Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

14 godzin temu, Darian31 napisał:

Kolumny wykonał mój Przyjaciel..... kupował głośniki focala, wywalał prawie wszystko poczym składał głośniki po swojemu..... reszta to też jego pomysł, grają świetnie..... niestety kumpel już jest w innym lepszym Świecie......

Zapraszam do Kraśnika ....

ps. Tak mi się coś zdaje, że selektor z mojej C 2301  będą do czyszczenia......

 

jak do Kraśnika, to z przyjemnością podjadę.

Mieszkam w Lublinie, często jeżdże do rodzinnego Sandomierza tą trasą.

Z Chęcią wpadł bym z moją czyszczoną 607MR i 999DG dla porównania do tej super końcówki i preampu.

jest nas w Lublinie trochę ludków w razie czego ;) 

 

leci prv :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wielu z Was posiada wzmacniacze na MOSFETach. Mnie takowy przeszedł "koło nosa" - niestety. 

Interesuje mnie, jak one grają, w porównaniu do wersji nielimitowanych AU-Alpha.

Zauważyłem, że wzmak na MOSFETach, co prawda w końcówce innej firmy, "schodzi" duuużooo niżej z niskimi częstotliwościami w basie, w porównaniu do np Sansui AU-Alpha907. 

Jak to wygląda w przypadku wersji MOSFET i nielimitowanych Sansui? Czy ktokolwiek robił porównania bezpośrednio? 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, faszi napisał:

Ostatni element układanki prawie gotowy. Jeszcze tylko gniazdko JP i maty bitumiczne. 

Wykonanie by Mariusz alias Marr/Bumpalump.

 

IMG-20191205-WA0009.jpg

IMG-20191205-WA0008.jpg

IMG-20191205-WA0006.jpg

IMG-20191205-WA0005.jpg

Czy takie trafo jest lepsze od transformatora toroidalnego? 

Jakie koszta poszczególnych elementów i całości? 

Dnia 4.12.2019 o 17:10, san-sui napisał:

Widzę, że wielu z Was posiada wzmacniacze na MOSFETach. Mnie takowy przeszedł "koło nosa" - niestety. 

Interesuje mnie, jak one grają, w porównaniu do wersji nielimitowanych AU-Alpha.

Zauważyłem, że wzmak na MOSFETach, co prawda w końcówce innej firmy, "schodzi" duuużooo niżej z niskimi częstotliwościami w basie, w porównaniu do np Sansui AU-Alpha907. 

Jak to wygląda w przypadku wersji MOSFET i nielimitowanych Sansui? Czy ktokolwiek robił porównania bezpośrednio? 

 

 

 

 

 

 

 

Ponawiam zapytanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt trafo zależnie od mocy i producenta (mój Fanuc 1,1kVa 46€, filtr , miękki start, śrubki, podkładki, przewody, gniazda, maty etc to koszt ok 400pln, plus $ za gniazdko JP w drodze do Pl i cło).

Pozdrowienia  i podziękowania dla Mariusza i Piotra za pomoc! 

Z Mariuszem robimy zasilacz na lepszych materiałach.

Czy jest lepszy od toroida? Tutaj Mariusz musi się fachowo wypowiedzieć od stron technicznej. Jednak Fanuc nie brumi, trzyma napięcie czy to na sucho czy pod wzmacniaczem i ogólnie jest made in Japan , także jakość pewnie lepsza niż nasze rodzime produkty. 

Osobiście czytałem perypetie użytkowników z np toroidy.pl itp. Ja nie miałem na to czasu , siły ani ochoty dlatego jest Fanuc.

Na eBay.com można złapać Toyozumi np 1,1 kVa i większe , ale wysyłka z USA czy Australii to dodatkowe koszta. Mój jest z Niemiec i dlatego 46€ to cały koszt trafa.

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Tadek

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Piszę w klubie, bo tu najprędzej , może komuś zalega; 

Zdecydowanie Kupię CD Sansui , model : 

Sansui CD-X 211 E

musi być na napędzie CDM 4/19 i z kością TDA1541A, oraz wyjściem COAX

 

poszukuję także z seri F1 Alpha Tunera, jeżeli komuś zbywa to także poproszę o propozycje na prv, ewentualnie odrazu ze zdjeciami na mejla :

yasica@poczta.fm

 

Dodatkowo informacja, mam na sprzedaż Integrę Sansui AU Alpha607MR, srebrna, kupiona od znanego i szanowanego forumowicza i kolekcjonera, stan wizualny bardzo dobry - , techniczny wzorowy - piec rozkręcany tylko raz, przez użytkownika Marr1, pełne czyszczenie, regeneracjią i regulacja, włacznie z potencjometrem vol i równoważeniem głośności kanałów l/p.

Na jego kanale Youtube filmik z całego procesu.

Sprzedaję tylko dlatego że przeszedłem na inny model, w kolorze czarnym który bardziej mi pasuje do reszty klocków.

 

Zainteresowanych zapraszam na prv, zdjęcia w b.dużej rozdzielczości oraz zblizenia z obtarciami wyślę na mejla.

Cena do dogadania, idą święta także ktoś może zrobić sobie naprawdę fajny prezent 😉

 

Pozdrawiam

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, san-sui napisał:

Czy takie trafo jest lepsze od transformatora toroidalnego? 

Jakie koszta poszczególnych elementów i całości? 

Ponawiam zapytanie.

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zalezy od jakości samego transformatora

trafo ok 200

obudowa 162

filtr i softstart 115

gniazdko iec, srubki, sruby, plaskowniki, maty, przewody, gniazdo bezpiecznika, nozki 130

gniazdo JP jeszcze nie wiem ile wyjdzie cło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie transformator toroidalny powinien być lepszy i dawać mniejsze spadki napięć. Do tego napięcie biegu jałowego transformatora toroidalnego powinno być niewiele większe od napięcia pracy. Transformator na rdzeniu EI powinien być tańszy przy tej samej mocy. Ostatecznie ważniejsze jest to jaki transformator będzie lepszy przy tej samej cenie wraz z jego adaptacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W tym miejscu Silmic II sprawdza się najlepiej w tej konstrukcji - zresztą zostały skompensowane BG w odpowiednim miejscu więc ich wybór nie wynikał tylko i wyłącznie z potrzeby zastąpienia ale i z uzyskania właściwej struktury brzmienia - zgodnej z oryginałem. Poza tym uprzedzę dalsze dywagacje - "lepsze" kondensatory na to miejsce (myślę tu o Silmic alpha) kosztowałyby 1/3 wzmacniacza , byłyby niemal nieosiągalne i co najważniejsze - w tej konstrukcji się nie sprawdzą !!! Pisałem również wiele razy, że nie ma w Sansui zasady - wsadzamy co najlepsze wszędzie gdzie popadnie na zasadach wiejskiego tuningu, co próbowało nam (w szczególności mi) paru "fajnych inaczej" czasem sugerować ...

 

Ps.

Marr

Tam w oryginale nie ma AWD tylko Hitacon CEW - takie czarne archaiczne ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...