Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dołączyły do innych starych klamotów 😝

Sam ogarnąłem, upierdliwe głównie z powodu braku odpowiedniego klucza do odkręcenia starych, ale da radę, jeżeli ze dwa wzmacniacze rezebrałeś kiedyś.  Pokrywa weg, płyta dolna weg, płytka protektora weg, kable od zacisków,  tylny panel + wszystkie gniazda chinch , jedna końcówka odpięta , żeby było wygodniej. Gdybym miał lepszy klucz i inny torx do skręcania zacisków pownie część rozkreconych części  bym zostawił, ale nie miałem. Co prawda trochę się zawiesiłem na podłączeniu kabli do jednej końcówki , którą wyjąłem żeby było wygodniej, ale tel do @czubsi i poszło. Oczywiście robiłem wcześniej zdjęcia, ale jakoś tak się okazało że słabo było widać, a nie chciałem "wystrzelić" końcówki w kosmos.

Tylko jedna rzecz- wymiana wbt na wbt to zupełnie inna historia niż wymiana starych zacisków na wbt. W starych w większości przypadków płytka protektora trzyma się na trzpieniach zacisków, więc trzeba kombinować, jak zamocować płytke. Może zdjęcie jak wyglądają stare zaciski po wymontowaniu, tutaj z xr albo 2103, nie pamiętam.

 

IMG_20201017_094139.jpg

IMG_20201017_094147.jpg

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Samcro napisał:

😝

IMG_20201017_094147.jpg

No tak, te wyjścia to porażka wg mnie. Chyba nigdy nie zrozumiem jak można było takie coś montować w najwyższej klasie sprzętu. . .

Blaszki z niewiadomo czego , zapewne potężne straty dla sygnału. Jedynie Wbt z długim złoconym trzpieniem prosto w płytkę . Ewentualnie biżuterię żony /dziewczyny /kochanki albo każdej z osobna przetopić na 8 trzpieni i dolutować do krótszych Wbt...

Oczywiście nie musze dodawać , że w roku 93' (rocznik Xr) Accuphase w modelu E406 zastosował potężne zaciski własnego projektu przyjmujące banany i widły. Cena Accu wynosiła 380k Y vs 278k Y za Xr. Moim zdaniem Xr powinna kosztować 300k Y i mieć zaciski z prawdziwego zdarzenia. Podobnie jak KX , DR, Lextra...

No ale co ja tam wiem. . .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, braap napisał:

 

Cholera, jak na smartfonie usunąć pola z cytatem?

12 godzin temu, Samcro napisał:

 

Ja mam tak przerobione i muszę przyznać że nie wyobrażam sobie nie mieć opcji wpięcia banana. To jest tak wygodne no i nie trzeba niszczyć kabli (jak się już ma z bananami )

PXL_20201017_082017624.jpg

Edytowano przez braap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samcro napisał:

@misiek x ma czy nie ma, to narzekanie już męczy 😝

Piotrze , to tylko czysta brudna prawda .

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Piotr, wiesz co o tym myślę 🤣

Dlatego wypisuje się z klubu. Nie będę Wam głowy zwracał. To nie miejsce dla mnie. Tak bywa , że trzeba dojrzeć do pewnych decyzji.

Ps

Sansui to porządne urządzenia , tylko kilka modeli ma wyjścia ujowe. Nic poza tym, żeby nie było...

Pozdrawiam,

Edytowano przez faszi
błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@faszi ale że co "czysta brudna prawda"? Bo nie nadążam? 

Widzą wszyscy, że XR Ci nie leży i tyle, więc czas zamienić, sprzedać czy nie wiem co. I może w MR uderzyć, cieplejsze, trochę lampowe, prawie inny biegun 😀 brzmienia. Z forum wypisywać się szkoda, bo nasz wiedzę, zainteresowanie itp. Trzeba tylko się zdecydować, a chętnych na Twoją xr kilku się znajdzie bez problemu: zrobiona, w  kraju itp itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw czy, zwłaszcza osoby osłuchane z wysokimi modelami i innymi markami również, nie mieliście momentu że "o kurcze, to jednak gra lepiej niż moje sansui"?  Abstrahując od cen urzadzen. Nie chodzi mi o to żeby szukać na siłę że sansui dla e tylko po prostu jestem ciekaw. Ja niestety aż tak osłuchany nie jestem, zwłaszcza z sansui. Moja 707 to pierwszy wzmak tej firmy z którym mam styczność. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zestawiając Accuphase E-550 z Sansui AU-07 nie powstało takie wrażenie ani przez chwilę.

Natomiast pozwolę sobie zacytować z innego forum wpis kolegi zycie_to_gra dotyczące odsłuchu Sansui B-2301L mod w konfrontacji, z innymi tranzystorami, które gościły u niego 7.10.2020:

"W dniu wczorajszym dzięki uprzejmości kolegi rutekm, miałem okazje posłuchać u siebie kilku japońskich perełek z Sansui B-2301L na czele. Piotr, to zdecydowanie największy miłośnik japońskiego sprzętu jakiego znam, w życiu nie widziałem u jednej osoby tylu urządzeń, no może poza właścicielami sklepów audio 😉 

Kolega rutekm włożył dużo serca w ten wzmacniacz, i to słychać, choć nie jestem fanem poprawiania idei konstruktora, w przeciwieństwie do wielu ludzi tu z forum, uważam, że jednak to twórca wie najlepiej co robi, mimo wszystko efekt końcowy jest wyjątkowo udany. Po szczegóły odsyłam do Piotra, to bardzo sympatyczny facet, więc pewnie bardzo chętnie podzieli się szczegółami swojej pasji. A ma o czym opowiadać. 

Ja dodam tylko, że przy okazji serwisów sporo sprzętu "z epoki" trafiło już do mnie na półkę, najcieplej w pamięć zapadł mi chyba ASR Emiter, ale nawet on nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak połączenie Sansui B-2301L z DLT-1 od Marantza (również przyniesione przez Piotra). Mimo użycia dwóch par interkonektów nie czułem żadnych strat w rozpiętości pasma czy utracie dynamiki. Dostałem za to wyjątkowo obszerną, napowietrzoną i trójwymiarową scenę dźwiękową. Barwa, różnicowanie, kontrola, selektywność była na wysokim poziomie, nie będę szukać tu dziury w całym i z lupą dopatrywać się niedociągnięć, jednak tak spektakularna scena z tranzystora zdarza się niezwykle rzadko i to ona grała tu pierwsze skrzypce. Mimo adaptacji akustycznej mojego pokoju naprawdę na palcach jednej ręki mogę wymienić urządzenia , które w taki sposób sprawiają, że ściany i sufit znikają zupełnie, a scena kończy się tak daleko za kolumnami. Chapeau bas jak to mówią nasi Niemieccy sąsiedzi 😉 

Piotrze gratuluję zakupu i dziękuję za to, że chciałeś to wszystko dźwigać !"

 

 

Świata nie odkryję, ale to grało w pokoju do audio (różne elementy na każdej ze ścian + olbrzymi dyfuzor 3d na suficie). Nie mam szans osiągnąć u siebie takich brył dźwięku, takiej kultury grania. Mój sprzęt u kolegi zagrał dużo lepiej niż u mnie. Warto i teraz sam wiem, ile potrafi dać akustyka. Niestety jest to większy problem niż zakup jakiegokolwiek elementu elektronicznego nad czym ubolewam u siebie.

Edytowano przez piorut
Dodanie daty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, braap napisał:

Sansui mnie strollowal przez allegro żeby dostać lepsze zdjęcie wzmak.

Co za gość :)

Co do jaka to wersja to tylko ty tu kręcisz jakieś dziwne akcje co i skąd się wzięło także ja ci nie odpowiem.

 

 

Należało zachować się jak należy i zamieścić fotkę wcześniej, gdy o to poprosiłem. Nie rozpętywać burzy, wyzywać od trolli i podkręcać wszystkich na forum. Tyle! 

Miałeś pecha. 

Znajomy zainteresował się  ze względu na cenę. Ja tylko ostrzegłem go, że Sansui produkowała także w kooperacji. Nic więcej. O tym być może nie wiedzą, co niektórzy (być może większość??). Pisaem o tym! 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, san-sui napisał:

 

Należało zachować się jak należy i zamieścić fotkę wcześniej, gdy o to poprosiłem. Nie rozpętywać burzy, wyzywać od trolli i podkręcać wszystkich na forum. Tyle! 

 

Znajomy zainteresował się  ze względu na cenę. Ja tylko ostrzegłem go, że Sansui produkowała także w kooperacji. Nic więcej. O tym być może nie wiedzą, co niektórzy (być może większość??). Pisaem o tym! 

Jeśli chodzi o mój wzmak to ja nie mam nic do ukrycia. Ja tylko nie rozumiem o co tobie chodzi z tymi wersjami. 

Zaczęło się od tego że napisałeś że nie było w europie 907DR i ja ta opinie podwazylem. A później to się już zupełnie pogubiłem w tym co ty twierdzisz:)

Ale z tego co czytam teraz to uważasz że mój wzmak to coś jakby podróbka lub że nie wyprodukowany przez Sansui?:)

 

Edytowano przez braap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, braap napisał:

Jeśli chodzi o mój wzmak to ja nie mam nic do ukrycia. Ja tylko nie rozumiem o co tobie chodzi z tymi wersjami. 

Zaczęło się od tego że napisałeś że nie było w europie 907DR i ja ta opinie podwazylem. A później to się już zupełnie pogubiłem w tym co ty twierdzisz:)

Ale z tego co czytam teraz to uważasz że mój wzmak to coś jakby podróbka lub że nie wyprodukowany przez Sansui?:)

 

Teraz powinieneś podesłać dokładne fotki środka. Dopiero wówczas można ocenić, co tam siedzi. 

Ja np., zamieściłem środek CD-X711, gdyż co niektórzy podważaliali moje zdanie, że jest identyczny z CD-@717DExtra. Z opisu: Made in Japan. 

 

Popatrz jak wygląda opis sprzętu Sansui made in Japan - oryginału, produkowany na 220V w Japonii. 

DSCF1451.JPG

 

.

Piłka po twojej stronie. Czekam na fotki środka .....

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, no nie wiem 😝 ale człowiek uczy się całe życie. Chciałbym tylko wiedzieć, z KIM była ta kooperacja.

@san-sui istotne jest słowo "kooperacja". Masz na myśli że się dwie firmy : Sansui i jakaś  dogadały: my zrobimy to a wy tamto i sobie poskładamy? 

Co do kolumn, to na pewno długo współpracowali z JBL. Ale nie była to kooperacja, tylko raczej jakiś rodzaj licencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...