Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

2 godziny temu, audiowit napisał:

Koniec i bomba, a kto nie kupił ten trąba.

W pogoni za "najwyższymi" modelami perełek leżących na ulicy nie dostrzegacie.

20200827_081901.thumb.jpg.2f46b2f79badf39ae9c02eb2b555557c.jpg

Witku,

Widziałem ten wzmacniacz już kilka tygodni temu. Był z Krk a wisiał na Olx...

Ps

Tutaj nie wrzucamy linków itp, dlatego się nie wychylałem. Poza tym właściciel już chwile temu wspomniał w klubie o sprzedaży 😊

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, faszi napisał:

W takim razie Sansui z serii alpha nie jest dla Ciebie 😕

Piloty jak wspomnieniał Marek były w nielicznych i niższych modelach , taka polityka firmy. Do Alphy trzeba podejść , dotknąć, zapoznać się i żyć w pewnego rodzaju symbiozie. My obsługujemy RĘCZNIE sprzęt a Sansui odwdzięczy się dźwiękiem (przynajmniej ja tak to sobie tłumacze).

Ps

Jeśli dla Ciebie 911DG jest zbyt niskim modelem porównując do zestawu Yamahy, to z pilotem tutaj zabawa się kończy.

Myślałem, że pilot to nie jest aż taki luksus. A czy 911DG jest dla mnie zbyt niskim modelem porównując do Yamahy? No nie wiem i wygląda na to, że się nie dowiem. Myślę, że Yamaha CX/MX-830 nie jest aż taka ostatnia. Wnętrze preampa CX-830 może nie lśni biżuterią jak w topowych Sansui ale wstydu nie ma - wystarczy zerknąć na pre gramofonowe. No ale nie o tym. Widzę jak się sprawy mają a ja z pilota nie zrezygnuje ;) I tutaj chyba temat się będzie musiał w sprawie Sansui zakończyć. A tak mi się podobają ;) Tzn Alpha mi się podoba bo w 911 to nie za wiele może się podobać, przynajmniej wizualnie.

 

cx.JPG

Edytowano przez sk-victor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sk-victor 

Nie chodzi o "wysokość" modelu. Pytanie brzmi, czy Tobie dżwięk Yamahy wystarczy? Skoro szukasz "zamiennika" wnioskuję, że nie! Czy Sansui zagra lepiej?

AU-X911DG to model z 1989r. Odpowiednik AU-α777DG (japońskiej wersji AU-X911DG), tylko że troszkę go "odchudzili" w wersji na EU. 

Dlatego warto zainteresować się wersjami na Japonię, mimo, że mają ("feler"?) zasilanie na 100V. 

Jeszcze jedno. Trudno porównywać integrę z pre + końcówka. Moim zdaniem, to drugie rozwiązanie jest zawsze "lepsze", poza tym bardziej uniwersalne. Stawiam tylko na dżwięk - czyli odsłuch konieczny ale w swoim systemie. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, san-sui napisał:

Pytanie brzmi, czy Tobie dżwięk Yamahy wystarczy? Skoro szukasz "zamiennika" wnioskuję, że nie! Czy Sansui zagra lepiej?

Wiesz że tu nie o "wystarczy" chodzi. Chodzi o poszukiwanie ;) Żonę mam na całe życie a sprzęt muzyczny jak i samochody podlegają wymianie. Czy tylko ja tak mam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bufor lampowy w systemie!? TAK! 

Wracam do dyskusji na temat buforowania dżwięku między żródłem i wzmacniaczem, np Sansui.

Czy buforowanie "to przedszkole" audio, czy raczej tylko norma?

Za odpowiedż przytoczę fragment opisujący zacny (w/g użytkowników) CD Ayon CD-1sx:

"Analogowa ścieżka sygnału jest dłuższa niż zwykle. Sygnał z sekcji DAC-a, przefiltrowany przez cztery znakomite kondensatory Mundorfa (M Cap Supreme 2,2 uF/410 VAC), wędruje do buforów wyjściowych skonstruowanych na bazie dwóch lampach 6H30P-EW (Sovtek). Sądząc po tym, że wcześniej, sygnał analogowy jest obrabiany przez dwa kaskadowo ustawione wzmacniacze operacyjne OPA 2134PA (po dwa na kanał), można się zastanawiać, na ile obecność lamp jest w ogóle pożądana. Technicznie rzecz biorąc zapewne są one zbędne, ale z drugiej strony jest to element odpowiedzialny za takie, a nie inne, walory brzmieniowe Ayona. Dotyczy to zresztą wszystkich odtwarzaczy tej marki.

Wniosek:

Bufory są i będą stosowane zawsze. Nawet przez renomowanych producentów, mających uznanie audiofili. 

Czy będą w zamkniętym przez producenta torze, jak w CD Ayon, czy w CD-kach poddanych tzw. "lampizacji", czy jako dodatek, jak w moim przypadku, to już zależy od możliwości finansowych i chęci. Dotyczy to także stosowanych lamp. 

Podsumuję: 

Dżwięk jest ściśle związany z torem przejścia sygnału. Jedno jest pewne: Im lepszej jakości zastosowane elementy, tym "szlachetniejszy", bardziej pożądany sygnał na wyjściu. "Modelowanie" sygnału pod gust jest wszystkim znane. Odbywa się za pomocą różnych elementów. Np. za pomocą bufora lampowego, jak wyżej, a w/g mnie, jak najbardziej przydatny element. Czy też za pomocą doboru interkonektów, kabli głośnikowych (miedziane, posrebrzane, srebrne) itd.  

Pozdrawiam.

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Polecam lekturę na stronie użytkownika Szymon. 

Test  Dynaudio Contour 30 w połączeniu z Sansui B-2103, B-2302 oraz Gryphon Essence.

http://szymonfaber.pl/?p=1112

P.S.

Na sąsiednim forum zostałem za ten link przyblokowany. Tak działa branża. 

pozdrawiam,

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, doktormun napisał:

Na sąsiednim forum zostałem za ten link przyblokowany. Tak działa branża.

Aaa to dlatego w klubie miłośników Sansui pojawił się Administrator.

Przed momentem chciałem wrzucić ten link w klubie i mnie również z automatu zablokowało. Widać Szymona blog jest banowany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, doktormun napisał:

Polecam lekturę na stronie użytkownika Szymon. 

Test  Dynaudio Contour 30 w połączeniu z Sansui B-2103, B-2302 oraz Gryphon Essence.

http://szymonfaber.pl/?p=1112

Cytat z dyskusji pod recenzją:

"Panie Filipie (....) Ja miałem okazję porównać rzeczone Sansui (B-2103 i B-2302) z Accuphase E480 i powiem tak, nie pozostawiły wątpliwości który jest lepszy. (....) Szymon" 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Wolę Sansuja

No tak.

IMG_20200729_165801.thumb.jpg.1ffcfd9279a4fb7507fcc4f8b5122fe3.jpg.57f60fe78926060b3b367f9a033b3053.jpg

Kurcze , tak patrzę na Twoja Xr i nie mogę zrozumieć dlaczego tak nie wygląda oryginał... Chociaż z jedną parą jak Mr czy Nra. Kuźwa mieli przecież panel pod 907Limited!  wystarczyło nanieść napisy pod Xr...

Nie rozumiem tych oszczędności Sansui. Tak samo jak gniazda RCA w całej serii 907. Zamiast dać takie jak np w C2301... Luxman, Accu dbali o takie szczegóły a tutaj? Bida z nędzą,  ehhh 😕

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...