Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dnia 1.08.2020 o 13:01, braap napisał:

Nie napisałem że nie gra dobrze. Jestem już po etapie zabawy z kablami ustawieniami itd i myślę że gra tak jak powinna. 

Po prostu jest to wzmak że średniej półki więc wiadomo że ma swoje ograniczenia

907 zagra z większą ilością szczegółów niż 707. Każda. Nie będzie tego dwa razy więcej, ale będzie słyszalnie więcej.

Ważna bardzo jest odpowiednia regulacja i czyszczenie  po tym zawsze wszystko gra lepiej.

Ale pomysł Twój na odsłuch jest jak najbardziej dousznych. Bo brzmieniowo 907 dr będzie  podobne/ takie samo jak 707dr, dojdą tylko szczegóły itp. Ale są jeszcze KX, XR, MR, NRA, ltd i AU-07. Każdy brzmieniowo jest inny, jest w czym wybierać.

A 707 jest ze średniej wyższej 😉

Dnia 1.08.2020 o 15:52, san-sui napisał:

@braap

Musisz brać pod uwagę, że kolumny nie są zbyt czułe, 87-88 dB / W / m. Wymagają odpowiednio dobranego i mocnego wzmacniacza. Najlepiej zagrają, gdy zasilisz w bi ampingu. Może tu masz problem? 

Potrzebna końcówka z 250 - 300 W na kanał. Najlepiej więc polecić SANSUI B-2302 VINTAGE lub SANSUI B-2301 VINTAGE

🥴

 

Bzdura. Przy mocy 907 każdej wszystkiego będzie dobrze. Bo jeżeli dla 707 jest ok to dla tego samego 907 tym bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Samcro napisał:

Bzdura. Przy mocy 907 każdej wszystkiego będzie dobrze. Bo jeżeli dla 707 jest ok to dla tego samego 907 tym bardziej.

Chciałem podobny post wczoraj wysłać ale w ostatniej chwili się rozmyśliłem...

@san-sui

nie raz zamieści taki wpis , że trzeba sobie usiąść 😉

W czasach kiedy muzyka cieszyła, moja 907Xr napędzała kolumny 86db z minimum impedancji 2,9ohm. Testowane w Audio przez nadredaktora Kisiela. Napisał w teście , że te kolumny potrzebują mocnego , wydajnego wzmacniacza żeby podawać dużą moc w niska impedancja pomiędzy 80-500hz i jakoś nie potrzebowałem mocowo b2301 do prawidłowego wysterowania i głośnego grania.

Dodam tylko, że 907 podczas odsłuchu na maks 9h (zbyt głośno) wzmacniacz był letni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marr napisał:

@braap

 

miales ustawiony wzmacniacz? 

Hejka

Dzięki za propozycje. Wzmak był robiony u ciebie chyba pod koniec 2019 więc myślę że wszystko jest jak należy. 

Ale tak czy siak zapraszam. Posłuchasz to i tak będziesz wiedział czy gra jak trzeba, a i może wciśniesz gdzieś do samochodu jeszcze swoją 907 :)

 

ze zjazdu Rudno lub Trzebinia jest do mnie 10-15 min więc nawet możesz na kawę wpaść zamiast na orlen. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, faszi napisał:

 

@san-sui

nie raz zamieści taki wpis , że trzeba sobie usiąść 😉

 

To zmusza towarzystwo do konkretów! 

5 godzin temu, faszi napisał:

W czasach kiedy muzyka cieszyła, moja 907Xr napędzała kolumny 86db z minimum impedancji 2,9ohm. Testowane w Audio przez nadredaktora Kisiela. Napisał w teście , że te kolumny potrzebują mocnego , wydajnego wzmacniacza żeby podawać dużą moc w niska impedancja pomiędzy 80-500hz i jakoś nie potrzebowałem mocowo b2301 do prawidłowego wysterowania i głośnego grania.

Do czego to cię doprowadziło? Nie słuchasz. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekB

Jesteś bardzo spostrzegawczy i bardzo celnie ująłeś sedno sprawy, czyli żródło. Masz bogate doświadczenie. 😊 

.......

 

Żródło, jego charakter, są bardzo ważne, wbrew spotykanym opiniom w necie. Słyszałem to na własne uszy podczas odsłuchów.

Już pisałem kiedyś (co zresztą sam sprawdziłem u siebie), że starsze, zbalansowane schematy Sansui, np typu 1-go (jak w B-2102), czy X-balaced, grają lepiej z ostrzejszymi żródłami. Dlatego np u mnie, żródłem jest CD-X711 (starsza wersja CD-ka = CD-α707D Extra) połączona z B-2102 MOS Vintage, a nie z sugerowaną mi kiedyś np CD-α917XR. 

CD-α917XR gra lepiej (według mnie) ale z AU-α907XR, czyli z integrą na najnowszym schemacie α-balaced. Każdy jednak może mieć tu swoje, subiektywne zdanie. 

Należy zwracać więc baczną uwagę kiedy, co do czasu, został wyprodukowany dany element toru. 

AU-α707DR to jest jednak starsza konstrukcja, od np. schematu MR-ki, czy XR-ki, choć młodsza od balanced typu 1 ale, jak się wydaje, ma jeszcze sporo wspólnego z balanced typ 1. 

To, wpisem wyżej, potwierdza Marek. 

 

Dlatego ciekawy jestem porównań bezpośrednich wzmacniaczy AU-α907, bo tylko takie porównania dają pełne światło, co do charakteru grania poszczególnych serii. 

 

 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, san-sui napisał:

Napisz jakiego dżwieku szukasz i jak zbudowany? Tranzystorowego, czy z naleciałością lampy, hi-endu? Używek jest sporo. 

Hi-end - chetnie, lubie jak cos poza tym, ze gra, to wyglada. Moze byc po cieplejszej stronie, najlepiej z cieplym wyjsciem analogowym i przyzwoitym wyjsciem cyfrowym - to pozwoli nieco zarzadzac brzmieniem. A jakiego dzwieku? Bez sciemy, prawdziwego, bo irytuje, jak ukrywa lub eksponuje pewne dzwieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hubert hubert napisał:

Hi-end - chetnie, lubie jak cos poza tym, ze gra, to wyglada. Moze byc po cieplejszej stronie, najlepiej z cieplym wyjsciem analogowym i przyzwoitym wyjsciem cyfrowym - to pozwoli nieco zarzadzac brzmieniem. A jakiego dzwieku? Bez sciemy, prawdziwego, bo irytuje, jak ukrywa lub eksponuje pewne dzwieki. 

Hi-end Z najtańszych to zainteresuj się Chińskimi CD Cayin. Z wyjściem (buforem) na lampie, np Cayin CD-15A (Uwaga!  Były różne wersje!) lub coś z MF. Zalecam jednak odsłuch. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...