kilka, chyba nie tylko 230/100 , a opisy w "krzaczkach". 

I to prawda, to bardzo bardzo porządne trafo jest.

Mialem na mysli modele z linka NTI-18 oraz NTI-20. A ten twoj to jakie ma oznaczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, 

Chciałbym dopytać, doprecyzować jedną rzecz bo nie chce się pogubić, przytoczę wpis z początku historii tego forum :  ; 

 

 "AU alpha 607 extra (wersja exportowa nosi nazwę AU-X711, wersja japońska z dodatkowym DAC-em to AU alpha 777DG której wersja exportowa otrzymała oznaczenie AU-X911DG),

AU alpha 707extra (japońska wersja z dodatkowym DAC-em to AU alpha 999DG) "

 

oraz z sąsiedniego forum wpis Pygara z przed kilku lat

 

 

" Sansui AU-X911DG to europejska wersja zrobiona oszczędniej niż japoński odpowiednik.

To taki wykastrowany mieszaniec japońskiego AU-alpha 777DG z AU-alpha 999DG.

W 911DG nie dali dodatkowego transformatora widocznego na zdjęciu, który znajduje się w 777DG i 999DG ale za to dali pozłacane gniazda RCA z wersji 999DG ale zrezygnowali z drewnianych boczków.

Dodatkowo 911 ma główny transformator zalewany żywicą z kwarcem, a w AU-X711, AU-alpha 777DG i AU-alpha 999DG są śliczne trafa z przekładkami teflonowymi "

 

I teraz tak , szukam jako 2 Sansui, do grania na co dzień coś co spełni założenia

Będzie sterowane z pilota, będzie koloru czarnego, będzie na 220v, i będzie miało wejście DIRECT ( uważam że pominiecie wbudowanego preampa w 607MR którą mam na co dzień powoduje dodanie jeszcze więcej powietrza o otwartość dźwięku ) 

Rozumiem że jedynym piecem który spełnia te warunki częściowo to 911 ( jedynie nie ma wejścia DIRECT ) 

Zbliżonym piecem jest 711, ale ta znowu nie ma sterowania z pilota, zgadza się ?? ( nie mogę nigdzie doczytać ) 

Sterowanie z pilota, czarny kolor, ale na 100V jest za to 999DG z tym że pytanie czy ma wejscie POWER AMP DIRECT z tyłu ( takie jak w Alfach 607 czy np 711 ) - tu też nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzonego info ani zdjęcia w sieci tylnego panelu.

 

może mi ktoś pomóc rozwiać moje wątpliwości ?? 

 

Poniżej zdjecie 711 która ma wejscie bezpośrednio na końcówkę  oraz 911 która nie ma 

 

 

sansui-aux711.jpg

sansui-au-x911-dg-tył.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yasica napisał:

A 711 jest obsługiwana z pilota (głośność) czy nie?

ok - znalazłem wpis Pygara z 12 strony, 711 nie ma sterowania z pilota ( kolejny raz wychodzi że prawie wszystko do znalezienia w tym wątku  :) )  : 

" Z 711 i 911 to było tak, że zaprojektowali na bazie jednego rozwiązania dwa "inne" urządzenia.
AU-X711 jest ukłonem w stronę osób szukających sprzętu w stylu ściśle Sansuiowym, bez zdalnego sterowania, z bardzo bogatym zestawem wejść sygnału. XLR-y dali po to, by właściciele wzmacniacza i kompaktu z pod znaku S mogli podłączać oba urządzenia z pełną funkcjonalnością ( RCA lub/i XLR).
Natomiast AU-X911 było dedykowane klientom, dla których ważniejsze jest posiadanie pilota i D/A.

To rozwiązanie przypomina dzisiejsze projektowanie aut, gdzie kilka modeli opiera się o tę samą podłogę, a różnią się wielkością i kształtem karoserii. silnikiem, wyglądem wnętrza itd.

Poza różnicami w "wyposażeniu" i zastosowaniu innych wartości filtracji w końcówce mocy oraz sorcie części ( w 711 są droższe kondensatory, o bogatszej barwie), można postawić znak równości między 711 i 911DG.

Prościej, zamieniając wartości kondensatorów w 711 na takie jakie są w 911DG otrzymujemy 911 bez daka, pilota ale za to z wejściami XLR   " 

Edytowano przez Yasica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubert hubert napisał:

Roznica miedzy 701 a 711 jest mniej wiecej taka jak miedzy BMW 316 e36 i BMW 335 e46 :) Dwa zupelnie rozne urzadzenia, W 711 jest zbalansowany schemat z alf.

Czy 701 i 901 to nie są podobne konstrukcje? 

Przecież AU-X901 to "konstrukcja w pełni zbalansowana wyjścia na głośniki są hot i cold. W środku realne 4 wzmacniacze końcowe po dwa na kanał w fazie i przeciw fazie."

PS.

Jeśli chodzi o w/w BMW to .... są to auta dla małolatów. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podobne i zbalansowane. Różne moce i różne elementy. W 711 z opinii najlepiej dobrane elementy. Jak wybierać to między 901 a 711 właśnie.

Musisz być równie stary jak ja, skoro uważasz, że to auta dla małolatów Dziś jeździ się Mini, Fiat 500 i inne stylowe. 15-20 letni paździerz nie wart nawet spojrzenia przez małolata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

701 i 901 to przede wszystkim pojedynczy desymetryzator a to robi różnicę ... Efekt jest taki, ze bardziej odchodzą od wzorca dźwiękowego. Są nieco cieplejsze i łagodniejsze (szczególnie 901) kosztem precyzji i konturu. O tym na forum też bylo i to paręnaście razy ... (jak nie na tym to na tamtym ...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. 

Jeżeli dobrze rozumiem, to 701 i 901 przypominają bardziej granie starszych wersji z lat 70-tych, oszczędnych - są uboższe w części, niż te z lat 90-tych, jak np 711 i 911 i wyżej?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...