Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Popatrz na alledrogo lub olx. Najlepiej wpisz w google, np. Sansui A-9 i dalej .... Cały zestaw, jeżeli jest w b. dobrym stanie, max w cenie w/w kolumn. Kolumny muszą mieć min 8 Ohm.

Niemal każda firma produkująca dla audiofili wypasiony sprzęt, produkuje również "na wagę", do marketów. Kasa jest kasa, czy duża czy mała.  I ... "Nie wszystko złoto, co się świeci."

Dobrze grające wzmacniacze Sansui mają na początku symbol literowy AU-liczby, np. z tych tańszych AU-3900, AU-217 itp. i to bez względu na ilość Wat na kanał. 

A-9 ma nawet niezłe  parametry, jak niżej:

 

Power output: 65 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 5Hz to 70kHz

Total harmonic distortion: 0.05%

Input sensitivity: 0.1mV (MC), 2.5mV (MM), 200mV (line)

Signal to noise ratio: 60dB (MC), 80dB (MM), 95dB (line)

Output: 130mV (line)

Speaker load impedance: 8Ω (minimum)

Dimensions: 430 x 132 x 241mm

Weight: 7.1kg

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleejas napisał:

Witam. Od tygodnia zostałem posiadaczem zestawu stereo firmy Sunsai. Mianowicie 

Control RS7

Wzmacniacz  A9

Odtwarzacz kaset D-300m

Radio T-9

Odtwarzacz wynli 

Co sądzicie o tej marce i tym zestawie? I na ile takie coś można wycenić. Chciałbym dobrać do wzmacniacza kolumny. Czy klipsch r620f to dobry wybór? Pokój 25m2. Nie mam dużych wymagań. Lubię mieć mocny bass,  i często posłuchać głośno muzyki. 

Pozdrawiam

 

Jak kupiłeś / masz to chyba podłączyłeś i posłuchałeś, bo jakąś kolumnę z boku widać. Ile to może mieć  (z tyłu napisane powinno być) 2x50W?

Fajerwerków nie będzie, budżetowy zestaw, tak żeby pograł w sypialnii albo kuchni lub garażu. Do głośnego grania, podobnie jak większość podobnych zestawów innych firm niekoniecznie się nadaje moim zdaniem. Najlepiej zagra z oryginalnymi kolumnami, które z tym były. Raczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, san-sui napisał:

@ Kleejas podkreślił:

"Lubię mieć mocny bass,  i często posłuchać głośno muzyki."  

Zwykłe kolumienki? To będzie jednak "klapa". 🤔

Z tego nie będzie nie tylko mocnego, ale raczej w ogóle basu, i to niezależnie od kolumn. 😝 

Ale nie słuchajcie mnie, nie znam się 😉🤣

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek audio jest bardzo bogaty. Szczególnie jeżeli rozpatrywać klocki z najniższej półki i tzw. marketowe. Tu to dopiero się dzieje ...

Jeżeli brać pod uwagę, że większość "rynku popytu" nie ma pojęcia, co i jak gra. Ta większość opiera się głównie na opiniach sprzedawców i handlarzy. Stąd tak "kwieciste" opisy w wystawianych na sprzedaż egzemplarzach. Dobra reklama czyni cuda!  🙄  

🥴 

A swoją drogą przecież bylejaki, w dodatku używany interkonekt, kosztuje te w/w 500 zł. Więc o czym mowa ....

😄

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablach najważniejsze jest: zastosowana technologia wykonania elementów i zastosowane w nich materiały. Czasami, dla niektórych, liczy się też "opakowanie". Cieszy oko ....

43 minuty temu, Artsky napisał:

No no, dobrze gadasz, tylko jak ten interkonekt rozbierzesz na części, to się okaże, że często jest wart 50.

Nie zapominaj o wartości "dodanej" - intelektualnej. Tego nie uwidzisz w rozebranym kablu! Sztab ludzi siedzi i myśli. 🤔 ..... Nad tym, jak najdrożej sprzedać! ¬¬

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui CD-X711 w środku. 

Zwracam uwagę na porządne wytłumienie! 

 

DSCF3176.JPG

DSCF3155.JPG

Sansui CD-X711

1 x MN6471M – CXD1125QZ  KSS-152A - Magnetic

W środku jest identyczny do CD-α717D Extra (foto zamieszczałem wcześniej). 

Nawet identyczny jest CD-α717D LTD (model ograniczony do 1000 jednostek), który powstał 3 lata póżniej.  Różnica α717D LTD w stosunku do Extra, D Extra i X711 polega na tym, że DAC jest wyposażony w MASH trzeciej generacji. Niektóre części zostały ulepszone - dobrane specjalnie, jak to w wersjach limitowanych, co ma zawsze odzwierciedlenie w cenie. 

1 x MN6474M – CXD1167Q  KSS-152A - Magnetic 

Zmodernizowano kondensatory sekcji zasilającej i inne oraz poprawiono rozmieszczenie kondensatorów obwodu analogowego. 

Każdy z tych modeli to MASH, więc nie ma wątpliwości, że to bardzo piękny dźwięk.

9_9

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie wesji XR, i tego, że tak rożni się od wersji wczesniejszych i pozniejszych, w sensie sygnatura dzwieku jak rozumiem z  Waszych opinii, oraz brak sterowania tonami oraz ogólnie "biedniejsze" wykończenie ( wg tego co pisze Fashi).

Czy ktoś wie dlaczego ta wersja tak wyglądała? Może ktoś zna szerszy kontekst? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, braap napisał:

ogólnie "biedniejsze" wykończenie ( wg tego co pisze Fashi).

Ogólnie to się nie zrozumieliśmy 😜

907Xr nie jest w żaden sposób gorzej wykonana niż wcześniejsze czy późniejsze modele! Xr ma filtrację główną taka samą jak późniejsza Mr!

Co do wejścia głośnikowych zastosowano te same co we wcześniejszym modelu Dr. Dlaczego? Moim zdaniem albo mieli zbyt dużo na magazynie aby wyrzucić, albo mieli zbyt mało WBT z 907Limited. Być może w 1993r WBT były zbyt drogie albo jedno i drugie.

Dopiero od modelu 907Mr seryjnie szły WBT głośnikowe do "podstawowych" modeli 907... idąc dalej odnośnie Rca . KAŻDA 907 nawet 907Limited  i AU-07 ma "zwykłe" złącza Rca (07 ma wejścia na końcówkę WBT).

B2102Mos również leci na zwykłych Rca. Późniejsze końcówki 2103/05 miały odpowiednio lepsze Rca a 05 również WBT głośnikowe.

Sorry , że piszę któryś raz to co zostało już napisane, ale chciałem żeby Braap mnie dobrze zrozumiał.😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie już irytuje to kruszenie kopii w temacie "wyższości" jednych Sansui nad drugimi ... Koledzy czy tak trudno pojąć, że WSZYSCY mamy wyjątkowe urządzenia ???? Tak się akurat wyjątkowo stało, że Sansui jako jedna z bardzo niewielu marek jakie znam dała nam wysokiej jakości brzmienie w tylu wyjątkowych odmianach !!!! To ma być wadą czy zaletą tej marki ???????????? Ja uważam, że właśnie to sprawia, iż wielbicieli marki jest tak dużo !!! Sansui daje to co najlepsze mając na uwadze różne gusta odbiorców ! Dziękujmy im za to a nie wciąż szukamy powodów do pozycjonowania jednych modeli nad drugimi ! Mało tego - Sansui dało nam też bezsprzecznie model bliski wzorcowi dźwięku bez względu na to czy trafia w czyjeś gusta czy nie ! Jest to AU07 !!! Natomiast B2301L po lekkiej modyfikacji daje nam efekt zwielokrotniony znany z AU07 ! Tak to moi drodzy wygląda ! Zarówno 907DR czy też każda inna odmiana również podstawowa 907 czy 907i itd ... to urządzenia ponadczasowe i naprawdę wierzcie mi - mamy powód do zadowolenia ! Na tyle długo chodzę po tej ziemi by z całą stanowczością i pewnością stwierdzić, że jak Sansui nie gra to nie wzmacniacza wina ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, czubsi napisał:

Trochę mnie już irytuje to kruszenie kopii w temacie "wyższości" jednych Sansui nad drugimi ... Koledzy czy tak trudno pojąć, że WSZYSCY mamy wyjątkowe urządzenia ???? Tak się akurat wyjątkowo stało, że Sansui jako jedna z bardzo niewielu marek jakie znam dała nam wysokiej jakości brzmienie w tylu wyjątkowych odmianach !!!! To ma być wadą czy zaletą tej marki ???????????? Ja uważam, że właśnie to sprawia, iż wielbicieli marki jest tak dużo !!! Sansui daje to co najlepsze mając na uwadze różne gusta odbiorców ! Dziękujmy im za to a nie wciąż szukamy powodów do pozycjonowania jednych modeli nad drugimi ! Mało tego - Sansui dało nam też bezsprzecznie model bliski wzorcowi dźwięku bez względu na to czy trafia w czyjeś gusta czy nie ! Jest to AU07 !!! Natomiast B2301L po lekkiej modyfikacji daje nam efekt zwielokrotniony znany z AU07 ! Tak to moi drodzy wygląda ! Zarówno 907DR czy też każda inna odmiana również podstawowa 907 czy 907i itd ... to urządzenia ponadczasowe i naprawdę wierzcie mi - mamy powód do zadowolenia ! Na tyle długo chodzę po tej ziemi by z całą stanowczością i pewnością stwierdzić, że jak Sansui nie gra to nie wzmacniacza wina ....

Sorry, ale co to za bełkot? Nie mozna sobie podyskutowąc bo się panu Czubsiemu nie podoba? Przecież nikt ci nie każe czytać a złaszcza komentować. Zwłaszcza takim belkotem, że niby wszystkie sansuje to klękajcie narody i nie mozna sie o to spierać, ale jednka są lepsiejsze takie to a takie...

 

już teksty jak "Sansui dało nam też bezsprzecznie model bliski wzorcowi dźwięku bez względu na to czy trafia w czyjeś gusta czy nie ! Jest to AU07 !!!"  to prawdziwe rodzynki. Biedni wlaściciele różnych Accu, Luxmanów i całej masy innych jeszcze droższych sprzętów, żyjecie w strasznej nieswiadomości, że jednka słuchacie nie tego co trzeba.

 

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ faszi 

Tam się nic nie odkleja. Ta mata izolacyjno - wygłuszająca jest wrażliwa na działanie ciepła. Puchnie od gorąca w pewnych konkretnych miejscach. 

Zwróć uwagę, że w środku CD-X711, jak i innych, których foto srodka zamieszczałem, posiadają po 3 x para radiatorów. Te radiatory chłodzą tranzystory, które podczas pracy dość mocno się grzeją. To się czuje przy dotykaniu górnej pokrywy, mimo tak grubego wytłumienia - izolacji górnej pokrywy. Te wybrzuszenia to efekt tego emitowanego ciepła! 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piorut napisał:

Braap - czy słuchałeś AU-07 oraz czy słuchałeś jej z marką Accuphase? Proszę o merytoryczną odpowiedź. Możemy mieć różne opinie co do brzmienia danego wzmacniacza, jasne, bardziej chodzi mi o to jakim doświadczeniem, odsłuchem jest to poparte.

Nie słuchem. Ale źle mnie zrozumiałeś.  nie napisałem że accu czy luxman jest lepsze czy gorsze.

Chodzi mi tylko o to, że opinia że jeden konkretny model wzmacniacza, lub marka,  jest najlepszy jest chyba lekka przesada. Można co najwyżej napisać że MNIE się najbardziej podoba. 

Choćby dlatego że dźwięk to nie metr, nie ma tego jednego idealnego gdzieś tam (we Francji?)

 

58 minut temu, san-sui napisał:

@ braap

Dlatego sądzę, że nie masz "zielonego" pojęcia o marce Sansui i  jesteś tu z innych powodów. 🤒 

 

 

Oswiec mnie :)

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Piorut,dokładnie to chciałem napisać.

Braap,jakich 907ek słuchałeś i z jakimi Accuphase lub Luxmanami porównywałeś ?

 

Odpowiedziałem we wcześniejsze odpowiedzi (sorry za masło maślane)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem źle. Czubsi nie napisał, że jest to najlepsza marka ani nie odniósł się do porównań z innymi markami. Napisał, że dla niego AU-07 zbliża się do wzorca dźwięku i nie wyklucza to, że model innej marki też może się zbliżać. Natomiast z praktyki moje odczucie - porównywałem AU-07 z Accu 3/4/5xx i AU-07 wypadało u mnie zawsze lepiej. Nie mam interesu by trzymać wzmacniacz, który grałby gorzej.

Edytowano przez piorut
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piorut napisał:

Nie zrozumiałem źle. Czubsi nie napisał, że jest to najlepsza marka ani nie odniósł się do porównań z innymi markami. Napisał, że dla niego AU-07 zbliża się do wzorca dźwięku 

Już miałem przepraszać, ale przeczytałem post Czubsiego ponownie i czytam:

"Mało tego - Sansui dało nam też bezsprzecznie model bliski wzorcowi dźwięku bez względu na to czy trafia w czyjeś gusta czy nie ! Jest to AU07 !!! "

 

Edytowano przez braap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...