Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Podane CD są także w sporych cenach. Dlatego wątpię by @hubert hubert był zainteresowany.

 

W tych cenach, za ok 1 309 $ (plus opłaty) w Chinach można zakupić nowy, najnowszy, wypasiony model CAYIN CDT-17A MK2 DELUXE EDITION HI-END VER. DIAMOND. Wygląda (w/g mnie) ładnie. Dla mnie gra pięknie ale .... co z tego? Na rynku wtórnym nie uświadczysz .... Nikt nie chce się pozbywać, a jeżeli już, to jednak warto jednak dołożyć i kupić nówkę. 

UWAGA! Z góry zaznaczam, ze nie mam nic wspólnego z handlem owymi CD player-ami. Po prostu, od jakiegoś czasu, sam się rozglądam za czyś, co zagra jak AYON AUDIO CD-10 SIGNATURE. 🙄 Dodam, że AYON model 07 - nie ma tu startu, do 10-ki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@san-suiAyon CD-07 uznawany jest chyba za najmniej udany model CD tego producenta. Dużo lepszy jest CD-1.

@hubert hubert, jeżeli ma być nie za drogo, jednocześnie nie budżetowo to może coś z "anglików"nowszego Rotela, np. CD14 lub CD11, RDC-1572.

Fajnie grają jeszcze odtwarzacze Yamahy (spory wybór i kilka z nich ma dodatkowo DAC z  USB). Tylko w obu przypadkach trzeba jednak pamiętać o równowadze. Te grają raczej ciepło. Nie pamiętam, pisałeś z jakim wzmacniaczem ma to grać?

Najciekawszą propozycją mógłby być chyba jednak Arcam CDS50.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin i hi-end? :) Jakos nie moge sie przekonac do tej chinskiej marki. Moze ktos jeszcze ma dobre z nia doswiadczenia poza @san-sui?

Pioneer, Kenwood, Esoteric 10k, Sony 8k.

Arcam 3k - to zdecydowanie lepiej jak na okazjonalne odsluchy, choc nie prezentuje sie jakos ciekawie.

@MarekB pytales o wzmacniacz - jeszcze nie wiem, byc moze z Sansui 607MR, moze z D klasa. Zobacze jak bedzie szlo z wymiana na "B".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem wcześniej 🙂

Chociaż nie ukrywam, że jako źródła wolę nowe konstrukcje. A odtwarzacze CD traktuję raczej jako uzupełnienie. Faworyzuję odtwarzacze sieciowe.

Ta produkcja (nie słyszałem osobiście) jest chwalona. Yaqin SD-38A - cena ok. 4 tys. zł. lub tańszy Yaqin SD-33A. Wygląda ciekawie? 🙃big_yaqin-SD-38A-prawa.jpeg.ef4c08819ed966b1af08593cf6fe83b8.jpeg

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się CD Yaqin ale nie słyszałem. Wygląd dziwny - latający taboret. 🥴 

Według niektórych, w połączeniu z lampą i hybrydą, gra lepiej od takich odtwarzaczy, jak Arcam 73, Arcam 82 i jest lepszy od  Audio Analogue Paganini pierwszej wersji. 

Może warto posłuchać? Zamknąć oczy i słuchać. 😙

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarekB napisał:

Wygląda ciekawie? 🙃

To juz dla mnie za duzo hi-endu w hi-endzie :) Moze wygladac brzydko, ale to akurat dla mnie wyglada troche na pamiatke z festynu. To oczywiscie tylko moje zdanie, komus moze sie bardzo podobac.

Ja rowniez faworyzuje odtwarzacze sieciowe, zdecydowanie faworyzuje. Graja u mnie przez 99% czasu, reszte moglby wypenic CDek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowane, bardzo proszę.

W takim najbardziej popularnym pułapie cenowym (3-5 tys. zł), bo o nim do tej pory pisaliśmy, a nazwijmy go umownie średnim, to z Sansui grały u mnie: wspomniany wcześniej odtwarzacz Arcam CDS50 (także czyta SACD), Advance Acoustic WTX-Stream9 lub jego mniejsza wersja Advance Acoustic UX1 Smart Line i np. Marantz NA6006 lub wyższy model Marantz ND8006 (Marantz'e wydaje mi się, że trochę przymulają). No i mój ulubiony Oppo BDP-105D (blu-ray/SACD). Oczywiście jest tego o wiele więcej, ale piszę tylko o kilku, które kiedyś słuchałem (przynajmniej którąś z wersji). Za wyjątkiem Oppo wszystkie są cały czas w sprzedaży. Najbardziej poleciłbym Advance Acoustic (niepopularny, ale elektronika jak z dużo "poważniejszych" systemów i chipset AKM AK4490), potem Arcam (ale, czyta z plików tylko PCM bez DSD, chociaż obsługuje SACD, taka ciekawostka dla orientujących się).

Oppo BDP-105/105D (także 103/103D), grają bardzo fajnie, chyba najlepiej z w/w  (szczególnie z XR, NRA i AU-07), jednak z uwagi na wiek i prawdopodobny brak wsparcia ze strony producenta funkcje sieciowe mogą za jakiś czas zostać niezaktualizowane. Zostanie jednak w nim bardzo dobry DAC m.in. USB i będzie można wspomóc się transportem USB (optyk, coaxial).  Czyli odtwarzacz sieciowy bez możliwości samodzielnego streamingu (tak jak nowszy Oppo UDP-205).

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje eksperymenty, poszukiwania i takie tam ..... 

Upał nie odpuszcza więc można usiąść wygodnie w cieniu i słuchać, ładnie "podanej na deser", muzyki, z pysznym lodem na stole.

Jak już pisałem, zauroczyło mnie analogowe granie CD Ayona, na szklanych "rurkach" w torze, postanowiłem poszukać podobnego brzmienia w swoich zasobach. Znalazłem "to", po części, wstawiając w tor, mój ulubiony, stary (1970-72), wzmacniacz Sansui AU-999. Grało całkiem nieżle ale przyszedł czas na przegląd i naprawy, więc (z braku innych możliwości) w tor powędrowała, jak zwykle w wakacje, dyżurna AU-Alpha507i. I niestety, bardzo się zmieniło, a czar prysł. 

Nie było tego ciepełka, przestrzeni i ładnie brzmiących, delikatnych wokali, gitar i trąbek, czyli tego o co mi chodziło, by w kanikuły słuchać na "luzie", relaksując się muzyką. Zabrakło wyrażnej przestrzeni środkiem, trochę jakby zlała się, góra opadła niżej, a dół poważnie potężniał. Smaczki gdzieś się schowały, za innymi, bardziej agresywnymi dżwiękami.

W układzie, gdzie grają nisko schodzące głośniki Saba oraz z podobnym charakterem dżwięku CD-k, należało podciągnąć pasmo trochę wyżej i dół lekko zaokrąglić, by to mogło przypominać analogowe brzmienie.

Zatęskniłem za brzmieniem lampy.

Poczytałem parę tematów, pogrzebałem w necie i trafił do mnie wyjątkowy mini preamp, bufor lampowy, wyjątkowo mały i zarazem grający wyjątkowo, w moim obecnym, skromnym torze. Niby zwykła chińska robota ale … Właśnie trafiłem na mini „zabaweczkę” ale w wersji specjalnej – limitowanej.  Kto by się spodziewał, że takie jeszcze są wydawane i trafiają do handlu?  Tak trafiają ale na amazon.co.jp. To urządzenia produkowane specjalnie na rynek Nippon, dla Japończyków ale w Chinach, to -> FX-AUDIO- TUBE-00J - LIMITED.

Teraz mam, na szybko, „to”, czego szukałem, czego mi w torze brakowało. Nie napiszę, że gra, jak z CD Ayonem ale bardzo podobnie i "za parę zł polskich". Jak się chce to można.

:D

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje eksperymenty, poszukiwania i takie tam .....

Do tej pory, byłem przekonany, że zarówno Sansui CD-1000, jak i AU-Alpha507i grają bardziej po „ciemnej stronie mocy” - nisko. CD-1000 gra dużo "ciemniej" niż CD-X701 i podobnie do Sony CDP-X555ES, a AU-Alpha507i podobnie ciemno, jak AU-X701. Raczej uważałem, że tego typu, „niskiej klasy klocki”, nadają się jedynie jako zastępcze – jako namiastka grania. Ale ….

Moje kombinacje z buforem w systemie mnie zaskoczyły, co do ich oceny. 

Po konwersacji z @czubsi, na sąsiednim forum, przypomniało mi się, że używa srebrne kable. "Naszło" mnie, by sprawdzić, jak (ostro?) będzie grał mój zestaw „wakacyjny”, gdy zamiast bufora (dającego odrobinę analogu), między CD i wzmaka, wepnę czyste srebro. Zawsze słuchałem "na" interkonektach z miedzi. A że nadarzyła się okazja i w ręce wpadł mi interkonekt Music Metre Silver - spróbowałem. Reszta wakacyjnego toru bez zmian.

Dzwięki "poszybowały ostro" do góry. Bas stał się ostrzejszy, jakby szybszy i krótszy. Krótszy niż z buforem, mniej "okrągły". Średnica bardzo rozeszła się na boki i w głąb. Jest większa przestrzeń, Nawet słyszę lekkie „przydzwięki”. Ale góra pasma za bardzo, jak dla mnie, wyostrzyła się i w pierwszej chwili razi. Tu, górą, bufor daje lekki, bardzo przyjemny „aksamit”, a dół "zaokrągla". 

Wokale bardzo ładne, dzwięczne. Orkiestra brzmi dobrze ale smyczki w niej grające, trochę zbyt ostre.

Dobrze nagrana muzyka elektroniczna brzmi, jak …. w katedrze? Niesamowita przestrzeń! 

Spodziewałem się, że zagra ostrzej ale nie spodziewałem się, że z tak ładną przestrzenią. Brzmi bardzo dobrze, szczegółowo, wyraznie, przy cichym, nocnym słuchaniu. 

9_9

 

 Ale .... By nabyć taki interkonekt, musiałbym pozbyć się całego zestawu i jeszcze pewnie dołożyć ...? 

:S

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-Sui

Żeby grać na dobrym srebrze trzeba mieć naprawdę dobry system ! U mnie nie gra srebro a srebro ze złotem a baaaaardzo zmienia postać rzeczy ... Dla mnie priorytet to tak dobrać system by druty niczego nie kryły a system nie darł ryja - to że się udało najlepiej świadczy o systemie i jego klockach ! Wiem - nie każdy chce poznać prawdę o swoim systemie to i pozostaje żonglowanie kablami - ja nie lubię półśrodków i samościemniania, że mam coś czego nie mam (bo nie słychać ...) ... Jeśli wzmacniacz jest z najwyższej półki (a taką jest Sansui) musi być dobrze na neutralnych drutach ! Jeśli tak nie jest to znaczy, że mamy cienkie źródło i nie ma tu co zwalać na kolumny bo te z bardzo dobrym systemem zagrają zjawiskowo i to bez względu na półkę cenową z jakiej pochodzą ... Oczywiście będzie bardziej lub mniej spektakularnie ale zawsze dobrze !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2020 o 16:27, san-sui napisał:

To urządzenia produkowane specjalnie na rynek Nippon, dla Japończyków ale w Chinach, to -> FX-AUDIO- TUBE-00J - LIMITED.

Masz na mysli to urzadzonko...?

Screenshot_20200818-091348_Chrome.jpg

Patrzyłem po stronach ifi itube by moc experymentalnie cos zmienić. Ale nie ukrywam ze to mnie zaintrygowało, zwłaszcza ze masz to w systemie i jak piszesz.... daje radę.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czubsi 

Tak mnie natchnęło z tym srebrem, gdyż trafiło się. A poza tym sporo się naczytałem o jego"walorach" i wpływie na system, gdy szukałem zmiany w "wakacyjnym" graniu. Próbować zawsze warto. Nawet ze słabszej półki klocki, jak się okazuje, reagują poważnymi, jak w tym przypadku, zmianami w brzmieniu. I to jest tutaj bardzo ważne. Nigdy nie mogłem zrozumieć, czemu na forum polecano, np Alpha 607, jeżeli wiadomo, z całą pewnością, że jednak nie daje w pełni tego, co może dać każdy wyższy model, tzn. 707 i 907.

A zródło? Co do CD-ka, to zdaję sobie sprawę, że to niski model i cudów tu nie oczekiwałem. A jednak. Zdarzył się! Już dwa razy, co wyżej opisałem. No cóż .... Na np. Esoteric K 05, czy wysoki model Ayona, jak na razie, mnie nie stać więc kombinuję. Może to i wygląda, że .... "jak koń pod górkę". Ale kombinuję, jak się tylko da. Idę dawno przetartymi drogami. 

Fakt, że góra na tym interkonekcie "bije mocno po uszach" ale sam wpływ na resztę pasma, jest bardzo zachęcający. 

Moim zdaniem, zmiany są aż tak duże, ze względu, właśnie, na charakter grania i CD-ka, i 507i, i głośników Saba. Wszystkie, niby, grają po "ciemniejszej" stronie ale z miedzianymi przewodami, zwykle używanymi w systemach. 

Wiadomo, że po tych, ostatnich doświadczeniach, zacznie się zabawa w głównym systemie. Jak się okazuje, Wszyscy, z którymi miałem przyjemność spotkać się, to robią. Mimo, że, na pierwszym spotkaniu, wydaje się, że mają systemy bardzo dobrze grające. 

.........

Nie wiedziałem, że masz srebro pozłacane. Bardzo cenna informacja. Złoto łagodzi? 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84

Nie. To nie ten model. Ten, to jest zwykła chińska zabawka, na bardzo słabych komponentach.

Mój to wersja specjalna - LIMITED, a tego nie widzę, by było wypisane na przedniej płycie zamieszczonych fofek. 

Zajrzałem na stronę - już wyprzedane. 

 

Wersja LIMITED:

- potencjometr ALPS;

- oryginalny układ BurrBrown OPA627AU;

- rezystory KOA;

- kondensatory RUBYCON;

- złocone konektory;

- wyższej jakości układ stabilizujący;

- ceramiczne podstawy lamp;

- w zestawie lampy militarne o lepszej jakości dobierane w pary pod względem parametrów;

- wszystkie elementy dobierane z najniższą tolerancją i zestrojone indywidualnie, pod lampy o specyfikacji militarnej.

- lampy - mam 2 pary ale jeszcze nie sprawdzałem jakie dają zmiany; 

 

FX-AUDIO- TUBE-00J LIMITED 6J1 2.jpg

FX-AUDIO- TUBE-00J LIMITED 6J1 6.jpg

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, głupotki piszecie. Az musiałem się tu zalogować żeby coś napisać pierwszy raz od przeszło roku.

 Żadnych buforów lampowych. To dodatkowy element. Traci na tym w najlepszym razie mikrodynamika. To maskowanie kiepskiej jakosci źródla.

Jeśli lampy, to cd lampowe gdzie lampy na wyjsciu wzmacniają tylko sygnał. Polecam np unison research CDE ( ktory posiadam). Nie ma strat, a brzmienie mozna modyfikować lampami. U mnie np tfk ribbed plated lub smooth plated.

Takie urzadzonka jak na zdjeciu mozna sobie w ..... wsadzić lub do sluchania Krystyny Czubowny. Jakie opampy? Kazdy znieksztalca dźwięk, przepraszam... modyfikuje. Jeśli lampa, to lampa, a nie półprzewodniki. Bufor trzeba tez podłączyć kablem. To dodatkowe znieksztalcenia. Proponuję zmienić cd.

Ze srebrnymi kablami jest trochę inaczej. Srebro nic nie wprowadza! to element pasywny. To elektronika jest kiepska lub žle dobrana. 

Kasę z bufora proponuję zainwestować w lepszą elektronikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję z kolekcji końcówkę: Sansui B-2103 MOS. Wzmacniacz w bardzo rzadko spotykanej czarnej wersji. Oczywiście po czyszczeniu i regulacji. W super stanie wizualnym. Wszystkie podzespoły oryginalne w 100%. Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany, to proszę o kontakt na pw.

 

93245A0A-9CC6-42D5-823F-4D4D8B162CC8_1_201_a.jpeg

B4A14563-DA8D-4678-82AE-AF79CD281D24_1_201_a.jpeg

DE1EB9CB-393D-4836-88B0-00992793E6CD_1_201_a.jpeg

 

5BF96274-97A1-4602-8BC0-840113EAA96D_1_201_a.jpeg

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit spoliczkowałeś nas ostro. Ok. Widze w Twoim wpisie logike i doswiadczenie. Wiec pokornie przyjmuje Twoja dobra radę. A temat bufora porzucam.....

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Takie urzadzonka jak na zdjeciu mozna sobie w ..... wsadzić lub do sluchania Krystyny Czubowny.

Tekst roku.... 🤣🤣

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...