Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Ja mam AirLinka wersja audio 3KV i 750W ( coś niemieckiego) Ominąłem wszystko co może degradować prąd i prawie nie odłączam zasilania. Dźwięk jest zdecydowanie lepszy. O reszcie zabiegów wewnątrz nie będę pisać, bo to już dla niektórych audio voodoo.

IMG_20201015_174615.jpg

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EI z racji konstrukcji rdzenia na blachach ksztaltkowych dosc mocno nasyca ten ksztaltkowy rdzen, w trybie jałowym bez obciazenia potrafi pobrac 10% swojej znamionowej mocy na straty, czyli trafo 1kva pobiera z gniazdka ok 100w i zmienia to w cieplo.

Trafa toroidalne na rdzeniach proszkowych nie nasycaja tak mocno rdzenia w stanie jalowym ich pobor pradu jest pomijalny, dla przykladu trafao 2kva od toroidow (toroidalne) pobiera 38mA pradu w spoczynku czyli tylko ok 8,7W

jak ktos lubi oszczedzac prad to oczywiscie lepiej wylaczac trafo na noc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Samcro napisał:

Pamiętam, że gdy  przepiąłem pierwszego AirLinka jakiego miałem - std na audio balanced to różnica była bardzo duża i słyszalna natychmiast.

Co do budowy dwóch- balanced i nie, różnica jest główna w uzwojeniu, jego wielkości i wadze, tutaj 1500W w wersij std i audio balanced20161026_184643.thumb.jpg.c2bf0db06d7e40042711fc8874382770.jpg

Z mojego doświadczenia, sporo daje gniazdo zasilające w przypadku trafa z niższej fotki, a konkretniej filtr, który jest w nie wbudowany. Wprawdzie dość podstawowy, ale za to uznanej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz to jest konkret w tym, do czego sam doszedł i jak niewielkie z pozoru rzeczy mają olbrzymi wpływ na dźwięk.

@braap

To możliwe. To trafo jest połączeniem dwóch, taką wersję zamówiłem, że wszystkie kable czy wtyczki ma z jednej strony - z tyłu. Front panel to tylko włącznik. Może stać na półce i w miarę wygląda.

Niżej zdj przód i tył.

 

 

IMG_20201015_224927.jpg

IMG_20201015_224936.jpg

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,
próbowałeś podłączać inny kabel zasilający do trafa Airlink?

Odpuściłem sobie tę kwestię i dopiero Twoje zdjęcia mi przypomniały... a w międzyczasie mój kolega sprzedał swój zacny hi-powerowy kabel (co prawda cena była na poziomie trafa, więc łącznie podwoiło by to wartość "zestawu zasilającego", ale to już inna sprawa).

Zresztą pytanie o zasilające kable kierowane jest również do innych Kolegów z takimi trafami...

Pozdrawiam
PS. Braap - nie cytuj niepotrzebnie poprzedniego postu, bo dajesz mi dodatkową robotę 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nowy78 napisał:

Z mojego doświadczenia, sporo daje gniazdo zasilające w przypadku trafa z niższej fotki, a konkretniej filtr, który jest w nie wbudowany. Wprawdzie dość podstawowy, ale za to uznanej marki.

Ostatnio ktoś klarował mi, żeby wstawić w to trafo Airlink audio dc bloker. Ja nie wiem czy ty dobry pomysł. Trzeba by sprawdzić, żeby móc się wypowiedzieć. 
Czy Kolega Nowy78 podać jakiś link do tego gniazda o którym napisał. Z góry dziękuję.

p.s

Jak będę kupował kolejne trafo to nie wiem jeszcze co kupię. Jedno jest pewne, te lepsze airlinki są na pewno do audio i mogą pracować ciągle. Nie wiem jak jest z Kashimurą. Może ktoś ma wiedzę i się podzieli. 
Ostatnio pod trafo podłożyłem stopy antywibracyjne Kepler i jestem zadowolony. Polecam podkładać pod trafo jakieś ustrojstwa antywibracyjne i testować samemu. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie :)  Mamy wprawdzie do czynienia z dużymi indukcyjnościami, których jak wiadomo wysokie częstotliwości nie lubią, ale w przypadku toroidów, także z dość znaczną pojemnością pomiędzy uzwojeniami, za sprawą której zakłócenia mogą przedostawać się dalej. Aby temu przeciwdziałać stosuje się np ekranowanie pomiędzy uzwojeniami. W każdym razie... Ja filtry stosuję i to dwustopniowe o względnie dużym tłumieniu, a to dlatego, że wyraźnie słyszę pozytywny ich wpływ na dźwięk. 

57 minut temu, doktormun napisał:

Czy Kolega Nowy78 podać jakiś link do tego gniazda o którym napisał.

Po powiększeniu okazuje się, że jest to Schurter, a nie Schaffner jak wydawało mi się na pierwszy rzut oka - są dość podobne "graficznie" :) W każdym razie, zapewne można znaleźć i takie, mając dostępny opis/typ. Ja używam takiego, wmontowanego w listwę własnej produkcji. Tu jest natomiast wersja o maksymalnym prądzie 10A (oczywiście są dostępne jeszcze większe). Lepiej jednak nie przesadzać z nadmiarem. Często te większe mają nieco gorsze parametry.

PS Teraz zauważyłem, że Moby pisał o czymś zupełnie przeciwnym :) Tak, zgadza się, transformator nie przepuszcza składowej stałej. Ale... Jeżeli ona występuje na uzwojeniu pierwotnym, pogarsza warunki pracy transformatora. Może on być np głośniejszy. Ja jednak nie stosuję DC Blockerów. Nie podoba mi się ich budowa ;) 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...