Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Hubert ale trafo będziesz zasilał bez masy?
Na razie bez uziemienia, czyli wymiana kabla jeden do jednego.
Jak okaże się, że gra lepiej niż na seryjnym przewodzie od trafa to dorobię uziemienie do obudowy przez nawinięcie na zewnątrz przewodu i zabezpieczenie na całej długości peszlem. Będzie i bezpiecznie i ładnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... nie można mieć wszystkiego ... Poza tym tylko kilka osób wie co potrafi B2301L i tym bardziej zmodowana a jeszcze mniej to doceni ... To wzmacniacz do którego - myślę - trzeba po prostu dojrzeć ... Jak to mówi kolega - ten wzmacniacz gra muzykę ...

 

Jakoś nikt się nie chce podzielić wrażeniami z muzyki Madis ... słuchał ktoś ???

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubert hubert napisał:

Na razie bez uziemienia, czyli wymiana kabla jeden do jednego.
Jak okaże się, że gra lepiej niż na seryjnym przewodzie od trafa to dorobię uziemienie do obudowy przez nawinięcie na zewnątrz przewodu i zabezpieczenie na całej długości peszlem. Będzie i bezpiecznie i ładnie emoji846.png

Czym się kierujesz wybierając takie "kombinowane" rozwiązanie zamiast zainstalować po prostu jakiś rzetelny przewód zasilający audio? 

 

3 godziny temu, faszi napisał:

Hmmm, szkoda 😕

Jest aktualnie na olx w fajnej cenie . No ale skoro nie warto się interesować.

Na allegro jest 2301L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@braap , już o tym pisałem, ufam, że inżynierowie z sansui wiedzieli co robią, dając taki a nie inny przewód. Uważam, że utrzymywanie identycznego przewodu przed trafem, taki jak jest we wzmacniaczu, pozwoli zachować synergie brzmieniową.
Zakładam też, że jakościowo nie odbiega od współczesnych kabelków po stówce z metra a jednak sygnatura dźwiękowa będzie z epoki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, czubsi napisał:

Jakoś nikt się nie chce podzielić wrażeniami z muzyki Madis ... słuchał ktoś ???

Slucham na sluchafonach od rana do pracy. Dobry bit, nie przeszkadza w pracy a soczyscie uprzyjemnia. Mysle, ze w domu jak tlo, tez moze byc swietny. W weekend poslucham na stereo to cos wiecej powiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, faszi napisał:

Jest na allegro B2301L i pre C2301.

@fasziCiekawe w jakim stanie technicznym, to jednak lata '80. W Japonii na aukcjach także się pokazują, chociaż nie za często, ale bywają.

Patrząc na ceny tych egzemplarzy z Allegro, tak mi się skojarzyło. Który ze wzmacniaczy Sansui był najdroższy w chwili rozpoczęcia sprzedaży był najdroższy?   

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarekB napisał:

@fasziCiekawe w jakim stanie technicznym, to jednak lata '80. W Japonii na aukcjach także się pokazują, chociaż nie za często, ale bywają.

Patrząc na ceny tych egzemplarzy z Allegro, tak mi się skojarzyło. Który ze wzmacniaczy Sansui był najdroższy w chwili rozpoczęcia sprzedaży był najdroższy?   

B-209? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MarekB napisał:

Za to pre C-2302 rekordzista: 1 280 000,00 yen.

Co na tle najwyższej serii Denona nie było niczym szczególnym. Dzielone zestawy plus dzielone źródła u Denona łącznie kosztował ok 7mln Y , jeśli ktoś chciał mieć cały set... 

1 godzinę temu, MarekB napisał:

@fasziCiekawe w jakim stanie technicznym, to jednak lata '80. W Japonii na aukcjach także się pokazują, chociaż nie za często, ale bywają.

Patrząc na ceny tych egzemplarzy z Allegro, tak mi się skojarzyło. 

Jedynie odsłuch, oględziny i ewentualnie odbiór osobisty. Nikt nie prześwietli oczami na odległość tych z Allegro 😕

Ps

Mam na myśli te monobloki po zaledwie 2mln Y szt...

https://audio-database.com/DENON-COLUMBIA/amp/poa-s1-e.html

 

Pre 

https://audio-database.com/DENON-COLUMBIA/amp/pra-s1-e.html

Oraz takie :

https://www.denon.jp/ja-jp/museum/products/das1.html

i takie :

http://www.thevintageknob.org/denon-DP-S1.html

edit 

Po tych sprzętach widać, jak mocno wówczas Denon poszedł do przodu. Na nieszczęście dla Sansui, odbierając sporo klientów. 

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czubsi napisał:

Madis ... słuchał ktoś ???

Dzięki Paweł za info. Właśnie kończę słuchać płytkę Hometown Ep i jestem mile zaskoczony. Tym bardziej, że lubię klimatycznie i przestrzennie brzmiącą elektronikę. No i oczywiście całe mnóstwo, uprzyjemniających słuchanie, smaczków ( jadące powozy, krople deszczu itp. )   Na pewno będę śledził jego kolejne wydania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga płyta chyba jeszcze lepsza :-)

Zauważ, że w zasadzie rozpoznać można brzmienia Jarre , Kraftwerka , Tangerine Dream , Peru , Bliss itd w dosłownie jednym utworze na raz ! Najbardziej słychać zainspirowanie Jarre a w szczególności pierwszym Oxygenne ! Dla mnie bomba. U nas jest mało rozpoznawalny ale istnieje dość powszechna o nim wiedza poza Polską o czym mogłem się przekonać czytając opinię o jego muzyce .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarekB napisał:

Za to pre C-2302 rekordzista: 1 280 000,00 yen.

Nie wiem czy można wliczać, ale pod koniec życia firmy jest też Sansui C-2302P 1 300 000,00 yen. Kolega Braap parę razy  pytał ostatnio o kwestię, że stosowali przewód Kawasaki KDK (czyli taki standard, choć Accuphase też dawał), z kolei inne firmy japońskie do flagowych rzeczy dawały przewody firm Onamba, Hanai - też z pozoru zwykłe jak Kawasaki. Nie wiem jak z ostatnimi produktami Sansui typu 607Mos ltd., ale w C-2302P w egzemplarzach widocznych w sieci widać fabrycznie zastosowany: ACROTECH 6N-P4020. Nie wiadomo jaki jest tego powód, na pewno Kawasaki im nie zabrakło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktokolwiek wie cokolwiek o tym kablu Kawasaki? Gdyby mieć jego specyfikację, można by było realnie i sensownie myśleć o zmianie. Nie jest problemem założyć acrolinka 9700, tylko czy to jest właściwy kierunek? Wątpię, żeby znalazł się chętny na taki eksperyment @piorut , skąd pewność, że nie zabrakło Kawasaki? Nie znam historii tej firmy, więc przepraszam za pytanie, jeśli odwiedź jest oczywista

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2020 o 19:04, czubsi napisał:

Jakoś nikt się nie chce podzielić wrażeniami z muzyki Madis ... słuchał ktoś ???

Cóż. 

Przyzwoicie zrobiona, ale coś mi  w niej nie pasuje. Za dużo "czerpania garściami" z wszystkich wymienionych przez Ciebie wykonawców, Paweł . I to co jest podobne lub inspirowane nie tworzy dla mnie w tym przypadku spójnej całości.

Słucham dużo elektroniki,  bardzo dużo - a ostatnio chyba tylko , taki czas. 

MAdis dla mnie jest wtórny, nie podoba mi się, wszystko już gdzieś słyszałem i po prostu nie leży mi. 

Co więcej, strasznie mnie zmęczyło słuchanie tego, co jest na Tidalu. Tak bywa. I naprawdę musiałem się zmusić, żeby wysłuchać 4 płyt.

Mimo, że bardzo lubię takie klimaty, Madis mi ewidentnie nie leży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piorut napisał:

Nie wiem czy można wliczać, ale pod koniec życia firmy jest też Sansui C-2302P 1 300 000,00 yen. 

Pytanie.

Czy C-2302P różni się jakoś szczególnie od C-2302 czy po prostu dodali P do nazwy i zmienili przewód? 

Edit

Znalazłem na AS wpisy Pawcia i Barona nt ww pre. Różnią się dźwiękiem i budową minimalnie. Zatem nie było mojego pytania .

Edytowano przez faszi
r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech powiedzą osoby, które mają 907NRA (tu nie wiem), w B-2105 jest Kawasaki (a też robione w tych latach, czyli jakby nie brakuje na stanie). Natomiast 607NRA II czy 607 MOs ltd. mają już IEC i nie wiem co w standardzie dają (ale być może jest to już związane z nowymi czasami, inną modą). Taki przewód z epoki jest oczywiście ciężko zdobyć, bo dawali to do sprzętów (mowa dokładnie o tej wersji co był we wzmakach - no bo skoro był tylko do sprzętów to trzeba szukać dawcy, stąd niewątpliwie jest ciężko). Ale jak wpiszesz w ebay to różne serie przemysłowe KDK można kupić, swego czasu jak poszukiwałem to było KDK na aukcjach z lat 2007-2009 bez problemu, czy też tu z 2003 r. (czyli model robili):

https://www.hifido.co.jp/sold/19-22070-27436-00.html?KW=kawasaki+&G=1&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=0&M=0&LNG=J&OD=0&O=0&L=50&SD1=0&SD2=0&SD3=0

We wszystkich moich sprzętach z l.80 i 90. (topowe modele z rynku japońskiego różnych marek) nie ma żadnych drogich przewodów, to chyba dopiero później się pojawiło. Po prostu był taki standard na stosowanie zwykłych, dobrych przewodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak naprawde chodzi o to, że świadomość o wpływie kabli rozwinęła się stosunkowo niedawno (lata 90te?) Więc producenci w latach 80 czy początku 90 nie przywiązywali aż takiej wagi do kabla. Pewnie wychodzili z założenia że jak dadzą solidny to wystarczy.

Stąd też może w późniejszych modelach są już gniazda, bo stwierdzili że klient będzie chciał zainstalować  droższy i lepszy kabel.

 

Ale to tylko moje przypuszczenia, ręki sobie nie dam uciąć;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...