Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Mea culpa! Mea culpa! ....

Przyznaję się bez bicia, że to ja jestem winny temu zamieszaniu z XR-ką u Tadeusza. 

Chwaliłem "katedralne granie" tej, czy innej końcówki i się narobiło?? Jak zawsze ... Mea culpa!  9_9

Najlepiej nic nie pisać!? Cicho sza .... :x

 

Co do oceny subiektywnej (oczywiście!) grania poszczególnych integr Alpha, to najlepszym wyjściem będzie przeprowadzenie realnego porównania, obok siebie wszystkich, podczas odsłuchu, tak jak onegdaj końcówek B-2102, 2103 i 2105 u Piotra. Dopiero wówczas bedzie można posypać tu pewnymi i niezaprzeczalnymi konkretami. 

 

@ faszi 

Jesteś jak baba! 

😢

Przyznaję się bez bicia, że mimo mojej oceny 907XR, jest ona ciągle w moim posiadaniu. To oznacza, że coś ma w sobie takiego, czego nie mają inne. Poza tym, mam sporo przetworników i mogę zmieniać .... W systemie zawsze są przynajmniej dwa. 

✌️✌️

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, czubsi napisał:

Haha !

XR wygląda cudownie wraz z 917-ką - to jeden z najładniejszych setów jakie spotkałem w swoim życiu związanym z audio.

 

To prawda, najlepiej wygląda to razem.

NA przestrzeni czasu u mnie bywało różnie 

907 XR & 917 XR

707 i 907 XR

AU-07 + cd Alpha 607 + SE99

2105 - cd Alpha 607

i takie inne też

niestety nie mam zdjęcia, jak w jednym miejscu stały B/C 2105, 917XR, 907 XR, AU-07 , 607 i 907 Limited, SR-838 i jakiś tuner :) 

wszystkie ładne 430085579_SansuiAU-Alpha907XR-CDAlpha917XR.thumb.JPG.4ebfc52bb92ecacd0fad947bc2b1fb52.JPG

1860245226_707907XR.thumb.JPG.9f1921e08c4db7b1d28ffbd2d4aaaaa4.JPGIMG_20170529_205605.thumb.jpg.b39416ae761a64f3d72d7c1179bc8558.jpg 

20170204_212815.thumb.jpg.4500a41ed287e8e512db0315896490a6.jpg

 

IMG_20170708_131415(1).thumb.jpg.06000c66d21304911413bb42d2829891.jpg

 

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze

Musisz teraz założyć kraty na okna i podwójne drzwi. 

 

7 godzin temu, czubsi napisał:

Nie "lubi" tylko "może" ... ale tak to jest jak się wchodzi w zabawę z korektorem (czytaj - "kablami")

Ja podzielam w 100 % zdanie audiowita !

Od 8 lat gram na czystym srebrze galwanizowanym złotem - te druty nie kryją ani nie dodają niczego (!) Nigdy nie miałem problemów z klinicznością Esoteric-ów (a miałem ich już parę różnych ...) czy też jakimś tam poluzowaniem dołu czy nadmiernym ocieplaniem - cechom przypisywanym często niesłusznie wzmacniaczom ... Tak właśnie krzywdzona jest XR - której tak naprawdę bliżej w graniu lampie niż tranzystorowi ... Jest to wzmacniacz bardziej otwarty i bliższy neutralności niż MR i stąd różne jego odbieranie ... Po prostu bardziej słychać przy nim otoczenie - ot i cała naga prawda 🙂

@ Czubsi

Nie zapominaj o tym, ile czasu zabrało Ci dojście do tego, co masz obecnie w systemie. 

Ja (mimo upływu czasu) jestem dopiero na początku drogi. Poza tym na twoim miejscu bym się pewnie nudził ....

🤔

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, san-sui napisał:

Piotrze

Musisz teraz założyć kraty na okna i podwójne drzwi. 

istotne jest "jak to wyglądało", bo zdecydowanej większości z tego już nie mam.

Teraz zostało bardzo niewiele z tego, co na zdjęciach - nie ma końcówek, gramofonu, korektorów (bo SE-88 też miałem), cd-ków, integra tylko moja ulubiona została, totalne odchudzanie zasobów nastąpiło.

Ale wszystko to  ( i jeszcze 907NRA, 911 DG,  777 i 999DG, 607 MR i XR, 907DR i 907KX) się przez kilka lat przewinęło i zostało to co najbardziej z różnych względów mi pasuje i odpowiada. 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stety taka jest prawda. 🙄 

Korektora nie używam ale mam ten poprzedni model (i nie tylko) z pierwszym komputerem w nim zawartym. (Z racji uprzedniej fascynacji starszymi sprzętami AU-999, 9900 i tp). Niestety brak oryginalnego mikrofonu do zabawy korekcyjnej. 

https://audio-heritage.jp/SANSUI/etc/se-9.html

 

Pierwsze dżwieki z "katedry" płynęły u mnie poprzez RA-500. 9_9

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ja także korektorów, od czasu słuchania na wzmakach Sansui, nie używałem nigdy. Nawet tych montowanych w pre. 

 

U mnie, na teraz, tak, to co gra, wygląda. Lampki nie tylko dodają uroku, w mroku. Ładnie dodają do brzmienia. 

Zostawili CD-ka, by lampy się wygrzewały. Słucham na "okrągło". 😊

 

DSCF3085.JPG

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekB tak jest Marku. Mam edycję rozszerzoną ☺ fajna płyta , podobnie jak Toy bardzo mi się podoba.

Wracając do wczorajszych wpisów, @braap nie chcę żadnej 707. Interesuje mnie tylko poziom 907 lub wyżej. @misiek x co do 907Dr , wymiana gniazd głośnikowych niezbędna,  podobnie jak w Xr. Co za tym idzie wizyta u @Marr na serwis + "dłubanie" . 

Na razie pozostanę na etapie krytyki , później się zobaczy, co los przyniesie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2020 o 12:00, faszi napisał:

Braap,

Moim zdaniem większość nie lubi Xr (być może nie dali jej szansy?) 😜

Oprócz Pawcia , Mirka i Piotra (jeśli jest więcej cichych wielbicieli Xr , proszę się ujawnić 😉) 😊

Witam.Po wielu latach ukrywania ujawniam się .Bardzo lubię swój zestaw stereo.Telewizor należy do żony.Pozdrawiam Zacne Grono  Osób Piszących i Czytających.Mariusz.

20201001_120608.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @marlon pięknie pięknie.

RCM zacny  (mam ten sam) , jaki gramofon? bo ni rozpoznaję :)  I kolumny?

I takie pytanie budowlano--remontowo-wykończeniowe: te płytki "za" pojawiły się w tzw. międzyczasie, jak był sprzęt czy były wcześniej?

Chodzi mi o to, czy poprawiają coś akustycznie (różne są opinie) ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Samcro napisał:

No @marlon pięknie pięknie.

RCM zacny  (mam ten sam) , jaki gramofon? bo ni rozpoznaję :)  I kolumny?

I takie pytanie budowlano--remontowo-wykończeniowe: te płytki "za" pojawiły się w tzw. międzyczasie, jak był sprzęt czy były wcześniej?

Chodzi mi o to, czy poprawiają coś akustycznie (różne są opinie) ?

 

Płytki były wcześniej,także się już raczej nie dowiemy.Rcm zakupiłem dzięki Tobie.20201001_133253.thumb.jpg.6e0f670c8af6278f1210aecd146411dd.jpg

20201001_133231.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego / starego bywalca forum. 

45 minut temu, marlon napisał:

1,3 kv stary laboratoryjny produkcji niemieckiej,z regulacją napięcia i dwoma wyjściami ,także w sam raz do zestawu .

Prościej będzie podłączyć CD-ka do wzmacniacza. Odpowiednie gniazda są z tyłu każdego wzmaka Sansui.

U dołu z prawej od wyjścia kabla. 

au-alpha907xr(1).JPG

Wówczas masz "zapas" w zasilaczu na nowego klocka lub pod nowy zestaw. 😉

Ja podłączam nawet pre pod końcówkę. Oczywiście jeżeli pre jest też zasilane na 100 V. Jest łatwiej operować kablami. 

b-2102mosvintage(1).JPG

Ale u mnie wszystko, co się grzeje, zawsze stoi na wierzchu. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marlon napisał:

Płytki były wcześniej,także się już raczej nie dowiemy.Rcm zakupiłem dzięki Tobie.20201001_133253.thumb.jpg.6e0f670c8af6278f1210aecd146411dd.jpg

20201001_133231.jpg

Mam podobnie wyglądające kolumienki Sansui. Tyle, że bez tej "dziury" na środku. Nie znam modelu. Nie ma oznaczeń. Ale ze wzmakami na lampach oraz tranzystorowych, grających w kl A, grają jak marzenie. Podobnie, jak małe, dwudrożne Arcus TM-30. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, san-sui napisał:

Witam nowego / starego bywalca forum. 

Prościej będzie podłączyć CD-ka do wzmacniacza. Odpowiednie gniazda są z tyłu każdego wzmaka Sansui.

U dołu z prawej od wyjścia kabla. 

au-alpha907xr(1).JPG

Wówczas masz "zapas" w zasilaczu na nowego klocka lub pod nowy zestaw. 😉

Ja podłączam nawet pre pod końcówkę. Oczywiście jeżeli pre jest też zasilane na 100 V. Jest łatwiej operować kablami. 

b-2102mosvintage(1).JPG

Ale u mnie wszystko, co się grzeje, zawsze stoi na wierzchu. 

Witam i dziękuję za cenną podpowiedż

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marlon napisał:

Witam.Po wielu latach ukrywania ujawniam się .Bardzo lubię swój zestaw stereo.Telewizor należy do żony.Pozdrawiam Zacne Grono  Osób Piszących i Czytających.Mariusz.

Gratuluję zestawu.
Świetne połączenie vintage z nowoczesnością. Szczególnie ciekawy jest ten sotmik. Proszę sprawdzić skrzynkę priv, nie chcę zaśmiecać wątku offtopem.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od tygodnia zostałem posiadaczem zestawu stereo firmy Sunsai. Mianowicie 

Control RS7

Wzmacniacz  A9

Odtwarzacz kaset D-300m

Radio T-9

Odtwarzacz wynli 

Co sądzicie o tej marce i tym zestawie? I na ile takie coś można wycenić. Chciałbym dobrać do wzmacniacza kolumny. Czy klipsch r620f to dobry wybór? Pokój 25m2. Nie mam dużych wymagań. Lubię mieć mocny bass,  i często posłuchać głośno muzyki. 

Pozdrawiam

20200925_192919.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To budżetowy zestaw. Głównie do bardzo głośnego słuchania. :72_imp:

Co do basu to musisz wcisnąć "Loudness" i dobrać nisko grające kolumny. Najlepiej z dwoma wooferami. Koniecznie z bas refleksem (ustawić pod scianą! 😉), w cenie max do 500 zł. Kable do kolumn min 4 mm2 za ok 5 zł/mb. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...