Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Serwis audio chcac robic porzadnie nigdy nie bedzie oplacalny dla wykonawcy, siedze 4 dzien nad łataniem AU-X901, gdybym mial na tym zarobic na chleb nie moglbym sobie pozwolic na przyjmowanie takich sprzetow w takim stanie badz robic to tak dokladnie jak to robie.

Znam wielu swietnych elektronikow ktorzy z branzy audio uciekli w automatyke przemyslowa, ja poki jestem mlody moge sobie pozwolic na prace na 2 etaty (a nawet 3)

Dlatego otwierajac firme z gory zalozylem ze nie bedzie to moje zrodlo utrzymania i to pozwoli zaoferowac maksimum jakosci, na chleb zarabiam wlasnie na automatyce przemyslowej

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, misiek x napisał:

Grzewa, tak jak napisał MarekB. Kiedy ja chciałem kupic swojego pierwszego Sansuja najpierw przeczytałem cały wątek o Sansui od deski do deski (na AS również ) i dopiero miałem jakieś rozeznanie co jest warte zainteresowania. Zapewniam ze na jesienne długie wieczory to pasjonująca lektura ,dla kogoś kto jest na poważnie zainteresowany tematem.

Pozdrawiam.

w kwestii formalnej , to nie jest mój pierwszy Sansui , jak pisałem mam Amplituner G 7000 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czubsi napisał:

No właśnie i tu jest sęk w temacie - chcesz wydać max 400 to masz to co masz .... Ciebie nie winię - robisz swoje ale w przypadku tej marki serwis robi się u ludzi mających urządzenia - dawcy i wtedy nie masz problemu z ceną typu 150 za część i niestety wybór należy do klienta. Ty - wierząc w to co - piszesz przynajmniej starasz się stawiać sprawę jasno ale 99 % podobnych, nazwijmy to serwisantów, jedynie uruchomi sprzęt (jeśli ma szczęście i trochę wiedzy) często jednocześnie dewastując najważniejsze walory tego sprzętu ...

Każdy robi co uważa - ja wiem jedno - nie oddałbym nikomu Sansui 907 kto nie ma takiego urządzenia lub go dobrze nie zna a tym bardziej nie posiada zapasu trudnych do zdobycia oryginalnych części ... Podam przykład - jeśli oddałbym np wzmacniacz AU07 (których wyprodukowano nieco ponad 400 sztuk !) ze spaloną końcówką a ktoś wymieniłby mi tranzystory na inne niż oryginalne lapty 2 tylko dlatego, że wzmacniacz będzie działał to pojechałbym do gościa z bazuką ... (oczywiście zakładam opcję, że wcześniej zastrzegłbym konieczność zdobycia oryginalnych części !) Możesz mi wierzyć - mimo tego zastrzeżenia 99 na 100 włożyłoby inne tranzystory bez mrugnięcia okiem i to mowa o tych tzw szanowanych w branży serwisowej .... Dlatego napisałem wcześniej co napisałem - wystarczyło rzucić pytanie na forum - komu się walają piny ... i tyle ... a nie wyjeżdżać tu z ebayem - zaprezentowac się jako serwisant nie było problemu więc i z tym nie byłoby również ...

Bardzo prawidłowe podejście:) Kluczem jest to aby ustalić z Klientem na co się godzi i czy będzie w stanie ponieść koszty oryginalnych tranzystorów. A to już nie jest takie oczywiste w przypadku starszych konstrukcji. Sporo modeli tranzystorów nie jest już produkowana i nigdy już nie będzie. Podaż NOS lub sprawnych z wylutu jest ograniczona w zasadzie do zakupów z ebay (UK, US). W zasadzie można zapomnieć o zakupach na aledrogo. Ceny ? Oryginalny tranzystor Sanken to często 100 zł za 1 sztukę a potrzebujemy ich przykładowo 6 na jeden kanał. 600 zł plus koszty wysyłki, do tego inne "drobne" elementy, robocizna i mamy za naprawę min. 1000 zł. I wtedy  jest dyskusja z Klientem - a to nie może Pan wstawić jakiś zamienników żeby było taniej? Można, wszystko można i w sprzęcie lądują zamienniki Sankenów po 20 zł za sztukę. To tak trochę jak z lampami...nie każdego stać aby wstawić ECC83 TFK to wstawia lampę RFT w porywach Philips.

Co do pinów...nie bardzo wiem o czym jest dyskusja...w Moim przypadku uszkodzone, połamane było jedno z gniazd i tutaj żadna naprawa gniazda nie wchodziła w rachubę - tylko wymiana. Klient zdecydował się aby wymienić tylko jedno gniazdo a 7 zostało oryginalnych.

A że można było to zrobić jak w załączniku czy podobnie

https://speaker-terminal.com/en/produkt/sansui-eight-speaker-terminal/

to jest to kwestia czy Klient za to zapłaci.

 

1 godzinę temu, Marr napisał:

Serwis audio chcac robic porzadnie nigdy nie bedzie oplacalny dla wykonawcy, siedze 4 dzien nad łataniem AU-X901, gdybym mial na tym zarobic na chleb nie moglbym sobie pozwolic na przyjmowanie takich sprzetow w takim stanie badz robic to tak dokladnie jak to robie.

Znam wielu swietnych elektronikow ktorzy z branzy audio uciekli w automatyke przemyslowa, ja poki jestem mlody moge sobie pozwolic na prace na 2 etaty (a nawet 3)

Dlatego otwierajac firme z gory zalozylem ze nie bedzie to moje zrodlo utrzymania i to pozwoli zaoferowac maksimum jakosci, na chleb zarabiam wlasnie na automatyce przemyslowej

 

 

 

Podziwiam:) Jestem stałym widzem Pana prezentacji. Good job! szczególnie podoba mi się fachowe podejście przy naprawach odtwarzaczy CD. Szacun za posiadanie porządnego sprzętu pomiarowego, pełna profesja.

Dzień z życia Polaka:) i elektronika. Z reguły praca od 8-16 do tego doliczmy dojazd do pracy, zakupy i wracamy do domciu o 18. Obiad, pogadanie chwilę z żoną, telefon do rodziny, pogaducha z dzieckiem i zostaje może te 2h dziennie na hobby, posłuchanie muzyki. I gdzie tu codziennie naprawiać coś dla kogoś... No dobra sobota - ach żonę trzeba zawieść na zakupy, sprzątanie, wyjście do restauracji i po sobocie. W niedzielę nie naprawiamy:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz naprawdę chcesz ratować tą 901 ???? Przecież taniej jest kupić drugą ... Najbardziej boli fakt, że płyta główna nie ma znamion zmęczenia - jest bez wypaleń , niemal biała co oznacza, że przed dłubaniem był to wzmacniacz w świetnej kondycji ! Mało jest takich 901-ek a teraz tak dobry egzemplarz jest doryty jak koń po westernie ... Masakra jakaś ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekB napisał:

@GrzewaNie obrażaj się, ale nikomu nie chce się tego powtarzać. Pewnie niektórym też czytać po raz wtóry. Pytaj jak będziesz miał wątpliwości.

Nie obrażam się . Generalnie stać mnie na jakiś sensowny zakup tylko chciałbym z Waszą pomocą wiedzieć co jest sensowne  . Czy zakup 907 kończy dyskusje bo to top od the top of Sansui ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup AU-α907... oczywiście jest sensowny. Każda α907 jest sensowna. To jednak nie kończy dyskusji, raczej może dopiero ją rozpocząć. 😉 Jest jednak kilka modeli/wersji 907, są wersje limitowane, wzmacniacze lampowe i są jeszcze zestawy dzielone (preamp/końcówka). By wybrać, trzeba słuchać. Słowa tego nie opiszą. Tym bardziej, że każdy "słucha" trochę inaczej.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czubsi napisał:

Mariusz naprawdę chcesz ratować tą 901 ???? Przecież taniej jest kupić drugą ... Najbardziej boli fakt, że płyta główna nie ma znamion zmęczenia - jest bez wypaleń , niemal biała co oznacza, że przed dłubaniem był to wzmacniacz w świetnej kondycji ! Mało jest takich 901-ek a teraz tak dobry egzemplarz jest doryty jak koń po westernie ... Masakra jakaś ...

Juz jest w 99% poskladana, dzis ja odpale na zastepczych rezystorach emiterowych, a oryginalne bede mial w przyszlym tygodniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzewa napisał:

Nie obrażam się . Generalnie stać mnie na jakiś sensowny zakup tylko chciałbym z Waszą pomocą wiedzieć co jest sensowne  . Czy zakup 907 kończy dyskusje bo to top od the top of Sansui ?

To co ostatnio napisał @Marek B musisz dokładnie przeanalizować. 

Jednak jeżeli nie posłuchasz na własne uszy, nigdy się nie dowiesz, czy właśnie stałeś się właścicielem tego the top of Sansui (dla Ciebie oczywiście). Poczytasz wątek to dowiesz się, który jest tym the top of Sansui ale dla tych którzy o tym piszą. Natomiast nie gwarantuje to, że to będzie ten dżwięk, który w/g Ciebie jest godny miana the top of Sansui. We wrażeniach słuchowych może się to nieco różnić. 

Jeżeli nie posłuchasz na własne uszy, nigdy się nie dowiesz. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, san-sui napisał:

To co ostatnio napisał @Marek B musisz dokładnie przeanalizować. 

Jednak jeżeli nie posłuchasz na własne uszy, nigdy się nie dowiesz, czy właśnie stałeś się właścicielem tego the top of Sansui (dla Ciebie oczywiście). Poczytasz wątek to dowiesz się, który jest tym the top of Sansui ale dla tych którzy o tym piszą. Natomiast nie gwarantuje to, że to będzie ten dżwięk, który w/g Ciebie jest godny miana the top of Sansui. We wrażeniach słuchowych może się to nieco różnić. 

Jeżeli nie posłuchasz na własne uszy, nigdy się nie dowiesz. 

 

Zgadzam się , ale widzę pewien problem . Teoretycznie , żeby posłuchać u siebie , ze swoimi kolumnami powinienem .....kupić i posłuchać . 
I co wtedy , jeżeli okaże się , że to jednak nie to ? Na aukcjach te sprzęty rozrzucone są po całym kraju i chyba niewielu sprzedających zgodzi się na opcję „ sprawdzenia jak gra ” . Stąd moja próba znalezienia czegoś co w opinii wielu jest obiektywnie dobre . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzewa Zaczyna się przepytywanka.😁Kolumny podstawkowe zostały wymuszone metrażem? Ile masz metrów kwadratowych w pokoju czy salonie "odsłuchowym"? A przede wszystkim jakie źródło dźwięku? Lubisz słuchać głośno, czy muzyka raczej w tle?

Czyli po prostu jakie audio voodoo stosujesz lub nie?😉 I skąd dokładniej jesteś, może mieszkasz blisko któregoś z Forumowiczów.?

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, tą 907 DR to wyjąłeś mi spod klawiatury po prostu.

Witam wszystkich po małej przerwie 😉 Sansuiowa choroba nie przechodzi tak szybko... Rodzina, obowiązki, praca no i muzyka zajmują właściwie cały mój czas.

@Grzewa AU - 07 brałbym również. Z niektórymi 907kami może być trochę zachodu by zagrały na prawdę zadowalająco z całą resztą towarzystwa. 

Kolumny bardzo fajne. Tym bardziej że jestem zwolennikiem podstawkowych. Ostatnio dopracowywałem standy do swoich kolummn. Niesamowite, że dźwięk pływał przez kilka dni jak po wymianie okablowania. Nie spodziewałem się czegoś takiego bo przecież standy nie mają nic wspólnego z przepływem sygnału el. więc docelowe różnice powinny pojawić się od razu. Ale audio zaskakuje przez cały czas i to jest to co, w tej całej zabawie, sprawia prawdziwą radość i uczy nowych rzeczy.

A jak z reszta toru u Ciebie wygląda sprawa wraz z okablowaniem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grzewa napisz może jak gra u Ciebie G-7000, czego Ci z nim brakuje? Niektórzy z nas mieli/mają te sprzęty i może to nam też pomoże. Sam trochę żałuje sprzedaży G-8000... to była fajna maszyna!

 

mario100007 witaj Mariusz wśród żywych :)

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mario100007 napisał:

Piotrze, tą 907 DR to wyjąłeś mi spod klawiatury po prostu.

Witam wszystkich po małej przerwie 😉 Sansuiowa choroba nie przechodzi tak szybko... Rodzina, obowiązki, praca no i muzyka zajmują właściwie cały mój czas.

@Grzewa AU - 07 brałbym również. Z niektórymi 907kami może być trochę zachodu by zagrały na prawdę zadowalająco z całą resztą towarzystwa. 

Kolumny bardzo fajne. Tym bardziej że jestem zwolennikiem podstawkowych. Ostatnio dopracowywałem standy do swoich kolummn. Niesamowite, że dźwięk pływał przez kilka dni jak po wymianie okablowania. Nie spodziewałem się czegoś takiego bo przecież standy nie mają nic wspólnego z przepływem sygnału el. więc docelowe różnice powinny pojawić się od razu. Ale audio zaskakuje przez cały czas i to jest to co, w tej całej zabawie, sprawia prawdziwą radość i uczy nowych rzeczy.

A jak z reszta toru u Ciebie wygląda sprawa wraz z okablowaniem? 

Ja nie jestem pewnie takim ekspertem jak Panowie . Mam kable TCI Viper  Interconect plus Melodica do kolumn . Głównie słucham z czarnych płyt , starych wydań , gramofon JVC QL 5F . G7000 jest piękny i cieszy oko , pytanie tylko czy w sensie audio to jest jednak niższa dużo półka niż proponowane wzmacniacze . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A_ndy napisał:

 

Grzewa napisz może jak gra u Ciebie G-7000, czego Ci z nim brakuje? Niektórzy z nas mieli/mają te sprzęty i może to nam też pomoże. Sam trochę żałuje sprzedaży G-8000... to była fajna maszyna!

 

mario100007 witaj Mariusz wśród żywych :)

Ja nie wiem czy czegoś brakuje , mam tylko wątpliwość czy amplituner to jest ta sama klasa co samotny wzmacniacz . Stąd moje pytanie na forum . Czy jakość G 7000 jest na tyle dobra , że dokupienie wzmacniacza będzie sztuką dla sztuki , czy jednak jakość wzmacniacza to jest półka wyżej niż dobry nawet ale jednak amplituner . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...