Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Nie mam zbyt bogatego doświadczenia w odsłuchu wielu modeli Sansui ale dla mnie dużo lepiej gra AU-9900 czy AU-999 niż wyżej wymieniane modele. Pewnie stąd te starsze osiągają takie ceny na portalach w Japonii a nawet u nas. Ba ...  jak dla mojego ucha b. dobrze grają także niższe modele, np. AU-4900 czy AU-555A, które to właśnie wytargałem z szafy by porównać. 

Jeżeli brać pod uwagę ostatnie budowane przez Sansui modele - z serii Alpha, np. 907, to oczywiście nie mają z nimi szans żadne z wymienionych. Nawet te starsze za znaczkiem "i" (pierwsze alph-y) grają lepiej, choć należy brać pod uwagę, że grają zupełnie inaczej. To inna szkoła - filozofia grania. Pokazuje to porównanie nawet ze średniakiem AU-A507i, którego to dużo słuchałem ostatnio.  Ucho jest inne u każdego, stąd różnice w ocenie. 

Jeżeli chodzi o budowę i jej wpływ na brzmienie, to nie bardzo się w tym "wyznaję", dlatego tu i ówdzie dopytuję, bo dziwi mnie skąd takie niskie/wysokie ceny sprzętów. 

Z drugiej, ekonomicznej strony wszystko wydaje się bardzo proste:

to popyt i podaż rządzi rynkiem. 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-sui

Nasze osobiste preferencje mają bardzo duży, jeżeli nie decydujący wpływ na to, co nam się podoba. Poza tym nie ma jednoznacznego wzorca, co jest dobre a co złe. Dla mnie także AU-9900 gra lepiej niż późniejsze niektóre, a cała seria xx00 bardzo mi się podoba wizualnie także. Natomiast z tej serii  TU-9900 jest jednym z najlepiej ocenianych tunerów "ever" , nie tylko Sansui, wśród Sansui lepszy jest tylko TU-X1....

Warto pamiętać, że nie gra jeden element, ale gra system. Słyszałem bardzo dobrze dobrane niezbyt drogie systemy jak i takie za całkiem duże pieniądze, które grały...tak sobie, powiedzmy szczerze... sam też przez to przechodziłem.. podejrzewam, że nie tylko ja byłem w pewnym momencie na tym etapie, gdy głównym pytaniem było "dlaczego u kogoś to samo gra a u mnie nie" …

teraz z innej beczki

Grzecznościowe ogłoszenie parafialne

 Koledzy którzy nie udzielają się na forum w ogóle lub prawie w ogóle  mają na sprzedaż:

607XR czarny

607MR srebrny

oraz ja mam 607MR srebrny

wszystkie po przeglądach, ustawione super stan itd. Czarny w ogóle jakby stał całe swoje życie pod kocem :) 

Jeżeli ktoś z Was będzie zainteresowany, udostępnię kontakt do Kolegów na pw.

I jeszcze jedno - są na sprzedaż, bo mimo że seria 607 to doskonały początek przygody z Sansui, to Koledzy idą wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam wreszcie okazję posłuchać (u siebie) AU-X701 i wbrew czytanym tu opiniom jestem zaskoczony jak gra.

Jedno, co od pierwszej chwili rzuca się, to przede wszystkim, bardzo mocny bas! z pełną kontrolą. Zupełnie bez dudnienia, nawet na przetwornikach schodzących bardzo nisko - do 20 Hz (wg specyfikacji).

Pasmo szerokie i szeroka stereofonia w szerz i w głąb .... 

Po przeczytaniu różnych opinii jestem bardzo zaskoczony jak ta 701 gra. 

 

Będziesz Pan zadowolony! 

😀

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-sui

To nie jest tak, że 701 gra źle - oczywiście gdy porównujemy sprzęt z pewnego okresu czy poziomu. Bo gra bardzo dobrze, patrząc z czym je się zestawia.

Myślę, że głównym przekazem do którego się odnosisz jest właściwe rozumienie określenia "nie gra", gdy piszemy i odnosimy do serii Alpha, szczególnie 907.

Myślę, że będziesz naprawdę kolejny raz pozytywnie zaskoczony, jak "jeszcze lepiej" może być w każdym aspekcie, gdy posłuchasz jakiejś Alphy, czego Ci życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długiej przerwie, mimo kilku fajnych zmian nie było u mnie żadnej rewolucji w dźwięku. Trochę walki z zasilaniem i IC. Posłuchałem kilku genialnych DACów u kolegi z naszego forum ;) i jeden wybitny u znajomego, który zaraził mnie dźwiękiem przetworników Altec. Mimo, że obiecałem sobie, że nie ruszam sprzętu z domu, pojechałem do jego pracowni ( gdzie składuje i buduje kolumny) i podpielismy NRA do zasilania na najtańszej listwie z OBI. Jego maleństwa to Altec Vott mini. Nie będę się rozpisywać o tym co obaj usłyszeliśmy ale na koncu, po podłączeniu w trybie Power Amp Direct audiofil z ponad 30 letnim (stażem) stwierdził, że jeszcze nie słyszał tak grającego sprzętu. Ktoś zaraz się podłączy z małym lub dużym hejtem ale mam to, wiecie gdzie...

Oczywiście kolumny nie były już na sprzedaż, więc minął jakiś czas (poszukiwań) wsiadłem do auta i stoją u mnie jeszcze większe skrzynie z przetwornikami Alteca 416 i 808/8A. Realizm odtwarzanego dźwięku uwierzcie mi poraża. Jeszcze nie podłączyłem Limited ale wiem, że mam zabawę na następne kilka miesięcy. Czeka mnie tylko wymiana okablowania w kolumnach, na AR i dużo grania, bo frajda z dźwiękiem jest niesamowita.

Pozdrawiam

IMG_20191102_112255.jpg

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwuzela

Ogólnie to już jakiś czas temu odpuściłem sobie czytanie for audio. Usunąłem wiele linków z ulubionych o tematyce audio. Zostawiałem dosłownie kilka.Ja już zamierzam kierować się tylko własnym uchem. Nawet na to forum czasami nie wchodzę tygodniami. Jednak po przeczytaniu Twojego postu wraca autentyczna wiara w to co kto pisze. Czuć w tym wpisie szczerość oraz zdrową energię i radość jak się kupi coś naprawdę konkretnego. Także składam gratulacje.

Jak możesz to skrobnij coś o tych przetwornikach których słuchałeś (to bardzo ciekawy temat). Jakie modele, itp. + wrażenia.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zmiany :)

Pierwsza to za 607MR wchodzi man i black : 999DG

Druga to za Pioniery cs820 na 30cm basie wchodza Pionki cs911 na 38cm basie...i to w 17m2. 94db skutecznosci :)

teraz w końcu można słuchać ciężkich brzmień, rocka i metallu ;)

Teraz ładne regulowane podstawki musze wymyśleć.

Nic nie buczy, nic nie dudni, jest szybkosc i transjent. A jak trzeba to przyłoży basem i stopką.

 

Co go grania w trybue pure direct to tez uważam ze np w 607MR wpiecie sie z tylu prosto na końcówkę dodaje powietrza i podnosi ten poec o kolejny poziom :)

PS.

To co pisał Samcro o sprzedazy 607ki MR to pewnie jedna z nich miał na mysli mówiąc o mojej. Kupilem od forumowicza, pasjonata i kolekcjonera, odrazu byla zawieziona na pełne czyszczenie i regulację do Mariusza (Marr). Mialem takze 607 NRA II ale po dluzszym odsluchu i porownwn zdecydowanie wolalem MRke, jednak kilka lat sluchania lamp w najlepszym wydaniu odcisnelo swoje piętno na preferencjach. 

Mrke sprzedaje glownie z jednego powodu - nie mam zamiaru zmieniac wszystkich klockow na srebrne, latwiej zostawic cala reszte, a zmienic piec:)

Ps2. Pionki cs 820 tez do kupienia za smieszne pieniadze :)

 

20191030_083325.jpg

20191030_083341.jpg

20191029_180122.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedział Lech Janerka...(o szczerości)

#dokrormun wiem dokładnie co masz na myśli, bo czuję się tak samo i dziękuję za dobre słowo. Myślę że w życiu nie ma przypadków i w końcu trafiłem na coś bez napinania się na opisy i zachwyty innych. Nie twierdzę, że chwyciłem Pana Boga za nogi ale mam wielką przyjemność z muzyki, a to jest najważniejsze.

Rozruszalem Limited i już mam pewność, że Japońska fascynacja JBLem jest uzasadniona. Limited jest na poziomie !!! końcówki 2302. Może to zbyt emocjonalny wpis ale w końcu to głośniki pod lampę i ten wzmak rozkwitł nowym życiem.

Odpowiadając na pytanie, to obudowa jest konstrukcją DIY ( klarkson x15 sklejka) a przetworniki to Altec 416/8A i 808/8A + zwrotnica Altec 809/8A 

Niby nic specjalnego a spełnia oczekiwania mimo braku porządnego źródła. Chyba sprawdza się powiedzenie, że dobrze to już bylo

 

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że jest progres ! U mnie też po wydawałoby się niewielkim działaniu udało się osiągnąć poziom pełnego zadowolenia ! Takiego wglądu w materiał na płycie jeszcze nigdy i nigdzie nie słyszałem ! Jeszcze tylko muszę swoje kabelki kolumnowe trochę przedłużyć bo nie sięgają i muszę sztukować kawałkami zwykłej miedzi ... no i potem pół roku grzania no ale ze złotem i srebrem inaczej się nie da ... Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hi everyone ,

So exited to land on Sansui lovers place . Still reading pages ( pg 83 ) one by one. Now I need advice and help from more experience ones. Recently I bought 911DG with foulty volume motor. Remote works , changes inputs. When I push volume butons there is voltage on motor wires but does not moves. Is it known problem on 911DG ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, easisest way to describe if there is a problem with volume motor is to desolder wires from it and apply 5V as far as i remember and check if there will be any reaction. if no, you have two options, there is a electrical problem with motor or mechanical with the clutch inside gear box, i vote for the second option because faulty motors is very rare issue

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmaka Sansui Alpha 607XR. Świetny wzmacniacz 😁 Ale ostatnio mój wzmacniacz „zaniemógł”. Znikł jeden kanał... Mam swoje podejrzenia co nawaliło, ale nie znam się na tym do końca.

Szukam kogoś w Warszawie lub okolicach kto by naprawił, koniecznie na „oryginalnych” częściach. Kiedyś woziłem do Pana Jana do Grodziska ale ostatnio kontakt się z nim urwał...

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...