Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Tego się nie da sprostować. Jestem pewien, że Panowie wcześniej czy później pojawia siebie tutaj.

Zastanawiałem się nad tym, jak można tanio że Stanów lub Np. Można. Można kupić auto do kontenera,  bo clisz auto a w auto naładować wszystko. Nawet znam takich co tak robią, ci to dopiero mają bicie na sztuce.

Można też że Stanów na rodzinę. Tanio. Polak potrafi.

Słów brak.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Samcro napisał:

Poza tym, niektórzy robią prawo jazdy, więc jak zrobią to może przyjadą. 🚗

Piotrek,

można też zamówić (chwilowo nie-... lub małopijącego) kierowcę z najbliższego okolicznego dużego miasta z odpowiedniej wielkości samochodem i sprawa transportu jest załatwiona - nie trzeba tyle czekać 🙂

MarekB,
które modele kabla od Brożka idą do Ciebie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman

Pewnie, że można, ale odległości są za duże, kto by na to zarobił :)  na tego kierowcę.

Z Markiem mamy do siebie jakieś 10km, więc to nie jest jakiś specjalny problem, jak słuchamy to pijemy tak dokładnie "w sam raz" więc tutaj tez nie ma problemu, że jakiś komplikator się komuś włączy, bo inaczej słyszy. A historia zna takie przypadki.

Tak więc tylko termin pozostaje dogadać. I tutaj okazuje się, że to największy problem jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, widziałem, że na Audiostereo sytuacja zgęstniała, ale już wróciła do normy. Dobrze :)

A tu:

1. Piękny Sansui A-α9. Jeśli dobrze przeliczam kurs Jena, to można go w Japonii kupić za... 400 pln! Nic tylko brać!

2. Ja zdecydowałem się iść małymi krokami. Do AU-X317 dokupuje właśnie CD-X317. Potem pewnie wyżej AU-X517R czy AU-X911 DG i do alf. Ale to już inna kasa....

3. Marek - piękne są klocki zaproponowane przez ciebie: AU-α507NRA plus CD-α607. Więc pewnie będzie to właśnie zestaw docelowy.

4. Póki co zgadzam się, że najbardziej na dźwięk może wpłynąć zmiana kolumn z Altonów 110 na coś innego. Właśnie, na co? Jakieś podpowiedzi? Bez szaleństw cenowych - żona musi to przyjąć :)

Jesteście wszyscy fachowcami i fajnie jest czytać takie forum bez kłótni. I niech tak zostanie :) Natomiast gusty dotyczące odsłuchu z Tidala, CD-ka, czy płyty gramofonowej nie powinny być kością niezgody. Nigdy. Ja tam jestem podzielony - słucham i ze Spotify (głównie moje dzieci), CD-ków, z MP3 (po bluetooth do wejścia AUX), i z płyt analogowych (jak uruchomię gramofon od wielkiego dzwonu) i po prostu z Youtuba... Najlepiej gdyby wszystko grało pięknie. I do tego jest to forum: jak osiągnąć najlepsze wrażenia odsłuchowe :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelcu

Docelowo, jeżeli nie zamierzasz dużo inwestować, to lepiej AU-α607NRA lub AU-α607NRAII. Tylko najpierw, przed kupnem, posłuchaj u Kogoś z Forum.

Ja np. bardzo lubię serię NRA (taka odskocznia), natomiast nie wszystkim ona"leży".

To samo dotyczy kolumn, nikt za Ciebie ich nie wybierze. To Twoje osobiste preferencje grać będą główną rolę. 

Sansui zagra dobrze ze zdecydowaną większościa kolumn na rynku. Innymi słowy,  wzmacniacz pod pachę i do sklepu lub prywatnych sprzedawców. Najlepiej z własną płytką ze znanymi utworami. Potem słuchać i porównywać.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o kablach piszecie do naszych zabawek. Miałem ostatnio ciekawe przygody. Przypomniało mi się jak kiedyś Paweł pisał że gra na srebrnych kablach, chyba DiY. Osobiście miałem Siltecha G3 (srebro + złoto) i grały tak sobie, piękna aksamitna góra ale basu nie było, poza tym trochę suchy był na średnicy. Ale pamiętając wpisy Pawła pożyczyłem ostatnio Siltecha Compass Lake, czyli już z grubszej nowszej rury. I od tej pory życie już nie jest takie same. Z pełną odpowiedzialnością napiszę że dobre srebro + jak to Siltech dodatek złota 24K jest idealne dla Sansui. Ważne że mam nowe cele i marzenia, ale kasa za Siltecha równa się z ceną klocka Sansui z najwyższej półki. Jak do tego dodamy głośnikowe to już robi się trochę szalone. Ale polecam wypróbować. Po odsłuchach tych kabli powszechne opinie o Siltechu że jest ostry, suchy i szczupły to dla mnie bzdury. Wyższe modele to inna bajka, takiej barwnej i nasyconej średnicy ciężko znaleźć w jakiejkolwiek miedzi. Nie piszę tu o najnowszych za cenę samochodu ale o używkach z serii Signature G5 lub G6. Niedawno myślałem że dotknąłem nieba słuchając Acrolinków czy Stealtha a tu znowu zonk.

Druga firma jakiej kabelek mi wpadł ostatnio w łapki to cyfrówka NBS. Nie wiem z czego jest wykonana ale nic co wcześniej słuchałem między tansportem a DAC nie miało takiej przestrzeni, powietrza i barwy. Cyfrówek miałem wiele, od uznawanego za jedne z najlepszych Stealth Varidig Sextet, Transparenty, Siltechy G3 po szwajcarskie Ensemble nic nie zagrało taką przestrzenią jak NBS. Tu dźwięki dosłownie odrywają się od kolumn, wypełniają cały pokój, na prawdę ma się wrażenie obecności muzyków w pomieszczeniu. Było tyle detalu i doświetlenia że dosłownie miałem wrażenie że słucham muzyki przez szkło powiększające. Od dawna nie miałem takiej "gęsiej skóry" jak słuchałem jakiegoś kabla. Nie wiem jak grają IC i głośnikowe NBS ale cyfrówki są spektakularnie.

Można olać temat kabli ale ja odkrywam takie rzeczy słuchając różnych nowych drutów na Sansui że nie mam pojęcia gdzie są granice tych sprzętów. Do niedawna olewałem sieciówki i cyfrówki bo (jak większość sądzi) nie mają wpływu na dźwięk. To był spory błąd, a różnicę przygłuchawy by usłyszał. Myślę że wielu z Was jeszcze nie odkryło co na prawdę mogą zagrać Wasze piece.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baron

Z Siltechen tak jest. 

Ja mam G7  i jest to bardzo dobre połączenie między pre a końcówką -przez RCA. Mam też xlr G7, ale tutaj trzymam go między CD a AU-07. W mojej opinii ten xlr jest o wiele "głośniejszy" niż inne w takim połączeniu.

Kolejnym G7 który nam jest zasilający. Po pierwszym włączeniu mam wrażenie jakby wzbudzającego się basu, co prawda po kilku godzinach zanikło, zmalało, ale jeszcze muszę parę dni pograć, żeby coś wiedzieć . No i jestem ciekawy serii "Crown" -jak gra. Może kiedyś.

Kablowo lubię acoustic revive, tutaj im wyżej tym lepiej, jakiś czas temu przekonałem się zamieniając zasilające power standard triplec  na power reference. Warto. Celem bardzo odległym jest seria absolute. Ale chyba nie w tym życiu 

Piorut - ortofony fajne, mam też  8NX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarekB napisał:

Pelcu

Docelowo, jeżeli nie zamierzasz dużo inwestować, to lepiej AU-α607NRA lub AU-α607NRAII. Tylko najpierw, przed kupnem, posłuchaj u Kogoś z Forum.

To niedużo to ok 500-600 USD. Czyli nie mniej niż 2000 PLN. Innymi słowy bez odsłuchu nie ma mowy :) Tak sobie poukładałem w głowie, że jesli za 400 mam dobry dźwięk, to za 2000 powinien on być 4-5 razy lepszy. Czy to możliwe... ? Trzeba posłuchać.

Ale jestem już mocno wkręcony, i zaczynam bać się moich pragnień...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pelcu napisał:

 :) Tak sobie poukładałem w głowie, że jesli za 400 mam dobry dźwięk, to za 2000 powinien on być 4-5 razy lepszy. Czy to możliwe... ? Trzeba posłuchać

Myślę, że jak najbardziej jest to możliwe - przy przejściu z 3.. czy 5... na Alpha 607. Gdybyś decydował się na DG, to będzie troszkę niżej, lub może "inaczej" niż 607.  Kolejne zaskoczenie Cię spotka przy 707 a później 907....no i posłuchać trzeba koniecznie 

3 godziny temu, Pelcu napisał:

Ale jestem już mocno wkręcony, i zaczynam bać się moich pragnień...

Z doświadczenia wiem, że nie kończy się na 607 w 99% przypadków...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie mam pojęcia z czego są końcówki, ale są to Siltechowe SST, czyli produkcja Siltecha, pewnie srebro (ale nie jestem pewien).

Samcro tutaj mnie zaskoczyłeś odnośnie Acoustic Revive. Posiadam kabel Power Reference i próbowałem połączenia z DAC Thety i to był mój chyba największy błąd kablowy. Takiego nędznego basu nie zagrał nawet kabel który firmowo był dołączony do Thety, jakiś NorthWire. Na marginesie świetny kabelek. Ale AR dał taki czachotłuk bez kontroli że musiałem korygować zwrotnicę w kolumnach ponieważ nie podejrzewałem kabla o taką nędzę. Trzymam go do listwy AR RTP-4 którą niebawem będę miał. Być może do jakiegoś wzmaka lepiej by pasowała ale mam już bardzo ograniczone zaufanie do brzmienia tego kabla.

Co do Siltecha. Kable naprawdę zacne, te wyższe modele. Dla mnie seria G7 to finansowa góra nie do przejścia, no chyba że z Aliexpress. :) I tu trzeba bardzo uważać ponieważ łatwo można umoczyć parę groszy na rynku wtórnym kupując od drugiega czy trzeciego właściciela. Dotyczy to szczególnie nowszych serii. Ostatnio wysłałem zdjęcia potencjalnego zakupu do Siltecha i otrzymałem odpowiedź, "wygląda na oryginalny". Słyszałem że te kable są bardzo dobrze podrabiane. Jeszcze inna opinia co do brzmienia Siltecha jest taka że nie wolno wszystkiego łączyć srebrem. Szczególnie jeżeli mamy sprzęt nielampowy. Ale to kwestia odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baron

No widzisz, to chyba wszystko zależy, co z czym połączymy. U mnie oba AR były przeznaczone jako zasilanie listwy i nigdy nawet nie próbowałem łączyć tego inaczej. 

I moim zdaniem to takie kable są, że najlepiej je podłączyć, uruchomić sprzęt i iść gdzieś na dwie godziny, przynajmniej na początku :)  Trzeba dać mu czas.

Listwa - RTP-4EU ? Tak z ciekawości pytam. Ja mam RTP 6 ultimate pod japończyki i nie mam zamiaru zmieniać. Nie ukrywam, że wersję EU bym przytulił, ale cena bardzo skutecznie odstrasza.

A podróby - tak, trzeba uważać, nie wszystko, co jest dobrą cenową okazją jest oryginalne. Czasem można trafić, i owszem, ale trzeba mocno uważać.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

To oczywiste, że zależy co z czym łączymy, ale jakość prądu w gniazdku też robi swoje. Nie wszędzie te same listwy i kable do nich (nawet najlepsze) zrobią dobrą robotę. Tam gdzie prąd w gniazdku "nie trzyma parametrów" AR nic nie pomoże, "super kabel" też nie. Nie podciągnie, nie obniży napięcia i nie oczyści tego prądu jak dobry kondycjoner. Mimo, że także używałem kilku listew AR RTP-6 (i nie tylko) to uważam, że dopiero po przesiadce na listwy (Dectet Power Center) i kondycjoner PS Audio, sprzęt dostał wiatru w plecy. A najważniejsze jest to, że nie tylko dźwiękowo się poprawiło, ale także technicznie. Między innymi temperatura i stabilność podłączonych urządzeń. Cały zestaw audio jest o wiele chłodniejszy. A przede wszystkim niezależnie jakim kablem prądowym podepniesz kondycjoner do gniazdka (to i tak "brudny" prąd), to na wyjściu PS Audio dostaniesz optymalny niejako wytworzony na nowo prąd (urządzenie ma swój transformator i kilka gniazdek w ilości zależnej od wersji). Nie będę tu opisywał zasad jego działania, bo jeszcze coś pokręcę, ale jeżeli jest ktoś zainteresowany to chodzi o PS Audio PerfectWave Power Plant (jest kilka jego odmian i są oczywiście wersje na 100V oraz 230V) i listwę Dectet Power Center (także są wersje EU i JP).

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...