Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

42 minuty temu, MarekB napisał:

Hubert

Pamiętaj, że jest jeszcze B-2201L (i uboższa B-2201). Na stronach audio-database i audio-heritage co prawda jej nie ma, ale w Japonii można czasami dostać. Z wyglądu takie same jak seria 2301.

Wiesz, tylko cena wyjdzie zblizona. Wiec pytanie, czy warto wchodzi w starszy model. Co innego z seria 210x, bo jednak powinna grac inaczej, ale 2201 i 2301 to chyba ta sama sygnatura :) Miales okazje posluchac?

21 minut temu, Samcro napisał:

Kończąc dzisiaj - trochę poprzestawiałem klocki niektóre, i okazało się, że taka czarna trójka stanowi bardzo dobre połączenie... I doskonałe uzupełnienie Sansui.

No, w koncu. Daj znac, chocby na priv jakie wrazenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert

Norma jak Norma.

Pioneer N70 jak Pioneer 😉

Z tym że w tym połączeniu Pioneer robił jako źródło cyfrowe a Norma jako dac. I powiem tak -zdecydowanie warto było kombinować. Muzykalna Norma + cyfrowy w dźwięku Pionek. Dźwięk z połączenia zachował muzykalność Normy, ale też pojawiło się więcej detali i lepsza kontrola.

Nie sprawdziłem jeszcze wszystkich możliwych ustawień filtrów itp, które grają najlepiej, bo oba mają kilka, co daje już niezłą ilość możliwości...

Tyle tylko, że wychodzili na to, że znowu coś trzeba dokupić.

A magiczne pudełko Marantza - cóż, pewnie niedługo będziesz miał okazję  posłuchać 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Samcro napisał:

Dźwięk z połączenia zachował muzykalność Normy, ale też pojawiło się więcej detali i lepsza kontrola.

O, to jest informacja. Ten Pioneer naprawde musi byc niezly. Wlasciwie same dobre opinie :) Robiles porownanie do esoterica? //na przyklad CD vs zgrana CD puszczana z pionka?

Marantz, tak tak, to dopiero ciekawostka. Musze zobaczyc i posluchac :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert

B2201 i B2201L niestety nie słyszałem. Paweł "Czubsi" może mógłby się wypowiedzieć w tym temacie.

Ogólnie wydaje mi się, że seria 2201 w stosunku do 2301 jest po prostu słabsza mocowo, bo wiekiem wcale się nie różnią. 2301 ma 300W przy 8ohm, a 2201 ma 200W przy 8ohm. Co do wieku to B2201 to rok 1983, B2301 - 1982, B2301L i B2201L - 1985.

Natomiast z tego co widziałem to B2201 z B2301 oraz B2201L z B2301L mają wspólne service manual i instrukcje obsługi. Pre także jest wspólne C2301.

A wiekowo z pozostałymi to tak wygląda:

B2102 MOS Vintage to rok 1988,

B2103 MOS Vintage - 1992,

B2105 MOS Vintage - 1997,

B2302 Vintage - 1990,

B209 - 1995

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, faszi napisał:

Model Xr nie jest jakoś super popularny, podczas porównań często nie jest brany pod uwagę i stoi wcieniu Mr

Według mnie to raczej XR i DR były u nas najbardziej popularne, potem pojawiło się trochę MRek.

Co do KX to ja też jedynie tę Janową 907KX spotkałem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KX brzmieniowo jest bardzo podobna do DR. Najprościej mówiąc, DR ma większą klasę jakby, troszkę. 

Ale żeby usłyszeć różnice trzeba mocno szukać. Moim zdaniem.

Poza tym  to pełnoprawna 907. Kwestia gustu, czy starszy design się podoba czy nie. Ale ponieważ mocno niedoceniona cały czas, więc jest atrakcyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki faszi

W kolekcji 607 to jest (bardzo podobny) 607MOS Premium w wersji srebrnej. 

Co do KX natomiast, to wydaje mi się, że powinien być raczej ewolucją serii DR. Przynajmniej takie wcześniej były opinie na forum.

Ostatnio przekonałem się do 907DR więc za jakiś czas przyjdzie może kolej na 907KX. Zobaczymy, jak trafi się jakaś ładna sztuka w oryginalnym stanie.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

B2201 jest nieco młodsza od B2301 a to powoduje, że w środku B2201 wyraźnie poszła do przodu względem B2301 (z wyjątkiem egzemplarzy B2301 z ostatniego okresu produkcji - np egzemplarz Marka) ... Tak więc zakup B2201 może się okazać tak samo świetnym wyborem jak B2301 (ja tego nie powiedziałem ...) Oczywiście in minus nieco mniejsza moc i brak XLR. wersje L to trochę inna historia ...

2)

907KX dość znacznie różni się od DR (z tego co pamiętam - inna konfiguracja kondensatorów) Efekt - KX jest nieco mniej surowa od DR a to prozaicznie jest jej największym przekleństwem bo tak naprawdę to taki wzmacniacz trochę nijaki ... Ma coś z DR i coś z XR ale tak naprawdę jest niedefiniowalny - przypomina to zmodowaną DR tyle tylko, że DR do modyfikacji się totalnie nie nadaje *podobnie jak NRA) ... ale to nadal rasowa 907 Sansui !!!!!

3)

Co do 907XR - znam takich co uważają tą serię za najlepszą 907 :-) np ja sam :-) ...

4)

Czekam na chwilę gdy spotkamy się w końcu w większym gronie i uda mi się pokazać jak daleko schemat Sansui sięgnął w sferę realnego brzmienia bo ja wciąż tego doświadczam i od bardzo już długiego czasu przestałem odczuwać potrzebę poprawiania czegokolwiek żeby tylko nie zepsuć tego co mam na co dzień ... Ostatnio wyciągnąłem z szafy AU07 ... ale tylko po to by na nią popatrzeć 🙂 Zaraz potem włączyłem sobie końcówkę i jakąś płytę Ko-To World Hits i zapomniałem o 07 .... Może nie jest to szczyt wirtuozerii ale na tym sprzęcie każda muzyka ma swój klimat i charakter ! Jest tam miedzy innymi taki cover J.M.Jarre gdzie jest jeden dźwięk, którego niemal nie słychać na żadnej 907 (również limited i 07) a na tej końcówce jest wyraźny - wręcz perlisty ... Mówię tu o jednym dźwięku ale z czasem zauważamy, że ten wzmacniacz po prostu pokazuje te sfery płyt, które w innych urządzeniach nie mają szans zaistnieć ... Dodać należy, że często samo źródło na tyle ograniczy nam system, że wzmacniacze wydają się bardzo podobne klasowo no a po zmianie źródła na naprawdę dobre (maksymalnie wiarygodne i prawdziwe w przekazie) okazuje się, że jest wyraźna granica gdzie jeden wzmacniacz się już "skończył" a inny jeszcze rozwija ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODSŁUCH 2

Planujemy na najbliższy piątek, 28.02 coś na ząb, napić się niebieskiej 😜 Chivas czy jakoś tak, i:

W dalszym ciągu końcówki, tym razem 2102/2103/2105 i C-2105. Zatem podobnie jak poprzednim razem:

Zmiennymi będą tylko końcówki, reszta toru stała, całkiem przyzwoita (cd, pliki, tidal, vinyl…) - tym razem sugerujemy tylko tidal...tam jest prawie wszystko :) a po moich wczorajszych manewrach Pioneer-Norma jest baardzo dobrze.

Zasady podobne, jak poprzednim razem:

- max trzy osoby, no, może cztery, bo już nas będzie wtedy 6 i zacznie się robić ciasno

- osoby tylko znane osobiście lub poleceni znajomi znajomych

- zastrzegamy sobie dowolność wybrania zaproszonych, tylko i wyłącznie wg naszego "widzimisię"   😂😜

- Noclegu nie zapewniamy , ale niedaleko  ( ok.800m) jest przyzwoity, nie za drogi hotel, jakby ktoś z daleka potrzebował  

-początek ok godz. 19 pewnie, koniec....jak siły pozwolą  

 

Jeżeli ktoś chciałby się spotkać, posłuchać muzy, pogadać  itp. to proszę pisać na pw do mnie i Marka , potwierdzać będziemy też na pw.

 

 Mimo żartownego tonu propozycja poważna  

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...