Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

4 godziny temu, czubsi napisał:

No wiem  i dlatego też MUSISZ posłuchać mojej B2301LMOD (Markową jeszcze nieco zmienimy - ma inne kolumny i źródło więc wymaga nieco dopieszczenia jeszcze) - mam to samo tyle, ze w zdecydowanie większej skali 🙂 Jak widzisz - chodziło nam w sumie o to samo 🙂

Pozdrawiam !

czubsi

Mam nadzieję, żw trafi się okazja ....  🙂

13 minut temu, Wuwuzela napisał:

No to muszę jednak większymi literami.

Nie chodzi o to, że ktoś jest nowy na forum. Chodzi o to czy wiesz co mówisz, czy mówisz co wiesz. Tego bełkotu nie da się czytać. 

" Rudy rozwiązał krzyżówkę, Rudy uwierzył w siebie"  ???

Nie potrzebujemy wykładu à la TVP.

😀

Nie rozumiesz co oznacza podsumowanie?

Co oznacza opinia subiektywna?

????

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, san-sui napisał:

Mam nadzieję, żw trafi się okazja ....  🙂

😀

Nie rozumiesz co oznacza podsumowanie?

Co oznacza opinia subiektywna?

????

 

 

...Może soli trzeźwiacych?😂

No właśnie nie rozumiem Twojej misji, albo jakby to ująć podsumowania. 

Ale mojej strony to by było na tyle.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wuwuzela napisał:

...Może soli trzeźwiacych?😂

No właśnie nie rozumiem Twojej misji, albo jakby to ująć podsumowania. 

Ale mojej strony to by było na tyle.

Pozdrawiam 

Potwierdzam:

W serii ALPHA jest zawarte wszystko to, co potrzebne jest do pełni szczęścia niemal każdego słuchacza i fana Sansui, nawet najwyższy poziom grania.  

 

Co tu rozumieć? To proste. Powtarzam: 

1. Nie każdemu chce się brnąć przez 200 stron wpisów tego i innych wątków. Ja je "przemęczyłem". Potem pojawia się masa niepotrzebnych w koło podobnych zapytań i odpowiedzi. Często prowadzi na manowce, bo zamiast rozjaśniać czasami komplikuje, zaciemnia. Pisane słowo, zebrane na jednym miejscu jest bezcenne. Patrz np podsumowania Pawła - @czubsi

Tu zapytam przekornie:

Ilu jest, którzy to mieli wszystkie kloce ALPHA, w jednym miejscu i czasie i je porównywali w jednym systemie przez choć dzień? 

Ilu z Was wie wszystko o każdym klocku serii ALPHA i to dlaczego jeden gra tak, a inny inaczej? 

2. To podsumowanie serii Alpha pojawia się ponieważ szykuje się (daj Boże!) porównanie wzmaków tej serii ALPHA. Pisałem, wyjaśniałem. Dobrze, by było wiadomo o nich jak najwięcej. Ja w ten sposób przygotowuję się do odsłuchu. Wiem czego chcę. Jeżeli mnie cokolwiek zaskoczy (jak z B-2102MOS) - jestem zadowolony z odsłuchu (nie napiszę, że w niebie).  

Oczywiście cieszę się zawsze także z miło spędzonego czasu, w miłym towarzystwie. 

😊

 

Pytałem na forum! O czym chcę pisać? - Była akceptacja. Ale teraz nie wiem ... Czy ciągnąć dalej ....?

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-sui

W całej rozciągłości zgadzam się z kolegą Wuwuzelą. Wszelkie systematyki odnośnie modeli są od lat na stronie doskonale znanej :

http://sansui.us/

i totalnie nie ma ani potrzeby ani sensu tego klepać po raz kolejny jakbyś sam tą historię tworzył ....

Selekcję modeli, specyfikę, wartości brzmieniowe opisywaliśmy od początków istnienia obu for więc skąd raptem "Twoje" prelekcje w stylu "w końcu usystematyzowałem" ....???

Do jakiegoś czasu można przymknąć oko na setny raz "odkrywane koło" ale z czasem robi się to żałosne i wręcz dla niektórych przykre ... Stwierdziłeś że poczytałeś oba fora - jakoś chyba bez zrozumienia ...

Proszę kolegę o więcej powściągliwości od sądów ostatecznych tonem konesera bo nie idzie to w dobrym kierunku ... 

Jesteśmy gronem przyjaciół - potrafimy ze sobą rozmawiać (a nie tylko klepać po ramieniu) ale też staramy się dbać na ile się da o jako taki porządek na wątku i stąd czasem trochę bardziej zdecydowane uwagi ... Nie służą one dyskredytowaniu tylko zwróceniu uwagi na fakt - tylko tyle i aż tyle. 

Pozdrawiam !

czubsi

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

zastanawiam się nad pewnymi zmianami - głównie kolumn - więc  pytanie:

JAKIE MONITORY - POW. OK 20M2, na połowie mniej więcej otwarta w górę na jakieś 5m.... niektórzy wiedzą, o którym pomieszczeniu piszę.

Grane będzie z AU-07 i 907Ltd, może kiedyś z lampą, ale do lampy bym się na razie nie przywiązywał w wyborze.

 Maja być naprawdę klasowe, z rodzaju " mogą być na zawsze"... Żeby nie było za łatwo, to muza niestety każda.

Jakieś sugestie? Polecenia?

Tak, chce sobie skrócić drogę :)  i z chęcią zapoznam się z Waszymi poleceniami.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, san-sui napisał:

Zgoda. Wszystko jest dostępne w sieci więc ...

Po co ten wątek?

Chociażby po to, by się spotkać i posłuchać różnych sprzętów Sansui (i nie tylko Sansui), zastanowić jakie monitory można zaproponować Piotrkowi do jego Sansui 🙂
... i co z tego, że Piotrek miał i przewalił już tony Sansui w swoich pomieszczeniach, do tego dziesiątki kabli i sprzętu towarzyszącemu.
O innych Kolegach mających duże doświadczenie i sporo sprzętu -  z naszego Forum (i z drugiego też) nie wspomnę - akurat Samcro jest najbliżej i zadał fajne pytanie.

No dobra: mam nadzieję, że jest już po burzy 🙂 Cieszmy się swoją obecnością na Forum i tym, że jest (w miarę) spokojnie i że wiele osób które mają coś do powiedzenia zabiera głos. Oraz że rośnie grono zadowolonych użytkowników SANSUI.

Pozdrawiam
PS. Samcro - moje propozycje będą jutro, ale już przez inny środek komunikowania się 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Wszystko jest dostępne w sieci więc ...
Po co ten wątek?

Wiesz co, to chyba nie chodzi nawet o treść, kolejne podsumowanie itp., ale ten ekspercki ton. Faktycznie brzmi jakbyś wpadł na forum na białym koniu i w końcu zrobił porządek
Myślę, że gdyby nie ta narracja, czytało by się fajniej bo to jednak dobrze skumulowane i zebrane informacje choć nie zawsze pełne, jakby choćby to że alfy tylko na 100v a co z mrx?

Wszyscy tutaj jesteśmy miłośnikami Sansui, ale niewielu z nas to autorytety. Praca, praca i jeszcze raz praca

Trzymajmy się dobrej muzyki.

A co do 2102 to moim skromnym jednak zdaniem, daje przerysowany mocno dźwięk, ale rozumiem że to się może podobać, bo robi naprawdę monumentalne wrażenie.

Hubert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2020 o 00:50, hubert hubert napisał:


A co do 2102 to moim skromnym jednak zdaniem, daje przerysowany mocno dźwięk, ale rozumiem że to się może podobać, bo robi naprawdę monumentalne wrażenie.

Hubert

To zasługa wówczas użytego preampa.  Używam innego pre. 

Przerysowany mocno dźwięk to raczej ma B-2105 z C-2105. 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-2103 nie ma potężnego basu, który powinna mieć każda końcówka mocy, gra bardziej górą (XR). Lepsza już jest 05, a najlepsza 02. 

Posłuchaj muzyki operowej. Która przeniesie do sali koncertowej najpełniej? Kotły muszą brzmieć jak kotły, nie jak bęben. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hubert hubert napisał:

Masz rację. 2103 nie ma potężnego basu, bo ma wyrównane pasmo. Ten bas nie wychodzi przed szereg i nie udaje wspominanej katedry. Rozumiem, że to może się podobać, ale to jest jednak dźwięk rysowany grubą kreską i po prostu warto o tym pamiętać.

Tu nic nie wychodzi przed szereg. Słyszę przestrzeń składająca się z różnych dżwięków - dżwiek 3 D. Jeżeli dżwięk trzyma się linii głośników, to dla mnie system nie gra, jak powinien. Dżwięk tworzą wszystkie elementy, wspólnie, w synergii, a tzw, efekt katedry dodaje i uzupełnia to 3D pompując więcej powietrza, powiększa przestrzeń. Powoduje, że mały pokój odsłuchowy zamienia się w salę koncertową na kilka tys. ludzi. Słychać nie tylko grających na scenie ale także współgrające z nimi ściany i sufit.  

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze, że wszyscy oceniają wzmacniacz po dźwięku (a przecież wzmacniacz nie gra tylko wzmacnia sygnał robiąc to mniej lub w bardziej zniekształcony sposób ...) zamiast pomyśleć czy przypadkiem coś innego nie odpowiada za takie czy inne cechy ... Niejeden się zdziwił słysząc swoją dawną 907MR czy 907XR w innym systemie ... B2102MOS może się podobać ale nie zmieni to faktu, że znacznie dalej jej do wzorca brzmienia z racji tego, że podbija dół i obniża górę i tego żadne zaklinanie deszczu nie zmieni ... Jeszcze raz powtarzam - jedni lubią z korekcją inni wolą prawdę - wyraźnie oddzielajmy fakty od tego co lubimy ... Zastanawia fakt, że aby mieć to co daje B2102MOS wystarczy B2103MOS z korektorem 🙂 - mamy w zależności od nastroju albo "ciepłego przysadzistego misia" albo muzykę taką jak chciał jej twórca ...

Tak czy siak fajnie San-Sui , że Ci przypadł do gustu ale ciągłe wciskanie go na piedestał nie zakryje jego ułomności ... System właściwie ustawiony pod B2105MOS (w szczególności bardzo przejrzyste źródło i transparentne kolumny z dobrą podstawą) bardzo by Ci przewrócił Twoje mniemanie i sądy ostateczne nad tym modelem ....

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...