Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Hej

2105 odpoczywała jakiś czas i stała w innym systemie.... teraz przyszedł czas na system pierwszego wyboru, chodziło też o sprawdzenie całości z nowymi zestawami głośnikowymi DIY -konstrukcji mojego Przyjaciela. 

System jeszcze wymaga chwili na ułożenie... końcówka też musi łyknąć troszkę prądu.... - stała bezczynnie kilka miesięcy.

po kilkudziesięciu godzinach jest bardzo bardzo dobrze, zapowiada się wiec że będzie super. Kolega wiedział co robi.... konstruował głośniki, zestawy a także końcówki mocy... sam mam dwie..... 

B 2105 nie pozostawia wątpliwości, gra zjawiskowo, scena jest genialnie ułożona, w kontekście 607 mos - więcej góry i dołu, jakby to określić - jest „obszerniej”, w prezentacji sceny jeszcze trzeba ciut poczekać, ale wydaje mi się, że jest więcej szczegółów.

Wiecej wrażeń już za kilka dni....

Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek

No właśnie o to chodzi, że ważne do ,której ...

C2301 jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno do starszych końcówek (tak może a nie musi - jak już wspominałem ...) ale i do nowszysch jak B2103 MOS oraz B2105 MOS. Prezentacja zyskuje niespotykany dotąd rozmach , przestrzeń i zwiększoną skalę - no a kto by tego sobie nie życzył ? 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem końcówka  2103/05 i 2302 (bo takie porównywałem z pre i bez) grają lepiej z pre.

Dźwięk staje się bardziej dokładny "wielowarstwowy", pojawiają się bardziej dokładne plany, głębia, scena, detale. itp. itd. - nie potrafię tego opisać. 

Końcówki  2103 i 2105 miałem i obie  grały  jakiś czas ( pierwsza kilka miesięcy, druga z miesiąc) bez pre. Niby było fajnie, niby było OK: moc, detale, całość przekazu itp..,

Jednak dopiero podpięcie do obu pre C-2105 pokazało, jak te końcówki mogą zagrać. Całość nabrała słyszalnej klasy, dźwięki stały się bardziej uporządkowane. Jakościowo całość bezapelacyjnie lepsza. 

Ostatnio na prośbę jednego z Kolegów sprawdziłem B-2302 bez pre. Nieokiełznana moc to jedyne, co mi przychodzi do głowy. Oczywiście detale i inne składowe pozostały, ale takie jakby "nieobrobione", niedokończone ( o wiele bardziej, niż w 2103/05 czy nawet 2301) . Ta końcówka - 2302- potrzebuje, wręcz wymaga pre.

I to wiele bardziej niż 2103 czy 2105. Moje odczucie mogło być spotęgowane tym, że zawsze ona grała u mnie z pre…. Bo ujęcie czegoś zawsze jest bardziej słyszalne niż niejednokrotnie dodanie, ale to i tak nic nie usprawiedliwia.

B2103 słyszałem u Pawła bez pre. Jest ok, niemniej uważam, że nawet ona słyszalnie lepiej zagra z pre - i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

A pre C2301 to nie są jeszcze  jakieś nieosiągalne pieniądze (w porównaniu np do C-2302). Naprawdę warto zainwestować - i tutaj także nikt mnie nie przekona, że nie warto 😜

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek B2301L nie B2103 🙂  Z pre jest po prostu większa skala co można brać za plus ale czy trzeba skoro na użytkowej mocy jest wszystkiego pod dostatkiem ????

Co do B2302 zawsze pisałem i pisac będę - ta końcówka musi mieć pre bo tak jest zaprojektowana (nie ma w niej drivera spełniającego poniekąd główne funkcje pre ...)

Słuchanie na wysterowaniu przez źródło "z innej parafii" to robienie krzywdy tej konstrukcji .... Te tematy nie dotyczą B2301L co wcale nie przeszkadza zapiąć do niej pre 🙂 . Powiem tak - mając w domu przez dłuższy czas pre mogłem ocenić jak jest z i bez - krzywdy sobie świadomie przecież bym nie zrobił skoro mogłem mieć bez problemu C2301 ... 🙂

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł.

OK, Twoim zdaniem 2301L nie potrzebuje, moim zdaniem warto. 

Być może zmiany nie będą tak duże, jak w pozostałych tutaj wymienionych końcówkach - tego raczej nigdy się nie dowiemy, bo nikomu nie będzie się chciało tachać wszystkich końcówek w jedno miejsce , po 40 kg każda, żeby robić porównanie 🤣🤣 (z Markiem tak się umawiamy na bezpośrednie porównanie 2301/2302 że cały czas nic z tego nie wychodzi i raczej nie wyjdzie, )… ?

Jedno nie wyklucza drugiego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie !

W moim przypadku uznałem pre za zbędny "luksus" 🙂 Nikomu jednak nie bronię zrobić jak uważa ! Jedno jest pewne - na pewno pre w systemie nic nie popsuje 🙂

P.s.

Piotrze u mnie dwa kondensatory na kanał zrobiły taką pozytywną rewolucję z dźwiękiem, że jakiekolwiek pre w porównaniu z tym to jak pierdnięcie kolibra na opolskiej wsi ...:-)  (nic nie mam do Opola :-))

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie tego zestawu daje coraz większą pewność, że jestem u szczytu spełnienia co do systemu docelowego. Jest rewelacyjnie 😎

klocuszki powygrzewały się nieco ( ale jeszcze zakładam ok tygodnia) i jest potęga!!!!

wszystko zaczyna być widoczne (dosłownie) scena jest wielka i szczegółowa.... instrumenty znakomicie porozkładane- sprawę znacznie poprawia wysunięcie głośników ... fajny basik sie pojawił (czego brakowało w 607)....

wokal wyeksponowany w punkcie sceny- lekko w przodzie.... 

uffff fajnie to gra 😁💪🏻

Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze oprocz Mariusza to na palcach jednej reki mozna by policzyc ludzi co maja taki fach w reku, a co do czyszczenia i rozpinania potencjometru vol to chyba tylko On to potrafi biorąc na siebie ryzyko i odpowiedzialnosc.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni......

po tygodniu odsłuchiwania zestawu mogę stwierdzić, że jest NIESAMOWICIE !!!!!!

to poprostu kilka klas różnicy w stosunku do 607 mos.....

nie żebym miał coś do zarzucenia ślicznej 607, ale teraz to poprostu Niebo. 

Przestrzeń jest ogromna, pojawiają się detale, których niedostrzegałem wcześniej, jest dokładnie i szczegółowo, jest góra i jest dół, a wszystko to z największym ładem i proporcją.... aż trudno uwierzyć, że może być aż tak... że może być taka różnica na plus, bo przecież 607 mos ltd to nie jest byle co.... ale teraz! ..... słucham ponownie każdej płyty i jest jak na koncercie!!!!

Bravo SANSUI!! 

Darek

Edytowano przez Darian31
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wykonał mój Przyjaciel..... kupował głośniki focala, wywalał prawie wszystko poczym składał głośniki po swojemu..... reszta to też jego pomysł, grają świetnie..... niestety kumpel już jest w innym lepszym Świecie......

Zapraszam do Kraśnika ....

ps. Tak mi się coś zdaje, że selektor z mojej C 2301  będą do czyszczenia......

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - o tym nie każdy myśli przed zakupem C2301 / C2302 ale te pre Sansui (szczególnie C2301) będąc urządzeniem świetnym w kwestii jakości dźwięku jest też bardzo ... problematycznym ... z racji swojej bardzo złożonej budowy , mnogości regulatorów , selektorów itp no i wieku .... W tej sytuacji C 2105 bije stary sterownik na głowę (szczególnie pod kątem dostępu do elementów selektorów ale także i wieku urządzenia) a jakościowo - jak już się uprzemy na pre wcale nie odbiega od staruszka - jeśli nie przeszkadza oczywiście strona wizualna - warto o tym pomyśleć przed zakupem

 

Pozdrawiam !

czubsi

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...