Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

16 minut temu, piorut napisał:

Widzę że wpis przeedytowany bez odpowiedzi San-sui (to zmienia kontekst tego o co pytałem). Kryzys walutowy i gwałtowna aprecjacja jena miała miejsce w drugiej połowie lat 80. Może ma to przełożenie na sytuację firmy. Ale na pewno a nie "raczej" ma to znaczenie dla wiedzy ogólnej, jak ją przedstawiamy ogółowi. 5 lat w tą czy inną stronę (posługując się sformułowaniem pierwsza połowa) ma znaczenie.

https://www.nber.org/papers/w14816

https://www.google.com/amp/s/amp.abc.net.au/article/4728606

 

 

Umocnieniu waluty towarzyszył bum gospodarczy w Japonii lub odwrotnie. "Olali" Europę. 

Zauważyłem błąd. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piorut napisał:

Kiedy był kryzys walutowy? Napisałeś "raczej w pierwszej połowie". Najprostsze pytanie: Kryzys walutowy był w pierwszej połowie czy drugiej połowie lat 80.? 

Kryzys gospodarczy i waluty miała "reszta" świata, głównie USA. Słaby USD po 85r, zażegnał go. Słaby rynek, słaba waluta. Mocny rynek, umacnia się waluta. Waluta to taki "hamulec" równoważący przegrzaną gospodarkę, a "napęd" dla słabnącej. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piorut napisał:

Możesz odpowiedzieć wprost na zadane pytanie. Poprosiłem Cię grzecznie. Kryzys walutowy w Japonii miał miejsce w:

A) pierwszej połowie l.80

B) drugiej połowie l.80

 

Albo A) albo B). Możesz odpowiedzieć?

A) Yen osłabł ok 20 - 25%. 

Już napisałem wyżej. W drugiej połowie B), Yen umocnił się (zdrożał) 2 x do dolara, wraz z rosnąca gospodarką Japonii. Z grubsza z 0,4 $ za 100 Y do 0,8 $ za 100 Y. W tym czasie w Japonii był szybki rozwój gospodarki.  

Mocna waluta = tanie surowce!

W drugiej połowie B) kryzys miał ale USD w USA. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy pytaniach 😊

Mam pytanie do Pawcia 😉 @czubsiczy według Ciebie lepiej pójść w stronę b2103 czy 907Limited? W rozumieniu poprawy dźwięku i wejścia na wyższy poziom. 

Zdaje sobie sprawę , że to dwa różne urządzenia i pytanie jest w znacznym uproszczeniu, ale może w tym jest sens...

PS 

Opinie pozostałych również mile widziane ☺

11 minut temu, san-sui napisał:

A) 

C) 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@faszi

To baaardzo ciekawe pytanie i wiadomo że nie łatwo posłuchać tych wzmacniaczy w jednym miejscu. Zanim Piotr @piorut postanowił rozstać się ze swoim 2103 to planowałem podrzucić do niego na odsłuch 907 Limited. Teraz chcę wypożyczyć 2103 posłuchać u siebie i przekonać się jak daleko lub blisko mu do Limited. Może Piotr zdecyduje się mnie odwiedzić przy jakiejś specjalnej okazji :) Jak dotąd gościł u mnie tylko @Samcro a zmiany są powiedziałbym Wielkie.

Przez większość czasu gram B 2302 a NRA stoi bo jej dźwięk ( przynajmniej dla mnie) jest zbyt zbliżony do końcówki. Nie chcę żeby sytuacja się powtórzyła z 2103. 

16026726292847924106795716496710.jpg

Edytowano przez Wuwuzela
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że kolejne zmiany w Twoich postach San-Sui. Niestety osoby, które przeczytają wpisy kolegi San-sui później nie zobaczą wielokrotnych zmian w obrębie jednego posta. To zmienia kontekst, znaczenie wypowiedzi. Tak się nie robi.

Edytowano przez piorut
Dodanie nazwy użytkownika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, faszi napisał:

Skoro już jesteśmy przy pytaniach 😊

Mam pytanie do Pawcia 😉 @czubsiczy według Ciebie lepiej pójść w stronę b2103 czy 907Limited? W rozumieniu poprawy dźwięku i wejścia na wyższy poziom. 

Zdaje sobie sprawę , że to dwa różne urządzenia i pytanie jest w znacznym uproszczeniu, ale może w tym jest sens...

PS 

Opinie pozostałych również mile widziane ☺

C) 😜

@faszi

Moim zdaniem to zupełnie dwa światy (niezależnie od faktu integra- końcówka), mimo, że oba MOSy.

Dla mnie "ilość MOSa w MOSie " w  907 Ltd jest podobna do 2105. Znaczy, jest bardzo mocno zaznaczony, słyszalny i odczuwalny w każdym dźwięku. Daje blask, przestrzeń, powietrze, ciepło.... W 2103 tego nie ma aż tyle, i to niezależnie czy porównamy z 2105 czy 907Limited. W 2103 mos nie wpływa tak i nie wywiera tak olbrzymiego wpływu jak w pozostałych dwóch. 

Ponieważ widzę, że jesteś na etapie "miotania się" i szukasz, co by tu zrobić, żeby sobie udowodnić :) że XR jest fajna lub nie, to proponowałbym porównać na początek integry.  XR i MR. A później XR i LTD - NRA i AU-07 i . Jakakolwiek końcówka to jest inne granie. Ja sam nie odważyłbym się specjalnie porównywać 2103 do 907LTd...w sumie 2105 z 907Ltd też nie.

@Wuwuzela

No jak się zmieniło dużo, od czasu gdy byłem, to nie bardzo sobie potrafię wyobrazić, gdzie jesteś dźwiękowo teraz - bo ja wtedy już nic bym nie ruszał :) 

Tak więc, może jak rozpocznie się sezon, trzeba będzie przyjechać 🏍️ motongiem, posłuchamy dzień czy dwa a później pojedziemy na Glossglockner  albo gdzieś :) 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, piorut napisał:

Teraz zauważyłem, że kolejne zmiany w Twoich postach San-Sui. Niestety osoby, które przeczytają wpisy kolegi San-sui później nie zobaczą wielokrotnych zmian w obrębie jednego posta. To zmienia kontekst, znaczenie wypowiedzi. Tak się nie robi.

To po to, by znowu nie było niejasności. Tylko rozwinąłem temat. Wyjaśniłem. Nic z merytoryki wpisu nie uległo zmianie! Zauważyłeś? Jest ciągle odpowiez A). 

 

 

52 minuty temu, faszi napisał:

Hmmm , chyba wolałbym od razu z grubej rury coś z B...

 

Nareszcie myślisz pozytywnie. Z Alpha tylko wyżej ale koniecznie uprzednio odsłuchaj. Najlepiej w bezpośrednim porównaniu. Każdy ma "inne uszy". 

 

......

Zrobiłem lekkie zmiany w torze. Kabelki srebrne, między CD lampizowane a pre, zamieniłem na miedziane posrebrzane. 

Nie podoba mi się - niestety. Delikatna zmiana dżwięku ale na gorsze .... Góra, która była ładnie ułożona w przestrzeni, wysokie i górna średnica, jakby lekko zlały się. Przestrzeń nie zmalała. Wręcz jakby zmieszała się w tym miejscu i przybyło lekkiego bałganiku. Zrobił się tłok dżwięków. Przypomina mi bardzo to, co nie podobało mi się w graniu B-2105 podczas odsłuchów. Choć może nie wygląda to tak dosłowne. Ale niestety ten zestaw mi nie "leży", nie bardzo go kupuję. "Katedra" zrobiła się zbyt mała, w porównaniu do poprzedniego dżwięku. Poza tym, dołem zginęła "sprężystość". Rozdzielczość nie jest mniejsza ale wydaje się, że dżwięk np. bębna przygłuchł, lekko zmatowiał. 

Próby w toku .....

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bakcyl 907 jednak nie odpuści. W związku z czym rzucam hasło że rozważam sprzedaż mojej 707DR.

Wzmak po pełnym serwisie u Mariusza (pozwolę sobie nie "panować" bo chyba jesteśmy w podobnym wieku:) na przełomie 2019/2020.

Zero problemów technicznych. Może minus dla purystów ale z punkty widzenia użytkowego wielkim plusem są wymienione gniazda głośnikowe (przyjmują banana) oraz zainstalowane gniazdo sieciowe (można zainstalować dowolny przewód. Ja używam z Supra lorad i sobie chwalę)

 

Sorry za offtop :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, faszi napisał:

Masz jakiś konkretny model na myśli?  chcesz pójść serią Dr czy coś innego planujesz?

obojętne. co się zmieści w moim marnym budżecie. nie nakrecam się za bardzo na kwestie "DR czy XR czy MR". Myslę, ze każda 907 to klasa sama w sobie więc to i tak będzie krok do przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...