Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

35 minut temu, MarekB napisał:

Nie do końca nowy. Stał jakiś czas na półce zepsuty. Trochę z nudów postanowiłem przy nim trochę "pomajstrować". Odkręcone było mocowanie/sanki lasera (nie wiem jak to nazwać). "Naprawa" okazała się banalna, dwie śruby do przykręcenia.  

Przyniosłem wzmacniacz 607DR (dla lepszego wrażenia😉), podłączyłem wszystko razem i od wczoraj testuję. Jest ok.

 To oznacza, że masz jeszcze sporo sprzętu "zakamuflowanego". 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między modelami α717 EXTRA (bez "D") i α617D EXTRA - (patrz fotki)

Wygląd panelu przedniego α717 (CD-X711) i α617 nie jest inny. Różni się tylko szczegółami. α717 (tu bez "D") i X711 ma złotą linię pośrodku srebrnej szuflady, w modelu α617D ta linia jest w kolorze tacy - srebrna - Foto 1. W przypadku α717 niektóre przyciski i ramki wejść słuchawkowych  - Foto 2 ( czy też wyżej foto CD-X711), są w kolorze złotym. Rozmiar obudowy jest taki sam i wydaje się, że nie ma innej zmiany na zewnątrz w płycie przedniej.

Z tyłu - wiadomo wyjścia zbalansowane - XLR w α717 (i CD-X711) lub ich brak w α617D. 

Foto 1

1236863305_Wygldzewna617DExtraia717Extralewa.thumb.jpg.346931046b55a3f58bfff2136b012fbf.jpg

254037937_Wygldzewna617DExtraia717Extraprawa.thumb.jpg.3604848cf61d3144ad9c85c6c6badfab.jpg

Foto 2

 

Poważne różnice widać we wnętrzu CD-α617D EXTRA i α717 EXTRA (bez "D"). Widać, że transformator mocy jest niezależny w torze  cyfrowym i analogu oraz obecność wyjść i płyty wzmacniacza zbalansowanego dla wyższego modelu α717. 

 

Środek CD-α617D EXTRA

1073948541_rodekSansuiCD-a617DExtra.jpg.fe62ce7ad90cc534e24a70e14039959b.jpg

 

Środek CD-α717 EXTRA (bez "D")

1007726884_SansuiCD-a717ExtraWntrze1.jpg.6c58ee389a09adc714bff13e27be924a.jpg

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD-α717 EXTRA (jak i póżniejsze modele z "D" i "DR", jak podają japońskie strony), to wzmacniacze prądu stałego, bez kondensatora sprzęgającego w części analogowej. Zostały zaprojektowane i wykonane przez Sansui, ze wzmacniaczem zbalansowanym, gdzie transformatory mocy są oddzielone dla cyfrowego i analogowego toru. W α717 EXTRA i D EXTRA (X711) wykorzystano przetwornik DAC o nazwie MASH - opracowanym przez NTT i Panasonic

 

Ale ....

Niektórzy podają że MASH to Technics(?). Yamaha także robiła/używała? MASHa.  

MASH został wypuszczony na rynek przez Matsushita. Czy przetwornik MN6471M jest produkcji Matsushity? To kość 18-bitowa w systemie MASH. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus wszystkim! 

@RoRo Romku mój drogi, nadal mam problem z wejściem na stronę audio.com.pl .  Nie ma znaczenia czy na forum czy na link z testem zamieszczony na audio 😕 Chrom, Opera na androidzie wariuje na kilku "telefonach" 😢 dopiero po ponad tygodniu udało mi się wejść...

@MarekB Marku ! Jak zawsze zaskakujesz in + ! Normalnie aż się boje co Ty jeszcze w tym Sezamie ukrywasz przed światem 😉

Trzymajcie się ciepło moi Drodzy! 

Pozdrawiam serdecznie, 

PS

Przepraszam, że tak o kłopotach technicznych pisze w klubie , ale Romek i ja należymy do klubu. Poza tym przede wszystkim do klubu nie mogę zaglądać 😢

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi,

O ile wiem to problem tkwi w starszych wersjach Androida-bo na nowszych oraz na iPhone jest OK. Jaką masz wersję Androida i czy masz możliwość jej uaktualnienia? Na razie niestety zostaje Ci laptop

Pozdrawiam

PS. Po Twoim zgłaszeniu przekazałem ten problem do Admina, na razie nic się nie udało zrobić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

Mam cd technicsa z mash-em , wydaje mi się,że to "cieplejsze" brzmienie

Być może  MASH ociepla. Porównywałem MASH (X711) z Sansui CD-X701. Ma kość CD-DAC 1 x PCM54HP-J - SM5806P - nie MASH. Gra bardzo ładnie po cieplejszej stronie mocy. Z dzwiekiem CD-X701 idzie trochę w stronę Sony ES, głównie dołem. Ale jednak .... Gra ciepło i również dość realistycznie. Firma Sansui tym się charakteryzuje - tak już ma - ciepełko, lekki powiew analogu. Szczególnie starsze modele i tzw. "przejściowe". 

Jednak CD-X701 ustępuje CD-X711, który gra bardzo dobrze i jest ciągle w moim głównym systemie z B-2102 MOS VINTAGE. Wespół z pre Hitachi HCA-8500 MkII (także na MOS-ach) i przetwornikach Sansui SP-X7700. Jak do tej pory, dostarczają mi to, czego szukałem. 

Pisałem o tym nie tak dawno. Łącząc (z konieczności!) niski model CD-ka Sansui CD-V1000 ze starszą integrą - Sansui AU-999, uzyskałem spory "powiew" analogowego, ocieplonego dżwięku. 

Ale "króliczek" ucieka ....

......

Szkoda, że foto takie małe jest i przez to słabej jakości. 

🤥

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui CD-X617

Mechanika CDM14, podwójny DAC MASH. Prawdopodobnie obwód główny pochodzi z Technics. Obudowa jest wykonana z blachy ze szczotkowanym aluminiowym frontem (dość cienkim). Stąd mała waga 4,3 kg. Nie ma to nic wspólnego z Sansui z CD-X701. Gniazdo słuchawkowe z regulacją poziomu dźwięku, włączana z pilota. Wyj RCA + Optyka. 

Prawdopodobnie pochodzi z 1992 roku, co można poznać po numerze seryjnym. 

 

Specyfikacja:

Pasmo przenoszenia: od 4 Hz do 20 kHz

Zakres dynamiczny: 98dB

Stosunek sygnału do szumu: 105 dB

Całkowite zniekształcenie harmoniczne: 0,003%

Wyjście liniowe: 2 V.

Wyjścia cyfrowe: optyczne

Wymiary: 430 x 114 x 281 mm

Waga: 4,3 kg

Akcesoria: pilot - konieczny! 

Wnętrze bardzo ubogie. Chociarz ma kilka kondensatorów Elny, 

616516849_SansuiCD-X617wntrzecae.JPG.c01fbfaa47859c9286bddad6050e924f.JPG432998665_SansuiCD-X617wntrze1.JPG.c903bd082117a9c4a50211a49c90b836.JPG

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dźwięk Sansui CD-X617 nie jest męczący. Jak to MASH, jest bardzo ciepły, niezły bas, bardzo dobra średnica i góra. Dość szczegółowy.

Dla porównania, bo będzie łatwiej ....

Można śmiało napisać, że gra podobnie do Sansui CD-V1000 ale ten ma trochę potężniejszy (niżej schodzący?) bas i przez to, wydaje się?, że ma niewiele mniej szczegółowy. Tu nie mam pewności. Poprzednio, opisywane przeze mnie, podobieństwa i różnice w szczegółach, jak między CD-X701 i CD-X711. 

CD-V1000 pochodzi z zestawu, wierzy Sansui C/B/T/CD-1000 + D-1000W, 

CD-X617 ma, od tego ostatniego, dużo więcej funkcji - podobnych do wyższych modeli - co widać na płycie czołowej. Ale kto to wszystko używa? Ale pewnie ze 2 - 3 x droższy ..... za atrakcyjny wygląd.

Aktualnie używam CD-V1000 (w zastępczym układzie). Konstrukcja starsza, bo pochodzi z 1987 r. DAC 1 x PCM56P – CXD1167Q (jak w CD-X701i ale ten ma ich 2 x więcej) i łatwy do zdobycia laser Sony KSS-210A. Jednak brak wyj. optycznego. 

Sansui CD-V1000 to podobne parametry do X617, jak i jego waga: 4,9 kg (piórkowa?). 😁

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem dlaczego Sansui CD-V1000 gra tak nisko - ma mocne basy i przypomina mi dżwiękiem Sony np. CDP-.... ES.

Dla Sansui, opracowała go, firma Sony w latach 80-tych. W środku oryginalny Laser Sony KSS-150A (KSS-210A to zamiennik). Na głównej płytce drukowanej głównie chipy firmy Sony. Transformator jednak jest od Sansui. Wyświetlacz LED bardzo czytelny z daleka (nie spotykany w Sony). To płyta Sansui (F-5746). 

 

DSCF2874.thumb.JPG.75c4d9c8943126c0744dfb2185f81c62.JPG

DSCF2871.thumb.JPG.a817601de9d83d5ace06b70341fa7273.JPG

DSCF2878.thumb.JPG.458071912bac9a18e82581c7f68d7d6d.JPG

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2020 o 15:22, doktormun napisał:

Brakuje tylko AU-07 i 907 Limited i jesteśmy w domu (przynajmniej dla mnie). Poza tym  kolekcja i tak super.

 

Ja uważam, ze do kompletu pierwszego planu, brakuje tam jeszcze B-2102 MOS VINTAGE. Gra (wg mnie) naj .... 

😀😀

Poza tym jednak brak najważniejszego C/B-2302 VINTAGE i/lub C/B-2301 VINTAGE

🤔

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, san-sui napisał:

Sansui CD-X617

Mechanika CDM14, podwójny DAC MASH. Prawdopodobnie obwód główny pochodzi z Technics. Obudowa jest wykonana z blachy ze szczotkowanym aluminiowym frontem (dość cienkim). Stąd mała waga 4,3 kg. Nie ma to nic wspólnego z Sansui z CD-X701. Gniazdo słuchawkowe z regulacją poziomu dźwięku, włączana z pilota. Wyj RCA + Optyka. 

...

Specyfikacja:
Pasmo przenoszenia: od 4 Hz do 20 kHz
Zakres dynamiczny: 98dB
Stosunek sygnału do szumu: 105 dB
Całkowite zniekształcenie harmoniczne: 0,003%
Wyjście liniowe: 2 V.
Wyjścia cyfrowe: optyczne
Wymiary: 430 x 114 x 281 mm
Waga: 4,3 kg

Akcesoria: pilot - konieczny!

Tak konkretniej, to nie tylko "gniazdo słuchawkowe z regulacją poziomu dźwięku", ale również: podwójne wyjście RCA - jedno o stałym poziomie, a drugie - zmienne (pilot się przydaje), więc można to sobie wykorzystać do sterowania głośnością wzmacniacza.

Czy rzeczywiście pilot jest konieczny?  Przydaje się, ale większością funkcji można sterować z panelu frontowego odtwarzacza ...
Znam wiele CDków, gdzie pilot jest "bardziej konieczny" (a wręcz niezbędny), bo ilość przycisków sterujących na froncie odtwarzacza zredukowano do absolutnego minimum.

Fajnie że opisałeś i zrobiłeś fotografie V1000, rozrasta nam się baza danych o Sansui :-) Do CD X617 też nie ma za dużo informacji...

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RoRo napisał:

Tak konkretniej, to nie tylko "gniazdo słuchawkowe z regulacją poziomu dźwięku", ale również: podwójne wyjście RCA - jedno o stałym poziomie, a drugie - zmienne (pilot się przydaje), więc można to sobie wykorzystać do sterowania głośnością wzmacniacza.

Czy rzeczywiście pilot jest konieczny?  Przydaje się, ale większością funkcji można sterować z panelu frontowego odtwarzacza ...
Znam wiele CDków, gdzie pilot jest "bardziej konieczny" (a wręcz niezbędny), bo ilość przycisków sterujących na froncie odtwarzacza zredukowano do absolutnego minimum.

Fajnie że opisałeś i zrobiłeś fotografie V1000, rozrasta nam się baza danych o Sansui 🙂 Do CD X617 też nie ma za dużo informacji...

Pozdrawiam 

Nie chciałem się zbyt rozpisywać, gdyż CD-X617  już nie mam ale o to pogrubione (^ wyżej ^) właśnie mi chodziło. Dlatego napisałem "pilot - konieczny!", gdyż nie wszystko dało się (o ile pamiętam) załatwić "klawiszami". 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...